Cukrovka a mimčo. Co je potřeba k tomu, aby bylo vše ok?

ivanczska
20. pro 2013

Chtěla jsem se zeptat, co se vše musí dodržovat před početím miminka, v průběhu těhotenství a po těhotenství. Zda je nějaké omezení během toho všeho...

werumka
20. pro 2013

@ivanczska Ahoj, nejlepší je být dobře kompenzovaná tři měsíce před početím, brát po tu dobu kyselinu listovou.
V těhotenství ideálně dodržovat glykovaný hemoglobin kolem 4,5, vyhýbat se příliš velkému kolísání glykémií a těžkým hypoglykémiím. Máš plně hrazený screening vývojových vad ve 12. týdnu. Od začátku budeš vedená v rizikové poradně a navíc docházet na diabetologii, cca jednou za 3 týdny.
Porod se plánuje na 38, - 39. týden. V tu dobu se porod vyvolává. Během těhotenství se spotřeba inzulínu navýší cca o 100% a porodem zase klesne na původní dávky - je potřeba proto po porodu sledovat možnosti hypoglykémií.

ivanczska
autor
20. pro 2013

@werumka ty bláho, děkuji strašně moc.. až moc vyčerpávající tedy bych řekla 🙂

werumka
20. pro 2013

@ivanczska To je spíš tak ve zkratce 😀 Ale je to to nejpodstatnější...

ivanczska
autor
20. pro 2013

@werumka a ty máš cukrovku, že o tom tolik víš??

werumka
21. pro 2013

@ivanczska Jojo, od malička 😉

ivanczska
autor
28. pro 2013

Ahojky,

tak to jsem ráda, že je to takhle v pohodě. Snad nebudou žádné komlpikce a mimčo budeme mít taky v pohodě. V březnu by jsme na tom měli začít pracovat, tak uvidím jaká bude glymča...

werumka
28. pro 2013

@ivanczska Neboj se, hlavně se nenech rozhodit. U diabetiků, kteří mají první dítě do 25 let, je možnost komplikací zcela minimální. Jaký teď máš glykovaný hemoglobin?

ivanczska
autor
29. pro 2013

Nu tak to bych jeste stihnout mohla nu. Glykovany hemoglobin mam ted 60, vim ze musim mit do tech 53 jinak bych mela komplikace a hrozilo by poskozeni plodu.

werumka
29. pro 2013

@ivanczska To se za tři měsíce dá stáhnout úplně krásně. Já myslím, že záleží na tom, jak dlouho cukrovku máš. Když jí máš mnoho let, tak je dobrý těhotenství neodkládat. Ale pokud jsi jí dostala třeba až v pubertě, tak to zas tak moc nehoří.

ivanczska
autor
30. pro 2013

jojo dostala jsem ji v 17 nu, ja uvidim jak to pujde, kazdopadne jsem moc rada, ze mi takhle radis a pomhas 🙂

werumka
31. pro 2013

@ivanczska Tak to jsi ještě skoro "v záběhu" 🙂 A máš pumpu, nebo injekce?

ivanczska
autor
1. led 2014

@werumka nu mam injekce, pumpu mi nechtěla doktorka dávat, že to není potřeba nu. Pak kdyžtak až v těhotenství.