Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

jula81
11. zář 2009

jaspi díky 🙂
já ztím piju kontryhel, tak doufám, že pomáhá 🙂 a nebo aspoň neuškodí, místy tu něktetrý holky psaly, že jim ho doktor dokonce zakázal pít a že se jim kvůli němu sliznice i snižovala...to bych teda dost nerada...

jaspina
11. zář 2009

No mě se právě taky snížila, takže tento měsíc to zkouším bez něj. buď za to může clostilbegyt nebo kontryhel..

jula81
11. zář 2009

tak o clostibegytu se to myslím ví, že sliznici snižuje, holky, co ho berou už dlouho to někde probíraly...Já o tomkm nic bližšího nevím, léky naštěstí (ťuk ťuk ťuk) neberu. Poku jde o kontryhel, piju ho teď třetí měsíc, no a měsíc po tom, co jsem ho začala pít, tak jsem otěhotněla, ale pochopitelně nevím, jestli tomu ten kontryhel nějak pomohl nebo ne 🙂

jaspina
11. zář 2009

A nevíš jak to pak řešily - když jim to dělal ten Clostil? Jako já k němu beru i Utroš, ale když jsem měla jen ho, tak v pohodě, ale jak jsem k němu nasadila Clostil - tak fakt běs..

jula81
11. zář 2009

jaspi asi máš víc informací než já 🙂 vím jen, že samotnej clostil bere málo holek právě proto, že snižuje sliznici, takže většinou k tomu berou utrogestan jako ty anebo duphaston. A jak hodně ti clostil snížil sliznici?

jaspina
11. zář 2009

moje doktorka tam teď nebyla, tak jsem chodila jinam jen na folikulometrii. Musí to zkontrolovat příští týden. Ale hrozně mi po něm zeslábla MS - spíš jen větší spinění ☹

vecernice
11. zář 2009

ahoj hokly, tak jak to tak ctu, dam kontryhelu asi jeste sanci.
jinak potrebuji cokoliv co podpori ovulaci, zacala jsem na doporuceni doktora merit BT, a spis me to nici. proste nic ☹
materi kasicku jsem si nejakou koupila v lekarne, jsou to kapsle, to co jste tu psaly jsem jeste nevidela ..... tak se zkusim pozepat. neda se to nekde objednat na netu?

diky a vsem drzim palce, at se nam to srovna do nejakeho prijatelneho minima ,... aspon ...

jula81
11. zář 2009

jaspi a pila jsi kontryhel celý cyklus? Já ho pila nejdřív celý cyklus, jestli mi zeslábla menstruace nevím, je fakt, že j eslabá, ale nevím jestli slabší než kdybych ho nepila, měla jsem v tom po vysazení HA hroznej binec. Pak se tu na koni řešilo, že by se měl pít jen do ovulace, na krabičce to teda nepíšou, tak jsem hledala ne netu a našla jsem nějaký bilinkářský stránky, kde skutečně píšou, že při snaze otěhotnět se má pít jen do ovulace, takže to mám v plánu teď, pít jen do ovu a pak se uvidí. Je fakt, že když se kontryhel jinak pije i na zmírnění mentračních obtíží, tak že by asi mohl mít i jiný vliv na sliznici než že nám naroste, jak si přejem 🙂

večernice, mě měření BT docela pomohlo, ze začátku hlavně psychicky, když jsem viděla co se s tělem děje, pomohlo to, pozná se ovulace, délka luteální fáze, a celkově podle těch teplot moje mudra odhadla jak jsou na tom moje hormony, taky bylo fajn pozorovat skoro každoměsíční zlepšování po vysazení HA
Omateri kasicce nevim, ale objednat to urcite pujde 🙂

vecernice
11. zář 2009

no ja si rikam, ze to je vse dobre pro to, aby se telo rozjelo tak jak ma. zatim studuju co se da na BT, ale mam kazdy den stejnou, ani nepatrny vykyv, tak to mi hlava moc nebere, ale asi to neni spravne .... no co vydrzet, ono se to nakonec zlepsi 🙂

jula81
11. zář 2009

verernice, zkus sem dát link na tvůj grafik 🙂

kolikátý DC jsi ? Ony ty ploché teploty nejsou nějaký zvláštní problém, důležitý je graf vcelku, aby před ovulací byly teploty nižší, potom ovulace a po ní vyšší (udává se aspoň o 0,4°C, což jsem já neměla v těch prvních cyklech), ale teoreticky by graf, který by tvořila vodorovnárovná čára do ovu, pak čára nahoru (vzrůst teplot - ovu) a pak zase vodorovná čára zvýšených teplot, nemusel být vůbec špatný
🙂

vecernice
11. zář 2009

jul, díky, teď jsi mi dodala pozitivní naději. grafík teprve tvořím, začala jsem tento měsíc, tak se snažím nastudovat co se dá ... jakmile budu mít první kompletní, tak ho sem dám. je to složitější, než sjem si myslela 😀

jula81
11. zář 2009

vecernice vidíš, to jsem ráda 🙂 já jsem taky ze začátku měření byla jak Alenka v říši divů 🙂 A jak dlouho se snažíte?

jaspina
11. zář 2009

Já jsem ho pila jen do ovulky.. Mrknu jestli tu někde je ta kašička..

jaspina
11. zář 2009
vecernice
11. zář 2009

no my se dle mého doktora zatím ani snažit nesmíme (to mi řekl před dvěma týdny). beru třetí měsíc utrogestan a estrofem, aby se vůbec nahodil cyklus (vajíčka vůbec nedozrávala, prý ani vyvolávačka by nepomohla). sliznice tehdy byla 2mm, na její další kontrolu jdu až v listopadu. teď mám měřit BT, aby se vidělo, zda je vůbec ovulace ....
už jsme chtěli mimčo, a spíš mě děsí, že dle doktora je léčba na několik měsíců .... ☹ a máme se chránit, protože kdyby náhodou, tak stejně na 90% potratím.... no samé lepší zprávy 😉

vecernice
11. zář 2009

vůbec se v tom Fertiity Friend neorientuju ☹ vím, že tu někde byl nějaký návod v čj .....

jula81
11. zář 2009

a s čím máš problém?

jinak za návod a vůbec detailní popis symtotermální metody vděčíme Len 😉 http://merenibt.xf.cz/

aha, a tak jsi vůbec nemenstruovala, když jsi měla 2mm sliznici? moje doktorka mě zvládla srovnat za dva cykly, ale měla jsem jen krátkou luteální fázi...

vecernice
11. zář 2009

já vysadila prášky a po dvou měsícíh stále nic. tak jsem zašla k dokotorvi (aspoň jsem si naštěstí vybrala nového, který mě důkladěn prohlédl), ten zjistil, že vajíčka jsou snad zakrnělý, vůbec nerousotu, sliznice aboslutně nedostačující a od tý doby zobu hormony. takže aspoň nějaká MS se objevila, ale asi zatím bez ovulace, sliznice netuším, zda povyrostla či ne. věděla jsem, že to nepůjde hned, ale enčekala jsem tolik zdravotních komplikací,. a nejhorší je asi to čekání na další vyšetření, kde uvidím, zda se to aspoň pozitivně vyvíjí ...

karol84
12. zář 2009

jaspina, vecernice, jula - ja clostil nebrala, jen jsem pila ten kontryhel do ovu a stejne se sliznice snizila... vylepsil to az utrogestan po nekolika dalsich mesicich

vecernice
14. zář 2009

ahoj karol, utros mam taky... uvidim na kontrole, ale to je az za dva mesice. aby clovek ve snaze za zlepsenim spis jeste neco nezhorsil .... ☹

jaspina
14. zář 2009

Večernice - já myslím, že Utroš samotný ti pomůže. Když už je v kombinaci třeba s Clostilem, tak je to horší..

des
14. zář 2009

Ahoj Vecernice, jen jsem tak nakoukla (resila jsem tato temata zacatkem roku) a chci te povzbudit...ja cekala na prvni ovulaci od vysazeni HA cca 4 mesice, s doktorem jsme se dohodli, ze to budem resit za pul roku, do ty doby zadny vyvolavacky a podobny veci. Pila jsem kontryhel a Femigard, asi jsi o nem uz taky slysela - samozrejme nemuzu vedet, jestli pomohlo zrovna tohle, kazdopadne jsem hned na tu dalsi ovulku otehotnela.
Drzim palce, protoze ja jsem byla taky z toho cekani nestastna - neco jineho je si pekne snazilkovat, kdyz cloveku chodi MS co 28 dni a neco jineho, kdyz ani poradne nevi, jestli ovuluje. Mereni BT je dobra vec, jen to chce se trochu obrnit a nepremyslet o tom kazdy den. Takze hodne sily!!!

vecernice
5. říj 2009

ahoj, nakoukla jsem az ted, tudiz se mi to povedlo na chvili pustit z hlavy, a na dovce si oddachnout 😉 proste jen se obrnit trpelivosti. davam na radu od doktora, a zatim se i chranime, aby to nakonec jeste neskoncilo potratem.

diky moc za prispevky 🙂 des - moc gratuluju, uz to mate za chvilicku 🙂 tak at je to kluk jako buk 🙂

me ceka za mesic kontrola, kde mi i sliznici premeri - tak jsem se chtela poradit, kdy je nejlepsi se objednat? mate s tim zkusenosti? jak dlouho pred ocekavanou ovulaci?
diky moc za rady 🙂

vecernice
5. říj 2009

Femigard si jdu hned dnes poridit, kontryhel uz mam 😉
je u toho Femigardu nejake omezeni kdy to brat? jako pred ovulaci / po ... podoben jako u kontryhelu?
diky moc

cardulka27
6. srp 2010

Ahoj jsem tu poprvé a pořádně nevím jak začít. Dostala jsem se na tyto stránky asi stejně jako vy. Tak teď jak začít no asi před dvou a půl roky,nebo třemi jsem šla na krční mandle a přestala jsem brát HA a jen co jsem přeštala polikat pilulky tak se mě menstruace nedostavila.Asi po půl roce pořádně nením jsem šla k doktoru a ten mě dal injekci po které se nic nestalo tak mě nasadil PROVERU s ESTROFERM, jelikož jsem tam chodila takhle snad dalších půl roku a bez vysvětlení přešla jsem k jinému doktorovi a ten mě tyto léky nechal jen trošku poupraqvil léčbu týden jsem brala jedny druhý týden po deseti dnech k nim ty druhé a týden pauza rozhejbalo se mě to až loni v srpnu pouhým špiněním a pak tak na dva tři dny menstruací.Obadva doktoři mě řekli že mám menší dělohu,ale že miminko se přizpůsobí a neměl by to být problém.Jenže jsme začli chtít rodinu a můj lékař,jelikož jezdí operovat do Sanusu do HK tak mě tam poslal k panu primáři.No už minimálně půl roku jsem to po těchto lécích měla a poslední čtvrt roku normálně jako při HA přestala jsem Proveru a Estroferm užívat a opět nic.Doktor začal pátrat jak jsem měla menstruaci v pubertě a tak že to může být dané geneticky,nebo od narození,což mě příjde divné u nás v rodině mají všichni zdravé děti.Už jsem z toho psychycky docela nadně pořád na to myslim a občas mám stavy že se rozbrečim jen tak.Teď mě nasadil injekce Fostimon že mě momentálně nefunguje děloha.Vůbec nevím jak si to mám vyložit.Už ho mám asi 15dní a sliznice se mě zvětšila na 4mm minimálně má být prý 8mm.Teď už třetí den piji jednou deně kontrihel,polikám vitamín E3X a polikám pilulky kyseliny listové1X což jsem se tady díky vám všem dočetla.Jenom nevím zda to jseště půjde uravnat a budu moct mít miminko,nebo nevím v HK jsem krátce ale mám sakra velký strch a u mě je nejhorší ta psychika.... Předem děkuji za radu a nové informace

rohlenka
13. zář 2010

Ahojte.... 🙂

Jem tu nová, ale dlouho už si diskuze pročítám. Přidám se taky se svojí trochou do mlýna. 🙂
Je mi 24 let, vysadila jsem HA před čtyřmi lety a od té doby nedocházela MS. V podstatě jsem vystřídala několik gyndrů, nikdo to neřešil.... teď jsem se dostala do péče jedné paní doktorky, která je lepší, než všichni tamti dohromady, ale taky už moc neví, co se mnou....
Jde o to, že se mi v podstatě naprosto zastavil celý ženský systém. Mensturace nechodí, nejprve mě dopovali Agolutinem, normální dávkou,po které zhruba první dva roky MS chodila poměrně dobře, ale pak začala slábnout. Tak gyndr nasadila dvojitou dávku Agolutinu, po tom poprvé dobré, ale pak na houby. Tak změna na jiné hormony, jakási směs olejového provedení, která děsně bolí, když mi jí píchají. 😖 No a po tom poprvé fajn MS, ale teď podruhé naprosto šílený. V podstatě nekrvácím, ale špiním. A to jen asi 3 dny. Nic mě nebolí, prsa mi nenatékají, prostě nic. Navíc nedochází k ovulaci, protože mám pravděpodobně PCO. 😖 Na obou vaječnících hodně drobných, nevyzrálých folíků.... 😢 No a je to asi tak, že mi ještě na posledním UZ zjistila, že mám sliznici jakože v období ovulace (ke které ale nedochází) jen 2 mm!!!!! 😒 😒 😒 ☹ ☹
No a tak jsem z toho na prášky, o miminko se snažíme, ale je to v reálu na houby....logicky prostě nemůžu otěhotnět, když neovuluju a kdybych náhodou ovulovala, tak se mimííí nemá kde uhnízdit....
Na psychiku je to děsný....poraďte, prosím. Gyndr mi říkala, že jestli se nechytnu a neotěhulkuju do 3 měsíců po Clostilbegytu, tak mě pošle do CARu..... ☹ Co bude následovat? jak to která z vás zvládáte? ☹ Mě je z toho ze všeho strašně smutno....

Díky moc, Vendy

sblanch
13. zář 2010

@rohlenka
Ahoj Vendy,

držím pěsti, ať doktoři zjistí co a jak a pomůžou ti. Nevěš hlavu, určitě se jim to podaří. Vezmi si mne: je mi 32, chodím už přes 2 roky do CARu v Brně a taky to nějak zvládám. Sice po každým pokuse (zatím neúspěšným) je to na psichiku horší a horší, ale nějak to nakonec rozdýchám. Už jsem absolvovala 1x IUI (intrauterinní inseminaci) a 2x IVF (uměl. oplodnění). Teď máme 3 embrya namražená, od začátku příštího cyklu začnu brát jinak léky, aby se mi začala tvořit víc děložní sliznice. A pak - děj se vůle boží. Snad se to konečně ujme a taky uvidím na těhu testu II. Nevzdáváme to, snažíme se neupnout se jen na to jedno. Tak jsme si s manželem pořídili psa, všichni kolem to ví a chápou nás. Snad se jednou rozrosteme i o dalšího dvounožce.
Věděla jsem, že jednou v CARu skončím, protože mám endokrynologické problémy. Bez léků nemám mens., proto ani ovulaci atd. Mám malou dělohu, nejdřív jsem proto musela brát léky, aby se mi zvětšila. Ale není to dostatečné, hrozí mi potraty... Nesmím na to moc myslet, je nutné brát to tak, jak to přijde. S léky mám sliznici v pohodě, i mi narostou hezké folikuly.
Takže: nevěš hlavu, v CARu je to v pohodě. Jsou různé - soukromé i státní, velké i komorní. My chodíme do velkého centra, kde si připadáme s ostatními jako houska na krámě. Ale má to výhodu, mají velké zkušenosti, hodně jim toho projde rukama. Nejdřív dělají krevní testy v různém dni mens. cyklu, pak ultrazvuk - většinou vaginální. Podle toho doporučí, co dál. IVF není moc příjemné, ale dá se to zvládnout - injekce a pak v narkóze odběr vajíček.
Tak jsem ti snad trochu pomohla. Držím palce, ať se to povede i bez CARu.
Blanka

rohlenka
15. zář 2010

@sblanch

Ahoj Blanko,

děkuju. Děkuju za podporu i Tvůj osobní problém. Je pro mě trochu sobecky útěchou, že na tom je někdo podobně, jako já.... 😉
Právě že ta psychika je děsná....uvažujeme s manželem taky o pejskovi, abych nemyslela jen na to jedno pořád dokola. Ale je to děs. Zatím bohužel na mě žádný lék nezabírá - Agolutin mi MS nespouští, nějakej mix něčeho s tím olejem (snad tuším Neofolin říkala sestra u gyndra) taky ne, Provera v podstatě taky ne.... zkusili jsme jeden měsíc Clostilbegyt, ale ani ten nezabral, MS dorazila, ale naprosto minimálně......teď zkusíme znovu 3 měsíce Proveru a pak 3 měsíce Clostil....a měsíce letí a letí a já se trápím. ☹

Panečku, jsi statečná, jak to neseš! To před Tebou smekám! A moc držím pěsti, aby to všechno dopadlo dobře!

U nás to krom mého manžela ví jen jedna kolegyně v práci, jinak nikdo. Trochu se stydím, že mi ve 24 letech nejde otěhotnět. Navíc si říkám, že je po tom každému kulové.... ale teď jsme se s manželem vzali - po šesti letech společného vztahu i bydlení a logicky se všichni ptají, kdy bude miminko...takže místo toho, abych byla spokojenou novomanželkou mě trápí tyhle otázky... ☹

Děkuju za útěchu, hlavu nevěším, jen si myslím, že pro mě IVF je teď tabu, jelikož mi zřejmě nedozrávají vajíčka....takže odběr je nereálný...já jsem z Královéhradeckého kraje, takže moc nevím, kam bych se do CARu měla vrtnout...

Držím pěstičky i Tobě a ještě jednou díky. V.

elana
15. zář 2010

@rohlenka Clostilbegyt na nerostoucí sliznici není vůbec dobrá volba-právě naopak, výrazně ji snižuje! Je to antiestrogen, podává se, když nedozrávají vajíčka, ale sliznice se řeší jinými léky (Estrofem, Estrimax apod., ovšem s těma zas nerostou ty folikuly...), takže ideální je použít FSH hormon, to se zabijou dvě mouchy jednou ranou, rostou vajíčka i sliznice (ovšem je dražší, o léky se žádá pojišťovna), ve druhé fázi cyklu po ovulaci se potom sliznici ještě "kypří" Utrogestanem, případně Duphastonem. Ale Clostil-nikdy, ten právě škodí.

rohlenka
15. zář 2010

@elana No tak co toto?!?! To já vůbec netušila.... do háje! A proč mi to gyndr neřekne? Proč se tady naivně dopuju něčím, co je na prd!!?!?! 😕 🙄 Tak to je na houby....fakt...... 😖
Promiň, nechtěla jsem se jakože vykřičet na Tebe! 😅 Jen mě to zaskočilo! 😠 A naštvalo!