Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

ined77
13. lis 2010

ahojky 🙂 ,
nedá mi to 😅 , už jsem @jitrulka psala, že v tomhle poradit neumím a že bude určitě nejlepší se obrátit na odborníky 😉 .
jen proboha nechápu, že se tady většina staví pomalu jako světice...já alkohol v žádném případě neschvaluju nebo nevyzdvihuju...je to prostě droga jako každá jiná..jen je legální 😅 , ale když jedu v létě s kočárkem, tak vidím moře mamin, denodenně sedících na zahrádkách a kofolu tam opravdu nepijou.proto myslím, že to bude problém hodně maminek na mateřské, takže bych i já myslela, že bych tu mohla dostat radu ...a zatím...
abych to zkrátila...nic a nikoho tady neobhajuju, ale je tady příliš moralizovaní a to už vůbec nemluvím o tom, proč sem někdo plete svoji touhu otěhotnět a problémy s tím spojené ☹ .
život není spravedlivý...jsou ženy, které k dítěti přijdou jako slepý k houslím...ale nechápu, co to má s problémem zakladatelky společného... ☹.

jitrulka
autor
13. lis 2010

@lucka1987 tys asi nkdy alkoholu neholdovala, což je fajn. Ale já třeba byla zhruba od maturity občasný konzument alkoholu. Nabyla jsem závislá ale třeba k večírkům to neodmyslitelně patřilo. Stejně jako třeba s tehdejším ještě přítelem jsme si udělali romantický večer. Nic podivného. A pak jsem se jednoho dne pozastavila a zjistila že už to přesáhlo asi nějaké meze. Já nevím co je ta mez, a holky mi tu naznačili jen to co jsem si už myslela ale i bála si to připustit.
A za to jim děkuju, je to slušnost. Já nevím proč se tomu divíš?

a s čím ty počítáš nšbo ne... já jsem tu ted hlavně kůli sobě.

luculele
13. lis 2010

Ahojte, no pridam aj ja moje skusenosti a pocity, aj ked cakam este len prve babo. Myslim si, ze pokial niekto nevypije denne povedzme liter vina, niekolko stamprlov, alebo viac nez dve piva, tak je to uplne v pohode. Podla mna je chyba citit sa za to previnilo. Mame to tazke, preco si to trochu neulahcit. Myslim, ze alkoholizmus to nie je, pokial sa vyslovene neskryvame a nepijeme toho naozaj vela. Ano, aj ja som si pred otehotnenim dala kazdy vecer pivo, alebo par poharov vinka, ale ked som otehotnela, nebol absolutne ziadny problem sa toho zbavit, to skor sa mi sniva o fajceni a to nefajcim uz riadnych 5 rokov, ale zistujem, ze je to viac navykove, ako pitie... Takze este raz, pokial sa vyslovene neozierate, nie je to problem, skor zvyk, ktory sa podla vole da este lahko upravit. . .

lucka1987
13. lis 2010

@jitrulka nehodlovla som alkoholu... no na oslave som si dala pripitom.. a priznam sa ze ked som mala tykch 18 som sa vedela opit raz za cas.. (ako takmer kazda pubertacka) a teraz ked uz som neni tehu? s muzom si ideme dnes otvorit sampanske (doviezol z francuzska) mal meniny, a pripitom mi nevadi....
mozno mam prehnane reakcie koli mojim skusenostiam s alkoholickou....

helenkasabinka
13. lis 2010

@ybyta uplne s tebou suhlasim

helenkasabinka
13. lis 2010

konecne zmeneny nazov temy na prijatelnejsi

romana29
13. lis 2010

ined ale ty mícháš jablka s hruškama - je normální, když si jde někdo někam sednout jít a dá si pivo, víno, proč ne.
Ale je problém, když to někdo dělá každý den doma sám, když mu usne dítě, protože se potřebuje odreagovat a spláchnout stres.
A nedá si jednu skleničku, nedá si ani dvě, ale vypije celou láhev nebo několik štamrplí, to je ten problém, který tu vidíme a který je potřeba řešit. Né matky, co si dají jednou za čas někde pivo nebo víno, když je k tomu vhodná příležitost a nálada.
Naštěstí to snad už zakladatelka tématu pochopila a ví, že s tím musí něco dělat. Bude asi muset docházet na ambulatní léčbu, co bude dál, to už těžko můžeme odhadnout.
Jen doufám, že když to tu tak čte, nezvýšila se jí frekvence a možností alkoholu 😒

ali27
13. lis 2010

@jitrulka velmi ma mrzi, ze mas takyto problem... a je dobre, ze si uvedomujes, ze problem mas, horsie by bolo, keby si si myslela, ze je to ok. chcem ti napisat vlastnu skusenost, hoci ja osobne som nikdy nebola zavisla, aj ked vinecko si dam rada, teda ak nie som tehu, alebo nekojim... bohuzial moja mama je zavisla a mozem smelo povedat, ze je to alkoholicka, hoc sa nevala spinava, opita a smradlava po uliciach... pije doma, potajme, uz dlhe dlhe roky, kazi si takto cely zivot, vztahy s blizkou rodinou, detmi, nici si svoje telo. rodinni znami sa tvaria, ze o nicom nevedia, aj ked nechapem ako to ze to na nej nevidia. pokazilo nam to cely vztah, nie som schopna brat ju vazne, ked ku nej pridem, nikdy neviem v akom stave ju najdem, ci bude len "natuknuta", alebo sa jej bude pliest jazyk. alkohol sa jej vyparuje z porov, cela mi smrdi. mam pocit, ze uz aj mozgove bunky jej odumieraju.
co som ti chcela povedat je, ze nikdy nedopust, aby tvoje deti mali doma mamu alkoholicku, lebo budu velmi velmi trpiet... a teraz kym mozes s tym nieco urob. ambulantna liecba by ti este na vyliecenie stacila a potom ale nic len abstinencia... drzim ti palce!!!!

ined77
13. lis 2010

@romana29 🙂 ...já jsem myslela, že tam vidívám stále denodenně ty samé mamči 😉 .takže o nic občasného se nejedná.jasně že se téměř každý jednou za čas staví někde na zahrádku na pivko apod...to je o.k. 😉.
ale samozřejmě...jinak s tebou naprosto souhlasím 😉 .

ketkous
13. lis 2010

@jitrulka chcem sa opytat,Tvoj manzel si s Tebou vypije kazdy den?ako je na tom on?

sante
13. lis 2010

ja som si čo to prečítala, teda nesúdim... ale teda asi bolo lepšie zájsť až tam, kde to vlastne začalo, prečo si začala piť, čo je príčina, odstrániť tú, lebo ak to sa nevyrieši, tak ten alkohol bude stále preferovať.. písala si @jitrulka , že ti chýbajú spoločné vychádzky, výjazdy s manželom, si v podstate s malou sama a tam je ten problém zrejme a možeš robiť s alkoholom čo uznávaš sama za vhodné, ale proste do toho aj tak zasa časom vhupneš. treba sa s manželom porozprávať, ved on ti má byť najväčšou oporoou a pomáhať ti a podporovať ťa a nie ti pomáhať piť. ak je on sám alkoholik, tak to budeš mať velm i ťažké. Každopádne ti držím palce ale tak ako je naivné, že dieťa udrží manželstvo, tak je zlé mať dieťa v blízkom období. chce to čas...

dana3262
13. lis 2010

@ined77 ja jsem prave vubec nepochopila, ze tady maminky odsoudily temer jakekoli mnozstvi poziteho alkoholu a podle vetsiny je napr. muj deda, ktery si PRAVIDELNE dava KAZDY DEN v 6:30 po veceri PIVO DOMA je alkoholik a mel by se jit lecit. Jak uz jsem psala, kazdy vi, co s nim urcite mnozstvi alkoholu udela a pokud vi, ze kdyz to vypije, bude to spatne a presto si opakovane nemuze pomoct, tak ma samozrejme problem a zaroven to jeste nemusi znamenat, ze musi byt 3merice na detoxu a odvykacce.

veronikapp
13. lis 2010

@dana3262 dať si jedno pivo po večeri doma na lepšie trávenie určite problém nie je, ale dať si 4-5-6 pív alebo liter vína každý deň...a myslieť na to celý deň, nie je úplne ok...
ani na odvykačku nemusí niekto hneď ísť, pokiaľ sa včas uvedomí, že to preháňa a nemá problém s tým skončiť. Ale keď už si sám alebo okolie všimne, že už 5 rokov nemôže fungovať bez denného litra vínka, tak to treba riešiť a čím skôr, tým lepšie. Zakladateľke témy dieťa podrastie, bude samostatnejšie a ona sa môže dostať do stavu, že nezačne popíjať až večer, ale už cez deň a budú z toho 2 litre denne...to už my nevieme čo sa deje v jej hlave

katka888
13. lis 2010

@jitrulka
niekto raz povedal: " nieco robit cloveka stoji tu istu energiu ako nerobit nic"
pises, ze sa bojis vyhladat odbornu pomoc.... urcite mas strach z neznameho, nevies, do coho by si sla a to ta stoji energiu.
kolko energie ta bude stat v buducnosti to, ze tu pomoc nevyhladas teraz, ked si nasla tu odvahu problem nazvat pravym menom? to nedokaze kazdy.
pravdou je, ze ta to bude stat tie iste nervy, tu istu psychiku, ako keby si tu pomoc vyhladala.

je len na tebe, na co budes svoju "bytost" minat, ci na liecbu, alebo pitie.

to ze nepijes tvrde, to ze sa nezrubes pod obraz bozi, je uplne jedno. poctata je stale ta ista, ze mas rada vacsie mnozstvo alkoholu, ako by si mala mat. ak ma clovek rakovinu, je jedno ci je to rakovina taka ci onaka, stale ju treba liecit.

uprimne, pomenovat problem je sice krasna vec, ale je velka diera medzi slovami a cinmi. kym nepsravis prvy krok, stale to bude len o prazdnych reciach.

a posledne.... zamysli sa.. poznas tu pomyselnu ciaru medzi popijanim par skleniciek vina vecer a zmalovanim sa pod obraz bozi? si si ista, ze nikdy tu hranicu neprekrocis? ak si si nie ista, dohodni si v pondelok termin u nejakeho odbornika. ak to nespravis, tvoje hrdinske pomenovanie problemu bude len prazdne gesto, na ktore si o par dni nikto ani nespomenie.

chodila si niekedy plavat, alebo cvicit? ak ano, pamatas sa , ake bolo tazke sa vabrat na plavaren, alebo do posilky, urobit ten prvy krok a pamatas sa, ake to nakoniec v bazene bolo lahke a s akym skvelym pocitom si odchadzala? som presvedcena, ze to iste pocitis, ked urobis prvy krok k odbornikovi a ked sa od neho vratis.

urcite napis, na kedy si sa dohodla, a ako to dopadlo. prve stretko, a ake si mala pocity. inac nema zmysel tu na MK sa na tuto temu bavit, lebo to nie su spinave plienky, ci typ mlieka pre babo, ale nieco, co patri v tomto stadiu uz k niekomu inemu.

moj obdiv budes mat, ked absolvujes prve stretnutie, taketo verejne priznanie, je sice chvalihodne, ale prd platne, tvoj problem neodstrani.

drzim palce a napis, ake kroky si spravila.

dana3262
13. lis 2010

@veronikapp mas pravdu. Me to nejak furt neni jasne. Ja taky 'umela dat' na mejdanu litr vina (fuj..ted mi to prijde jako nechutna predstava), ale vypit pul litr kazdy vecer mi neprijde tak hrozny no. Jsou to 2 sklenicky a dobre se po tom spi, ale litr je urcite moc. Ja nevim, jen by bylo blby, kdyby mela @jitrulka zkreslene predstavy a zbytecne o sobe rikala, ze je alkoholicka, no. Ale zas to asi musi vedet...ze s tim ma opravdu problem.

tea333
14. lis 2010

@jitrulka ahoj, mame v rodine dvoch zavislych ludi a problematiku zavislosti poznam velmi dobre,..
v prvom rade, tvoje pitie v ziadnom pripade nie je pod kontrolou a postupom casu sa to bude len zhorsovat..
Neexistuje "len trochu" alkoholik. Musis si priznat ze si chora a mas problem, ktory bez odbornej pomoci a podpory rodiny len velmi takzko zvladnes.
Druhe dieta je v tvojom pripade ten najhorsi napad.
ALKOHOLIZMUS RODICA nie je problem len toho rodica, ALE CELEJ RODINY, ktorej tymto budes stale ublizovat, az ostanes uplne sama.

tea333
14. lis 2010

A pre vsetkych ktory tu rozoberaju, kolko vina je ok a kolko nie,
alkoholizmus nie je priamo umerny mnozstvu vypiteho alkoholu, alkoholizmus skor pomenuva vztah medzi alkoholom a jeho konzumentom..Alkoholik nie je ten, ktory si da vela, ale ten, ktoremu alkohol zasahuje do zivota a myslenia..nemusi pit kazdy den, moze pit narazovo a potom abstinovat..

jitrulka
autor
14. lis 2010

Zdravím vás... ačkoli vím že ted mnouhé zklamu,řekla jsem si že to zkusím sama. Číslo pro pomoc do detoxu mám uložené v mobilu, ale doufám že jej potřebovat nebudu... Je to asi srabárna, ale věřím si.

Včera jsem byla na třídním srazu a celý večer jen na džusu. Nikdo se nijak extra nedivil. Doma mi pak manžel neopatrně nabídnul pivko (zapomněl na mou začínající abstinenci) a tak jsem mu vynadala.

Na jednu stranu si říkám že bych měla být silnější a někam si s tím zajít.... na druhou stranu nevím jestli to je opravdu nutné, kdybych to přece jen zvládla sama. Takže ted od data založení této diskuze nepiju, a pokusím se to vydržet do budoucna 🙂

tea333
14. lis 2010

@luculele abstinovat dokaze vela alkoholikov..abstinuju aj roky.preto sa volaju abstinjuci alkoholici..
a ze si si kazdy vecer dala par poharikov vinka nie je aj tak v poriadku.Ked povazujes svoj zivot za tazky, potrebujes si to prilepsit alkoholom ? wow, mozno mas problem..

Inak nechapem ako si niektore mozete obranovat tie vase vecerne pohariky vinka..Ked som bola mala, moji rodicia si obcas dali s kamaratmi do nosa, a ja si dodnes pamatam smrad, motajuci sa jazyk a hlupe hlasky mojho otca 🙄

elise
14. lis 2010

@jitrulka super ked si sa na zraze držala na džuse, verím ti že to vydržiš 😉

vieraj
14. lis 2010

@jitrulka drzim palce 🙂

katy.m
14. lis 2010

@dana3262 znám snad všechny možné komplikace u alkoholiků,jsem u nich byla jak nejblíže to šlo,od počátku,kdy k nám přivezli"zvířátko"(za toto označení se omlouvám,ale kdo nezažil,nepochopí) až po konec léčby,kdy odcházela domů dáma.
takhle,jak to popisuješ,si nechci troufat stanovit diagnózu,to ani nemám v popisu práce,ale rozhodně to není úplně normální.Dej si od Piva na týden -10 dní klid,pokud vydržíš bez třesu,pocení,myšlenek na alkohol či jiných příznaků,jsi z obliga,pokud se u Tebe objeví něco neobvyklého,rozhodně bys to měla zavčasu řešit 😉

ybyta
15. lis 2010

@luculele ati to očom píšeš ?jemi stoho..........................ako možeš do riti porovnavať ciogarety aalkohol?užsi počula aby niekto zanedbal dieťa kvoli cigaretam???????????????????????nie! ale alkohol ................................zabíja to su dobre názory fakt priznaj asi aj ti maš problem radšej užsem nekuknem lebo va vystre!!!!!!!!ake moralistky?najkrajši pohlad je namamičku s deckom ako chlasce v hospudke arve do seba slopanicu aje jedno či doma alebo kde v r................................kto pije denne aj ked 1 až 2 poharky je noťas dovi dopo ak nechcem aby prekotilo stoho tu s tej naivity končim

ybyta
15. lis 2010

omluvam sa iba tím maminkam a ženam čo maju rozum ostatne bohu žial

berenika39
15. lis 2010

@ybyta tak to se hlásím do klubu..denně večer (no, někdy vynechám... 😀 😀 ) si dám červené víno, jednu nebo dvě skleničky, podle chuti, piju jen kvalitní. dělám to takhle už asi 15 let, žádný jiný alkohol nemusím, opilá jsem nebyla snad deset let a to naposledy bylo na Silvestra...když si víno nedám, nic se neděje, celé těhu a kojení jsem si nedala, ale že by dvě skleničky dělaly z někoho alkoholika, to je nesmysl.

Je to jako se vším, každý extrém je špatně, sklenička nikoho nezabije, jen to nesmí narůstat a stát se nekontrolovatelnou závislostí. A to asi záleží na každém, jak to ukočíruje...nebo ne.....

lindda
15. lis 2010

@jitrulka
ahojky podla mna je zaklad nemat doma ziaden alkohol my osobne mame tak max jeden liter vina doma a niekedy aj rok ved naco to mate doma iba vas to dazdi ak muz chce nech ide na jedno do krčmy alebo do baro jedno dve ,,, i ked mne by to vadilo ,,,,,
ale ak ty chces prestat z jednoho dna na druhy no neviem ja by som asi isla na to postupne a hlavne s rozumom ,drzim palce🙂
Viem co robi alkoholizmus mam s tym velmi vela osobnych skusenosti ale nie ja ale moja rodina ja pijem tak 1x za mes a az dva a to 2dcl vina a niekedy ani to nie nechuti mi to 🙂
Ja som zase fajcila a uz 1 mes nefajcim a celkom ok ,tiez chceme druhe babo , tak teda este raz drzim palecky ak ak nieco tak kludne napis IP papa

niki2
15. lis 2010

@jitrulka ja myslim, ze by jsi za tim odbornikem preci jen mela zajit. Aby nejak objektivne zhodnotil situaci, zda se mas uz navzdy vzdat jakehokoliv alkoholu, jak ti tu nektere radi, nebo zda mas sanci to ukocirovat a dat si jednou za cas sklenicku dve na chut.
Mne to zase prijde zcestne, proc by matky kvuli tomu, ze maji deti, se uz nikdy nemely dotknout alkoholu? Ja si taky obcas rada dam, dame si s manzelem lahvinku, nekdy si otevru i sama, holt mi pak vydzi dele 😀 Opila jsem za svuj zivot byla snad 2x a vetsinou se ani nedostanu do te "nalady", mne to totiz nebavi, ja si jen vychutnavam chut vina a jak trochu citim ucinky, tak mi i to vino prestava chutnat.
Tim to nechci zlehcovat, Jitrulka ma problem, to jeji mnozstvi uz je moc (z meho pohledu, ale predpokladam celkem objektivniho pohledu), chce to resit a doufejme, ze to dotahne do konce. Jen je potreba zacit to resit hned, kdyz jsi rozhodnuta, jak to budes odkladat, tak to vysumi do ztracena.

gabrielkaa
15. lis 2010

@niki2 Suhlasim s tebou. Neviem objektivne posudit tento pripad, ale mnozstvo alkoholu o ktorom sa pise je uz nebezpecne a myslim, ze by sa uz malo zajst za odbornikom. Ale takisto nevidim dovod aby mamicky uplne abstinovali. Hovori sa, ze alkohol (vino napriklad) v malom mnozstve je liek. ak niekto odhadne svoju mieru, myslim, ze je to aj v tvojom pripade, tak sa nema coho obavat a urcite mu to neni na skodu. ja mam tiez rada vino, a sem tam si dam decko pre chut s priatelom a nevidim na tom nic zle.

ketkous
16. lis 2010

@jitrulka ak chces abstinovat doma musi zmiznut vsetok alkohol...zdorazni to aj muzovi,on by ta mal v tomto podrzat a nie ponukat vecer pivo...
suhlasim s @niki2

ybyta
16. lis 2010

stále satu nechápe očo ide!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nikto nevravi aby mamínky boli svetice ale je chore ak niekto denne denne pil a tešil sa celi deň na to je uplne chore aj ked nepijem natom neni nič zlé dať si priležitostne ana oslave aaj si vipiť ale denne ?zobudte sa toje normal ?rano vstať atešiť sa na chlast???,,,,,,,, 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠