Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

katy.m
11. lis 2010

ještě toto by Tě mohlo zajímat 😔
http://alkohol-alkoholismus.cz/alkoholismus/del...

karinnka
11. lis 2010

@jitrulka Strasne ma mrzi co Ti napisem,ale nepomozem si....Alkoholizmus je choroba a ked sa clovek tesi na poharik tak to nie je v pohode....Si dospela zena a dufam,ze aj velmi rozumna,tak Ta prosim ani len nepremyslaj nad druhym dietatom.....Pokial nepodstupis liecbu ani to neries,aj ked ani liecba nie je zarukou ze pit nebudes....Stale sa to zacina pozvolna,teraz popijas len vecer,potom budes ajj cez den....Mas dieta,pri ktorom NESMIES PIT....Verim,ze sa snazis byt dobra mama,ale pokial nemas v sebe moralne zabrany uz teraz nepit ked mas jedno dieta,tak pri druhom to bude len horsie...A najhorsie na tom bude to,ze trpiet budu TVOJE DETI najviac.....Popremyslaj ci chces svojim detom nicit zivot...Pretoze mat rodica ALKOHOLIKA je pre deti strasnym TRESTOM ktory si nezasluzia....JEDNOZNACNE SA TREBA liecit a az po rokoch UPLNEJ absencie by som vobec zacala premyslat o druhom dietati...
Verim,ze sa rozhodnes spravne...

zuzkat1
11. lis 2010

@jitrulka myslim ze to nie je stratene kym to takto vnimas a ze je dobre ze chces prestat pit kym si tehotna a kojis.. a tiez si myslim ze ked si to uz raz dokazala tak to zvladnes zas,len by som dodala,ze by bola obrovska skoda potom si znovu dat ten poharik... alkoholik (ak sa neurazis za vyraz) ostane alkoholikom na cely zivot... len sa moze stat abstinentom a to je prave to co by si ty mala spravit🙂 ak dokazes vydrzat 9mesiacov plus neviem kolko kym kojis tak to dokazes aj na cely zivot 😉 dtzim palceky....
hlavne preto lebo teraz to mozno mas ako pises "pod kontrolou" ale deti budu rast a mozno budu pribudat aj nejake problemy a mozno ti uz potom nebude stacit tej jeden ci dva pohariky a nemyslim ze chces aby sa deti na to pozerali ako sa ich milovana maminka nici... a pises ze manzel o tom vie ale nepises ci mu to vadi... lebo ak mu to co len trosilinku vadi tak neviem dokedy sa na to vydrzi len tak pozerat....
ale ako som uz pisala nemam pocit ze si strateny pripad 😉 len musis poprosit o pomoc aj manzela... odpratat z domu vsetko co zavana alkoholom a trosku sa zapriet... mozno by bolo fajn keby si vedel na tyzden ci dva zobrat dovolenku a urobili by ste si fajn program kde by bol stale s tebou a pomahal ti tie prve dni prekonat🙂
a este musim dodat ze suhlasim s @karinnka o druhe mimi by som sa pokusala najskor rok potom ako uz nebudes pit... a to je ze najskor! lebo jedy sa z organizmu vyplavuju niekolko rokov..

jitrulka
autor
11. lis 2010

Tak to tady čtu asi mám fakt větší problém nežř jsem si myslela.

lovemybaby: Něco na tom bude, hodně volnýho času, ani to manželství není úplně dle mých představ. Nechci to na nic svádět, ale možná bych měla i odstranit příčiny. Což se snáze řekne než udělá, hlavně co se manžela týče. Je to flegmouš.

kjajule: druhé dítě opravdu chci, ne proto abych přestala pít. I když je to vážně dobrá motivace. Ale opravdu ho s manželem chceme. Oba. Je mi 30 i proto se mi nechce další těhotenství moc odkládat.

Nikdy bych nechtěla aby mě moje dcera viděla opilou, tohle bych nikdy nedopustila. A ani mi moc nepomáhá, že v mém okolí se alkoholu docela holduje. Manžel také rád občas zajde do hospody, tchyně nás často zve na "společenské" návštěvy atd. Mohla bych jim říct at mi nelelejvají ( a budu s tím muset začít) ale budou na mě koukat divně a musela bych sse ke své závistosti a boji s ní opět přiznat. ...Ahoj - tvůj syn si vzal alkoholičku 😒 Nebo tam vůbec nechodit, ale to nejde, máme je rádi... Musím fakt něco vymyslet...

katy.m
11. lis 2010

@jitrulka pokud se začneš léčit,tak na sezení chodí i celé rodiny,aby problematiku znali a Tebe podporovali.Musíš s pravdou ven,nestydět se za to,rozhodně nejsi první a ani poslední a nauč se říkat NE a NECHCI a sůj si za tím...

zuzkat1
11. lis 2010

@elise ako sorry ale mas pocit ze odmena za obstineciu moze byt flasa dobreho vina? nic v zlom, len sa pytam..lebo myslim ze ked chce abstinovat tak flasa vina nie je odmena ale trest

zuzkat1
11. lis 2010

@jitrulka myslim ze nie je hanba sa priznat ze mas nejaky problem...hanba je ak ta okolie za to priznanie sa odsudi... ak mas v muzovi podporu tak sa nemas coho bat...

simonceli
11. lis 2010

@jitrulka můj otec je alkoholik. Nejdřív to bylo taky pár sklenek, potom, se začal dost opíjet, všichni kolem něho museli skákat, stupňovala se jeho agrese. Dětství bylo hrozné. Potom se nějak sebral a nepije denně. Jednu dobu dlouho nepil. PAk onemocněla mamka, on to přestal zvládat a chlastal co to šlo. Se setrama jsme se staraly o nemocnou maminku a on si vypíjel a hrál automaty. Jako chodil normálně do práce a tak a když nepil, tak to byl super táta a strašně jsme se na něj těšily, ale jak se napil, tak jsme se třepaly strachem, co se bude dít až dojde domů. Když mamka umřela, tak jsem začala taky pít. Bylo to hrozný období. Zhubla jsem 10kg během měsíce, protože jsem nic nejedla a jenom jsem pila a spala. Ale naštěstí mě zdravej rozum neopustil a přestala jsem s tím. Otec se taky vzchopil a nepil hooodně dlouho. teď je ve fázy, že když jde do hospody, tak se zchlastá takovým způsobem, že není schopný dojít domů po svých a pak chlastá třeba 5 dní vkuse a potom je třeba měsíc dva bez kapky alkoholu. Ale když chlastá, tak ho musím chodit domů kontrolovat, protože si začně něco v ožralosti vařit a usne, zapomene na to a tak. Museli jsme si s přítelem kupit i byt ob dvě ulice, abych to neměla daleko, když se náhodou něco stane. Jako nebudu popisovat různý zážitky s otcem, když byl opilej. Ale řeknu ti jedno. Rodič alkoholik je pro malé dítě jenom utrpením a velkou nejistotou a v dospělosti je to velký břemeno a zbytečná starost navíc a ne malá. Rodič má být pro dítě oporou a ne, aby dítě trpělo a pak ještě dohlíželo na svýho rodiče alkoholika! Takže pokud piješ, tak se jdi léčit, dokud víš, že je to jenom málo. A hlavně si nepořizuj druhé dítě.

katy.m
11. lis 2010

@jitrulka a ještě chci dodat,že Tobě psycholog nepomůže,Ty potřebuješ hlavně psychiatra,který Ti předepíše léky.Psycholog už s Tebou bude probírat je ty okolnosti

zuzkat1
11. lis 2010

@elise nehnevaj sa teraz som docitala co si este pisala..prestat sa da jedine zo dna na den...neda sa tak ze teraz len flasa zajtra pol a neviem ako..ved by sa to natahóvalo donekonecna... ked prestat tak prestat... odmeny ak maju nejake vobec byt tak iste nie alkohol...alkohol je alkohol aj keby slo o dom perignon

elise
11. lis 2010

@jitrulka zvládneš to a svokre môžeš povedať že nemáš na alkohol chuť že by si si radšej dala minerálku alebo džús. 😉 aj oslavy u vás doma realizujte bez alkoholu dobre sa zabavíte aj bez neho 😉 skúste s manželom uzatvoriť dohodu že nebudete ani alkohol kupovať na vaše oslavy🙂

elise
11. lis 2010

@zuzkat1 raz do mesiaca sedmička nie je vela ked si daju večer s manželom po dve deci ale kvalitného vinka ( a kvalitne archívne stoji aj dosť penazí)a bude mať pevnu vôlu tak že to nebude zvyšovať inak, ale to som napísla po alternatívach že si bude robiť radosti - odmeny ako su listky do kina, nejaká drobnosť pre seba. a tie drobnosti som v príspevku písala ako prvé. ja z jitrulky nerobím taku alkohličku ako to tu niektoré príspevky robia, ona teraz potrebujem podporu nie kázen

elise
11. lis 2010

lieky ešte nikoho nevyliečili z alkoholiznu

katy.m
11. lis 2010

@elise to co tady teď píšeš je nesmysl,alkoholikovi udělá hodně i když si jen vezme do pusy pralinky.Prostě pokud zkoncovat ,tak provždy a se vším.Pak stačí maličkost a je to spouštěč.Žádné odměny formou kvalitního archivního...

elise
11. lis 2010

@katy.m ale jitrulka má aj pevnu vôlu aj dačo už dokázala treba rozlišovať v akom su ludia štádiu alkoholizmu a podla toho sa daná situácia rieši

katy.m
11. lis 2010

@elise neléčený alkoholik nedokáže posoudit v jakém je "stádiu pití ".Od toho jsou tady odborníci a těm by se měla svěřit do rukou

janicka006
11. lis 2010

@jitrulka mám z tebe pocit,že to co se u tebe děje chceš řešit jen na tu dobu 9m(plus plácnu třeba 6m na kojení)...ale pak se zase vrátí všechno tam,jako je...a to si myslím,že je hlavní kámen úrazu....Měla bys chtít to vyřešit jednou pro vždy a ne jen na nějakou omezenou dobu a proto spíš než další miminko rozhodně vyhledat odbornou pomoc.Miminko totiž není o tom 9+6..ale bude tě potřebovat i za rok,dva,tři,pět,deset....
Jsi strašně moc odvážná,když jsi sem s takovým problémem vystoupila🙂))))
A co Tě k tomu vlastně nutí..koukala jsem na fotky,máš nádhernou holčičku...

k.a.t.k.a.
11. lis 2010

@elise na alkohol by uz nemala ani pozriet, nie to este si naliat 😲

su takí čo ani rumové pralinky si nedaju alebo nevypiju ani vineu 😔 možno je to extrém, ale treba to rešpektovať, ja som sa vždy smiala keď nechceli ani čierny čaj kvoli teinu 😅

zdenallicka
11. lis 2010

@katy.m Souhlasím se vším, cos napsala...

Alkoholik-začátečník versus alkoholik-pokročilý... ptám se: KDE JE HRANICE??? Kolik dc vína je ještě v pohodě a kolik už ne???

@jitrulka Najdi si pomoc a osvoboď se od závislosti... Držím pěsti a přeju ti hodně štěstí a pevnou vůli... Najdi si psychiatra (ten tě vyléčí) i psychologa (ten ti může pomoct rozebrat spouštěče a celou tvou situaci, může tě namotivovat pomocí motivačních rozhovorů, velmi dobrý je Jan Soukup, zkus mu napsat mail nebo ho kontaktovat jinak, Praha, U Apolináře)..
Děkuju ti za tvoji odvahu a za přiznání... Jsi statečná!!! Držím pěsti a věřím, že to dokážeš... 🙂

elise
11. lis 2010

@k.a.t.k.a. môj muž nepije ani kávu iba ovocný čaj a nepije ani energetické nápoje ani dokonca colu, ale má pevnu vôlu nedá sa zlomiť 😀 😉 a pevná vôle je dôležitá uplne vo všetkom čo človek robí 😉

tatiana1985
11. lis 2010

@jitrulka drzim ti palce,aby si to zvladla.... snad moja rada, resp.skusenost :

moja teta takto zacinala...sem tam sklenku vina, pivko po dobrej veceri... ako je na tom teraz?
je to alkoholicka, ktorej sa cez den trasu ruky a kym si nefrkne, neprestanu sa jej triast...
bola aj za psychiatrom... predpisal jej lieky....

kym tie lieky brala, kolkokrat bola krasna, ukazkova mamina 7rocneho chlapceka....
ale vzdy ked si povedala ze to skusi bez liekov, znova skoncila opita na gauci a jej diete bez vecere na stole...

takze elise nie je pravda ze lieky nikomu nepomohli, pomahaju aj lieky, ale s davkou chcenia 😒 😒

simonceli
11. lis 2010

Mě třeba pomohlo to, že jsem začala chodit cvičit a třeba 2 hodiny denně. A dělala jsem spoustu jiných věcí. Prostě jsem zaměstnala mozek a tělo natolik, že večer jsem vyčerpaná spadla do postele a nepotřebovala jsem myslet nachlast a neměla jsem potom ani potřebu si nalít. Tak třeba @jitrulka zkus něco podobného pokud se bojíš jít za odborníkem. Jezdi s malou na výlety, choďte ven, delejte spolu nějaké věci doma, třeba něco vyrábějte, chodtě na dětská cvičení, na plavání spolu pravidelně. Nebo něco. Je toho prostě spousta,a le musíš mít v hlavě jasno, že to není jen problém anpřeklenutí doby těhotenství a kojení. Musíš to prostě řešit plošně. Ale musíš ít pevnou vůli a odhodlání a hlavně si věřit.

petrajda
11. lis 2010

jitule - ahoj, odpovídám,protože máme mnohé společné. Já jsem alkoholička a abstinuju úspěšně devět let.. Podstoupila sem dvakrát odvykací léčbu,druhá byla úspěšná.proto si dovoluju tvrdit,že pokud si alkoholik myslí,že má svou návykovou látku pod kontrolou je to lež. Je mnoho druhů alkoholiků,někteří pijou denně a v kuse, někteří jako ty jen večer,někteří mají období abstinence a pak se zavřou třeba v bytě doma na měsíc a celej ho propijou. Závislost je závislost,jak už se tu psalo,je to nemoc,se kterou je potřeba něco začít dělat. Máš už jedno dítě a jistě by jsi nechtěla aby se jednou dívalo jak se maminka opíjí s tydělo se za ní. S druhým dítětem bych docela určitě počkala,protože když bys čirou náhodou se po devět měsíců obešla bez skleničky,tak by mohl nastat ještě větší průšvich po tom co porodíš. Manžel s tebou jistě nebude doma stále a i on by měl pochopit,že doma žáídnej,naprosto žádnej alkohol být nesmí. Takhle to máme doma mi. A pokud je nějaká oslava,nějaké pivo se pro hosty nakoupí ale následně po té jakmile hosté dodejdou se vše vyleje. Mám takovou dobrou obranu. V mém případě mi nevadí,že plno lidí o mé "indispozici" ví, je to takovej bod kterého se mohu zachytit,když by to na mě přišlo. Mohu tvrdit,že ani po devíti lůetech nemám zdaleka vyhráno. zažila sem nejrůznější krize. Ale pokud chceš mít skvělou rodinu tak snad taková omezení stojí za to podstoupit. Přece se pak jednou nechceš dívat jak manžel od tebe odchází a bere si sebou tvé děti,které soud přiřkl jemu do opatrovací péče.
Dovoluju si tvrdit,že pro úspěšou léčbu máš ty nejlepší předpoklady,když máš doma dobré zázemí a skvělou motivaci. neboj se toho a jdi do toho. Ty tři měsíce léčby za prožitej krásnej zbitek života určitě stojí. Jsi mladá.
A že si budeš muset po zbitek života odpustit jakýkolivalkohol,vždyť cukrovkář taky nesmí jíst sladké..
Kdybys třeba chtěla nějaké jiné info napiš klidně do IP.

jitrulka
autor
11. lis 2010

janicka006: opravdu to nechci řešit jen na tu dobu 9+6. Vím že obě děti budou potřebovat moji pozornost a péči a kdybych pokračovala, opravdu bych nemusela zůstat tam co jsem ted.

Problém je že strašně toužím po rodinných výletech. Například. A manželovi se moc nechce. Mluvit s se s ním o tom nedá. Je toho asi víc, nevím. Nechci si jen stěžovat. Vím že jsou na tom lidé mnohem mnohem hůř ☹

simonceli
11. lis 2010

@jitrulka když se mnou a s malou neche jet přítel na výlet, je třeba unavený nebo tak, tak jedu sama. Jeď taky sama, když s tebou nechce jet. Bude ti super. Fakt je tolik možností. Přeji ti, a´t se podaří to vyřešit.

elise
11. lis 2010

@jitrulka zober malu ty na výlet sama naplánuj si každý den nejaký výlet do okolia časom sa aj manželovi bude chcieť 😉

jitrulka
autor
11. lis 2010

Děkuju vám všem za podporu. Fakt mi to tu sílu dodává. 😀

efkas
11. lis 2010

řešila bych to s odborníky,zatím se umíš ovládnout,ale tvá závislost se téměř s jistotou začne prohlubovat a odnesou to jen tvé děti!!!!
myslim,že neštastných opuštěných a týraných dětí je kolem nás už dost!!!

zuzanocka
11. lis 2010

@katy.m mozno jitrulke bude stacit podpora jej manzela. preco by sa mala niekomu inemu spovedat, preco nepije? ja som si dala prilezitostne nejaky poharik alebo pivo, teraz uz nepijem absolutne a aj ked v mojom okoli skoro vsetci popijaju, nikto sa nepozastavuje nad tym, preco JA nepijem 😉 nech si trhnu nohou 😝

@jitrulka, moc moc ti drzim palce, urcite nas informuj o svojich pokrokoch, budeme ta tiez podporovat 🙂 ver mi, ze ked povies verejne "nie, dakujem", ludia na teba budu sice pozerat, ale pravdepodobne aj s obdivom 😉 ked vas svokra pozve na "spolocensky vecer", kludne mozes povedat aj to, ze casom chcete mat babatko a preto uz pripravujes svoje telo, detoxikujes 😉
mozno pol roka totalnej abstinencie bude stacit a potom hor sa na "vyrobu" babulka 😉 a hlavne znova nezacat. ja osobne si myslim, ze ani po 5 rokoch abstinujuci clovek nie je v bezpeci... podla mna by uz nikdy nemal vypit ani kvapku!
mas svoj ciel, tak sa ho drz! prajem ti vela sil!

ja sa momentalne pokusam prestat fajcit 🙂 😉

katy.m
11. lis 2010

@zuzanocka třeba ano,ale já píšu z mnohaletých zkušeností jiných.A ta věta není z mých úst,ale z úst lékařů,kteří se tímto problémem zabývají 😉 a určitě tomu rozumí mnohem více,než my tady všechny dohromady😉