Co když se netvoří děložní sliznice? Kdy se to srovná?

sylvka
12. lis 2007

Ahoj všem,chtěla bych poprosit o radu 🙂 V lednu 2007 jsem vysadila HA Diane 35 a snažila jsem se otěhotnět.Moc se nedařilo,pak jsem onemocněla a když jsem byla na vyšetření,doktor mi řekl,že se mi netvoří skoro žádná děložní sliznice-to bylo v květnu.Musím asi říct,že onemocnění nemělo nic společného s gynekologií.
Slyšela jsem,že se to po ANT stává 😕 Nevíte kdy se to asi srovná?Ještě před nemocí jsem dostala proveru,pomůže mi?
Pa a díky 🙂

doriska
12. lis 2007

Ahoj,
já myslím, že by to stálo aspoň za kontrolu na UZ, tak 11. den cyklu, aby se vidělo, zda je to oproti květnu lepší. A pokud to vyjde špatně, na nic nečekej a objednej se do CARu. Po antikoncepci se to sice někdy stává, ale většinou by se to mělo během 2 až 3 cyklů srovnat.

musilka
12. lis 2007

sylvka na to mi doporučili pít kontryhel tak to ukus 😉

jmisa
12. lis 2007

Taky bych zkusila kontryhel, ale dej mu tak 2-3 měsíce než začne působit 🙂

margarita1
12. lis 2007

sylvka • Ahojky, byla jsem na tom uplně stejně jako ty a jen tak jsem si zakoupila vitamíny Calibrum B. Plan a ejhle, po další návštěvě za měsíc a půl mi dr řekla, že mi sliznice krásně dorostla. Vitamíny beru ob den a bez vědomí dr a jak byla mile překvapená 🙂)). TAk jestli můžu doporučit tohle zkusit a pokud se zadaří, tyhle vitamíny udělají mimču jen dobře 🙂

ivanalysonkova
12. lis 2007

Ahoj, tak to je taky můj případ. Při braní HA vše bylo OK, ale jakmile jsem ji vysadila (což bylo v září), už to není 100%. Dr. mi říkal, že není dostatečně "vybavená", aby se mimi udrželo. Doporučil mi éčko, mělo by se to prý časem srovnat. TAk jsem zvědavá. Pokud se tento měsíc nezadaří, mířím do lékárny pro kontryhel. Vidím, že si ho tady chválíte. TAk ho zkusím. 😉

barag
12. lis 2007

ahoj holky, patřím mezi ty, kterým se také netvoří dostatečně vysoká sliznice, antikoncepci neberu víc jak dva roky a stejně sem ji spíš nebrala než brala, protože sem trpěla na velice časté mykozy, což už je naštěstí minulost.

takže u mě to asi nebude problém postantikoncepčního období, ale asi genetická výbava, reagovala sem tak že sem téměř nemestruovala na zvýšenou činnost štítné žlázy - jinak spíš bez problémů a příznaků, po úpravě hormonálních hladin štítnice sem začala i menstruovat. no a v podstatě celý život menstruace nic moc, pořádnou menstruaci jsem zažila až po utrogestanu, který mi doktor nasadil jako prevenci opakování se potratu, který jsme si prožili v únoru. takže dobrým ukazatelem, jak narůstá děložní sliznice je právě i síla menstruace - byla sem poučena od pana doktora. takže teď baštím utrogestan, proveru sem měla první cyklus po potratu a blila sem z ní jak alík. a nedivím se, když sem si četla to složení a pak to srovnala právě s utrogestanem - nic moc.

tak pokud nemáš dost silnou menstruaci, zkus to probrat s panem doktorem, fakt to není dobře, když ženská skoro nemenstruuje, jen špiní

jinak ta provera ti asi může pomoct,dává se nakonec kvůli stejným účinkům jako ten utrogestan třebas, ale podle mě to je docela svinstvo

juliet
12. lis 2007

ahoj, mě taky sliznice nerostla. Chodím do CAR-u, tam mi na růst píchali 2x nějaký hormon, bohužel si nepamatuju který. Ale začala jsem pít taky ten kontryhelový čaj a teď už je vidět na ultrazvuku nárůst. Takže to zkus.

barag
12. lis 2007

ahoj juliet, nebyl to duphaston? ten má stejný účinky, je to taky progesteron, právě na růst sliznice, já kontryhel pila tuto půlku cyklu, teď sem v druhé- -čekací, tak uvidíme....

přeju hodně pohody, protože bez té to nepůjde a s ní půjde všechno mnohem líp, k tomu ještě jistota, že nám pan doktor kdyžtak pomůže. dobře to dopadne holky!!!

margarita1
13. lis 2007

Jinak jsem ještě chtěla dodat k těm vitamínům, že i na příbalovém letáku je uvedeno, že podporují nárust děložní sliznice, a obsahují listovku.

irma
13. lis 2007

Ahoj...zrovna jsem narazila na tohle tema. Taky mam pocit, ze mi nenarusta delozni sliznice. Jsem ctvrty mesic po vysazeni HA a porad mam dost slabou menstruaci, ktera trva 3-4 dny a v polovine se jakoby na den prerusi a pak zase pokracuje, ale je dost slaba. Vypada to jenom jako cista krev bez kousku sliznice, proto si myslim, ze to neni v poradku a nevim, co s tim. Mam pocit, ze otehotnet se mi s timhle typem mens. vubec nepodari 😒

barag
14. lis 2007

ahoj, je fakt, že síla menstruace je ukazatelem, jak se ti tvoří dělož. sliznice. jinak problémy po vysazení HA nemáš? jestli měříš - teplotky i ovu jsou v pořádku? možná by bylo dobré zjistit to podle bazální teploty. na tu děložní sliznici bych se zeptala doktora, jako že máš o tohle strach, třeba řekni, že jedna kamarádka co měla slabou menstruaci potratila, pak jí nasadili utrogestan, teď má silnou menstruaci a její doktor jí řekl, že teď je vidět, že dělož. sliznice je na zahnízdění připravená. nejsou to výmysly, já to akhle prožila. držím palce

irma
14. lis 2007

Bydlim v USA a neni tady tak snadny se dostat k doktorovi. Jsem objednana az na kveten. Kdybych byla v Cechach, tak uz jsem davno u svy doktorky a kladu ji otazky 😉 Jsem ale moc rada, ze existuji fora a diskuze, jako je toto. Aspon se muzu poptat. Pomalu uvazuju o tom, ze si poridim nejaky ovulacni testy, abych zjistila, jestli vse probiha, tak jak ma.

irma
14. lis 2007

Jenom by me jeste zajimalo, jestli se to muze srovnat samo casem nebo si fakt budu muset pockat na toho doktora. Porad doufam, ze se to srovna, HA jsem totiz brala jenom asi rok a pul, z toho pul roku tady v USA jednu, pri ktery temer vymizi menstruace (coz si myslim, ze neni dobry). Na internetu jsem zjistila, ze tam primo pisou, ze pak muze byt urcita prodleva v otehotneni, par mesicu, to nam doktori vetsinou nereknou, co? 😠 V pribalovym letaku to samozrejme neni, ale kdyz si najedu na podrobnejsi info. o te konkretni horm. antikoncepci na internetu, tak tam to stoji takle: Pokud se chystate otehotnet, kontaktujte sveho lekare. Po vysazeni HA muze byt par mesicu prodleva, nez otehotite.....

zirafik
14. lis 2007

AHOJKY HOLKY!!! Mám stejné podezření! 1. MS po vysazení HA přišla přesně, ale velice slabá! A bez kousků sliznice! Což se mi v době braní HA nestávalo (brala jsem Diane 35)!!!. Jinak teď čekám marně na 2. ms, jsem 35.den.... dělala jsem si 2 testy...negativní. Jo...to se páni doktoři nenamáhají nám říct o nežádoucích vlivech HA!!! Mají totiž od farm. firem s antikoncepcí těžký prachy a pěkný zahraniční zájezdy!! Mně se běžně stávalo, že mi sestra strčila ve dveřích recept a v lékárně jsem zjistila, že namísto 1 balení HA, mám balení 2!!! Byla jsem líná se vracet, tak jsem si je vyzvedla! Nicméně teď mi to dochází... rvou to všem ve velkym a prašule se jen hrnou!!! Je to hnus!!! 😠

irma
14. lis 2007

Ja kdyz jsem si precetla o tom, ze je prodleva v otehotneni, tak jsem se rozhodla to prestat brat rovnou, abych mela cas se zregenerovat. Myslim, ze je to tak u kazdy antikoncepce. Proto doktori rikaji, muzete se rovnou snazit, protoze to vetsinou stejne nejde. Kdyz to nahodou vyjde, tak je to skvely, ale vetsinou to chce cas na srovnani. Rekla bych, ze se jim ale o tom nechce moc mluvit, protoze by to zensky v urcitym veku nechtely brat...pro jistotu.

zirafik
14. lis 2007

ahojky Irmo! Právě jsem na Tvůj příspěvek reagovala v začátečnicích ve snažilkování... 😉

sylvka
autor
17. lis 2007

Ahoj snažilky,moooooc vám všem díky za úžasné rady,ještě dneska mířim pro contryhel a calibrum. 🙂 Jinak musím říct že mám MS stejně silnou jako za prášků,no ale uvidím.....od zítra se chystám na ovulační testy,tak doufám,že nebudou pozitivní,protože jdu v PO a út do práce na celý den ☹
Ještě jednou moc díky. 😵

evikmi
17. lis 2007

ahoj děvčata, já piju už asi rok kontryhel a jsem asi nějaká "jiná" , protože mi vůbec nepomáhá. MS mám velmi nepravidelnou. v jediným, v čem mi pomohl, tak že mi přestaly menstruační bolesti. jinak mi opravdu nepomohl ☹

sylvka
autor
16. pro 2007

Ahoj děvčata,chtěla jsem vám MOOOOOOOC poděkovat za radu s kontryhelem 😉 Menstruace přišla skoro na termín.Je to opravdu zázrak,mívala jsem s tím hrozné potíže.Jsem ráda,že vím kam pro radu.Díky. 😵

tanuki
16. pro 2007

Ahoj holky, taky mi moc neroste 🙂 HA jsem brala 2roky a už ji 3roky neberu. V dnešní době je to standartní řešení (mám už jen 1kamarádku, která nebere!!!) a není to úplně o doktorech, je to hlavně o nás! Je to tak pohodlné, že to neřešíme, pak se divíme. Navíc je prokázaný protektivní vliv proti určitým typům rakoviny, tak babo raď 🙂 Osobně si myslím, že HA až po dětech... Ale pláštěnky, to není teda nic moc. Po třech letech přestávám mít chuť na sex, tak to musíme začít řešit jinak 🙂

A ovulaci mám taky pozdě! Delší cykly... člověk by čekal, že když je delší proliferační fáze, že hezky naroste a ono houby... Piju taky kontryháč, jím nově i listovku, tak jsem zvědavá.

lexxey
25. srp 2008

Zdravím všechny,
přečetla jsem si tohle téma a asi mám stejný problém :-/

Před měsícem jsem vysadila po 8 letech HAK, pilně jsme se snažili (😉), ale bohužel jsem přesně 28. DC dostala menstruaci ... problém je, že je to čistá krev, tj. nikde nevidím kousky sliznice. Mám být nějak hodně znepokojená, nebo se všechno "nastartuje" správným směrem?

Díky za odpovědi 🙂
Lex

lexxey
29. srp 2008

ahoj, zkouším toto téma pořád obnovit ... 🙂

bury
29. srp 2008

Ahoj lexx - myslím, že můžeš bejt v klidu. Byla bych znepokojená až když by to tak bylo i třetí cyklus... Já vysadila 11/2007 a od tý doby mám menstruaci čím dál tím silnější a bolestivější... 😒 První dva cykly byly skoro stejný jako při HA. 🙂

lexxey
30. srp 2008

Ahoj bury, snažím se neplašit 🙂 , ale trochu se bojím, že ta dlouhá doba braní HAK na mně zanechá dost velké následky :-/

A taky jsem hrozně netrpělivá ... 😀

fifinka31
31. srp 2008

Ahoj holky,me taky nejakou dobu chybela sliznice.Brala jsem HA Depo-provera-injekcne.MS mi uplne vymizela.Po 2 letech sem ji prestala brat,protoze sme se rozhodli pro mimco.Ale MS nesla a nesla celych 8 mes.pak hormony,MS zacala nepravidelne prichazet,uz jsem pak zacala aji ovulovat po cca 14mes,to sme se zacali snazit pak(snaha trva 17mes uz)ale sliznice nebyla.Dr.na me udelal nakej pokus,ze mi pichal hormony(nevim jake)a uvedl me do stavu tehotne zeny,a tim padem se telo vzbudilo a zacalo reagovat jako by tam byl plod,takze se pak zacala tvorit aji sliznice.Ale byla jak kdy,nekdy7mm,nekdy9,mela sem ji uz aji 13mm(dobra je od7mm)a nic 😒 .Ted uz na UTZ nechodim,tak pro jistotu piju Kontryhel,a je dobra aji materi kasicka,treba v ampulkach,zredi se z vodou a vysaje pod jazyk a pak polkne.Ma vetsi ucinek.Jinak ji obsahuje aji Sarapis.Tak hodne stesti vsem.

moxa
1. zář 2008

čau lexxey, na mě to následky zanechalo a už jsem z toho hodně špatná...sliznice čím dál slabší 🙄

lexxey
5. zář 2008

Ahoj, je fakt, že takhle zpětně si říkám, jestli ta HAK za to stála ... (zatím to beru, že ano 😀 ), ale jak u mě není něco hned nebo v nejbližší době, tak začínám pochybovat a být netrpělivá (děs 🙂 ).

Že neotěhotním hned jsem si připouštěla, ale tu "čistou" menstruaci jsem tak nějak nečekala ... 😖

donnald
7. zář 2008

Ahojky děvčata, jsem ráda, že jste toto téma obnovili. Já řešila něco podobného.
Brala jsem 6let HA a po vysazení mám menstruaci jak noty na buben ☹. Někdy přijde sama, někdy po injekci, někdy vůbec. Teď v červenci sjem prodělala zamlklé těhotenství ☹, což mělo mít za následky aspoň to, že by tělo mělo správně naskočit. A cy myslíte - naskočilo? No moc ne - byla jsemm po 5 týdnech na ULT a tam mi řekl, že mám sliznici 8mm - což dle výše uvedeného je super. Menzes ale přišla až 48 den ☹. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

moxa
9. zář 2008

Jo, já jsem si taky připouštěla, že neotěhotním hned, ale že za půl roku tomu úplně přestanu věřit, to jsem nečekala...je to docela psychicky náročné. HA už se nedotknu ani bidlem 😀 Ale ve skutečnosti nás nikdo nevaruje, jaké následky může HA zanechat... I když je mi to divný- sice HA utlumila režii cyklu v mozku, ale když jsem jako dítě začala menstruovat, tak předtím taky reprodukční orgány "spaly" a probudily se. Tak kdy se kurňa už probuděj znovu?!?! 😢

markola
10. zář 2008

Ahojky, tak jsem ráda, že tady to téma je, protože je pro mně ted víc než aktuální! V květnu jsem byla na revizi 7. týdnu těhotenství. Po té jsem čekala na menstruaci...když mi po 6 týdnech nepřišla, šla jsem ke gynekologovi. Dal mi vyvolávací injekci, která však nezabrala, tak pak druhou. Stále nic...nakonec zjistili, že se mi ztenčuje děložní sliznice, že je ji málo. Dal mi tedy dvě injekce hormonu, Neoffollin a pak hned na to utrogestan. Ani po té se však menstruace nedostavila, a co více, když jsem pak šla na kontrolu, říkal, že je ještě tenčí!! ☹ Což jsem nechápala! Prodloužil tedy dobu braní těchto hormonů na 5 injekcí.+ utrogestan.KDyby to nezabralo, tak mě čeká hysteroskopie. Přičemž mi naznačil, že kdyby tam žádná děložní sliznice nebyla, tak mi nemůžou pomoci!! ☹ Nevíte, jestli se to třeba upraví samo, že začne po tom ta sliznice růst? Nebo to už naopak úplně vzdá? Přeci musí něco existovat na ten růst? Koupila jsem si Femiogard, a zkusím ten kontryhel? Holky jaké máte zkušenosti, co vám pomohlo? Už 5 měsíců nemám menstruaci a docela mě to děsí! Ale snažím se myslet pozitivně a doufat, že se to spraví! Mimi moc chceme, a nedovedu si představit, že by to nešlo!! ☹