Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

ketkous
11. lis 2010

Moj nazor je taky,ze teraz nie je vhodny cas na otehotnenie...absolutne NIE,ako sa to tu uz pisalo,tak najprv abstinencia,ale uplna,bohuzial u zavislych je to jedine riesenie..ved si predstav,ze by prislo na svet babatko a pri dvojnasobnych starostiach by si sa podla mna este viac vecer tesila na poharik 😔 😔
A tie navstevy u svokry sa daju hravo zvladnut aj bez alkoholu,neviem vsak pripada mi cudne,ze Tvoj manzel,ma k tomu taky flegmaticky postoj,necitala som tuto diskusiu uplne detailne,ale hovorila si s nim o tom?podla mna by Ta mal podrzat a pomoct Ti,lebo v tomto je velmi dolezita aj podpora najblizsich ludi. 🙂 ak chces s tym prestat.
Myslim si,ze lieky v abstinencii nepomahaju.Prestat pit je rozhodnutie a dolezite je stretavat sa aj s ludmi,ktori tym presli.

neliq
11. lis 2010

@viera27 my sa o nich už oprieť môžeme, teraz keď čakáme prvé bábatko si neviem ich dvoch vynachváliť. Skutočne sa starajú a snažia sa nám pomôcť, ale keby to svokor vtedy vzdal, zrejme by sa už vnúčatka ani nedožil. Aj ja ho preto obdivujem a vlastne každého, kto to dokáže 🙂

petrajda
11. lis 2010

lucida - lucida - dítě jitrulky rozhodně politovat nemusíš.Není důvod. Má milující mamku,dobrého ta´tku. Alkoholismus není k zavržení,zvášť když se dotyčnej s tím rozhodne něco dělat. Ale nesmí dělat mrtvého brouka a jen o tom mluvit. Tím nevyřeší nic.je to nemoc jako každá jiná.,ale společnost to moc nedokáže ještě chápat.

neliq
11. lis 2010

@jitrulka dakujeme, ja len dúfam, že sa to podarí aj tebe. Základom je, že si si to dokázala priznať. Teraz už s tým treba niečo robiť 🙂

ybyta
11. lis 2010

JITRULKA zahravaš sa zo sebou aj zo svojimi najbližšími neexistuje že ppijem málo pijem trochu mam to pod kontrolou to neexistuje tosu slová alkoholikou zničíš seba muža dieťa a celu rodinu alkohol je droga a načasovana bomba isto flaše skovavaš že jeto tak?kde sa da ale neskryješ sa ti manžel ťa pozna ahlavne cíti možeš si dať žuvky cukríky jetito prt platné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!šáliš samu seba po 1. nemáš ciel ahodnoty čoje pre teba najdoležitejšie 😔 ato neni u teba ani rodina ani dcerka je to krute ale čoti píšem stojím za tím !!!!!!!!!!!!!!!!neni su ti motiváciou na prestanie s pitím! si slaba a nevieš kde maš problem hladáš a nevieš nájsť lutuješ sa svoj život apodobne hlavne lutuj svojich ktorí trpia tvojim chovanim si načasovana BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A NEBUD 😝 Eš PIť VEčER BUDEš PIť AJ CEZ DEň AžIADNE MAM TO POD KONTROLOU NEEXISTUUUUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE POCHOP TO ZABUDNI PRE BOHA NA BABATKO A TVOJ MUž JEMU JE čO?????????????? 😠 😢 TI POTREBUJEš pommoc anie pre BOHA babatko zobud sa! chcem ti dobre a inak ako takto otvorene ti písať nebudem vyhladaj psychiatričku odporučam ženu a bojuj daju ti lieky ktore ti pomožu a nebudeš piť aak budeš v suchu..............................tak nasad očistu KYSELINU LISTOVU S METAFOLíNOM MAJ CIEL TREBARS KRASNE ZDRAVE DIEťA AAž POTOM SA SNAžTE HO SPLODIť TOTO PATRí AJ TVOJEMU MUžOVI NECH SA SPAMETA dieťa neni na plátanie tvojho alkoholizmu!! AANI ťA STOHO NEDOSTANE! NA TO ZABUDNI LEN SA TO ZHORšI LEBO BUDEš MAť O STAROSť VIAAAAC AO DVOVOD VIAC PIť! VEZMI K SRDCU čO TI PíšEM CHCEM TI POMOCť OBRAť SA NA MňA ASPRAVNE POCHOP čO TI PíšEM INAK TO NEJDE

lucida
11. lis 2010

lebo dietatko ta potrebuje 24 hodin denne....
a co ked to nahodou prezenies tak,ze sa malinkej nieco stane,ze nebudes schopna rychlo reagovat?
a co ked sa bude neskor za teba hanbit?nebude ta to trapit?
pre mna je moja mala viac ako moj zivot....neviem ci aj pre teba tvoja...takze by som riesila ju a to co je pre nu dobre...ked je mala spokojna som aj ja spokojna....neviem to lepsie vyjadrit...snad pochopis...

lucida
11. lis 2010

a neviem ci by to malinke po narodeni nemalo abstinencne priznaky 🤐

jitrulka
autor
11. lis 2010

@ybyta Tohle všechno si moc dobře uvědomuju. Ale netvrd mi prosím, že nemám uctu k manželovi a už vůbec ne k dceři. Zatím jestm to neřešila pač jsem si to nepřipouštěla, měla jsem strach. Ne proto že by mi byli lhostejní. Na další miminko tedy rozhodně zapomenout nemohu, ale fakt se zkusím dát napřed dohromady.

Nemusíte litovat moji rodinu. Ani já sebe nelituju, nenávidím se za to. Jiank všem moc děkuji za rady a zkušenosti z jejich blízkého okolí. Já tuhle problematiku zmapovanou nemám, a proto mi to moc pomáhá.

jitrulka
autor
11. lis 2010

Musela bych se tu obhlajovat a to nechci. Takže je - nemáš pravdu.

katy.m
11. lis 2010

@elise vůbec se v tomto problému nevyznáš,třeba rozdělení cos tu psala,není rozdělení alkoholiků,ale postoj lidí k alkoholu a mezi tím už je dost velký rozdíl.Toto se právě učí na té léčbě

ybyta
11. lis 2010

@jitrulka OTO IDE A NEBUDEš SA MAť AK TO NEVYRIEšIš VOBEC RADA A JA NEMAM PRAVO ANI SI NEDOVOLíM VRAVEť žE SI NEVAžIš MUžA MILUJEš ICH TO VIEM ALE MUSíš IM TO DIKAZAť TIM žE VYBER SA TO JE NORMáL VEC MOJA ZLATA ALE NIE CHLLAPOVI ALE K DOKTORKE ONA ťA VYPOčUJE apomože ti vermi sama to nedokážeš nie ☹ to bude ten prví krok dokažeš to lebo to už je odvaha že si sem napísala už to je aj volanie o pomoc ana to sme tu ale navštiv doktorku hned si zisti tel. a objednaj sa robim stimito ludmi prosssssím zavolaj a objednaj sa odpoviem ti na VšETKO LEN PROSí SPRAV TO ZALEží MI NA TEBE 😉

marketa137
11. lis 2010

@jitrulka máme v rodině alkoholičku ☹ a ta říká že s pitim problémy nemá a tudíž neni důvod se léčit. bohužel její manžel to strašně zlehčuje a říká že to neni tak hrozné. nebudu tady popisovat jak se chová ale od minulých Vánoc má k nám zákaz vstupu 😒 . Bohužel pije dál a nikdo s tim nic neudělá. V tvém případě ybch opravdu vyhledala pomoc, pokud piješ takhle dlouho tak už je to fakt problém. Pak je otázka jestli jsi opravdu alkoholička? Znam plno lidí co se rádi napijou ale nejsou závislí na lakoholu. Když si ted řekneš že se nenapiješ, vydržíš? Pokud ne tak bych vyhledala odbornou pomoct a těhu bych opravdu odložila až budeš ok V každém případě je dobře že o svém problému víš a chceš to řešit. Ta osoba v rodině chlastá denně 3l vína a hned od rána. I jí loni sebtrali řidičák a samo že ona za nic nemůže a chlastá dál 😒 . Všichni okolo ní dělají problémy a ona je ejdiná v pohodě 😝 . přeju tě pevnou vůli at to zvládneš a vyhledáš odbornou pomoc. Furt lepší než se s tim doma trápit pokud tam opravdu závislost je tak těhu v tom nepomůže 😒

jitrulka
autor
11. lis 2010

Tak jsem volala své obvodačce aby mi řakla nějaký kontakt v našem městě a vůbec mi nedokázala poradit. tak tu ted sedím u netu a řvu jak želva pač hledám kontakty na stránkách a je to samé psychiatrie a drogy apod. Je mi z toho na nic. Asi to ještě zkusím sama, prostě se zapřít a vyhledat pomoc až při první chuti na alkohol. Nedokážu si předsatvit že o tom mluvím s někým cizím. Už u toho telefonu s doktorkou jsem brečela jak malá.

katy.m
11. lis 2010

@jitrulka nevzdávej to,udělalas velký krok ...a jak to,že Ti OL nedokázal poradit?Je to to samé,ajko by Ti neuměl poradit kožaře 😒 ,nenechej se odbýt,zavolej ještě jednou,je jejich povinností Ti to zajistit/doporučit.případně si najdi v telefonním seznamu kontakt na psychiatrickou ambulanci v okolí a domluv se přímo s něma 😉

simonceli
11. lis 2010

@jitrulka nezapírej se, zavolej na nějakou psychiatrii a když tě nepříjmou, tak ti dají kontakt, tyhle racoviště spolu spolupracují. Věř mi, sama to nezvládneš. To si říkal i můj otec a alkohol je taky droga.

mircalla
11. lis 2010

@jitrulka prepac, to nemyslis vazne s druhym dietatom...ci uz si uplne stratil sudnost? a tvoj manzel tiez? najprv liecene, potom abstinovat roky, potom mozes mozno uvazovat o dalsom dietati. ako sa mozes ked pijes starat o to prve?
v podstate uplne suhlasim s @ketkous
napisala som to tvrdo, ale to je moj nazor. neviem si predstavit, zeby ti nejaky psycholog, ci psychiater odporucil otehotniet. podla tvojho prispevku nemas pitie vobec pod kontrolou a uplne sa na to az trasies...

mircalla
11. lis 2010

a treba riesit alkoholizmus liecenim (nie ambulantnym, ale na v liecebni - je to otazka 10-12 tyzdnov) a nie dietatom

jitrulka
autor
11. lis 2010

@mircalla tys četla jen ten název vid?

ined77
11. lis 2010

@jitrulka 🙂 ..já ti bohužel poradit neumím, ale moc držím palce 😵 .
zkusila jsem něco vyhledat, třeba ti to trošku pomůže.nějaké kontakty, adresy a pod. 😉
http://alkohol-alkoholismus.cz/protialkoholni-z...

nejde teda o záchytku, ale jsou tam nějaké adresy 😅 😉 .

jitrulka
autor
11. lis 2010

děkuju, našla jsem si Laxus v HK. Ale ještě váhám. Zkusím se poradit s manželem, jestli by podpořil i v tomhle. Snad to půjde...

mircalla
11. lis 2010

@jitrulka nie, citala som celu diskusiu. hadam si pochopila po tom, co ti tu popisali a uz si nemyslis, ze to zvladas. len tolko. to, ze to okolie nezaregistrovalo si naivne mysli a nechce pripustit tiez velka cast alkoholikov.

ybyta
11. lis 2010

ANO MA MIRCALLA PRAVDU VIDí TO UPLNE KAžDY ALE KAžDY SA ROBí žE PRT VIDí

sue
11. lis 2010

@jitrulka držím ti palce... alkohol je droga a závislosť na ňom sa lieči na psychiatrii, neboj sa tých slov... je to to isté ako keby si hľadala riešenie gynekologického problému atď... a ten kto sa stráni tak by si mal uvedomiť, že je veľmi vzácne, že si si to uvedomila, bez toho, aby si spravila nejaký prúser - pretože naša spoločnosť je taká, že začne riešiť problém až keď je už neskoro - koľkokrát sa pri večerných správach chytáme za hlavu, keď z okna vypadne dieťa rodičom alkoholikom... keď poje tabletky... keď žena spácha samovraždu atď... vtedy je každý múdry a hovorí o tom, ako problémy s alkoholom bolo vidieť a stačilo sa liečiť...

Je úžasné, že si dokázala svoj problém pomenovať !!! Drž sa toho a nevzdávaj sa !!!

trixi
11. lis 2010

@jitrulka predpokladala som, ze skor ci neskor sa nejaka "odbornicka" do teba pusti. Nevzdavaj sa, rozhodla si sa, ze budes svoj problem riesit, zotrvaj. Skus si najst stranky odbornikov napr. v Prahe, oslov ich, urcite Ti daju kontakt. Kludne oslov protialkoholicku liecebnu. Tam nikto nezostane lahostajny k Tvojmu problemu. Urcite Ti poradia.

emanka
11. lis 2010

Jitrulka, zavolaj do najbližšej psychiatrickej liečebne, tam presne alkoholik patrí. Ale je fakt, že to musíš prebrať s manželom, niekto sa musí postarať o dcéru. A tiež by si to mala priznať svokrovcom a rodičom - o nich nič nepíšeš. Ak nastúpiš na liečenie, tak bez pomoci to nezvládneš. Musíš s pravdou von a požiadať ich o pomoc - stráženie malej a pod.

elise, prosím ťa, ty jej už nič neraď, fakt máš mylné názory, písala som ti to už včera. Absolútne nevieš o čom hovoríš. Niektorí alkoholici nie len že nejedia rumové pralinky, ale ani punčovú zmrzlinu.

jitrulka
autor
11. lis 2010

@mircalla no a u mě to je přesně opačně. Já vím že každý alkoholik si myslí že je v pohodě, a že to má na háku. Ale já si to nemyslím. A naopak když se někomu svěřím že mám problém tak si zaklepe na čelo s tím, že jestli já jsem alkoholik tak už asi všichni. Proto si dovolím tvrdit že okolí to nepozoruje. Že to ale vím já a můj manžel už je věc druhá.

emanka
11. lis 2010

@katy1979 ahoj, tak aj ty? 🙂 Ja si myslím, že je tu viac diagnóz ako máme my, len sa nepriznajú. Teda myslím si.
A ako dlho si čistá?
@fabula ďakujem 🙂

jitrulka
autor
11. lis 2010

jo... přiznejte se. At si taky počku 🙂

mircalla
11. lis 2010

@jitrulka drzim ti palce. najpvr sa vyliec, potom planuj dieta. to je asi cele.