• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cukrovka - vadí 3,9 1h po svačině? Co s tím?

16. září 2013 
autor
@mayarengie uvidíme, co mi zítra řeknou v poradně. Dám vědět.
Jj, to věřím. Svíčková je super. :slight_smile:
9. zář 2013 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rilwen určitě držím palce ať je vše ok :slight_smile:
9. zář 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@llluckaaa
@maciatko248
@mayarengie
Ahoj, hlásím se z poradny. Takže takto mi to řekli: měříme se 1xtýdně čtyři měření (nalačno ráno (do 5,5 glykemie), hodinu po snídani, hodinu po obědě a hodinu po večeři, do 7,3 glykemie). Musíme všechny ozkoušet toleranci "mléčné snídaně" (tj. dostaneme kolik a čeho máme k snídani snít, včetně značky jogurtu). Vzhledem k výsledkům, které jsem si naměřila, ale mám pár vyjímek. Mléčnou snídani netestuju, protože netoleruju šumavu, která je součástí testu, jogurt k snídani mi naopak problém nedělá. Všechno měřím po hodině, mimo rohlíků a nového pečiva, které jsem zatím neměla - to měřím po jedné, dvou a třech hodinách (protože mi glykemie po rohlících stoupá až tu třetí hodinu - 1. a 2. hodinu mám vše vpořádku a pak to skočí (měla bych mít do 6,6, ale mám od 6,9-8.0).Už jsem ale zjistila, že můžu jíst kaiserky, takže nebudu jen o knackebrotu. :slight_smile: S nízkýma hodnotama po jídle si nemám dělat hlavu, pokud to není po ránu a pod 3,3.
Sečteno a podtrženo, výsledky, co jsem zatím naměřila jsou úplně vpořádku. Mimo těch pokusů se šumavou a rohlíky. :slight_smile:
12. zář 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A propos, všimly jste si rozdílu ve tvaru lancet na odebírání krve? Měla jsem půjčenou lancetu do tvaru klasické jehly. Ke konci dne už jsem měla nastavenou 7-8, bolelo to slušně a krev pořád nikde. Jedno měření bylo třeba na 6 pokusů a to jsem přecházela i na dlaně a předloktí, kde se taky smí brát. Teď mám jinou, je zkosená jako jehla na odběr krve. Mám nastavenou jedničku, vůbec to necítím, a krve jak z vola. Spíš mám najednou problém, že to krvácí celkem dlouho. :grinning:
12. zář 2013 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mayarengie k vysoké glykémii po jídle. V dalším jídle nesnižovat počet sacharidů. Jen zvýšit fyzickou aktivitu před tím jídlem. Což se s tvrdnutím dělá dost blbě. :wink:
16. zář 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rilwen no vida, že se s tím dá něco dělat :slight_smile: ale máš pravdu s tvrdnutím to moc neudělám :unamused:
16. zář 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek