Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

lucajdak
12. lis 2010

@jitrulka držím palečky, jsi dobrá,že jsi napsala sem, myslím, že ti to pomůže aspoň trošku psychicky.
Já s alkoholem nemám problém, ale jako dám si taky, když mám chuť, ale je to teda tak jednou za týden, nebo za dva sklenicka vina.Ale o mě tu nejde.
Nepřemýšlela jsi, že bys chodila někam večer cvičit?Já jsem teď začala s moderní Zumbou a jsem nadšená🙂Tam opravdu vytřískám úplně všechno, pak přijdu domů, dám si vanu a jdu do hajan, třeba by ti to aspoň pomohlo zapomenout na tu skleničku.

lucka1987
12. lis 2010

@jitrulka ked som si precitala nadpis temy myslela som ze sem od zlosti nieco za co by mi prispevok admini odstranili (matka je alkoholicka a odisla od nas (mna a mladsich surodencov) ked som nemala ani 15, ) takze mi odpust trochu hnevu.pretoze som si toho vela prezila s alkoholickou
naozaj nechapem ako dokazes vydrzat cele tehu bez alkoholu a cas kojenia... o tomto ma naozaj nepresvedcis...
tvoja dcera ma len 2 roky..... tak za 3 roky zacne vnimat.......aky cit si k tebe vytvori dcera ked ta bude vidiet opitu??? alebo to chces pred nou utajit a pit ked zaspi?
s dalsim babatkom , pride viac starosti a stresu.... alkoholizmus nie je chripka..... neda sa z toho vyliecit.. nemozes si povedat po 5 rokoch pitia ze stop.... potrebujes odbornu pomoc
byt na tvojom mieste najskor idem za lekarom..... ambulantne sa da liecit alkoholizmus(tabletkami) ale musis chciet...........

ja neviem ci len robim z komara somara..... ale som nahnevana ked alkoholicka chce otehotniet a mysli len na to, ako vydrzi pocas tehotenstva a kojenia....... a nemysli na to ako to buddu brat jej deti????
pijes ked je muz doma aby dcera bola pod dozorom.... vies co??? 🙄 🙄 naozaj .. nechela som sa takto rozrusit...... ale je to ubohe... ak ti naozaj zalezi na tvojej dcere tak hned vyhladaj psychiatra (ten ti da tabletky) a liec sa... inak to neskonci nikdy.. drzim ti palce

l.lara
12. lis 2010

ked chce alkoholicka otehotniet, myslim, ze to je od nej to najsebeckejsie!!!! co moze urobit pre svoje deti...myslim alkoholicku, ktora sa nelieci..

lucka1987
12. lis 2010

@jitrulka ja naozaj nechapem preco by si mala jitrulka dopriat za odmenu kvalitne vinko....
a tiez nechapem ako moze prestavat pomalicky......bud chce prestat alebo nie.....
1 liter vina????? jeeej to mas v pohodeee na buduce si daj aj viac.. tvoja dcerka sa tak bude citit bezpecnejsie... alebo si zavolaj rovno opatrovatelku ze : "dobry den dne si idem degustovat vinko, ale len tak liter.. to sa moc neopijem. potrebudem postrazit dieta."

a nechapem este jedno.. preco ju dofrasa lutujete a robite z nej svaticu???

som par dni po aborte, takze ma hneva ked si alkoholicka len tak povie ze chce babo..... najskor sa musis dat doporiadku ty....
a inak to nejde len zo dna na den
HNED. zrejme si starsia ako ja a mala by si si to uvedomit.... takze zakladat takuto temu je dost hlupe a hlupe je ked ti to musia hovorit cudzie zeny .... kde je teraz tvoj manzel?????? jemu je to jedno????

jitrulka
autor
12. lis 2010

@lucka1987 Opravdu je to trochu tvrdé, ale s tím cos prožila to chápu. Vím že nadpis zní hrůzostrašně, ale jde jen o to (jak jsem výše psala) že vím, že už mám problém (aniž by si to jiní mysleli) a protože chci být zodpovědná matka, což se mi ted samotné dařilo tak napůl, napsala jsem si jen o nějaké rady a ty jsem dostala. V těhotenství jsem si při oslavách dala jen pito. Má mudra mi doporučovala malé pivko po obědě, ale já si nedávala ani to, nepřišlo mi to jako dobrý nápad.

Opravdu mi vadí když si někdo myslí že moje dítě je chudák a že trpí a že mě vidí zlitou, pač to není pravda. Neznáte mě. Jen jsem žádala o rady, které vím že budu potřebovat.
Druhé miminko opravdu chci, kdybych věděla že na to nemám, určitě bych do toho nešla. Přece mi nemůže nikdo zakázat mít dítě... snad jen lékař.
Věřte mi že jsem soudná, jinak bych tu nebyla.

lucka1987
12. lis 2010

@jitrulka viem nepredstavujem si ta ako zliatu spinavu v kute ozratu.... ale ver mi ze tam to smeruje ak nepojdes k lekarovi..... poviem ti to na realnom priklade... moja mama pila len malicko ale aj tak som to ako decko vnimala ze bola taka cudna ked mala vypite...a to pila len vino tvrde jej nechutilo a ani nepila kazdy den... najmladsi brat mal vdety 4 roky...a dodnes to neskoncilo.. pije kazdy den.. uz som snou neni v kontakte dlhe roky, ale viem ze ma tazke zdravotne problemy....
naozaj musis ist za lekarom ktory ti poradi odborne... nechem tu nikoho urazit... no na modrom konikovy su len obycajne zeny.... neporadia ti tak ako lekar... a ked budes vediet ze si par mesiacov bez alkoholu mozes sa pustit do tehotenstva...
keby si az tak nezodpovedna matka tak si neni tu na konikovi....
ale bez lekara sa to neda.... tak naber sil odloz hambu a chod za nim...

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka nehnevaj sa ma mna ale to co pises je otrasne.....

za 1.v prvom rade skor ako zacnes vobec premyslat nad druhym dietatom by si pekne krasne mala zajst za psychologom-jednoznacne ho potrebujes!!!

za 2.sa cudujem,ze kedze si takyto pripad alkoholicky aj mas odvahu na druhe dieta

za 3.sa cudujem,ze ti to toleruje tvoj muz

to,co pises,ze ked je doma muz si uhnes aby on mohol strazit dieta je otrasne absurdne ......uz davno by si urcite mala vyhladat nejake lekara,nech tvoj pripad riesi....

je neskutocne vela zien,ktore chcu mat dietatko a poviem ti tolko,ze sa snazia robit vsetko pre to aby dietatko pocali v poriadku atd a ty si myslis,ze ked akoze sa snazis prestat pit ze vsetko tym bude ok?????

nechapem taketo pripady a nehorazne ma to rozculuje a cudujem sa ti,ze vobec taketo veci si aj do fora dala ja osobne by som sa hanbila s takymto niecim sa aj priznat !!!!!

zena ktora ma 30 rokov a dieta a premysla nad dalsim dietatom si prizna len tak,ze je lakoholicka??????

a cudujem sa tym babakm,ktore ta AKOZE lutuju,ze vobec ti pisu aj take prispevky,tak uprimne to urcite nie je lebo asi nezazili aky je trest mat doma alkoholika/alkoholicku !!!!!

teda nehnevaj sa nemam slov ale v prvom rade ty sa zacni liecit a ptoom premyslaj ci chces dalsie dieta a uprimne je mi luto tych deticiek 🙄 🙄 🙄 🙄

z mojej strany tolko a je mi jedno ak sa tu do mna bude niekto navazat ale svoje pocity som sem napisat musela 🙄

jitrulka
autor
12. lis 2010

@lucka1987 a o to jde... než jsem jsem vlezla chtěla jsem se jen vypavidat. ani mě nenapadlo že bych měla vyhledat odbornou pomoc. Ted už to vím, a myslím že o tom to je. A taky vím, že se najdou maminky co se občas napijí a nepovažují to za problém. Možná si toto přečtou a možná se zamyslí. Proto jsem chtěla aby tu nidko nikoho neodsuzoval.
Tvoji situaci chápu, a věř mi že tam bych to nechat zajít nechtěla.

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka obcas sa napiju? tak ja ked uz mam jedno dieta nebudem chlastat-pit a tym sebe aj tomu dietatu kazit zivot ,prepac ale ma to rozculilo a nemyslim,ze taketo temy patria na stranku ktora je urcena snazilkam,buducim maminkam a maminkam

madormi
12. lis 2010

@jitrulka holka druhé dítě neblázní!!!! zasloužíš si obdiv za to, že sis přiznala, že si alkoholička, ale tím to nekončí bohužel. Moje babička je silná alkoholička, taky to začínalo tak, že nenápadně upíjela po večerech neopila se atd, ale pak přišel zvrat a teď už to silně neovládá prostě se zleje. A to přišlo ráz naráz.Ten zvrat k horšímu přijde dřív či později u každého alkoholika a co když u tebe zronva přijde když budeš doma sama s dětma (ať už s jedním nebo hůř navíc ještě s malým miminkem). Co když to zrovna ten večer neodhadneš a opiješ se pod obraz? to přeci nemůžeš riskovat už kvůli dětem ( to platí i u malé co už máš). V tvém případě bych druhé dítě odložila na vedlejší kolej a nejdřív dala dohromady sebe a teprv až si budeš stopro jistá, že si už třeba rok absolutně čístá tak pak řeš druhé dítě. A tvého manžela nechápu, tebe neodcuzuji. Vím, že alkoholismus je nemoc, ale tvého manžela nechápu a jeho laxní přístup se mi nelíbí a neschvaluji ho. Mysli na tvou dceru a bojuj s tím démonem ať jí jednou nezníčíš život, už nejde jen o tebe. Držím ti palce ať se z toho dostaneš. Bude to běh na dlouho trať, ale nejde to jinak!

jitrulka
autor
12. lis 2010

@helenkasabinka fajn... tak at to tu uzavřou... když všechny tak nabádám ktakovým zhýralostem...
já přece nikde nanapsala že chlasám, at už si pod tím představuješ cokoli.
Já se tu vážně nechci obhajovat...

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka tak potom,ked nie na co si zalozila tuto temu???? prepac ale toto je pre silne zaludky a povahy ale mna toto nesmierne rozculuje,ze doteraz si ten svoj problem neriesila .....az vtedy si to uvedomujes,ked chces druhe a tak sa snazis prestat pit,ved to je ........sorry ale smutne

dana3262
12. lis 2010

@katy.m muzu se zeptat, kdy se vlastne jedna o alkoholismus? Ja napr.pred tehotenstvim pila kazdy vecer minimalne 4 piva. Kdyz se slo z hospody driv, tak jsem si doma dala jeste lahvace. Rekla bych, takovou hladinku jsem si delala. Ted (kojim) si davam Birelly a to i pres den a vzdy vecer jednu Plzen. Na to, ze si dam zas vic nez jedno pivo a na stav 'byt v nalade' se strasne tesim!! V zadnem pripade si nepripadam jako alkoholik. (partner je abstinent) Zijeme se strycem, ktery alkoholik je, byl a bude. Takze jsem videla koma, delirium a dalsi hnusny stavy a za alkoholika povazuji toho, kdo napr.snida 1/2 litru becherovky a ne toho, kdo si da vecer par sklenicek a tesi se na to. Ja jen, aby se nedelala, jak se rika, z prdu kulicka. A mimochodem, neverily byste, co je clovek vsechno schopny prezit (myslim toho stryce)neuveritelny. Ale ja uz ho neberu jako cloveka, ale jako takovou hroudu, lidskou zrudu.

janulabj
12. lis 2010

alkoholik je ten kto pije pravidelne.....to je jedno či vypije jedno pivo alebo desat,ale pije pravidelne,robi mu to radost či ako to napisat,teší sa na to

helenkasabinka
12. lis 2010

@dana3262 tak ale zakladatelka temy si sama napisala,ze je alkoholicka...

helenkasabinka
12. lis 2010

@janulabj suhlasim

romana29
12. lis 2010

Teda já se domnívám, že dávat si každý večer několik piv normální není...A u ženský to působí značně odpudivě.
Chudáci děcka 😒

madormi
12. lis 2010

@dana3262 nejsem odborník, ale alkoholik je podle mě ten, kdo alkohol potřebuje, když ho nemá myslí na něj, těsí se na něj a pravidelně si musí dát. někdo potřebuje denně půl litru vodky, někdo potřebuje denně 2 dcl vína, ale jde o to že potřebuje, myslí na to když to nemá a chybí mu to a je jedno jeslti se jedná o tvrdé a o jaké množství. to je jak s kuřákem kuřák je ten co denně potřebuje jednu cigaretu stejně tak jako ten, co denně potřebuje krabičku

helenkasabinka
12. lis 2010

@romana29 presne si to vystihla a uplne s tebou suhlasim-normalne to nie je

madormi
12. lis 2010

den a vzdy vecer jednu Plzen. Na to, ze si dam zas vic nez jedno pivo a na stav 'byt v nalade' se strasne tesim!! tak tohle už mi přijde jako závislost teda, ale jak říkám nejsem odborník

janulabj
12. lis 2010

@romana29 @madormi suhlasim
@dana3262 toto by som ja už za alkoholizmus považovala

helenkasabinka
12. lis 2010

tato tema je silne kafe

madormi
12. lis 2010

@dana3262 promiň, ale aby si nedopadla jak tvůj strýc, tak určitě začínal na menších dávkách alkoholu než pije teď, nějak to muselo začít, třeba těma 4 pivama určo rovnou neskončil z ničeho na flašku vodky. se dívím, že když žiješ s takovým člověkem, že to pro tebe není alarmující a alkohol se ti nehnusí.

madormi
12. lis 2010

@helenkasabinka to teda je, já jsem po dovu potratech, dítě si přeju jako nic na světě a tady čtu toto, když jsem se začli snažit o dítě z mého života zmizelo i kafe natož alkohol a lidi co pijí denně malé dítě mají nebo uvažují o tom že si i přesto pořídí další

jitrulka
autor
12. lis 2010

@helenkasabinka Promiň, ale přesně kůli takovým jako jsi ty se někteří lidé užírají sami a nikomu se nesvěřují. Myslíš že je to dobře? Po tom co tu od tebe čtu, už tu asi žádné téma zakládat nebudu. Asi jsem si měla napsat rovnou k nějakým narkomanům a feťákům a ne zatěžovat tu vás, slušné a počestné...

Děkuju všem co mi dobře poradili s léčením, vím co mám dělat. A ostatním radím aby podobná ténmata raději nezakládali ☹

helenkasabinka
12. lis 2010

@madormi je to chore a ver tomu,ze takej sa zadari hned...... toto je ta nespravodlivost,ze ty si davas pozor a robis vsetko preto aby mimi bolo ok taka ina si obcas uhne a pritom si ona mysli,ze obcas a neuvedomuje si alkoholizmus a taka este aj planuje dieta a otehotnie lahko 🙄 😠

romana29
12. lis 2010

kdysi jsem někde četla, že ono je velice těžké říct, kdy to už alkoholismus je.
Podle některých je to tehdy, když nemáš možnost si ten alkohol dát a jsi pak podrážděná - např. večer se něco stane, nemůžeš si dát svoji dávku alkoholu a celou dobu na to myslíš a deptá tě to. Tak si to musí asi každý sám posoudit.

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka ja som ti x krat napisala aby si najskor seba daka do poriadku tak to neotacaj na zle a sebe lutost je nahorsia vec......ja som ti napisala,ze sa daj najskor do poriadku,potom planuj dieta a ze sa ti cudujem,ze si taketo nieco pisala verejne

helenkasabinka
12. lis 2010

@jitrulka my lekari nie sme aby sme ti mohli radit-kvoli tomu si zajdi k lekarovi aby on posudil na com si

madormi
12. lis 2010

@jitrulka jak jsem psala je mi tě líto a obdivuji tě za to, že sis to přiznala, ale to nic nemění na tom, že téma jsem alkohlička a snažíme se o druhé dítě je PŘíšerná kombinace ! o druhé dítě se snažte až problém s alkoholem bude vyřešen, tohle vůbec nejde dohromady, Doufám, že ttu brzy budeš moct napsat. Kvůli touze po dítěti jsem vyhrála boj nad alkoholem nebo něco podobného. Držím ti palce aby si to zvládla, ale doufám že než se tak stane druhé dítě mít nebudete