Co je to za vyrážku?

martinakosnerova
17. zář 2017

Alergie?

Zdravim vsechny maminky. Pred tydnem se malymu(9,5mesice) udelala vyrazka, ktera nejdriv vypadala jako stipance a po chvili se rozlezla do cervenych fleku.je malicko otekla. Stehovala se po celym tele(krome pupiku). Vzdycky nekde vybledla a objevila se nekde jinde. Nesvedi, horecku nemel. Jediny co, tak ze kdyz byl osypanej, nechtel moc jist(kdyz jsem do nej dostala na ochutnani, tak jsme to s knouranim dojedli). U doktorky jsme byli a pry alergie, dostali jsme fenistil kapky. (Davala jsem jen na noc). Za tri dny to zmizelo. A ted se objevuje znovu, sice ne tolik, ale chvili ma flekaty ruce, potom to zmizi a udela se na tvarich.. Peru v jelenu co si delam sama doma a to uz od zacatku, takze to jsem asi vyloucila. Od 7,5 mesice malej papa jogurt(bila holandia) s bananem dopo ke svace, v poledne maso-zel(ruzne, ale toci se stale to same dokola), odpo dostava ovoc. presnidavku a k veceri mlecnou kasi. V posledni dobe jsme zadnou novotu nezkouseli. Jedine me napada ze jsem mu uvarila hov. maso+mrkev+cer. repa+pohanka a to v tu dobu papal(ale ne poprve, pred tim s tim problem nebyl). Cer.repu uz nedostal, odstranili jsme i banana a stejne se to vratilo(i kdyz jen trochu),takze to bude asi neco jineho. Napada me, ze mu muzou vadit mlecny vyrobky, ale jogurt ji uz 2 mesice a mlecnou ryzovou kasi ji uz od 5,5 mesice, tak je mi divny, ze by se to projevilo az ted. Jinak kaka normalne 1× denne, brichaboly nema.. Do toho ho kojim, ale ani ja jsem nejedla nic noveho a jogurty jim od zacatku. Dekuju vsem co to prelouskli az sem 🙂 Mate nekdo podobnou zkusenost, radu, nebo tip co nebo cim by to mohlo byt? Je mozne aby zacala vadit potravina,ktera doted nevadila?(mlecne vyrobky) Dekuju a pridavam fotky kdyz to bylo nejhorsi.

eva118
17. zář 2017

Ahoj, bude to asi ta alergie, dcerka to měla, když snědla kyselejší jídlo, nebo něco, kde byla kyselina citronová- překvapilo mě, že je skoro všude. Objevilo se jí to až jak měla rok a něco- začala jíst ovo kapsičky, dokonce jsem tu kys. citronovou našla i v příkrmu pro mimča. Dávala jsem na to pozor a zmizlo to, mazala jsem ji těl. mlékem s amarantovým olejem. Teď už může sníst všechno. Alergie se může projevit i později, takže zkoušej, po čem je to horší, zkusit vynechat i ty jogurty. Držím palce, ať to časem přejde.