Cukrovka 1. typu a těhotenství. Ste tu někdo takovej?

jakone
21. črc 2008

Máte cukrovku a jste těhotná?Doktorka mě pořád stresuje že si mimčo máme rozmyslet...

ada80
21. črc 2008

Jakone:ležela jsem měsíc a půl na rizikovémv nemocnici,protože mám cukrovku,ale jen těhotenskou a byla tam se mnou paní,která měla cukrovku normální a minulé pondělí se jí narodila císařským řezem zdravá holčička.Takže si myslím,že nemusíš mít strach,s cukrovkou jen nenechávají až do termínu.

mamamila
21. črc 2008

to jsou nesmysly, mam za sebou dve tehotenstvi a cukrovka nebrani pripadnemu dalsimu

zanulav
21. črc 2008

Ano kamaradka taky ma cukrovku na inzulínu a porodila kluka 2,90 spontanne. Uplne v pohode pokud nejsou zavažne komplikace tak není duvod nemít díte. Ja mela tehu cukrovku, každopadne seš více hlídana. Ja mela dítka velke 5100kg a 4kg. První bylo císařem a druhe dítko spontanne.

jakone
autor
24. črc 2008

Holky děkuju snad to bude v pohodě, doktorka je fakt dost nepříjemná a my by jsem mimčo moc chtěli

danu
28. lis 2009

kkkika • 8tt • Včera o 14:41
Ahojte baby. Neviem, ci tu takato tema uz je alebo nie, hladala som, no nenasla som.
Ja som diabeticka, cukrovku mam uz skoro 11 rokov a prave som v 7. mesiaci 🙂 velmi sa s manzelom tesime, len mam tosku obavy z rozkolisaneho cukru. Je tu niektora z vas tiez taka, co ma cukrovku (NIE tehotensku!) a caka babo? ako to zvladate? Ako moze vplyvat rozkolisany cukor na zdravie dietatka? (ak vplyva). Na tieto otazky by mi urcite mohol odpovedat moj gynekolog, lenze s drahym momentalne zijeme v Severnom Irsku (on je tunajsi) a tu si akosi nepovazuju za potrebne vysetrit buducu mamicku do tretieho mesiaca. Je to pocit strasnej neistoty. Poradte mi prosim. Dakujem.

diapozitiv01
28. lis 2009

Ahoj Kikus,
no vitaj medzi nami,,
ja som v auguste porodila synceka Maximka, ale bohuzial na 4. den zomrel...
Ja mam cukrovku 12 rokov, od januara tohto roku som na inzulinovej pumpe,, a co ty??
si v 8t, ci 7 Mesiaci?? 🙂
skus kuk aj
www.diabetikinfo.sk forum a sekcia tehotenstvo a diabetes

diapozitiv01
28. lis 2009

Pocas mojho pobytu v nemocke, porodilo asi 5 bab diabeticiek 1.typu,, vsetky deticky boli ok,,

misicka455
29. lis 2009
misicka455
29. lis 2009

No tak koukám, že je podobné. My nemáme cukrovku před těhu, ale dostaly jsme ji v těhu tak kdyby chtěl někdo nějakou inspiraci 😉

diapozitiv01
29. lis 2009

Misi, tehu cukrovka, cize gestacna je o nieco ina ako klasicka 1.typu,, my sme totiz to dozivotne inzulinove 😒

apap
29. lis 2009

Ahoj Jakone,

já jsem taky diabetička 1. typu a mám krásného chlapečka. Když jsem své tehlejší lékařce řekla, že chceme plánovat miminko, řekla mi, ať počkám, že by mi to nedoporučovala. Změnila jsem tedy lékaře a padla jsem na úplně skvělého. Hned jsme se do všeho pustili - léta špatně kompenzovanou cukrovku jsme bez problému dostali pod kontrolu, takže věř, že to jde!!! Přeju hodně štěstí a kdybys měla nějaký dotaz, klidně písni do IP

diapozitiv01
29. lis 2009

Veru zalezi na diabetologovi a hlavne na nasom pristupe,,
ja som mala tiez nic moc kompenzovanu cukrovku ale par mesiacov pred otehotnenim som zacala na sebe makat, len skoda ze sme sa na tu inzulinovu pumpu nestihli nastavit este pred otehotnenim ale uz som bola v 1. mesiaci....

Ozaj, ak ste tehu, mate narok na 100pruzkov do glukometra mesacne a nezabudnite si ziadat o dalsie nadlimitne mnozstvo vo vasej zdravotnej poistovni,,

dadulienka2404
28. lis 2010

.prracujem s vyrobkami okg..su 100% prirodne netrufla by som si tu pisat ale dnes mi volala paani ktprej som vyrobky odporucila jej chlapcek ma 5 rokov dostal cukrovku a 4 krat na den mu pichala inzulin...dnes mi proste volala cela uplne nadsena ze nevie cosa stalo ale ze uz po 5 dnoch uzivania produktov uz mu inzulin nepicha akurat raz necelu davku..tak ze si este che objednat..isli mi zimomriavky po tele..bolo to uzasne..takze ak chete ozvite sa my..možu to kludne tehotne ako prevenciu proti tehotenskej cukrovke...

deeya84
21. bře 2011

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Som diabetička 13rokov a na inzulínovej pumpe 11rokov. Tu na "modrom koníkovi" som nová a bola by som veľmi rada ak by sa našla dobrá duša diabetička mamička v okolí Popradu 🙂 s ktorou alebo ktorej by nerobil problém podeliť sa o skúsenosti s tehotenstvom. Mám 26rokov a veľmi túžim mať bábätko ale nechcem nič zanedbať a poriadne sa naňho pripraviť. Aby som bola konkrétnejšia tak napríklad či sa pred plánovaným otehotnením robia genetické testy partnerov, či je počas tehotenstva nutná hospitalizácia v napr. NEDÚ Ľubochňa, aké časté sú návštevy u lekárov a podobné veci.
Zatiaľ Vám ďakujem a veľa zdravíčka prajem.

misa107
2. čer 2012

@deeya84
@dadulienka2404
@apap
@danu
baby nemate niektora Testovacie prúžky do glukomera Accu-Chek®Active velmy by ste my pomohli 😉

brokli
18. bře 2013

Ahoj holky zeny sleny...Ma dia1 skoro dva roky...Mam Doma uz malou princeznu ale ta se mi narodila pul roku pred diagnozou... Ted se pres rok snazime o druhe ale nejde to.Moc rada bych se podelila o to jek co probiha a hlavne chci vedet ze v tom nejsem sama a jak vidno z obrazu,sic me to netesi ze tato nemoc je tak rozsirena ale jsem rada ze jsem nasla misto kde nas je vic! 😀 😲 😀

dena567
21. bře 2013

ahojte ja som diabeticka na inzulinovej pumpe.cukrovku uz mam 10 rokou..som v 7.mesiaci tehotenstva a cakam dievcatko 🙂 a co sa tyka skakania cukru do 20 tyzdna sa mi drzal teraz mi to zacalo dost skakat takze som musela dost zvysovat bazal...a holky nebojte sa ktore chcete otehotniet da sa to zvladnut sice to nemam este za sebou a moj strach je velky ako vsetko bude prebiehat ale stoji mi to zato mat tu malinku uz v naruci...ak by ste chceli niektora info alebo popisat kludne napiste budem velmi rada..tiez tu zhanam diabeticky aby sme si vymenili nazory a mozno aj poradili 🙂

lenusa43
31. kvě 2013

Ahoojte tak aj ja sa pripájam žiaľ do tejto skupiny sladkých ľudí, dia mám 8 rokov na pumpe som 3, a tento týždeň som sa konečne dostala k senzoru na meranie glykémie, stále na to pozerám, skáču glykémie stále. túžim po baby, ale mám nepredstaviteľný stach a stres z toho celého. moja dia doktorka je fajn, ale našla som si jednu v Ba, ktorá sa špecializuje na dia maminy, tak po senzore, tam mám zájsť nech mi upraví bazál. Viete o nejakom gynekologovi, ktorí sa špecializuje na diamaminky?????aké časté sú kontroly u roznych lekárov?? bojim, bojim

veronikapd
25. říj 2013

ahojte kocky ja som tiez diabeticka mam 26 rokov aj ja samozrejme tuzim po babatku.cukrovku mam uz 10 rokov a na pumpe som 4 roky.chcela by som vedeit ci su aj nejake knihy alebo literatura diabeticky a tehotentvo...rada by som si nieco precitala otom a byt trosku muudrejsia co ma caka.alebo je tu nejaka mamina,ktora by sa podelila sa a o svoje skusenosti s tehotenstvom akoto to prebieha a to vsetko okolo...dakujem budem rada ak sa mi niekto ozveee 🙂

zdenekconka
16. zář 2014

ahojky slečny prosim vas potrebuji poradit a vedet o co jde,,,,čekame rodinku ale pritelkyne ma tez cukrovku,stal se ted problem ze ji nepomahaji kapačky atd. chtel ji nasadit prasky,ale to neprospiva malemu,...tazke mají ted vyvolat porod na 27tydnu.chtel bych vedet nazor druhych atd dekuji vsem za odp..dekuji..zdenda

werumka
16. zář 2014

@zdenekconka Ty kapačky dostala kvůli čemu? Souvisí to s cukrovkou? Nejedná se spíš o riziko preeklampsie?

zdenekconka
16. zář 2014

je to kvuli srazlivosti krve..
😒

tazzi
15. črc 2015

@danu Ahoj, taky jsem diabeticka I.typu a jsem v 7tt. Glykemie mam ted docela rozlitane mezi 2,5-10 a docela me to desi, pred otehotnenim jsem byla kompenzovana a glykac 3,9