Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

rintintyna
20. kvě 2009

ahoj karol, co přesně Ti zjistili??? 😕

nelyy
20. kvě 2009

Ahoj, snad se to všechno srovná.... já moc o tomhle problemu nevim.. ☹ ale je to naprd no, vyřeší se jedna věc a objeví se daší problém ☹

karol84
20. kvě 2009

rintintyna, mělo by se jednat o nějakou autoimunitní poruchu. ja se v tom zatim moc nevyznam...

coccinella
8. čer 2009

Ahojda vespolek🙂
já sice ms mám, ale slabou, mimi se neudrželo..
Tak taky piju kontryhel, maliník a začala jsem s mateří kašičkou🙂
Máte už někdo po tom výsledky, co to berete delší dobu ? A jak to užíváte - jen do ovu ?

karol84
9. črc 2009

ahoj rintintyna, moooc gratuluju!

rintintyna
10. črc 2009

jééé karol moc díky, a to sem zašla semka jen náhodou podívat se jak válčíte. Noooo já tu mám na netu jednu moc dobrou kámošku, co měla asi také tyto potíže se štítkou, tvořili se jí protilátky proti štítce a ještě měla uzel, jako já. Pomohla jí operace, kdybys chtěla, tak mi písni IP a já bych Ti poslala kontakt na ni 😉 😲

vecernice
3. srp 2009

ahoj holky,

tak jsem tuhle diskuzi precetla skoro jednim dechem. bohuzel patrim taky mezi ty, co po vysazeni HA MS nedostali, zmenila jsem doktora, ten mi poprve udelal lutrazvuk, zjistil zatim enfungujici vajecniky a minimalni sliznici. takze jsem dostala utrogestam a estrfem, a konecne po 20 dalsich dnech MS!!! jeste nikdy jsem z ni nemela takovou radost. tak ted jeste ta sliznice.
moc vsem vam drzim palce, at se co nejdriv zadari 🙂
krasny den vsem 🙂

saralinda
6. srp 2009

Holky mně pomohl kontryhel. Vždycky jsem na UTZ (i ke konci cyklu) měla sliznici max 6mm a když jsme pila 3x denně kontryhel, tak jsem ji měla asi 8./9. den 8mm, takže u mě super. Možná to byla náhoda, ale třeba ne.

vecernice
7. srp 2009

saralindo - uz ho taky mam, jen se nemuzu zorientovat v tom, kdy a jak casto ho pit. poradis?

karol84
14. srp 2009

ahoj holky,

vecernice, vypadá to, že jsme podobný případ...
kontryhel už za sebe zkoušet nebudu, protože mi po něm (ale jistá si nejsem, že to bylo kontryhelem) hrozně zeslábla menstruace - a snížila se sliznice
teď po utrogestanu MS zase chodí, sliznice je mnohem lepší, ms silnější - jen se zase zkrátil cyklus cca na 21 - 22 dní

vecernice
7. zář 2009

ahoj holky,

tak na posledni navsteve doktora mi sliznici nemeril, takze ani nevim, zda ten caj nejak zabira ci ne ....

ale spis mam dotaz: durazneji mi doporucil, at se s manzelem porad jeste chranime, nebot kdyby nahodou se vajicko oplodnilo, tak diky nizka sliznici stejne na 90% potratim. jake s tim mate zkusenocti?

if.v
7. zář 2009

ahoj holky, jen namátkově se přidám k poslednímu vzkazu vecernice: me se také při pití kontryhelu začala snižovat sliznice a doktor mi tento čaj zakázal pít. Dostala jsem Duphaston a doufám, že se tělo vzpamatuje...

vecernice
8. zář 2009

ahoj if - ten Duphaston mas prave na sliznici? proc ti doktor zakazal pit kontryhel? to me skoro vydesilo. i kdyz ja nemela skoro zadnou, tak neni co by se dalo snizovat ... ☹

jaspina
8. zář 2009

Jejda já taky piju kontryhel už 2 měsíce a MS mi hrozně zeslábla.. Myslela jsem, že mi přestal účinkovat Utroš - první měsíc s ním jsem to dostala fakt silně a další 2 hrozně málo - a je fakt, že ty 2 měsíce jsem ho pila.. Nevěděla jsem, že může působit i opačně..

if.v
8. zář 2009

já byla v lednu na revizi a potom byla MS v pohodě - pravidelná a normální...pak jsem začala pít kontryhel a zničehonic mi začala MS slábnout a na UZV ji doktor zjistil minimální. Nejdřív 2 mm, pak další měsíc stejně a dělal hormonální profil (ten byl ok). Pak mi zakázal kontryhel, dostala jsem Duphaston od 17DC 2x1 10 dnů a další měsíc byla sliznice 4mm..v srpnu už to bylo 5 a řekl mi, že 6 bude dobrých a ideál je 8...takže tak. možná k tomu přispěl i stres, protože jsem v červnu dělala státnice na VŠ, ale i tak mi ho zakázal

karol84
8. zář 2009

Ahoj holky, ja se taky priklanim k tomu, ze ne vsem udela kontryhel dobre. za sebe uz ho pit urcite nebudu...

jaspina
9. zář 2009

Tak já s ním dneškem končím a uvidím jestli to bude lepší..

karol84
9. zář 2009

jaspino, snad se to zlepsi. budu drzet palce.

vecernice
9. zář 2009

tak kdyz to tak ctu, tak s nim taky radsi skoncim ..... ☹

jaspina
9. zář 2009

Možná mi ji snižuje i clostil - těžko říct. Počkám na kontrolu a zeptám se MUDry, ale do té doby s pitím stávkuju..

karol84
9. zář 2009

jaspina, to by mě vůbec nenapadlo, že clostil může snižovat sliznici...

jaspina
10. zář 2009

Karol - četla jsem to už víckrát - dokonce si nejsem jistá, jestli to není i v příbalovém letáku. Proto se u něj dává často Utroš nebo Duphaston - právě na podporu sliznice.. Ale u mě je to asi fakt málo.. Musím se s doktorkou domluvit co dál. Fakt nejsem schopná říct, jestli za to může i ten kontryhel.. Teď jsem přešla na mateří kašičku - brala jsem ji minulý měsíc a poprvé byla ovulka, tak jsem si ji koupila zas - i když je to fakt hnus 😝

karol84
10. zář 2009

jaspina, materi kasicku? co to je, jak to vypada, kde to koupit, kolik to stoji a na co to ma pomahat? 😀 diky

karol84
10. zář 2009

nevedela jsem, ze clostil muze mit takove nepriznive ucinky - myslela jsem ze je jen na podporu foliku a to je vsechno. asi se zamerim na procteni pribaloveho letaku 😉

jula81
10. zář 2009

ahoj holky! tedˇjsem sem nakoukal a ráda bych se přidala 🙂 kontryhel jsem pila (celý cyklus a nejen do ovu - a to byla možná ta chyba ☹) a pak jsem v 6tt potratila ☹ po potratu jsem měal děložní sliznici 3mm, nikdo ni neřelk jestli to je málo nebo ne, protože neznali výchozí stav, a asi mě nechtěli strašit, al emě to přišlo mááálo! jak vysoká je normálně po menstruaci než začne znovu dorůstat?

jaspina
10. zář 2009

Juli já jen vím, že když jsem měla 4mm, tak to bylo málo. Optimální je tuším 8mm a víc.

Karol - kupuju ji ve zdravé výživě. Je to ttakových 5 ampulí s práškem. Vypadá to jak ampule na injekci. No a ulomíš tu skleněnou hlavičku, dopustíš vodou a vypiješ brčkem. Stojí myslím 75Kč. A mělo by to pomáhat právě celkově na plodnost a ženské orgány.. Ale jako je to fakt hnus. Naštěstí to vypiješ na 1 lok, ale jinak větší hnus jak drmek 😝

jula81
10. zář 2009

jaspi já vím že 3mm jsou málo 😕 , zajímalo mě spíš, jak vysoká je sliznice po menstruaci, než začne dorůstat nová, chystát se tenhle cyklus na měření (takže v době ovulace) tak uvidíme, jak bude vysoká 🙂

jaspina
10. zář 2009

Jula -držím palečky, aby byla vysokáááááá!!!! 😉
Já jsem teď začala pít znova čaje, které mi kdysi dala jedna bylinkářka. Pamatuju si, že jsem tedy měla nejsilnější MS v životě - až mě to vyděsilo. Ale pak jsem je nějak přestala pít..

jula81
10. zář 2009

jaspi, děkuju, snad bude vysokááá! 🙂

ten potrat sice nebyl nic moc zážitek, ale zase na druhou stranu aspoň potvrdil, že máme vejce i spermie a že se dokážou spojit 🙂

jaspi a nevíš náhodou z jakých bylin ten čaj je? ráda bych taky něco na silnější MS, al enějak nevím co 🙂

jaspina
10. zář 2009

Juli - ta paní dá každému přímo na jeho problémy. Ona je pozná - má v sobě nějakou tu energii. Dělá s firmou Diochi - je to fajn, ale sám si člověk asi nedokáže moc vybrat co z toho.. I když někde prý mají poradní místa. Ty čaje stojí cca 200,. a pije se denně asi litr. Ale fakt mají něco do sebe. A taky mají tinktury, ale ty jsou dražší.