Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

madormi
12. lis 2010

@dana3262 jako tvůj strýc může skončit každý z nás, i ty co se vůbec netěší až se hodí do nálady

luckahr
12. lis 2010

@jitrulka drzim moc palce, at to zvladnes! Prvni krok a vlastne kousicek druhyho jsi udelala, priznala jsi si problem, shanis kontakt na doktora....nedej se odbyt, najdi dr., ktery Ti "sedne" a lec se, zvladnes to, musis.

@helenkasabinka nechapu, proc by takovy tema nemelo patrit do fora pro snazilky, tehulky, maminky............myslis, ze se jich to nemuze tykat? Zivot neni cernobilej devce. A jitrulku obdivuju, ze takovy tema zalozila, protoze ji musi byt jasny, ze takovych moralistek jako jsi ty, musi byt plnej kun.
@dana3262 noo, tak zrovna tvoje "denni davka" piva mi uz ok taky nepripada......

madormi
12. lis 2010

@lucianka jaké nenávistné výpady? odsousenihodné je téma jsem alkoholička a snažím se o druhé dítě to tady tak rozvášnilo diskuze. žádná z nás neví jeslti si dá flašku a v pohodě nebo se pak motá do koupelny, ale zakladatelka se nazvala alkoholičkou, tak z toho se tu taky vychází!

berenika39
12. lis 2010

@madormi kdo a na základě čeho má právo soudit? jak se pozná, kdo je lepší a kdo horší?

pet.s
12. lis 2010

@jitrulka co k tomu napsat??? asi nic jen abys v sobě našla sílu, aby ti to nepřerostlo přes hlavu. A hlavně jediná síla, která ti může pomoci je síla ze sebe. Jinak nikdo ti nemůže pomoc.
Držím moc palečky.
Ještě jedna věc. Já jsem běžný konzument. Umím se pěkně spráskat,ale taky si říct, že ať je akce jakákoliv, já dnes pít nebudu. Ale ted když jsem těhulila, tak jsem měla na alkohol vyloženě chuť. Na tvrdý alkohol.Nemohla jsem projít kolem baru. 😀 Jak jsem přišla z porodnice, tak jsme hned s tátou otevřeli červené víno(upozorňuji, že nekojím).Teď občas vínkujeme.Ale fakt ta chuť byla úplně úděsná,asi miminku něco chybělo 😀 😀 😀 😀

lucianka
12. lis 2010

@madormi Nezlob se na mě, ale psát tu něco ve smyslu, jak si dovoluje zakládat takové téma na diskuzi o dětech (nebo jak to přesně bylo) mi přijde přehnané... snad si tu člověk může "povídat" o čemkoliv, ne jen o dětech, ne?
A ona psala, že ten název přehnala, bohužel už nejde změnit. Přečetla sis celou diskuzi? Já jo, několikrát to zmiňovala, že ten název je přehnaný a o dítě se ještě nesnaží.

cincinnati
12. lis 2010

@jitrulka www.almafemina.cz Občanské sdružení pomáhající ženám alkoholičkám
Mají poradnu online nebo i telefonickou ....

elise
12. lis 2010

nemoralizujte prosím. téma je súčasť života ako všetko ostatne, zažila som tu na koňovi pohoršovanie nad tým že maminky ktoré majú anjeličkov v nebíčku si dávali do albumov ich posledne fotečky a podobne...každá téma je zo života. život je veľmi rôznorodý, každý z nás sa občas v živote potkol urobil kotrmelec padol na dno ale podporme všetkých ktorý sa postavili a išli dopredu a dali sa do poriadku a fungujú ako všetci ostatní. jutrulka má problém preto založila tému, ktorú založila, túži po druhom dieťatku a chce svoj problém vyriešiť, chce našu podporu, povzbudenie. skoro každá žena túži po dieťatku. ja som túžila po bábätku keď som mala 16 rokov a neznamenalo to, že mám byť v 16 tehotná otehotnela som až po 6 rokoch po svadbe keď som mala 31 rokov. Každá z nás má inú predstavu kto je alkoholik a kto nie je. keď jitrulka vyslovila že je alkoholik a chce to riešiť zháňa pomoc a bude mať pevnú vôľu a hlavne podporu tak všetko zvládne. aj my si občas otvoríme 7-čku vínka večer s manželom, na oslavách sa tiež dačo popije, nie som svätá a dokonalá matka. radšej podporme jitrulku. a je dobre že je táto téma založená možno sa ešte vyskytne mamička ktorá bude riešiť podobný problém a diskusia jej môže pomôcť vykročiť správnym smerom.

jitrulka
autor
12. lis 2010

Děkuji všem za podporu, opravdu jsem si z toho hodně vzala. Něco i od těch kteří mě kritizují, ale o tom už to je - na pochvalu to prostě není. Nicméně jisté věci odsud fakt vypouštím, pač bych se musela asi jít rovnou zastřelit. A to fakt nehodlám 😀 naopak... Chci začít pořádně žit. Ufff.
A můžu vás ujistit, že když člověk občas nakoukne i na jiná fóra tak musím u koníka zůstat, pač mi tu mamky příjdou nejlidštější.

madormi
12. lis 2010

@berenika39 moc nechápu na co se mě ptáš jak kdo je lepší a kdo je horší v čem? na první otázku je odpověď jasná. Nikdo z nás nemá právo soudit, jediné naše právo je vyjádřit náš názor. To je právo všech jak zakladatelky tak reagujících.

berenika39
12. lis 2010

@madormi potom proč jsi psala, že tohle téma je odsouzeníhodné? jistě že je tu prostor pro různé názory, od toho je to forum. myslím, že se tomu říká empatie 😉 , pak taky ohleduplnost, pak taky tolerance, nebo možná pochopení, nebo já nevím co ještě...ale to v tvých příspěvcích nebylo....neva, třeba k tomu někdy dospěješ....

jitrulka
autor
12. lis 2010

tak jsem zkusila změnit název, ale moc se z tohohle problému vykouzlit nedá ☹

madormi
12. lis 2010

@berenika39, na tomto tématu neodsuzuji to, že zakladatelka má problém s alkoholem, ani to že některé mají veskrze kladný vztah k alkoholu. neodsuzuji ani ty které jsou silně proti a dávají to najevo.vadí mi ten název jak už jsem tu x krát vysvětlovala. alkoholička se vůbec nemá snažit o miminko, má se snažit o to, aby alkoholičkou nebyla a pak se může snažit o miminko. to je můj názor a to mi nikdo nevyvrátí, i jsem to zakladatelce tak napsala kdyby si pořádně četla, Myslím, dle odpovědi zakladatelky, že ta, narozdíl od tebe, pochopila jak jsem to myslela. Psala jsem jí že je mi líto jejího problému, že ji obdivuji, že si to přiznala, ale že si myslím, že není rozhodně vhodná doba snažit se o dítě( možná si tento můj komentář přehlédla nebo nepochopila. . Tolerance, pochopení, empatie to je moc hezké, ale ne vždy je to na místě a podporovat zakladatelku v tom, aby se i přes svůj problém snažila otěhotnět opravdu nebudu ať si kdo chce myslí co chce.

lukza
12. lis 2010

Ahojky já nemám zkušenost s alkoholismem ale mje teta sním bojovala takže vím jaká pevná vule fakt k tomu musí být.jen ti chci s celého srdce pořád aby jsi tento boj vyhrála a věřím že ho vyhraješ a držím moc pěstičky už jen to že jsi založila toto téma dává najeno že s tím chceš opravdu bojovat a to je základ. 😉
jen co jsem dočetla že to ví jen manža a nemáš třeba strach že tě tu někdo najde kdo tě zná přece jen Koník je takový hodně známy a psala jsi že to ví jen manža.takže ještě jendou moooocinky držím pěstičky

kablika
12. lis 2010

@jitrulka zažila som alkoholizmus v rodine. Viem, že je pre teba veľmi ťažké prestať, je to predsa len choroba....Vekom sa tvoj problém bude zhoršovať. Aj pri miernom pití (ak sa to tak dá nazvať) sa do tvojho tela dostáva veľa škodlivín, ktoré ťa naozaj ničia. Takisto mierne pravidelné pitie často prerastie v silnejší apetít.

Preto by si jednoznačne mala vyhľadať odbornú lekársku pomoc ešte predtým, ako sa rozhodnete pre druhé bábo a zabojovať!!
Hlavne kvôli deťom.

Oni matku potrebujú dlho, potrebujú tvoju oporu a podporu a najmä aby si mala "čistú hlavu".
Domáce popíjanie časom môže prerásť do rôznych iných problémov, viem o čom píšem.
Preto ťa za tvoje deti (aktuálne aj budúce 😉 PROSÍM, pokús sa liečiť. Dá sa to aj ambulatne, nemusí o tom nikto vedieť.....manžel ťa určite podporí. Ja ti posielam aspoň takto na diaľku tiež podporu v tom, aby si sa liečila.
Je super, že si svoj problém uvedomuješ, to je prvý krok k úspešnej liečbe!

Až potom rieš ďalšie bábätko
🙂

jitrulka
autor
12. lis 2010

@lukza Děkuji. po pravdě se tím netajím ale ani nechlubím. doopravdy se stydím jen před svoji tchýní, pač je to úžasná ale přísná žena. Bere mě jako svoji dceru, ale přece jen jsem manželka jejího syna. Tam bych to brala asi jako svoje skutečné selhání, jako že nejsem tak dobrá jak bych chtěla. A mí známí to zkráta jen zlehčují...

veronikapp
12. lis 2010

@jitrulka prvý krok máš za sebou, priznala si si problém. Teraz ho treba začať riešiť. Rady tu už odzneli. Veľmi ti držím palce. Môj otec bol alkoholik, vlastne tých alkoholikov máme v rodine viac, takže viem veľmi dobre aké zlo dokáže alkohol narobiť. Sorry, ale mne je úplne na grc, keď razí alkohol zo ženy a ešte od takej čo má malé dieťa! Otec tiež nebol alkoholik, ktorý už na raňajky pije borovičku, ale po práci pravidelný smer- krčma. Ja som ho preto nenávidela, hnevala sa, hanbila sa za neho a nakoniec som prerušila kontakty...a pritom triezvy bol dobráčisko, ktorý každému pomohol. Neviem si ani len predstaviť, že by pila mama 😝 K alkohololu mám úplný odpor, takže ti veľmi nerozumiem, ako môžeš takto fungovať...
a tomu ver, že ak nič neurobíš, bude sa to ešte zhoršovať.
ako si k tomu vlastne prišla?

andyva
13. lis 2010

@helenkasabinka JDŽ no -odstřelit na superdokonalou planetu🙂.-):-¨)

andyva
13. lis 2010

@jitrulka vyděržaj🙂

ybyta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucka1987
13. lis 2010

@jitrulka @ybyta 100% s tebou suhlasim... my sme sa snazili rok a pol( nie je to vela) no aj tak a ked sa moje tehutenstvo pred par dnami skoncilo.... ☹ tak si este viac uvedomujem, zeny , ktre si nevazia svoj zivot.. a ked si nevazia svoj zivot a zdravie nemozu si vazit ani druhych.... s mamaou alkoholickou mam skusenosti az az...... podla vsetkych precitanych prispevkov co napisala jitrulka... naozaj mozem povedat ze aj ked ju nepozna ma vazny problem.....jeden z predmetov , ktrory som studovala bola psychologia( no aj tak najviac ma naucila vlastna skusenost) ak je vsetko tak ako hovori tak je na tom naizaj zle.. moja mama si doterat prinava ze je alkoholicka, ale vzdy poznamena ze nepije vela ze lne trochu.. no ale uz to doslo do stadia ked upada do bezvedomia.... takze je na tom horise....
strasne si prajem mat babatko... stale to boli ked uz necitim tie pocity ako ked som bola tehu.. nepijem ( naozaj raz za dllllhu dobu su dam do amleho pohara tmave pivo) nefajcim (vobec asi 3 roky) a stravujem sa najviac zdravo ako mozem, dokonca ani kavu nepijem....... a nic ☹

v akom zdravotnom stave moze byt babatko ktore sa vyvyjalo v matke , ktora je zavisla..... ?
este raz opakujem : co by som urobila byt na tvojom mieste- 1. sla za lekarom a povedala mu o co ide
2. prestala okmazite so vsetkym alkoholom, a povedala
muzovi nech mi pritom pomoze, nech mi neda peniaze do obchodu aby som nemohla mat prilezitost ist si kupit chlast.. nech muz zamkne vsetok alkohol v dome.. skus vydrat aspon tyzden dva..... na misto alkoholu si urob napr.. bylinkovy caj... v cajovniach predavaju take co pomahaju pri alkoholizme
3. a dala si predsavzatie... nepit do vianoc..... ani kvapku ani na oslave.....

a ODMENA???????? krasne dalsie tehotenstvo, a zdrave babatko,

kolka1
13. lis 2010

JItrulka,

mas moj obdiv 😉. Mas problem, uvedomila si si ho a chces ho riesit. Necitala som celu diskusiu a po tom co som tu letmo videla niektore nazory tak uprimne ani nemam chut 😔 . Verim ze si uzasna mamina a zalozila si tuto temu s potrebou ziskat od ludi porozumenie a rady. Namiesto toho ta tu odsudilo vela moralizujicich mam. Citim z tvojich prispevkov ze si velmi silna osobnost, vies co je spravne a verim ze sa Ti tvoj problem podari vyriesit.

A ostatnym "moralizujicim" maminam prajem aby sa nikdy neocitli v problemoch ci uz so sebou, muzmi, detmi alebo inou blizkou rodinou pretoze na zaklade ich nazorov vidim, ze by to neboli schopne ustat.

sweetangel20
13. lis 2010

@jitrulka,prajem ti veľa šťastia, nech to zvládneš a nech sa ti podarí mať aj to druhé vytúžené bábätko 🙂

no a tým "moralistkám" len toľko chcem povedať.... nekrič hop, kým nepreskočíš.... nikdy neviete, kedy sa vy ocitnete na druhej strane a vás tu budú takto odsudzovať, ukazovať na vás prstom a "kričať". takže držím palce, aby sme sa raz nestretli v podobnej diskusii, ktorú bude zakladať práve jedna z vás.... 😎

ybyta
13. lis 2010

ako zahadne mi zmizli príspevky zaujimavé kto sa o to a prečo postaral???????????????,,

ybyta
13. lis 2010

akomnemam pocit že som uražala ale ako admini myslia

ybyta
13. lis 2010

ide oto aby sa tie ženy zobudily čo myslia že su ok piju a chcu deti ale fajn aj horšie tu písali ako odsudzovali a neboli vymazane no dobre končím nech sa navzajom povzbudzuju tie čo piju že ved 1 pohar alebo 1 liter adieťa neni nič dobre 😉

ybyta
13. lis 2010

@ybyta a na zaver ..už nemam nervy ked tu niekto porovnava závislosť na konikovi ana alkohole dovi dopo vidím že viac by tu viacere potrebovali odbornu pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! anie len jitruš ale ta to aspoň pomenovala

sweetangel20
13. lis 2010

@ybyta zmazané ti boli preto, že si písala veľkými písmenami, máš to v pravidlách 😝

ybyta
13. lis 2010

ano berem ale tam bolo že pravidlá neprovokuj aneurážaj 😔

lucka1987
13. lis 2010

baby tato tema je nadlho.... zakladatelka mala zalozit otazku, nie diskusiu.. pretoze zbytocne to vyvola rozpory..
dufam ze si uvedomila co si o jej pocinani myslia druhe zeny a uvedomila sa.. ako mi pisala
aj ked je naozaj zvlastne ze mi napise ze dakuje ze uz vie ze naozaj musi ist za lekarom a ze ma problem...
do riti a kde mala doteraz rozum?? to jej musia pisat druhe zeny?

poviem vam uprimne.. zakladatelka temy to chcela dostat zo seba len von... a nepocitam s tym ze vyhlada lekarsku pomoc..... neodsudzujem ju(aj mne s to moze stat) no mam k teme alkoholizmus nekomrpomisny nazor.. netolerujem ho v ziadnej miere u nikoho!!! a toboz nie u matky, ktora ma byt vzorom pre dieta a dat mu vychovu..
ved je jeho matkou 24 hod denne nie lne cez den....( to k tomu vecernemu pitiu)