Chronický únavový syndrom. Otěhotněly jste?

lucik56
20. pro 2010

Ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti v této oblasti, tj. jestli někdo otěhotněl s touhle diagnózou, jak dlouho to trvalo, jestli přirozeně, jak jste prožívaly těhotenství a porod, jak se Vám změnila nemoc po porodu, jak zvládáte péči o dítě atd. Budu vděčná za jakékoliv informace. Děkuji. PS: ve volné diskusi jsem bohužel žádné názory nezískala, tak to zkouším tady.

lucik56
autor
22. pro 2010

Holky, fakt nemáte zkušenosti? Třeba i do IP. Díky

lucik56
autor
25. únor 2011

Ahoj holky, stále hledám někoho pro výměnu zkušeností na dané téma. Zjistila jsem, že v různých diskusích tady se dá o únavovém syndromu najít pár informací, ale není to soustředěno na jednom místě. Na webu obecně je spousta info a diskusí o CHÚS, ale málo info o jeho souvislostech s otěhotněním, porodem, péčí o dítě. Nebo víš o nějaké takové diskusi? Díky.

salinka87
15. bře 2011

@lucik56 Ahojky, něco jse muž psala v diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/chronick... což víš .-). Když jsme se o malého snažili, tak už nemoc byla "v klidu", byla jse mbwez obtíží. Ale co mi doktoři říkali, tak mi těhotenství spíše rozmlouvali, protože existovalo riziko, že se nemoc v důsledku těhotenství a porodu vrátí. Otěhotněli jsme přirozeně, po cca 4měsícíích s tím, že jsme se nijak nesnažili, takže otěhotnění bylo bezproblémů. Problémy v soucislosti s únavovým syndromem se mi objevili.. a vyřešila jsme to tak, že jsem prostě omezila mléčné výrobky a bílou mouku tak jak jsem byla zvyklá když jsem těhotná nebyla. Ne tedy nijak drasticky, jogurty tak jsem jedla, ale klasické mléko ne, takže takhle jsem si aspoň pomohla. Pak se situace nějak uklidnila, problémy v těhu jsme pak měla, ale ty s tím nesouviseli. Porod v pořádku, vyvolývaný, ale rychlovka, Tomáške je v pořádku🙂. Po porodu jsem sezotavovala myslím úplně normálně, a jsem v pořádku🙂. Ještě tedy při malém studuji 5.r. VŠ(ročník mám rozložený) a maličko si i přivydělávám. Je to sice zápřah, ale kupodivu to zvládám zdravotně dobře 🙂 Takže jestli to můžu shrnout, u mě se únav.s. naštěstí nerozběhnul znova, jen mállo v tom těhotenství a to jsem zvládla. Jen kdybych byla těhotná znovu, mléčné výrobky bych vynechala od začátku, i v období kojení - malý teď má atopický ekzém a najednou se všichni diví, že jak to, že jsme mléčné výrobky jedla, když mi nedělají dobře (prokázanou alergii nemám, ale prý je to u únav.syndromu časné, že tyto věci dobře nedělají). Ale u mě pomohla makrobiotika, u někoho to tak být nemusí. Tak jse mse zas rozepslala 🙂

Ty únav. syndromem zkušenosti máš ?

lucik56
autor
17. bře 2011

@salinka87 Ahoj, napsala jsem Ti IP. Holky se mi ozvaly spíš přes IP. Asi se nikomu moc nechce o tom psát veřejně. Je vidět, že ta nemoc je pořád tabu, není divu, když jspousta doktorů ještě její existenci neuznala a pacienty posílají na psychiatrii ☹ .

salinka87
17. bře 2011

Máš IP. JJ, je to pravda, stále je takhle nemoc u nás braná spíš jako simulantství, jenže kdo si tím neprošel, nepochopí ☹

lucik56
autor
18. bře 2011

@salinka87 Máš IP. Právě proto o tom musíme mluvit a dělat osvětu mezi veřejností a bohužel někdy i mezi MUDr.
Pacienti maj i svoje stránky: http://cfids.nezavislestranky.cz/