Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

markola
24. říj 2008

Tak koukám, že jsme se rozepsali na 3 stránku, to je prima! 😉
Takže ta histeroskopie byla v pohodě...Kolem deseti jsem šla na stůl a v půl dvanácté už volala odvoz. Trochu jsem po tom špinila, cítila podbřišek, ale to bylo tak vše. Doktor mi pak říkal, že v té děloze nic zvláštního neobjevili...že čekal nějaké srůsty, ale nic tam nebylo. I vaječníky v poho, takže se sám divil, proč ten MS stále nemám! Ale je asi fakt, že těch 5mm sliznice je málo, takže budu dále užívat tu mateří kašičku a doufat že doroste jak má! Někde jsem ale četla, že dostačující je i 7mm...tak nevím..Ale asi čím víc tím líp! 😉 Jinak ještě odebral kousek té sliznice na rozbor, takže za 14 dní budu zase chytřejší..
Chtěl jsem se ještě holky zeptat....Jak je vlastně přesně rozdělen ten menstr. cyklus? Mám v tom docela chaos, kdy je ovulace, kdy plodné dny atak? A co ta bazální teplota? Co podle ní zjištujete? Omlouvám se za neinformovanost, ale budu ráda, když mi to objasníte...

elana
24. říj 2008

Markolo, gratuluju k úspěšnému vyšetření, jsi šikula statečná🙂 Oni kontrolovali i vaječníky? Jak? 😕 to jsi spala nebo vše "zaživa"? Tisíc otázek, viď...ale mám tucha, že dřív či později mě to čeká taky, tak proto🙂

MS cyklus začíná 1. dnem menstruace (červená krev, ne špinění), následuje tzv. folikulární fáze, to ve vaječníku zdraje vajíčko ve folikulu, který vaječník vyboulí a taky roste děložní sliznice, tuto fázi mají na starost estrogeny, BT je nízká. Následuje vzestup LH (tvoří se v mozku) a folikul praská-ovulace. Vajíčko se vyplaví, zachytí ho volný konec vejcovodu a prasklý folikul se rychle přemění na žluté tělísko a začne produkovat progesteron. Jeho působením se jednak mění děložní sliznice (vznikají tam četné žlázky), které produkují sekret-proto se této fázi říká sekreční a druhak stoupá BT, tak o 0.3-0.5 stupně v průměru. Žl. tělísko žije tak cca. 10-12 dnů, a asi 4 dny před menstruací začne odumírat, progesteronu se produkuje míň a míň (klesá BT) a nakonec dojde k odlupování děložní sliznice a dochází opět k menstruaci a začíná nový cyklus. Pokud dojde k oplození (ještě v široké části vejcovodu), tak cca. za 5 dní oplozené vajíčko doputuje do dělohy, tam pár dnů bloudí a v průměru 8-9. den po ovulaci se zavrtá do děložní sliznice a začne produkovat hcg. To je jednak patrné na testu a hlavně-způsobí, že neodumře žl. tělísko, nadále produkuje progesteron (tj. nadále BT nahoře) a nedojde tak k odkrvácení, které by rané těhotenství odplavilo.

Toť vsjo🙂

sylvka
autor
24. říj 2008

Ahojky holky,koukala jsem do snažilek a vidím,že máte znovu otevřené moje téma.držim vám palečky,aby vám bylo tak nápomocné jako mě 😉 na výsledek se podívejte v albu 🙂

lexxey
26. říj 2008

Zdravím všechny spolubojovnice 🙂 Před nějakou dobou jsem se psala, že si nejsem jistá, zda se mi vůbec po vysazení HAK tvoří děložní sliznice ... pročetla jsem spoustu témat na Koníkovi a začala jíst Calibrum Babyplan, mateří kašičku (Gelée royale) a pít min. dva šálky kontryhelového čaje denně.
Na začátku října jsem byla na preventivní prohlídce a dr. mi sdělil, že sliznice je krásně narostlá a vajíčko mělo 12DC 12 mm ... menstruaci jsem minulý týden už nedostala a od čtvrtka jsem testovala na // - dneska už jsou krásně viditelné a v příštím týdnu budu volat tuhle bezva zprávu dr. 🙂

Chtěla jsem vás aspoň trošinku povzbudit a popřát všem co nejdříve // 🙂

Mějte se, Lex

markola
26. říj 2008

Elan, možná nekontroloval přímo vaječníky, ale vejcovody, to si teď nejsem jistá. Při té hysteroskopii mě uspali, ale je to taková ta krátkodobější mírnější anestezie. Za půl hodiny po zákroku jsem se už sama probírala. Určitě na to v pohodě jdi, protože je to fakt krok dopředu. Vyloučí se třeba obavy, či se na ně přijde a účelně se léčí. 😉 Taky jsem z toho měla obavy, ale ted jsem ráda, že jsem na tom byla. Děkuji ti moc za popsání toho cyklu, jsi super informována...Asi jsme se to taky učili někdy v biole na gymplu, ale rychle jsem to v pubertě vyhodila z hlavy. 😵
Sylvko moc blahopřeji a děkuji za pozitivní informace, stejně tak lexxey!!

alienn
5. lis 2008

Ahojky 🙂 Mám stejný problém, jako většina tady a mám jeden dotaz na zkušenější snažilky. Vím, že kontryhelový čaj se má pít od začátku cyklu do ovulace. Ale jak je to s tou mateří kašičkou, ta se bere celý cyklus nebo také jen do ovulace, nevíte někdo? Předem děkuji za odpověď.

elana
6. lis 2008

Já jí beru celý cyklus (teda přesně řečeno cca. od 6.DC kdy už je vyčíštěná děloha) až tak dva dny před očekávanou MS (to už je zbytečný, aby sliznice rostla). Ona není dobrá jen na sliznici, ale celkově je hodně zdravá, i pro posílení imunity atd. a tak určitě neškodí užívat ji častěji.

lucos00
6. lis 2008

Ahoj holky,
zdravím vás tu všechny.
Dovolte, abych vás trochu povzbudila.
Měla jsem naprosto stejný problém jako tu spousta z vás - nerostla mi sliznice. MS byla nebo spíš nebyla - cca dva dny špinění. Dr. mě v červnu poslal na hysteroskopii, aby se vyloučily srůsty apod. vše proběhlo v pořádku, až na tu sliznici, ta byla stále min. - 2mm. V srpnu mi dr. navrh, že si můžu zmrazit vajíčka, dát se na čínskou medicínu nebo na mě vyzkouší tzv. stav pseudotěhotenství. To mě celkem vyděsilo, navíc dr. si nevěděl rady, tak so spíš zkoušel. Z ordinace jsem tehdy vyšla totálně na dně. Ale rozhodla jsem s bojovat. Začala jsem chodit na akupunkturu, pila kontryhelový čaj a 3x denně kapky Femigard. První cyklus byla MS stejná, takže zase jen špinění. Ještě jsem zapomněla říct, že cyklus jsem měla tak 35-38 dnů. Antikoncepci jsem vysadila před rokem, Ms jsem nedostala ani po vyvolávačkách.
Nicméně před 2 týdny jsem na testu měla //🙂 Ještě se úplně neraduju, za 14 dní jdu na UTZ a tam by mělo být vidět srdce.
Každopádně holky určitě se to spraví, spíš to chce čas. Stejně by mě ale zajímalo, co u mě zabralo🙂
Mějte se a hodně štěstí
L.

misule82
6. lis 2008

Holky mám dotaz. Protože se mi netvoří děložní sliznice, tak jsem si koupila mateří kašičku. Už nevím, co to je za firmu, mám to doma. Ale na příbalovém letáku je napsáno, že to je pro chlapi, kteří jsou jakoby v přechodu a mají málo testosteronu. Toho já mám naopak nadbytek, tak se to docela bojím brát 😒 Zajímalo by mě, co mi to prodali za mateří kašičku....

lexxey
6. lis 2008

Zdravím všechny 🙂
Když jsem si před pár týdny kupovala v lékárně tu mateří kašičku, tak mi magistra říkala, že je skvělá i na posílení imunity, apod., takže jsem dala na její radu a jedla 1 kapsli denně hned od začátku cyklu. Tak jsem to dělala vlastně až do včerejška (tedy i v potvrzeném těhu), kdy jsem spotřebovala celé balení, protože to má údajně harmonizující vliv na celý organismus 🙂
Také jsem pila kontryhelový čaj, ale protože jsem si k němu pořádně nedohledala informace, tak jsem jej pila až do dne očekávané menstruace (dr. mi -tehdy ještě na preventivní prohlídce- říkal, že je to přímo magická ženská bylina 🙂 ). Prostě mi nějak chutnal, tak jsem si ho ze zvyku vařila večer co večer 🙂

Držím palečky, aby se brzy zadařilo 🙂
Lex

markola
11. lis 2008

Jé lucoss to je super zpráva!! Neboj, určitě bude vše v poho! 😉 Můžu se tě ještě zeptat, jak tě tedy MUDr. léčil? To pseudotěhu na mě zkoušel také, ale stejně to na MS nezabralo! Tak nevím!! Ted chci ale měnit doktora, protože z toho dosavadního mám akorát nervy! A tu čínskou medicínu jsi zkoušela? V jednom krámku mi nabízeli nějaké super tablety z té čínské medicíny, co jsou na plodnost. Mají se užívat 2x po třech měsících a prý zabírají..Jsou ale dost drahé, tak s nimi ještě počkám..
Jinak myslíte holky, že se ten kontryhelový čaj má pít fakt jen v nějaké době, já to nějak nerozlišuji.. 😨 Ted mi došel, tak mám pauzu, ale už si ho chci zase koupit. Tak jen at vím jak tedy správně ho pít..Mateří kašičku jím taky..snad tedy na tu sliznici zabere!! Doktor sice tvrdil, že mi už i porostla na těch 5mm, ale MS stejně nikde!! Tak jsem z toho nervozní...ale věřím, že to bude dobré a chce to čas!

elana
11. lis 2008

Já zastávám názor, že kontryhelový čaj klidně pít do pozitivního testu, protože kdyby to byl abortivní prostředek takového kalibru, jak to podle těch vykřičníků i tady na MK vypadá (jen do ovu!!!🙂), tak nechodí ženy na potraty, ale šlehnou si každý večer dvojitou dávku kontíku 😉

Jestliže vezmeme v potaz, že embryo první nejméně 3 týdny vývoje není spojeno s matkou společným oběhem, tak není zas tak potřeba se kontryhele (a léků-pokud to nejsou opravdu prokázané teratogeny) nějak zvlášť obávat.

Druhá věc je, jestli to má cenu pít během MS a těsně před ní, když ho pijeme na růst sliznice a při MS je naopak žádoucí, aby žádná nerostla, ale hezky se všechno vyčistilo...

lucos00
14. lis 2008

Ahoj holky,
markolo, dr. mě léčil od února tohoto roku, postupně jsem brala Utrogestan, Estrofem, Clomhexal a ještě něco. Už ale nevím přesně v jakém pořadí. Vlasntě to zabralo ale jen na MS, teda že vůbec přišla.Teda spíš jen takové špinění. Sliznice ale pořád nerostla, byl už z toho celkem zdrcený, přiznal se, že neví, co s tím, tak mi jednu možnost nabídl to pseudotěho. Toho jsem se ale lekla. Z té čínské medicíny jsem zkusila tu akupunkturu, ale nějaké bylinky nebo něco jsem nezkoušela. A ty nemáš MS vůbec? 5mm sliznice by šlo ne? Já jsem měla 2-3mm.
To já mám kontryhele fůru, ale našla jsem rozdílné názory, jestli kontryhel v těhotenství ano nebo ne. Tak piju čaj pro těhulky. Ale je mi zle, de facto celý den. Nejhorší je to ráno a večer.
Opravdu to chce čas, ale to se to říká, já vím.
L.

markola
19. lis 2008

Tak po té hysteroskopii jsem jakoby dva dny "menstruovala", akorát nevím jestli to bylo z toho zákorku nebo už ta MS. Ale tento měsíc po 24 dnech od posledně jsem MS měla, sice taky jen 3 dny, ale je!!!! Tak jsem ráda!! 😀 Ted jsem si zašla ještě na hemtologii kvůli těm vysokým protilátkám na herpes v krvi. Jak bude dobré i to, nebudem váhat a zkusíme to znova!! Lucos a po jaké době toho léčení se vám to podařilo?

lucos00
21. lis 2008

Ahoj markolo,
jde vidět, že máš pokroky v cyklu, tak držím palce.
Já jsem vysadila HA vloni v říjnu, léčit jsem se začala od února, na akupunkturu jsem chodila od srpna.
Ovšem dnes mi zjistili, že se embryo nevyvíjí, takže jde o zamlklé těhotenství. Bude následovat redukce dělohy a znovu boj.
Věřím, že budeš úspěšnější.
L.

markola
27. lis 2008

LUcos, tak to mě fakt mrzí, že se to ted opět nepovedlo!! ☹ Ale neboj, hlavu vzhůru...ono to vyjde 😎 Nesmíme zoufat, ale věřít....že i my budeme mámy! Já ted změnila doktora a jsem moc ráda! Je fakt super, pohodový a nevidí ve všem takový problém jak ten minulý! Takže se od příštího měsíce se budeme pokoušet ..Tak hodně štěstí vám všem holky..pa 😵

lucos00
3. pro 2008

Ahoj marcolo,
díky za podporu. Musíme to mít v hlavě, že to vyjde. Tak hodně štěstí ve vašem snažení 😉 Změna je život, to je fajn.
L.

l1u1c1i
5. únor 2009

Zdravím Vás holky, také mám slabou děložní sliznici a už jsem snad vyzkoušela všechny hormony - estroferm, orgometril, utrpogestan aj, ale sliznice neroste a neroste. Máte s tím nějaké zkušenosti jak docílit toho aby povyrostla?Děkuji moc

dorra
5. únor 2009

Ahoj, mám stejný problém. Ale v sobotu jdu na ET a minulý týden jsem měla sliznici 9mm (normálně mívám 3-4). Jím to co Ty, ale pravděpodobně za to můžou 3 věci:
1. byla jsem chvilku těhotná a tělo se probudilo a částečně pochopilo, co se od něj očekává.
2. lázně.
3. 1-15 DC kontryhelový čaj, od OPU čaj maliníkový.

l1u1c1i
5. únor 2009

Re:dorra - Teď v poledne jsem si koupila také kontryhelový čaj, tak třeba zabere. Co je ET?Jak dlouho se snažíte o mimi a odkud jsi?

dorra
5. únor 2009

ET - embryotransfer, KET- taky, ale embrya jsou rozmražená.
Zabere určitě, tady si ho chválíme všechny. Lepší je sypaný než pytlíčkový. My se nesnažíme dlouho, tak necelé 3 roky. Vlastně 5. Je to fuk. Teď jsem si uvědomila, že jako první na sliznici zabralo (po dvou letech výletů za doktory), že mi manžel pořídil štěňátko, pak jsme teda mohli začít s "umělými" snaženími, protože se sliznice probudila.

l1u1c1i
5. únor 2009

Tak to jsem zvědavá jak to bude u mě probíhat. Nejlépe by bylo, kdyby mi ta sliznice povyrostla. Jinak mám vše OK, tak doufám, že se vajíčko uchytne a nebudu muset na umělé oplodnění.

dorra
5. únor 2009

Zkus cvičit ňáké cviky Mojžíšové. Je to na prokrvení pánevního dna.

lucos00
5. únor 2009

Ahoj holky,
hlásím se po menší odmlce.
Já mám taky sliznici kde nic tu nic. Navíc po zamlklém těhu a revizi dělohy napodruhé ji mám 0, předtím alespoň 2mm. Piju taky kontryhelový čaj, užívám Femigard a před těhu jsem ještě chodila na akupunkturu. Snad tedy něco zabere.
Tak holky držme si pěsti 😉

l1u1c1i
6. únor 2009

Re: lucos00 - Palce držím, Vám i sobě. Tak doufejme, že nám něco zabere. Prý musí být sliznice aspoň 12mm. !?
Mohu se zeptat jak jsi na tom s menstruací? A také jsem slyšela že se po hormonech - např. estroferm přibírá na váze. Máte s tím někdo zkušenosti, nebo víte o tom něco?

dorra
6. únor 2009

Říkají, že stačí 8mm! Já po hormonech nepřibírám, ani po estrofáku.

l1u1c1i
6. únor 2009

RE: DORRA Já jsem trošičku přibrala, ale asi to fakt nebude hormonama, ale mou chutí na jídlo. Stačí 8mm? Tak to jsem zvědavá kolik jí budu mít. Příští pátek jdu na UZ k Apolináři. Ráno jsem si uvařila čaj kontryhel a není to moc chutné, ale musím to vydržet, když chci mít baby.

dorra
6. únor 2009

Možná ho máš silný, protože jinak si ho tu všechny chválíme. Já ho ani nesladila. Maliník se mi zdá horší.

l1u1c1i
6. únor 2009

Ještě dnes půjdu do lékárny a chci si koupit mateří kašičku a babyplan?Myslíte že to také pomůže?

elana
6. únor 2009

Mateří kašička pomoct může, Babyplan těžko...zas je v něm ale listová kyselina, nejdůležitější a nezbytný vitamín pro zdravý vývoj plodu.