Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

vecernice
15. zář 2010

@rohlenka Ahoj, tak taky pripseju svou troskou do mlyna 😉
ja po vysazeni HA byla bez ms - novy doktor mi sdelil, ze neroste sliznice (byla 2mm 65DC) a nezraji vajicka, takze neco jako ty. proste telo samo nedava spravne pokyny na tvorbu hormonu FSH. agolutin nemel smysl, nebot kdyz neni sliznice, neni vlastne co menstruovat ...

takze nejprv estrofem + utrogestan - po nich slaba menstruace. estrofem ale zas muze blokovat ovu.
pak mi dal na dalsi mesice clostilbegyt a utrogestan (estrofem mi na sliznici nijak nezabiral). nechodila jsem na utz kazdy mesice, ale vim, ze po clostiku ovu chodila. on vlastne pomaha na rust folikulu, a folikuly zas stimuluji zpetnou vazbou rust sliznice. takze u me opravdu s clostikem sliznice okolo ovu byla 8-10 mm (tady vim, ze je to v rozporu, co pise elana, ale mam to z osobni zkusenosti). navic te potesim, ze dokonce se mi podarilo otehotnet (sice asi po 7 mesicich kombinace clostiku a utrose s obcasnou pauzou od clostiku). bohuzel tehotenstvi prestalo prosperovat, takze v 10tt jsem sla na revizi. porevizni ms sama nedorazila ☹ ani 70DC. takze znovu jsem na zacatku. dostala jsem agolutin, a ted stimuluju zas clostikem a utrosem, verim, ze tato kombinace mi zajisti i foliky i sliznici a casem i tehu. takze neves hlavu, pokud jsou hormonalni problemy, daji se resit.

jinak mi prijde brzy, ze te doktor po 3 mesicich clsotiku chce predat do CARu. ale co doktor to nazor. muj uz si me "nechava" rok, a jeste hodne mesicu se mnou planuje 😉

hodne stesti!

elana
15. zář 2010

@rohlenka nojo, je to tak, já se vůbec nezlobím, chápu, že Tě to rozčililo, je to i logický, protože jako antiestrogen sice opravdu stimuluje růst folikulů, ale ty rostoucí folikuly bohužel vytvoří příliš málo estrogenu na to, aby rostla zároveň sliznice, proto ji snižuje. Věř mi, jsem biolog a i mi to říkal doktor, když jsem ho brala, musela jsem chodit na uzv, jestli nemám sliznici příliš nízkou 😒 neměla jsem, ale já s ní problémy nemám. Pokud Tě trápí nízká sliznice a doktor nasadí Clostil...no comment. Ale nezoufej, pomoct se dá, jak říkám, preparáty s FSH (používají se slaboučké dávky, i když jsou to stejné injekce jako při IVF, tak tady je toho tak málo, že vyroste jeden, dva folikuly), plus v luteální fázi ten progesteron (ale zas tak, obvykle ne Provera, kdo chce otěhotnět, obvykle dostane Utrogestan nebo Duphaston).

vecernice
15. zář 2010

@elana fiiiiha, tak ty si biolog, ja si rikala, jak se clovek dostane k takovym znalostem.
hele, ale nemuze to byt trosku individualni, ze kazde telo reaguje rozdilne? nebot ja opravdu mam problem se sliznici, mela jsem nasazeny clostik, a sliznice byla dostatecna, tedy okolo tech 10 mm? naopak treba na estreofem moje sliznice temer nereagovala.....

elana
15. zář 2010

@rohlenka ještě jsem našla tohle: http://www.porodnice.cz/node/43417 podle té paní doktorky to vypadá, že se možná dá Clostil i zkombinovat s nízkou dávkou estrogenů, aby se vlk nažral a koza zůstala celá 😉 neboj, oni to doktoři nějak pořeší

elana
15. zář 2010

@vecernice souhlasím, každé tělo reaguje individuálně a co platí pro devět pacientek, nemusí být vůbec cesta pro tu desátou, vypadá to, že Ti vaječníky vyprodukujou i tak estrogenu dost. Já měla sliznici taky dobrou, i po Clostilu, ale jak říkám, problémy s ní jsme nezaznamenali. Ale vím, že jsem na uzv chodila, jednak kvůli cystám, co se rády dělají a druhý důvod, který dr. zmiňoval, bylo právě nebezpečí, že nebude sliznic.e

vecernice
15. zář 2010

@elana super, mam porad co se ucit, jak se stale pohybuju v casti Snazilky 😉
me totiz napadlo (ale ja jsem jen laik a teoretik), zda muze byt provazana tvorba sliznice s tim, ze clovek neovuluje. tudiz tim, ze moje hypofyza neprodukuje FSH, nerostou foliky a ty nedavaji zas pokyn k produkci estrogenu. takze pokud mi clostik probudi foliky k rustu, tak ze se tim resi muj problem se sliznici? (pokud nekde neco motam, tak me prosim kdyztak oprav).
jen jeste fakt dumam, kde je problem, ze telo nedava pokyn k produkci FSH .....

elana
15. zář 2010

@vecernice víš co, to je hrozně složitý, ono zřejmě záleží i na vnímavosti dělohy jako takové...já třeba taky neovuluju, ale přitom se sliznicí problémy nemám-tak kde se mi bere? těžko říct, zřejmě je tam víc vlivů, který neumí doktoři vysvětlit. Takže nemyslím, že bys říkala něco špatně, je to potřeba individuálně vyzkoušet a co nesedí, tak jít od toho a hledat dál. Pokud jsi ta šťastná, že po C. ovuluješ a sliznici Ti nesnižuje, tak proč ho opouštět, viď. Držím palce, ať už to nemusíš dlouho řešit 😉

elana
15. zář 2010

jinak jsem teď koukla na předchozí stránku a nahoře to někdo taky zmínil, že po C. roste sliznice míň, ta diskuze neni ještě tak dlouhá, tak až budu mít chvilku, pročtu, co se dozvím

vecernice
15. zář 2010

@elana díky moc 🙂 no vyšlo jednou, vyjde znovu, věřím, že v dohledné době. a tobě moc držím palce, ať se zadaří!
je to fakt asi zázrak .... 🙂

sblanch
15. zář 2010

@rohlenka
Ahoj Rohlenko,

chápu, že to je nepříjemný, řešit takovýhle starosti. Sama už je taky řeším nějaký ten pátek... Ale furt musíme doufat, že to jednou zlomíme a toho vysněného drobečka se taky dočkáme.

K tomu CARu: mě tam lifrovali hned. Je pravda, že by mi s mými problémy na normální gynek. nepomohli. Prostě CAR byla moje jediná naděje. A opravdu se jim povedlo, že mi sliznice narostla a i folikuly mi rostly dobře. A i embrya se oplodnily, leč bohužel - neuchytily... S tím, jak jsem pochopila, zatím doktoři pomoct moc nedokážou. Prostě dokážou zvýšit sliznici, a pak děj se vůle boží.

Být tebou, tak bych chvíli ještě počkala a na CAR bych zatím nesměřovala. Opravdu každý reaguje na léky jinak a jenom se musí zjistit správná kombinace, aby ti to sedlo. Určitě se jim to povede a naroste ti i sliznice a i ti budou dozrávat vajíčka - takže otěhotníš i bez CARu 🙂 Držím moc pěsti.

Rozhodně se nestyď, že nemůžeš otěhotnět. Jsi mladá, tak se to určitě povede. To se mnou je to horší... Moje biologické hodiny tikají pěkně nahlas, místama mám i strach, jestli už jsem to nepropásla. Stejně je to nespravedlïvý - někdo děti ani nechce, a jiný se málem staví na hlavu...

O mém trápení to ví většina lidí v práci - někdy mě pomáhá vymluvit se z toho. Nestojím o lítost, to fakt ne, ale spíš o podporu. Po embryotransferech jsem si brala vždy dovču, i teď po KETu si ji taky vezmu, takže i šéf to už ví. Mamka o tom, že s tím budu mít problémy, věděla od jakživa. Ale že chodíme do CARu jsem jí řekla až před IUI. Tehdy jsem o tom ještě neuměla moc mluvit, teď už jo 🙂
Nejhorší to bylo s tchýní a tchánem. S těmi mám problémy co jsem začala chodit s přítelem (teda teď už manželem). Taková ta klasika - že jí beru synáčka atd... Když jsme se měli brát, tak byla taky scéna - jako proč se bereme, že ho do toho ženu atd. Po svadbě se furt ptali, kdy už budou vozit kočárek, že jim se to povedlo otěhotnět hned... A vrchol toho bylo, že tchán řekl (ale mě za zády), že si myslí, že vlastně ani děti nechci... Soudit druhé je strašně lehké.
Momentálně je příměří, ne-li skoro klid. Takže cca půl roku zpátky jim všechno manža řekl. Dokonce i to, že užívám růstový hormon - injekčně. Naštěstí to skousli. Takže teď se už neptají 🙂 a máme od nich pokoj.

Měj se a nezoufej - vyjde to, musí!!!
B.

matsek
31. říj 2010

Ahoj holky,můžu požádat o radu?Moc tomu nerozumím,ale podle utz se mi vajíčka tvoří,ale menstruci skoro nemám,Mudr. to ví ale nijak to neřeší udělala mi utz,řekla že se vajíčka tvoří a hotovo.Tady co pročítám,tak to vypadá že mám nízkou děložní sliznici když menstruaci skoro nemám. Je možné i přesto otěhotnět když je nízká děložní sliznice?Podařilo se to některé z Vás nebo ne?Díky za odpověď

elana
31. říj 2010

@matsek pokud je sliznice opravdu nízká (a to snadno změří ultrazvuk, čistě usuzovat podle síly menstruace je k ničemu), tak otěhotníš těžko, pro zahnízdění embrya je nutná minimální výška 8mm, ideálně ale 10-15mm.

Na podporu sliznice lze užívat estrogenové léky, ty samy o sobě ale zas blokujou tvorbu vajíček, takže lepší je užívat v nízkých dávkách FSH hormon (používá se v IVF cyklech aby dozrálo víc vajíček, tady se ale stimuluje mnohem nižšími dávkami, výsledkem je pěkná sliznice i 1-3 folikuly) a po ovulaci pak zkypření sliznice podpořitt progesteronem.

anebo, a to je pro začátek nejlepší, zkusit starý dobrý čaj z kontryhele, pije se od skončení menstruace do ovulace 🙂 Zkusit můžeš i mateří kašičku.

matsek
31. říj 2010

Díky moc,ještě se chci zeptat ty léky jsou jen na předpis že?Takže i ty které mají slabou menstruaci můžou otěhotnět,Mě se moc nezdá že jí mám tak jeden maximálně dva dny,ale Mudr. je to jedno,tak jsem se chtěla poradit s Vámi.Ještě možná trochu hloupá otázka,ta mateří kašička v jaké formě a jak se užívá?Ta děložní sliznice roste ihned od menstruace až po ovulaci?A nevíte jak rychle ?Jde mi o to jestli nemám zajít za Mudr. ať mi jí změří?Kdy je na toto nejlepší doba?Díky moc

elana
31. říj 2010

@matsek jojo, léky jen na předpis. Mateří kašičku je možný koupit i ve formě tablet v lékárně, biopotravinách nebo asi nejlíp na internetu, nebo u včelaře. Jen je třeba zprvu opatrnosti, někdo je na ní alergický, zvlášť pokud bys kupovala tu opravdu poctivou, přímo od včelek 😉 .

měření sliznice se obvykle provádí v rámci té folikulometrie, takže je i možný, že Ti dr. sliznici měřila, naznala uspokojivou a proto to neřešila 😉 , jak říkám, ideální doba na její kontrolu je okolo 10.-13. dne cyklu, to mívá tak kolem těch 9mm...následuje za pár dnů ovulace, po které vlivem progesteronu začne sliznice růst víc, resp. se kypří, protkává žlázkami atd. a zvyšuje tak svou mocnost třeba na těch 12mm a čeká na případné oplodněné vajíčko.

matsek
31. říj 2010

Aha,díky za odpověď. Já právě myslela,že když je manstruace slabá,téměř žádná,tak žádná děložní sliznice tam není,protože kdyby odcházela,tak mám menstruaci silnější.Nevíš co se po té mateří kačičce může stát kdybych byla alergická?Nevím jestli jsem.

elana
31. říj 2010

mně jednou doktorka řekla, že podle síly menstruace se toho o kvalitě sliznice moc nedozví, ale samozřejmě pokud fakt téměř nemenstruuješ, resp. nejdou z Tebe kousky té sliznice, tak přinejmenším změřit to tím ultrazvukem je otázka pěti sekund 🙂 , takže až tam budeš, popros ji.

prudká alergická reakce může v krajním případě vést až k udušení, ale pokud nejsi obecně alergik a nevadí Ti třeba med, tak na 90% se ani mk nemusíš obávat

terka11
1. lis 2010

Ahoj holky.Tím vším co tady řešíte jsem taky prošla.Vím o čem mluvím ze sliznici bojuji už 5let.Na jednu stranu vám strašně závidím ,protože určitě se vám podaří otěhotnět.Já už tolik šancí nemám skusila jsem úplně všechno a pořád nic.Mě ,ale pokazil doktor který mě po potratu vyčistil tak dokonale,že tet sliznice nedorůstá.Tak nvěšte hlavu je to jen otázka času kdy se to zadaří.Držím všem palečky a docela to snažení závidím.Já už to vzdávám

smudlinka10
27. pro 2011

Ahojky, holky co přírodního na růst sliznice? Mám jen 6mm po ovu a kontryhel mi nedělá dobře, takže bych ráda zkusila něco jiného

cuddle
27. pro 2011

@smudlinka10 ja si ted koupila Sarapis Soja - je to na mesic , ale docela se to prodrazi
jinak Kotvicnik, Kontryhel - ale jestli ti to vadi, ja mam dobre z kusenosti z vytazkem z pupunu, kapky
nebo caj
jinak pry kokos, grepy, červene vino ...

smudlinka10
27. pro 2011

@cuddle děkuji za radu a ty grepy, může to být 100% džus? Já od nového cyklu začínám pít z růžového před ovu, ale teď jsem četla, že někdo ho pije i celý cyklus

cuddle
27. pro 2011

@smudlinka10 nevim ja grepy nezarazovala nejak vice nez obvykle jim, ale vim, ze nektere holky ten dzus pily, ale jen urcite dny pred ovu , po ni zase asi prestaly

romcovaklarka
28. led 2012

Ahoj holky, nevíte někdo, jestli se dá z výšky sliznice dovozovat cyklus? Pořád dost kojím a zatím jsem od porodu bez MS, ale když jsem 7 měsíců po porodu byla na kontrole, tak mi dr. říkala, že mám výšku sliznice asi 4-5mm. Dá se z toho usuzovat, jestli je naděje na brzké obnovení cyklu nebo jestli se ještě nic podobného nechystá? Díky za názory.

pincik
29. led 2012

@jmisa
@musilka Ahojky, taky jsem na zvýšení sliznice pila kontryhel. Ale pak jsem se o tom bavila s doktorkou v CARu v Praze a ta mi řekla, že to na sliznici vůbec není. Prý je to na zlepšení pohlavních orgánů, hlavně co se týče bolestivosti při menstruaci, ale sliznici to oravdu nezvýší. A já ho pila rok a půl 😖

lokiska
29. led 2012

Holky pro vyšší sliznici avokádo!!! 1 týdně stačí, nejlepší věc na to!!!!!! a upravuje hormony

angelus1372
30. kvě 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat..Před půl rokem mi doktorka předepsala jiné prášky a já jsem to dva měsíce na to nedostala..A takhle se to opakovalo ještě tři měsíce za sebou a řekla mi, že prý je to normální..Že se mi prý neprokrvuje sliznice ale nic s tím neudělala..Chci se zeptat? Je to normální? A mohla bych pak mít ještě vůbec miminko? Děkuji a přejí hezký den..

honeysun
30. črc 2013

Ahoj holky, tak přidávám mou zkušenost s kontryhelem, piju ho už 3 měsíc a u mě proste způsobuje snižování sliznice ☹ menstruaci a ovulaci mám jak podle hodinek ale jeste po menzes nějakou dobu špiním. Takže za mě kontryhel nedoporučuji.

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @vecernice @honeysun @angelus1372 @lokiska @pincik @romcovaklarka @cuddle @smudlinka10 @terka11 @matsek @elana @sblanch a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Děložní sliznicí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/delozni-sliznice/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím jako Vy a řeší problémy s děložní sliznicí? Na MK hledají radu, tipy a hlavně Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ined77
20. pro 2013

Dobrý večer milé snažilky, těhulky a maminky 🙂 ,

do naší už celkem obsáhlé Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/provera/.
Budu moc ráda, pokud se ty z Vás, které mají zkušenost s tímto lékem, podělí o své poznatky i ostatními uživatelkami Modrého koníka. Vaše postřehy, názory a rady budou jistě oceněny 🙂.
Svůj příběh či zkušenost můžete vložit přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".
Předem Vám velice děkuji a přeji pěkný předvánoční večer 🙂 .

@pincik @romcovaklarka @cuddle @elana @matsek @sblanch @vecernice ... a další 🙂

thereskaaa
13. led 2014

Ahoj děvčata .. prosím o rady, informace apod.. s manžou jsme se rozhodli, že je čas na miminko, vysadila jsem ant. v červnu 2013 a do nynějška nemám menses.. doktor mi sdělil, že se mi netvoří děložní výstélka a vypíše mi žádanku do Genetu. Mohli byste mi tak nějak říct, co mě tam čeká?? Vyčetla jsem nějakou metodu CAR .. jak to postupuje potom dále?

lucmora
30. led 2014

já už 2 roky bojuju se výškou sliznice, protože máme už jen jeden pokus bojuji takto dlouho. Ani nedochází k pokusům, protože to nemá význam,když vidím tu sliznici. Sama do toho nechci jít, protože při nízké sliznici nespoléhám na zázrak a nechci přijít o šanci. Asi by mě museli předávkovat aby to na mě fungovalo. Já zase potrebuji zjistit kolik má mít sliznice v den transferu.- nebo spíš nejlépe kolik by měla mít 😔 😔