Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

nelyy
11. bře 2009

Karol na jak dlouho ti vydrží jedna lahvička femigardu?a kolik stojí femigard? mě právě ten estrozin vydrží jen 2 týdny, dodržuju přesně dávkování a i tak. mám za sebou jednu a pul lahvičky a chystám se koupit další, jeho cena je 438 takže docela dost.. sarapis mi vyšel na 400.- na měsíc.. no docela se mi to prodražuje ☹ jenže co jiného. Každopádně musíme doufat doufat doufat já jsem ted přes 60 dní ☹

karol84
12. bře 2009

ahoj,vyjde tak na 450 a mám to tak na 3 týdny (odhadem) - nepočítám přesně

bekulkamama
12. bře 2009

Ahojky holky, tak jsem se rozhodla se zaregistrovat. V lednu jsem vynechala HA a teď se uvidí, zatím samozřejmě nic. Taky si ale říkám, klid a neplašit, nic není hned. Počítám s tím, že užívání HA ovlivňuje tělo a dorůstání sliznice může někdy trvat, přesto mám kamarádku, která otěhotněla okamžitě, menstruaci měla po vysazení jen jednu a to slabou a ještě bez sliznice, takže vidíte sami, že stát se může. Stejně jako já brala antikoncepi cca 10 let. Já jsem na tom stejně, první byla pravidelná po vysazení, ještě pak přišla slabá a teď další čekám příští týden, ať už přijde nebo ne... a nebo kdy, se uvidí. Mám špičkového doktora, uznávanou kapacitu a plně mu věřím. Přednáší i v zahraničí. Doporučil mi Calibrum Baby Plan a to od pokusů až do 2/3 gravidity, žena po tom prý netloustne. Pokud se ovšem neválí na gauču a nežere jak najatá 😀 Jinak mám taky kontryhel, ujde ale vařila jsem si ho snad 2 x zatím... asi je těžké na to nemyslet, nicméně zabývat se tím a dělat testy hned je asi fakt zmatkaření... nemyslíte?

karol84
12. bře 2009

ahoj, ted nevim, co myslis tim zmatkarenim? jakoze bys mohla byt tehotna a nechces to uspechat s testem, nebo co?

nelyy
13. bře 2009

bekulkamama, já teda tomu taky moc nerozumím, navíc je nesmysl aby někdo přibral po Calibrum Baby... jsou to jen vitáminky pro budoucí maminky.. a po těch se fakt přibrat nedá... Jinak ty čaje jako je kontryhel a podobné, tak samozřejmě ty se musí pít dlouhodobě aby měli nějaký účinek.. Jinak pokud máš celkem pravidelnou MS tak není co řešit... co bych třeba já za to dala, já po vysazení čekám na MS už druhý měsíc... holt mi rozhodila hormony ☹ Každá to má jinak, mám taky kamarádky co otěhotněli okamžitě po vysazení a mám taky kamarádky které několik měsíců stále čekají a nic. Jinak test si klidně udělej, ale je lepší ho udělat až když MS nepříde. jinak se nic neukáže..čím dýl tím líp.

strouzek
13. bře 2009

ahoj holky omlouvám se že sem skáču ale vidím že řešíte calibrum baby plan. no já po něm přibrala(3 kg za první měsíc) a stejně tak asi 5 mých kámošek,(pozn. já jsem sice vysadila prášky předtím takže by se dalo říct že to byl hormonální skok to přibírání ale 2kamarádky HA nikdy nebrali a stejně jak začli baštit calibrum začli přibírat) když jsem to pak říkala lékárnici že chci něco podobnýho ale bez přibírání, no a paní lékárnice mi řekla že nejsem první a zřejmě ani poslední kdo si na tento vedlejší účinek stěžuje a že mi dá femibion protože ten je cca dražší jen o něco a hlavně na ten si nikdo nestěžoval!!!! když jsem se pak ptala svého gyndaře tak říkal že o přibírání po calibru mu neříkala žádná pacientka ale že i on sám radši doporučuje vitamíny elevit a nebo femibion. toť má zkušenost!

karol84
13. bře 2009

ahoj, no nevim, jestli je to pribirani zrovna tim calibrem... pry se pribira po nekterych vitaminech skupiny B a ty jsou ve vsech maminkovskych vitaminech... a ja treba pribrala jen po vysazeni antikoncepce nekolik kg

karol84
20. bře 2009

ahoj nelyy, je u tebe nějaký pokrok? u mně pořád nic, tak už se asi objednám příští týden na injekci ☹

nelyy
21. bře 2009

Ahoj Karol, nic si z toho nedělej, u mě taky pořád nic.. dnes jsem 74 DC, Estrozin sem přestala užívat a začala jsem užívat kapičky: Ptačí jeřáb, lékořice, bříza-až dokončim břízu začínám kapkami rybíz-maliník-až doberu rybíz-maliník-mám kapky měsíčku.... Jestli Ti něco říká paní Mgr. Jarmila Podhorná má své stránky http://www.nadeje-byliny.eu/ to sem si našla na netu a napsala jsem jí jaký mám problém... a ona mi doporučila (sestavila přesně na můj problém kúru), kterou jsem si pak mohla objednat, tak jsem si ji objednala a začala jí brát... Do toho všeho mi ještě doporučila mateří kašičku-tu jsem si u ní neobjednávala, napsala jsem ji, že beru Sarapis a jestli mi neuškodí? odepsala že mi ho doporučuje a že je to v pořádku... Ale nevim no Karol, myslím si že mi ty kapky nepomůžou a pujdu si taky pro injekci, a po té injekci bych si možná koupila ten Femigard jak si brala ty,začla bych ho užívat hned od první den MS, která dorazí,doufám, po té injekci.. mám už takový plán,nepočítám, že mi to pomůže, ale co já vim, zkusim a uvidím, ještě jsem posílala dotaz na jednu gyn.poradnu, zda nevadí že od vysazení HA nemám vubec MS, doktroka mi odpověděla, že tělo se čistí půl roku, pokud do pul roku nenaběhne MS je potřeba zajít za doktorem.. vydržím ten konec dubna,začátek května a naběhnu tam. Jenže asi změnim svou Dr. protože, když jdu na běžnou prevenci, tak mi odebere stěr, vyšetří rukou klasicky a tím to hasne.. krev mi brala naposled před 5 lety ultrazvuk mi dělala v 15,když sem tam byla poprvé(problém s MS která byla hooodně nepravidelná)na tak co bych čekala ted po HA že jo taky..! Chtěla bych udělat ultrazvuk abych se ubezpečila že je všechno v pořádku.. četla sem třeba o syndromu PCO... toho se bojím moc!nechci na to asi ani radši pomyslet,ale napíšu Ti upřímně že mě to trápí ☹ Před HA u mě byly pravidlem injekce a provera... O mimi už ani nepřemýšlim,chci si hlavně srovnat MS,a potom třeba zase začnu uvažovat, bude mi 24 a tak do těch 25 bych si přála otěhotnět,doufám že mi teda aspon můžou nějaký léky o čem tady holky píší.. třeba zase začnu brát proveru... Je mi z toho úzko a už se ani nesnažim na to nemyslet.. jenže je to složitý, ale doufám, a pevně věřím tomu, že se tady zanedlouho sejdem jako budoucí maminy s mimískama v bříšku 🙂 🙂 🙂 Moc bych to přála všem holčinám tady v konikovi 🙂 Měj se hezky a zase napiš jak si dopadla u Dr. držím pěsti. pa

karol84
21. bře 2009

ahoj, no ja uz jsem dnes 105 DC - to už snad ani žádný cyklus nění 😒 Femigardu jsem začala už 2. balení, tak jsem zvědavá, jestli to zafunguje, měl by se prý brát po dobu 3 cyklů minimálně, takže bych řekla tak ty 3 láhve.
Já vysazovala předloni, 3 cykly jsem měla takové kostrbaté - třeba 6 týdnů a pak jen 2 týdny, ale pak už se to upravilo a bylo ok. Jenomže pak jsem "omylem" otěhotněla (pro mě hrozná radost, přítel by snad skočil z okna, kdyby se to tehdy dozvěděl), ale embryo se asi neuchytilo a po pár týdnech odešlo. potom jsem měla na půl roku brát HA, vybrala jsem teda přesně 6 platíček a pro další už jsem si nebyla. První cyklus byl celkem OK, druhý delší, třetí ještě víc a teď už jsem to nedostala vůbec...

Gynekologa taky musím najít nového - v Praze. V pondělí to zkusím začít obvolávat a zjišťovat, zda mě někam vezmou. Jen jsem z toho nervózní.

Na ultrazvuku jsem nikdy nebyla, krev mi při běžném vyšetření taky nikdy nebrali, jen jednou za rok stěry. Taky se moc bojím, aby nebyl nějaký problém. Je mi taky 24 a ráda bych mimčo, i když přítel ještě ne.

karol84
21. bře 2009

Tak me napada, jestli na MS nejde naschval uz jen kvuli tomu, jak z toho vseho zacinam byt nervozni a jak se bojim, jestli to nenaznacuje nejaky problem 😖

nelyy
22. bře 2009

Ahoj Karol, myslím že to nemenstruování je taky o psychice... já už to tušila že až jednou vysadím že to nepříjde.. pak jsem počítala dny a nic nepřišlo.. Ta psychika v tom hraje určitě velkou roli! Ale vidíš jednou se ti už podařilo otěhotnět, ikdyž to bohužel nedopadlo dobře,ale asi to tak mělo být.. Ted že to nemáme je asi nějaká hormonální porucha... já do sebe ládovala hormony 7 let tak to tělo se musí trošičku srovnat a každý tělo je jiný každý reaguje jinak.. po HA byla celých 7 let MS vyvolaná uměle.. ty bylinky co berem jsou přírodní hormony a je potřeba je brát dlouhodobě, klasický hormony nám sice MS vyvolají hned ale zase nám tělo dost rozhodí... Já osobně jsem hodně netrpěli a všechno bych chtěla mít hned... ty bylinky jako je Femigard gynex estrozin na někoho třeba zapůsobí rychleji ale nám to asi bude trochu tvrvat... věřím že kdyby sme byly odkázaný jen na ty bylinky, tak to snad dostanem...sice nevím kdy ale snad by to přišlo.. Běž na vyvolávačku, beztak já na ní pujdu v květnu taky.. pak nasaď zase femigard, pěkně čajíky a uvidíš... Jen to chce klídek a nestresovat se, ale chápu že je to pekelně těžký....

karol84
22. bře 2009

ahoj, tak nevím, že bych s tím vyvoláváním ještě chvíli vydržela?

karol84
22. bře 2009

No a vlastně, pokud nebude dobrá a pořádně vysoká ta sliznice, tak otěhotnět nestačí, protože by se mimčo stejně nemělo kam zavrtat ☹

karol84
22. bře 2009

nelyy,
zkusila jsem založit diskuzi k femigardu, tak snad se něco dozvím, kdyžtak tam taky nakoukni
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nelyy
23. bře 2009

ahoj Karol, tak si se nakonec rozhodla? volala si někam k lékaři? 🙂

karol84
23. bře 2009

ahoj Nelyy, dneska jsem se rozhodla, že zítra zavolám. sepsala jsem si adresy a telefony případných kandidátů a seřadila je podle svých preferencí a zítra to obvolám. snad něco vyjde.

nelyy
24. bře 2009

Ahoj Karol, tak jak jsi dneska dopadla? Jsi někam objednaná? 🙂

karol84
24. bře 2009

ahoj, jojo, jsem objednaná na příští úterý. Sice ne přesně k tomu dr., co jsem chtěla, ale hlavně, že to někde klaplo. 😀 Tak uvidím, jak to dopadne... mám trošku obavy.

nelyy
25. bře 2009

Karol, tak super, pak dej vědět jak si dopadla... Já bych snad taky nějak už v tom dubnu zašla.... tak držím palce měj se hezky zatim ahoj 😉

karol84
25. bře 2009

Urcite napisu. A tobe preju, abys na zadnou injekci nemusela 😉

nelyy
27. bře 2009

ahoj Karol, tak já jsem to nakonec nevydržela a objednala se taky k novému DR.! Jdu tam hned v pondělí, tak jsem zvědavá co mi řekne... a jestli dostanu injekci nebo co se mnou udělá.... hlavně aby nám to dopadlo všechno v pořádku!!! zatím ahoj

karol84
27. bře 2009

Nelyy, držím palce

nelyy
30. bře 2009

Ahoj Karol, ted jsem přijela od doktora,byla jsem objednaná uplně k jinýmu novýmu a u něho už chci zůstat, 🙂 Prohlídl mě, udělal mi vnitřní ultrazvuk(přesně sem vše viděla na obrazovce) a říkal že jsem naprosto v pořádku, vubec se nemám ničeho obavát, to, že se MS nedostavuje je prý normální a navíc mě velmi potěšil, že mi řekl, že to ted nemá cenu vubec srovnávat hormony.. tělu to neuškodí, počkáme od ted půl roku a potom se mám zase ukázat(pokud bych neměla nejaké problémy) no a uvidí se jestli se do pul roku MS objeví, mám užívat kyselinu listovou 😉 a nechat to být... tak mi spadl velký kámen ze srdce!!!!!! Jsem zvědavá co řeknou zítra Tobě a budu držet palce 🙂 P.S. prý pokud je nechráněný styk, i když MS není, je možné že i tak se dá přijít do jiného stavu 😉

karol84
30. bře 2009

Ahoj,ja uz zacinam byt nervozni.ja uz mam ha vysazenou pres pul roku,tak uvidim,co mi rekne,listovku uz uzivam.a tehotna nejsem,vsechny testy negativni

rintintyna
30. bře 2009

čau kočky, taky mám po dvou zamlklých a po dvou revizích nízkou sliznici a mentstruaci vždy tak 2 dny. A věřím na pomoc bylinek, i když teď prioritně řeším jiný zdravotní problém. Ale Karol, to co tu píšeš Ty, 3 měsíce bez menstruace 😕 v tom bych hledala tedy zapeklitost určitě ve spolupráci s doktory. Píšeš, že chceš měnit doktora, tak to určitě neváhej, jestli ten Tvůj Ti do teď nenavrhl ani hormonální profil nebo folikumetrii tak není nad čím váhat 😒 budu držet palce 😉

karol84
30. bře 2009

Jsem rada,ze ti to tak dopadlo.ze jsi bez problemu a i nadale bez hormonu,je to i pro me takova inspirace.tak snad se nam jednou zadari...

rintintyna
30. bře 2009

nelvy, nechci rozhodně hrát nějak chytrou, ani Tě nechci deptat, ale přístup Tvého doktora mě přinejmenším zaráží. Pochopila jsem to dobře, že chce čekat půl roku, jestli dostaneš menzes??? 😕 😕 😕 Jaká vyšetření Ti dělal??? Pouze ultrazvuk? a co zjistil? Výška sliznice? činnost vaječníků?

rintintyna
30. bře 2009

Jinak ano do jiného stavu můžete přijít i bez menstruace, nikoliv ale bez ovulace, a právě anovulační cykly jsou častou příčinou toho, že se menstruace nedostavuje 😒

rintintyna
30. bře 2009

karol ještě mě zaráží jedna věc, píšeš na jednu stranu, že na ultrazvuku jsi nikdy nebyla na druhou, že jsi zřejmě jednou potratila. To ti tenkrát dr ani neudělal ultrazvuk, aby zjistil, zda se opravdu vše odloučilo? 😕 a řekl Ti, že máš brát půl roku antikoncepci? To mi teda fakt hlava nebere 😒 Jinak kdyby cokoli ptejte se klidně do IP, jak říkám nejsem žádná vědátorka, ale nasbíraných informací tu už za ty 2 roky mám na rozdávání 😀 takže Femigard, kontryhel, maliník, měření BT, léčitelé, na co si vzpomenete, zprostředkuji ráda info z jiných diskuzí 😉