Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

nelyy
30. bře 2009

ahoj rintintyno, no, jak už jsem psala, navíc tento doktor je opravdu kapacita! Plně mu věřím a jsou na něj jen samé chváli... Rozhodně mě uklidnil, vyšetřil mě ultrazvukem, udělal mi stěr(ikdyž ten mi dělal jiný Dr. v listopadu) ale to neva, aspon budu vědět že je fakt vše OK! +ten ultrazvuk, ležela jsem na posteli(byl to vnitřní ultrazvuk) zavedl ho do mě, ležela jsem na posteli předemnou byla TV a já jsem všechno viděla tak ja funguje, všechno mi ukazoval a vysvětlovat.... můžu si být 100% jistá že to nevadí že MS nemám, prostě počkáme... Agolutinu a prover a všeho možnýho jsem si užila už jako malá dost hodně.. za 4 týdny mám volat jak dopadl stěr. Muj minulý Dr. by to řešil jednoduše-píchnul by mi injekci a potom dal proveru, proč zbytečně hormony..... beru listovku, kapu jeřáb ptačí ,maliník,měsíček... piju kontryhel, hřebíček... Měla jsem i estrozin chci zkusit Femigard.... chci to zkoušet přírodně, a ted navíc sem i klidná, ptz mě doktor uklidnil že to fakt nevadí.... tak proč bych se znepokojovala. Sem klidnější o 100% a myslim že je to i v psychice... 😉 a tak určo budu chtít vědět všechno o bylinkách .. takže klido napiš ....

rintintyna
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rintintyna
30. bře 2009

pomocí automatické kresby né léčby. Jsem kopyto.

nelyy
30. bře 2009

rinti, tak jasně, ale pro mě je důležitý, že to prostě nevadí a o to mi šlo!! na těhulkování už ani nijak nespěchám... v létě budeme rekonstruovat byt, chystáme se ještě na dovču nakonec, do toho ještě musíme dozařídit jiný věci 😉 pokud MS příde budu děsně štastná, že přišla sama 🙂 ale víš nějak se mi strašně ulevilo, nevím jak jinak to nazvat, možná k tomu má někdo jiný názor.. já jsem prostě ted konečně ubezpečená že jsem v dobrých rukou a je o mě dobře z lékařského hlediska postaráno... HA jsem brala 7 let (je mi 24) a ikdyž jsem brala celkem kvalitní hormony, tak prostě tělo je trošinku mimo z toho šoku, vim že kdybych zase začla ted zobat plato,.. ms by automaticky přišla.. i předtím jsem měla problémy s nepravidelností, ale nijak sem to neřešila a bylo mi jedno že sem měla třeba užívat proveru na urovnání. Ted přeci jen se zamyšlím že bych chtěla otěhotnět a tak chci zkusit bez hormonu tělo urovnat-měla jsem strach že to vadí nemenstruovat-ted už vím že ne. A pokud bylinky nezaberou, tak zabere něco jiného, vždy je nějaké východisko, vždy se dá vše vyřešit 😉 Jen ted jedno vim, že fakt se nemám čeho bát...

fifinka31
30. bře 2009

Ahoj holky,ja po HA taky nemela MS(ale ja brala tu pri ktere mS vymizi-a pak to trva nez se vrati)a Dr.mi taky rek ze pockame pul roku,a kdyz se telo samo nevzpamatovalo,zacali jsme to resit hormonama-proto ze jsem chtela otehotnet,no trvalo to 8mes.nez se MS jakz takz srovnala,a prisla prvni ovulka-ale to mi zase vetsinou chybela sliznice,tak jsme zase resili tohle,a cykly sem pak mela kratke tak 3 tydenni-a to sme resili proverou a pak Utrogestanem.No,od prvni ovu uz utekly 2 roky.
a dnes sem byla na UTZ pred IUI,sliznici mam 11dc-6mm,Dr.rikal ze od 6mm by mela byt,nee mensi,pro otehu,a ze sice Clost.ktery beru na ovu sliznici znizuze,ale na druhou stranu je zjisteno ze ji dela lepsi pro oteho.-ale ze nevi proc tomu tak je.
Ja vam preju holky,aby se ty vase tela daly do kupy rychleji nez se davalo to moje!!!
Jo,a oteho se da i bez MS a to tak ze MS je nasledkem ovulace,kdy se vajicko neoplodnilo a se sliznici odchazi v podobe MS,to znamena,ze nez se dockate te MS tak jí bude par dni pred(14)predchazet ovulace-no a pokud se vajicko oplodni tak uz ani ta MS na kterou cekate nemusi dojit 😉 Ale zase je fakt ze muze byt MS i bez ovulace.

luu84
30. bře 2009

Ahoj holky, já už začínám být pomalu bezradná, je to dva měsíce, co jsem přestala brat HA a dosud jsem nedostala MS, byla jsem u doktora a ten mi říkal, že mám počkat, dělal mi i ultrazvuk a říkal, že žádné vajíčko se mi netvoří a sliznici mám moc nízkou. HA jsem brala 5 let, je mi 24 s partnerem by jsme moc chtěli miminko, ale mám strašný strach, že nebudu moct nikdy miminko mít ............ Teď strašně moc lituju, že jsem kdy HA brala!!!!!

nelyy
30. bře 2009

Ahoj luu, nic si z toho nedělej já mám ten samý problém jako ty, od ledna jsem vysadila HA a po MS ani vidu ani slechu nic , dneska jsem byla u Dr. dělal mi vniřní ultrazvuk, měla jsem strach abych třeba neměla nějakou cystu nebo tak... řekl mi že jsem naprosto v pořádku a že počkáme.. navíc ted jsem byla na diskuzi Lze otěhotnět bez MS a lze!!!!!! mrkni tam !!! pokud nám MS nepříde přírodní cestou tak potom holt se vyvolá hormonama.. nasadí se ruzné tablety na ovulaci a tak... a ono to klapne, vim jak ti je, taky sem měla ten samy pocit že to bude špatný, brečela jsem, měla špatný myšlenky přesně jako ty! Kup si nějaké kapičky, Estrozin, Femigard, ptačí jeřáb... čaj kotryhel, různé ženské čaje..... je toho spousta a bud trpělivá, musíme být všichni trpělivý a čekat.. však ona příde a když ne no tak na to pudem jinak no 😉

luu84
30. bře 2009

Já už si koupila kyselinu listovou a piju malinovou směs od dědka kořenáře, ale zatím jen 10 dní. Přemýšlím i o tom Femigardu a o femibionu. Udělám pro to cokoliv a budu doufat, protože mi stejně nic jiného nezbývá, jsem ráda, že jsem na nic nečela a přestala HA brát už teď, jen jsem si myslela, že už touto dobou budu těhotná. ☹

nelyy
30. bře 2009

Femibion to by měla být jen kyselina listová +nějaké vitamíny.. já už pul roku beru klasickou kyselinu listovou super cca40 kč. gyndař mi ji dnes taky doporučil! Luu ještě jsem přemýšlela o tomhle, když si dáš do vyhledavače na netu toto: jemnost nebeské víly, já jsem přemýšlela že bych si taky objednala, u mě je jen jedna chyba že s přípravkama moc dlouho nevydržím, a střídám je, nebo zkus Estrozin, ten jsem vybrala dvě lahvičky, měl by být taky OK, je na to tady i diskuze.. já bych právě taky zkusila cokoli aby to přírodně přišlo...

luu84
30. bře 2009

už jsem si to nelyy přečetla, moc moc díky 🙂 🙂 Já už jsem nelyy přemýšlela i o nějakém přírodním líčiteli, přotože aby do mě doktor valil hormony, se mi moc nelíbí, tak pořád hledám na netu nějaké informace.

nelyy
30. bře 2009

Taky jsem hledala na netu různé léčitele.. pak jsem napsala mail jedné paní podhorné, firma NADĚJE popsala ji jaký mám problém a ona mě sestavila kúru, kterou ted beru tak uvidíme ...

fifinka31
30. bře 2009

Luu,musis se ozbrojit trpelivosti!Ja cekala na svou prvni ovulku 13mesicu!!prvniho pul roku po HA jsem to moc neresila ze neni MS,chystali jsme svatbu a zacit se snazit o mimi sme chteli az po ní,tak tesne pred svatbou sem rekla Dr.ze chci mimi a on to zacal hnedka pohotove resit,nasadil mi nejake hormony a telo se zacalo vzpamatovavat.A mozna kdybych to tenkrat resila hned od zacatku este pred svatbou a pila nejake bylinky,tak by mi mozna ovu naskocila drive,ale ja se tenkrat o to moc nezajimala,myslela sem si ze po svatbe Dr.zaridi abych mela MS a ovu a pak bude otazka par mesicu nez otehotnim,ale chyba lavky!!Tak pokud uz chces mimi,tak bys to opravdu mela nejak zacit resit,ze zacatku trebas tema bylinkama.A taky to chce po MS si procistit organismus od skodlivin,takze treba zacit pit Aloe,a vubec zacit hodne pit-vodu+bylinne caje,tak se taky telo cisti,a zacit hezky zdrave papat-zeleninku+ovoce+jogurty+vlakninu.A neuskodi kdyz budes taky zobat listovku,ta je dost dulezita pro vyvin mimina!!!A je dobre ji zacit brat uz par mesicu pred otehotnenim!Tak hodne stesti!!!

nelyy
30. bře 2009
rintintyna
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

karol84
30. bře 2009

ahoj holky,
rintintyna: gynekologa už jsem změnila, zítra jdu na prohlídku.
a ani tehdy jsem ultrazvuk neměla. jen mi odsáli nějaké zbytky krve a sliznice a vzali krev na testy + stěr. že kdyby byl nějaký problém s krví, tak to budeme řešit. HA jsem pak dostala na půl roku.

karol84
30. bře 2009

jinak zkouším femigard (nedávno jsem začala druhou lahvičku), papkám acidofolan (kys. listová + železo + B6 - myslím, že to složení je takovéhle) a zkusím i vit. E. kontryhel jsem taky zkoušela a nevím, jestli jsem si s ním spíše neuškodila - jestli se mi ta ms nevytratila také po něm - spousta holek říká, že se jim po kontryhelu menstruace hrozně zeslabila

nelyy
31. bře 2009

Ahoj Karol, dej pak vědět jak nový doktor ... 😉

fifinka31
31. bře 2009

Ahojte,zrovna jsem cetla clanek o kontryhelu primo na strankach o bylinkach.a pise se tam o nem ze mimo jine prokrvuje sliznici delozni-takze logicky by i ta MS pak mela byt silnejsi.
Ale koupim si ginko bilobu tinkturu-prokrvuje telo,a k tomu aby se sliznice vzbudila a zacala spravne rust je dulezite aby se prokrvovala!Tak sem zacala hledat neco na prokrveni a nasla ginko-je i na huceni v usich(ja trpim usnim selestem)a taky trochu redi krev,husta krev muze byt taky problem-a to ten ze teda ta sliznice se neprokrvi dobre,ataky pokud se opl.jajco usadi v deloze-napoji se pak na matku a kdyz je krev husta nemuze spravne embrio vyzivovat a to pak odejde s MS.(kamoska po IVF otehu ale nemela srdecni akci,tak ji ted dali neco na redeni krve,ze pry to mohlo byt hustou krvi)
taky jsem zacala cvicit Mojzisku-nektere ty cviky taky prokrvuji a zpevnuji panev,coz je dobre pro pozdejsi tehu-mit to vse zpevnene,nebudou nas pak tak bolet zada v tehu.

karol84
31. bře 2009

Ahoj,tak novy mudr je moc fajn 🙂 mluvil se mnou o vsem moznem,tak jsem nebyla vubec nervozni.dostala jsem injekci (ale dal mi na vyber,zda ji chci,nebo jeste pockam) a mam brat utrogestan.jinak zatim vse ok

nelyy
31. bře 2009

Ahoj Karol, kdy máš čekat MS? a od kdy se ten utrogestan bere? 🙂 nějak tě prohlížel nebo něco? Tak ted už snad mimi brzo bude 🙂 😉 a užíváš ještě ten femigard? já jsem si ho ted objednala ještě zkusim to 🙂

nelyy
31. bře 2009

Karol ještě ten utrogestan je na ovulaci? nebo jen na upravu MS?

karol84
31. bře 2009

Ahoj nely,utrogestan je vlastne progesteron,ktery ma rozpohybovat vajecniky,aby zacaly fungovat a pouziva se i na udrzeni raneho tehu

karol84
31. bře 2009

nelyy,
ms by měla po injekci dorazit do 14 dnů. dr přitom říkal, že je i možné počkat, dokud ms sama nepřijde. jedna pacientka prý čekala 3/4 roku. jinak mi dělal utz, všemožné klasické testy (stěry).
utrogestan budu brát až dostanu ms, tak pak od 17. dne cyklu vždycky na 10 dní. k tomu jsem dostala ještě kyselinu listovou.
femigard zatím užívám.

nelyy
1. dub 2009

ahoj Karol, no tak já sem ten případ čekatelky 🙂 tak sem na to zvědavá...Ted jsem si právě taky objednala ten femigard a chci zkusit 3balení využívat. Tak držím palečky a ať vše vychazí tak jak má a zase se ozvy 🙂

karol84
1. dub 2009

Ahoj,ja byla cekatelka skoro 4 mesice,to uz mi prislo dost.a dokud nebude ms,nemuzu zacit brat ten utrogestan...a predstava,ze se na nej budu treba dalsiho pul roku doma jen koukata stresovat se...

nelyy
1. dub 2009

Tak to je jasny 🙂 já sem se rozhodla že teda ještě počkám, když mi to navrhl doktor a že vim že to ničemu nevadí.. Navíc miminko si přeju asi víc já než přítel, já to mám totiž taky tak trochu složitý 😉 Když otěhotním tento rok, budu nejštastnější, a když to příde až za rok tak to příde až za rok, ale jestli se nějak dohodnem tak bych to asi řešila rychleji.. dám si prostě nějaký ten pátek čas 😉 P.S. ale stejnak bych nejraději byla už dávno těhotná, lomcuje to semnou ostošest!!!!!!!!! 😀

karol84
1. dub 2009

Nelyy,tak to jsme na tom podobne nejen s ms,ale i s partnery a touhou po mimcu.a kdyz jsem byla zhruba v te fazi,co ty ted,tak jsem taky zatim nechtela injekci a zacala s femigardem.ale ted uz jsem z toho byla dost nervozni

nelyy
1. dub 2009

Karol, a vy ste to nakonec s partnerem vyřešili? Nebo si ho nějak přesvědčila? Já to mám trošinku takový právě složitý... on by ho taky moc chtěl, vím že by byl super táta, jenže by nejraději ještě rok počkal....(možná i dva) Jenže všeci okolo mě těhotní, nebo rodí a já bych nejraději strašně moc taky, mám takový mateřský pudy jako nikdy. Pro mě to je můj životní sen mít miminko, na nic na světě se netěším, někdo říká že jsem ještě třeba mladá, at se někam podívám, at si užívám a tak..Jenže proč bych si užívala,když stejně pořád myslím jen na mimi, už sem si toho užila dost a jsem skálopevně přesvědčená že chci být mamča. Nikdo mě nic nerozmluví.

karol84
1. dub 2009

nepřesvědčila, on na to nějak přijde sám... pevně doufám