Čínská medicína k léčbě neplodnosti, máte zkušenost?

jajda2011
25. čer 2012

Ahojte máte někdo zkušenost s ,,čínskou medicínou,, ???

petrunka01
25. čer 2012

@jajda2011 ahoj..byla jsem párkrát u nás u jedné paní,co provozuje čínskou medicínu.Ale nemohla jsem otěhotnět jen půl roku.Každopádně po jednom dalším měsíci jsem byla těhotná.Myslím ale,že to bylo způsobeno skoro víc pozitivním přístupem té paní,než přípravkami-navíc byly poměrně dost drahé

calu
12. črc 2012

Ahoj, já jsem díky TČM taky otěhotněla, ato jsem před tím chodila od čerta k ďáblu (lékařská vyšetření). Nicméně je třeba najít člověka, který tomu opravdu rozumí, takové ty kuličky přes internet bez osobního kontaktu určitě nezaberou. V případě zájmu můžu do IP poslat kontakt na "mého" lékaře 🙂

jajda2011
autor
17. črc 2012

@calu ahoj tak jsem po vyšetření z jazyka a tepu a spoustu otázek a bylo mi řečeno,že mám problém s ledvinami, do týdne mi přijde směs bylin a ty začnu pít a ještě si musím denně měřit teplotu aby paní podle výkyvu teploty zjistila kdy se mi v těle něco děle. Měla jsi to obdobně?? nebo máš jinou zkušenost?? 🙂

calu
24. črc 2012

@jajda2011 Ahooj 🙂 jsem tu chvíli nebyla, co mi říkal můj "léčitel" TČM tak z jeho praxe většina žen, které měly problém s otěhotněním mají slabou dráhu ledvin, byl to i můj případ. Čaje jsem taky pila, některé byly pěkně řečeno hodně výrazné chuti 😀 Měření teploty jsem neprováděla, to slyším poprvé 🙂 Čaje zabraly skvěle, pila jsem pak další ještě i v těhotenství. Tak držím palečky, ať to brzy vyjde 😉

hojda
24. črc 2012

Já u nich byla, ale s něčím jiným, čaje jsou tedy fakt fujtajblozní, ale dá se to, můj zlepšovák je pít to brčekem a posílat rovnou do krku, aby ta hnusná chuť nešla moc na jazyk. Tak přeju, aby to pomohlo, jinak já TCM fandím.

jajda2011
autor
2. srp 2012

@calu TAk mám to jako ty,,ledviny,,.Takže piji ty bylinky,výrazné chuti, 😀 a jsem zvědavá na výsledek. A za jak dlouho to u tebe zabralo??

jajda2011
autor
11. srp 2012

@hojda Jo jo chuť je opravdu výrazná 😀 ,ale snad to k něčemu bude. 🙂

007kacabaja
12. srp 2012

ahjojky a co to pijete za čaje??? jak se jmenují nebo kde se dají sehnat?

jajda2011
autor
13. srp 2012

@007kacabaja ahoj no to jsou bylinné směsy,které jsou namíchané každému podle toho co má za problém. Vše zjistí ,,léčitel,, TČM a podle toho se směs,,SAN,, namíchá.

007kacabaja
14. srp 2012

@jajda2011 a kde takového léčitele najdu?

jajda2011
autor
16. srp 2012

Já jsem si to zadala do vyhledávače a našla jsem, tady u nás ve Varech,ale prý nejlepší jsou v Praze,ale v každém městě se určitě najde někdo kdo tradiční čínskou medicínu provozuje. Chce to ale zjistit si na něj nějakou recenzi 🙂

calu
23. srp 2012

@jajda2011 ahoj 🙂 mně stačila jedna měsíční kúra plus jsem pak jezdila každý týden na akupunkturu (asi 6 týdnů)

jajda2011
autor
24. srp 2012

@calu Hmm to já začínám pít druhou směs bylin, a co ta akupunktura jak je co cenově a časově náročné ???

ppapajade
28. lis 2012

Ahojda holky...tak mám stejný problém....navíc ted čtu knihu o TČM a přesně jsem se tam našla v té špatné drázle ledvin...kolena.. ledviny...rozmnožování...mám za sebou 2 x spontální potrat...takže něco je fakt špatně..na netu jsem našla kontakt jen ja jednoho lekaře Tčm a to z okolí Zlína...to je pro mě víc jak 300km...kdyby jste měla některá kontakt prosím na někoho osvědčeného třeba z Prahy Pardubic Poděbrad atd...budu vám nesmírně vděčná....

dashi
28. led 2013

ahoj holky, já jsem po 1.ivf, 2x ket, vždy neúspěšně, zdravotní problémy s partnerem žádné nemáme. Závěr zní asi tak, že mám spontání potraty hned na začátku těhotenství. Při léčbě mi nezabral ani prednison....Tělo mám zhuntovaný od hormonů, 12 kg nahoře. Vstupuju do nového roku s nadějí, že se konečně zadaří, takže začínám vyřizovat lázně a chci zkusit čínskou medicinů. Zatím co jsem si četla informace mám stejný broblém s ledvinama a prokrvením. Takže se objednávám k Mudr. Hoffmannovi v ČB. Radši budu pít hnusnej čaj než další ivf a kopice prášků 😝 😉 a to skoro za stejný peníze.
Prosím o zkušenosti s lečbou (čínská medicína). 🙂

damilinka
20. únor 2013

Ahoj, tak já jsem začla takjy teď s TČM. Byla jsem na prvním sezení, kde byla udělána kompletní analýza a příští čtvrtek už jdu na jehličky a měla bych mít do 14 dnů hotové i bylinky na míru. Není to sice levná záležitost, ale radši to dám do toho než do IVF. Zatím jsme podstoupili 2x IUI a doktor nás tlačí do IVF, ale já to chci zatím zkusit přírodní léčbou.

adelka_apolenka
21. únor 2013

Ahoj holky,
jezdím pátým týdnem do Prahy na akupunkturu. Více o instituci v odkaze http://www.miluju-akupunkturu.cz/
Na této klinice jsem se setkala s týmem lékařů, kteří jsou velmi profesionální, cítím, že mi věnují maximum své péče i svých znalostí. Léčba je poměrně náročná finančně, ale peníze, které nechávám těmto lidem považuji osobně za velmi dobře utracené. 🙂 Tři měsíce po pobytuu ve Františkových Lázních, kde jsem se léčila s endometriozou, se na ultazvuku ukázala opět 4 cm velká cysta a když mi gynekolog začal hrozit další laparoskopií, tak jsem si uvědomila, že tohle nemá cenu, proto jsem se obrátila tímto směrem a po těch pěti týdnech se cítím lépe - psychicky i fyzicky. Řekla bych, že tyto metody vyžadují důvěru, pokud jim člověk nebude věřit, nebudou mít správný efekt. Ale tak je to asi se vším. 🙂

coralin
18. bře 2013

@dashi Ahoj, zadařilo se? já jsem po 2 IVF a 2 KET, chtěla jsem se zeptat jestli ti dělali imunologii. Mně se teď po roce podařilo snížit hodnoty NK buděk a budu se rozhodovat zda minimálku nebo IVF..

dashi
19. bře 2013

@coralin jo jo, imunologii v Podolí, klacika chráněný sex a prednison, ale nezabralo to ☹ takže jestli tomu rozumím tak jsi otěhotněla po čínských pilulích?

coralin
19. bře 2013

Ahoj Dashi, těhotná ještě nejsem. Podolí mi nezabralo. Řeším imunologii už rok. Nezabral ani znovu prednison, ani dexamed, ani pendometr, ani čínský čaje, ani akupunktura, ani Hakl... ale o Haklovi zase uvažuju🙂 paní doktorka Maličková mi dala Metypred a odstranila jsem stres a kleslo to. Teď jsem byla na testech v Podolí, tam nám naordinovali chráněnej styk, tak uvidíme jestli se mímo teď zabydlí. Doufám🙂
Ale kamarádka pila ty čaje a byli 2x na IVF a prej jim číňani pomohli a podařilo se jim to samo.prej....

coralin
28. bře 2013

@adelka_apolenka Ahoj, a ty už máš za sebou transfer nebo ne? Chodila jsem také k číňance, přestala jsem, protože na můj problém aku nezabírala, ale uvažuji o tom, jestli by nebylo dobré to spojit až když budu mít "mimouška" v bříšku, ale nevím.....? nemáš zkušenost????

coralin
28. bře 2013

@damilinka jesti IVF vnitřně necítíš tak do něj raději nechoď🙂

coralin
28. bře 2013

Ahoj holky, píchala jste některá jehličky přímo po IVF?

adelka_apolenka
29. bře 2013

@coralin
Ahoj Coralin,
takovou zkušenost zatím nemám.. Co vím, tak akupunktura se v těhotenství praktikuje, ale to by Ti asi nejlépe osvětlil někdo zasvěcený. V čem mi TČM určitě pomohla - srovnala jsem se psychicky a to jezákllad pro celý život, dále mi zmizela 4 cm velká cysta u pravého vaječníku. Snažím se očistit se organismus postupně, dávala jsem mu velkej záhul ve všech směrech. Nemůžu čekat, že jen tak otěhotním...Jinak kontakt na kliniku INSPIRITA jsem zde zveřejnila, tak se zkus podívat, klidně tam zavolej nebo napiš, jsou všichni velmi ochotní, vše vysvětlí. Slečna na recepci je velmi milá, vyslechne si Tě, objedná a více potom povíš lékařům. Paní doktorka Komárková je skvělá - chodí k ní mnoho malých dětí, mnoho žen i mužů. Mně osobně se lepší péče a lepších výsledků nikde nedostalo. Zkus se na ně obrátit ještě před otěhotněním, třeba jsi zatím nenarazila na správného lékaře - to nemyslím zle, ale být to tak může. Kdo hledá, najde. 🙂

coralin
29. bře 2013

Ahoj Adelko, já chodila přímo k číňance, ale na moji problematiku mi to nezabralo, ale nezatracuji možnost, že by mohli jehličky podpořit proces IVF🙂 díky C.

simonaprx
9. dub 2013

Ahoj holky, musím se s vámi podělit o pozitivní zkušenost! Dlouhou dobu jsem měla kyselost v ústech, pálení žáhy, ale hlavně po ránu velké tlaky v bříšku (ještě před rokem jsem to měla každý den!). Chodila jsem po různých vyšetření, ale všechno bylo v pořádku. Vyčetla jsem si, že je to z překyselení. Když jsem to řekla doktorům, jen se mi vysmáli :o( Pak jsem ale šla na doporučení na vyšetření kapky krve a byla jsem mile překvapená! Paní Rozprimová, mimo jiné velmi milá a hodná paní, mi právě potvrdila překyselení organismu a také syndrom děravého střeva. Na jednu stranu jsem byla překvapená, že ten syndrom mi diagnostikovala (protože jsem byla na vyšetření sondou a střevo dle doktorů mám čisté a v pořádku), ale na druhou stranu jsem byla ráda, protože veškeré příznaky tomu nasvědčovaly. Doporučila mi nějaké vitamínové doplňky a musím říct, že po měsíčním užívání jsem začala pociťovat úlevu. Za měsíc jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Holky, jestli jste ještě o této diagnostice neslyšely, tak vám ji mohu vřele doporučit! Protože vám zjistí spousty věcí, které se u klasického odběru krve nezjistí. Slyšela jsem, že problémy s otěhotněním má souvislost právě s překyselením organismu. A bohužel to platí i u našich protějšků :o) Tak pokud byste měli zájem o toto vyšetření, tak se podívejte na vysetrenikapkykrve.cz

helen_8
1. kvě 2013

Ahoj holky, neužívala jste některá přípravek Zvelebení rumělkového pole? Řekla bych, že to odpovídá mým problémům - nemůžu rok otěhotnět rok a trpím na silné bolesti při MS, ostatní příznaky taky seděly. Zatím to chci řešit přírodní cestou. Začala jsem chodit k homeopatičce, cvičím Mojžíšovou a chystám se k bylinkáři. TČM mě taky zaujala a zvláště tento přípravek, ale nevím, zda to kombinovat k homeopatiky. Díky.

merry666
4. lis 2013

Mám nejlepší zkušenosti s Čínskou medicínou a MuDr. Hoffmanem. Bydlím sice daleko od jeho působiště, ale přímo na jeho stránkách patentnimedicina jsem si udělala Test dobrý jazyk, vyplnila formulář a naprosto přesně mi určil diagnozu a doporučil medikamenty. Potřebovala jsem srovnat velmi nepravidelnou menstruaci s krvácením mezi cykly. A po 4 měsících dostávám menzes přesně na den. Je to perfektní!!!! Teď pracuji na rozhýbání vaječníků, jelikož podle horm.rozboru mám vyšší FSH hormon, tak jsem po čase test dobrý jazyk zopakovala a odeslala panu doktorovi a opět mi doporučil medikamenty, které si z jeho stránek objednám. Udělal mi i jídelníček na míru, takže holky doporučuji všem!! Jen ta Čínská medicína než zabere tedy alespoň u mne, malinko déle to trvá, ale vydržte!! Vyplatí se to!! Každopádně jdu zítra s partnerem na základní vyšetření k Apolináři jelikož se nám nedaří mimi rok a půl a pak uvidíme, co dál budeme dělat....

gittynka
6. lis 2013

Ahoj holky, moje zkusenost s tcm je velmi pozitivni. Jsem z vychodnich Cech, ale jezdim do prahy do http://www.tcmclinic.cz a jsem u paní doktorky Zhang (číňanka) specializovana primo na gynekologicke problemy, vcetne neplodnosti. Vse probiha s tlumocnikem, je vyborna a zabyva se vami. A to opravdu peclive, vse si zapisuje a kresli, muze se mnou byt muj partner primo a vlastne si tak ve ctyrech povidame-me to vzdycky pomuze strasne psychicky... Mam hlubokou endometriozu a jen diky jejim bylinam jsem byla schopna vydrzet do laparoskopie, aniz bych se zblaznila. Mela jsem uz rozsahle srust y a sprominutim posrany organismus z 10let brani antikoncepce. Do toho nejaka ta cysta, ktera uplne vymizela, mesicky jsem skoro nemela po vysazeni , je pravda ze jsem to kombinovala s Mojzisovou a uvolnenim panevniho dna, ale mesicky zacaly byt pravidelne, najednou jsem nemela tak ledove ruce nohy a zadek a menstr. krev byla jasne cervena bez srazenin. Ted jsem po laparce a zjistili zjizvene a nepruchodne vejcovody, pani doktorka se mnou resi vse telefonicky a emailem, protoze vi, ze to mam daleko. Pry zkusime ty vejcovody zpruchodnit, pokud to neni rizsahle, tak by bylinky mohly zabrat. Jinak mi rikala, ze i pri Ivf mi pomuze jinymi bylinami aby byla deloha pripravena a ne v chladu, jinak by mi pry ani ivf nepomohlo a plod by se neudrzel... Ja ji 100% verim, kdbyy mel nekdo zajem tak prikladam odkaz-byla totiz na ct 1 v Sama doma- http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s... ....Jinak v její péči jsem někdy od brezna. Velmi vam ji doporucuji. Jinak mam to same jako vetsina tady-snizena funkce ledvin.... Holky preju vam hodne uspechu s Tcm je skvele, kdyz vas nekdo posuzuje jako celou osobnost i s psychikou a neleci jen projevy urcite nemoci 😉

cervenejablko
8. čer 2014

Ahoj holky, za sebe mohu TČM jenom doporučit. Po dvou zamlklých těhotenstvích, kdy západní medicína řekla, že to byla jen náhoda (vyšetřovali ty plůdky a mně trombotické mutace a vše negativní).
Byla jsem na stejné klinice jako adelka_apolenka. Řekli mi, že mám oslabenou dráhu ledvin a sleziny. Neznamená to, že by mi ledviny nebo slezina nefungovaly, jedná se o tok energie. Dráha ledvin je hodně důležitá při těhotenství. Takže jsme asi měsíc posilovali - bylinkami (od Dr. Hoffmanna) a akupunkturou a mně se podařilo potřetí otěhotnět. Když jsem tušila, že jsem asi těhotná, změnili mi trochu místa vpichů - zaměřili se mimojiné na body "proti potratu". Akupunktura se dá praktikovat celé těhotenství. V prvních týdnech těhotenství jsem chodila každý týden, doporučovali mi i dvakrát týdně, ale to nebylo v mých možnostech.
Teď mi končí první trimestr, mám za sebou první screening, miminko je zdravé a prospívá. Jsem ráda, že mě rodina podpořila, abych mohla podstoupit léčbu přírodní cestou. Opravdu doporučuji zkusit nejprve to. Přece jenom Čínani s tím mají o několik tisíc let více zkušeností než západ. 😉