Cysta, thiamin a otěhotnění

kukina27
30. led 2012

Dnes mi gyndař našel 5cm cystu z neprasklého folikulu. Napsal thiamin 1x1tbl a za 3 měsíce kontrola. Pokud nezmizí, čeká mě laparoskopie.
Snažíme se o miminko a bohužel mi řekl, že otěhotnění není úplně vyloučené, ale že se spíše teď nezadaří.... Máte někdo zkušenost s těmito prášky, nebo otěhotněním s cystou?

littlebaby
30. led 2012

@kukina27 ahoj ja som prasky nebrala mam asi 2,5-3 cm cystu na vajecniku a otehotnela som pred 19 mesiacmi mame 10 mes. chlapceka no a pred 5timi mesiacmi sa zasa zadarilo a este nevieme pohlavie , nemyslim ze je nerealne otehotnet pricom mi tiez lekar povedal ze sa to skor nepodari teraz, cista pracuje tzn vyprazdnuje sa a plni niekedy je vacsia niekedy mensia 🙂

kukina27
autor
30. led 2012

@littlebaby To jsi mi udělala radost 🙂 Pokud to teda dobře chápu, otěhotněla jsi v době, kdy jsi tu cystu měla 🙂 ??

littlebaby
30. led 2012

@kukina27 ano snazili sme sa asi 4 mesiace tak som sla k doktorovi ze sa snazime a zatial nic no a on mi nasiel cystu a povedal ze to moze byt problem a 2 tyzdne na to som mala pozitivny tehotensky test a pri druhom to bolo neplanovane nedostala som cyklus tak som si kupila test bol pozit sla som k doktorovi ten nic nevidel len tu hlupu cystu povedal opat ze to moze byt problem alebo mimomaternicove tehotenstvo prisla som o dalsi tyzden a uz videl babatko v maternici 🙂)

kukina27
autor
30. led 2012

@littlebaby No, tak to je super 🙂 Já mám začít měřit BT a tak aspoň zjistím, zda mám OVU 🙂 Doufám, že to bude dobré a podaří se

janapavlik
30. led 2012

@kukina27 mě dr. v říjnu našel asi 4 cm cystu, píchl mi injekci Agolutinu, v listopadu už tam cysta nebyla a já záhy otěhotněla, ale bohužel nedopadlo to dobře, před týdnem jsem byla na revizi - zamklé těhotenství.

karmelka77
30. led 2012

Ja som ten pripad...cysty od 19 tich absolvovala som kooopu thiaminu ale mne ho pichali injekciami...nakoniec mi tiez povedali ze ak uz nepomoze ze laparoskopia...ale laparoskopiou mi nikto nezarucil ze sa to nebude opakovat, prave naopak, povedali ze to je len pre ten pripad, ale ze po laparoskopii mozem do pol roka v pohode otehotniet...vykaslala som sa vtedy na vsetko a povedala si ze uvidime a nebudem riesit. Otehotnela som na prvy krat a pri prvom ultrazvuku som mala aj cystu na vajecniku🙂) cize v pohode aj s cystou sa to da...viem ze nie kazdy ma take stastie, ale netreba sa nad tym velmi zamyslat...a potom to mozno pojde...ja stale hovorim ze cysty boli moje kamaratky a od porodu nemam zrazu ziadne🙂))

littlebaby
30. led 2012

@kukina27 neboj podari 🙂)

cillamilla11
1. únor 2012

no ja som mala 6x5 cm cystu este v decembri a bola som aj tehotna ale nedopadlo to dobre bola som na revizii nieco tam asi nebolo v poriadku.no a s tou cystou to neviem lekar mi stym nic nespravil.hovoril ze to pravdepodobne mam z tehotenstva.ale som zvedava co ju tam mam este podla mna 6 cm cysta je uz dost velka

kacenkaharris
15. kvě 2012

@karmelka77 Prosim ta, nevies, kolko toho thiaminu sa uziva a ako casto? Nikto mi thiamin nespomenul! Mne minuly tyzden pravdepodobne praskla cysta, mala som neuveritelne bolesti prvy den menzesu (ten meskal 5 dni dva cykly za sebou) a akurat sa chceme zacat snazit o babatko. Este ma poslali na sono, ale tam idem az o 9 dni.

jkadankova
15. kvě 2012

@kacenkaharris Ja som brala pred par rokmi thiamin v tabletkach na cystu a brala som 3x4 tabletky = 12 tabliet denne po dobu asi 2 mesiacov. Inak riadne som z tych tabliet pribrala.

gelinka75
15. kvě 2012

@kacenkaharris ja beriem uz 3 cyklus antikoncepciu, cysta mi zmizla, ale dr. povedala, ze je mozne, ze po vysadeni sa vrati, ze vraj kto ma nabeh tak sa tvoria stale 😖

kacenkaharris
15. kvě 2012

@jkadankova Preboha, to az tolko? 🙄 Ved nadbytok B-vitaminu sa aj tak vyplavi mocom. S tym priberanim si ma teda vobec nepotesila, to je posledne, co mi treba! 😀

kacenkaharris
15. kvě 2012

@gelinka75 Ja antiko nechcem, ja chcem otehotniet 😉

briketa
15. kvě 2012

@kukina27 Ja som mala s cystou tri deti, vsetky na prvy sup.

lindana
15. kvě 2012

@kukina27 Ja som mala cystu 6x7cm pred rokom, dostavala som thiamin injekcne na moje vyziadanie, tusim to bolo 10 dni v kuse. Cysta na kontrole o mesiac zmensila o polovicu a za dalsi mesiac sa asi vstrebala uplne, lebo doki nic nenasiel. Snazime sa od novembra, zatial nam to nevychadza, ale doki vravel , ze ani cysta nieje prekazkou pri otehotneni, takze hlavu hore, treba dufat a skor ci neskor sa zadari 😵

jkadankova
15. kvě 2012

@kacenkaharris No moja gynekologicka nebola v praci , ked mi na USG zistili nieco na vajecnikoch s tym, ze mam ist na krv na markery. Tak som zasla za velmi dobrym onkogynekologom a on mi to predpisal. S tym, ze cysty mohli vzniknut aj v dosledku uzivania HAK :( , a to som ju brala mozno len rok. Kazdopadne cysty zmizli a viac sa nevratili. Bolo to asi pred 5 rokmi. No a kilá... tak tie ostali a teraz po dvoch porodoch je to este vacsia galiba :D

gelinka75
15. kvě 2012

@kacenkaharris no ved aj ja, budem ju brat len 3 mesiace, vlastne uz koncim 🙂

karmelka77
16. kvě 2012

@kacenkaharris mne thiamin pichali injekciami, chodila som na ne kazdy den 10 dni a potom sa cakalo kym dostanem a tym ze sa pustili kramy mala vzdy cysta zmiznut...poznam bolesti pri cyste, keby si vedela co sa raz mne stalo fuj...to aj lekarka pozerala, mala som cystu chodila som na injekcie a predstav si ze ta cysta nakoniec cela zo mna vyliezla, akoze nebudem tu popisovat ako to vyzeralo a ako sa to stalo, ale bolo to doost nechutne...zimnica pri tom a bolesti...zevraj sa take stave mi bolo povedane...:((

kacenkaharris
16. kvě 2012

@karmelka77 Ja som tiez mala zimnicu a kybel vedla gauca, lebo ma napinalo od bolesti. Tak ti poviem, kiez by to zo mna vyliezlo ako z teba! 😅

kacenkaharris
16. kvě 2012

Dievcence, neviete, ci je dobry napad behat a posilovat brucho, ak mam podozrenie na prasknutu cystu, ale este NIE som tehotna?? Niekde na MK som citala, ze sa nesmie, ak uz tehotna som, lebo to ohrozi plod.

karmelka77
16. kvě 2012

@kacenkaharris neboj aj ked praskne ona sa vstrebe🙂)) ja som ich tooolko mala ze uz som ich brala ako sucast svojho zivota🙂) a po porode nemam ani jednu co je zaujimave, od 19 tich som s tym mala problemy, vtedy mi tak nestastne praskla ze som skoncila pod nozom a odvtedy stale nejake...a potom som si povedala ked som chcela otehotniet ze ich uz nebudem riesit a otehotnela som na prvy krat, pritom lavy vajecnik mam uplne zniceny, zmenseny, same vzrasty to vsetko z cyst...takze hlavu hore neries a skusaj🙂))

kacenkaharris
16. kvě 2012

@karmelka77 Vdaka, tiez sa nechcem stresovat, jedine, coho sa bojim, ze strasia, ze ak praskne cysta pocas prvych 3 mesiacov tehotenstva, tak to vyvola potrat (teda ak by sa mi znovu naplnila). A ja v praci musim obcas i zdvihat a hybat sa... Inak by ma ta cysta vobec netrapila, nech si tam kludne sedi 🙂

karmelka77
16. kvě 2012

@kacenkaharris nemozes na to mysliet a bude dobre🙂)) ja som s cystou otehotnela a dokonca aj s miomom na maternici a zmizli ani som nevedela...🙂))

kaja81
19. kvě 2012

@karmelka77 ja som mala cystu 7x7cm a mala hruby obal(ale bola vodova) skončila som tak, že ma rezali a museli mi zobreť lavy vaječnik, že vraj sa už nedal zachrániť. A to vedeli lekari, že nemam ešte deti a chcem ich velmi. Teraz je 6mesiacov od operacie a 5mes. sa snažime o bábo a nič. len to, že mi znovu našli cystu3x4 na pravom vaječníku som z toho na nervy.

karmelka77
19. kvě 2012

@kaja81 ja som to v 19 tich mala tak isto, praskla mi tak nestastne ze ma museli operovat a brucho mi cistili 4 hodiny lebo z toho ako mi to prasklo sa mi este aj slepak zapalil, tak isiel rovno von aj ten. Ked som isla o rok na kontrolu na ultrazvuk tak dalsi rok mi kopa doktorov hladala ten vajecnik na ktorom cysta bola, normalne som bola v strese ze mi ho vybrali a nepovedali ale nakoniec sa ukazal, ale odvtedy je malicky same vzrasty dokonca pred otehotnenim ma tie vzrasty strasne boleli...mala som tych cyst za tie roky hrozne vela uz som sa bala aj o ten druhy ci bude v poriadku. Nakoniec mi navrhli laparoskopiu ale vtedy som si povedala ze skusim otehotniet a potom sa uvidi. Napriek vsetkym problemom sa podarilo na prvy krat. Pozri kazdy mesiac mas ovulku v inom vajecniku ak je ten pravy zdravy, nemal by byt problem, ja som otehotnela s cystou ako som spominala, tak hlavu hore neboj dobre to dopadne, je kopa ziem ktora otehotnela s jednym vajecnikoom🙂))

kaja81
19. kvě 2012

@karmelka77 ďakujem ti pekne za povzbudenie. Ja len dufam, že to dobre dopadne...ale neviem či mam ostať v GF v BA alebo isť do Brna mam zmiešane pocity z toho všetkého aj z doktorov. Myslim, že prirodzenou cestou to už nepojde....v januari som mala všetko o.k. (žiadna cysta nebola )a nepodarilo sa.uvidíme.....

karmelka77
20. kvě 2012

@kaja81 neviem ti v tomto poradit kam ist:((( ale uz tu moze velku rolu zohravat aj psychyka bohutial:((( drz sa dufam ze sa podari🙂))

kaja81
20. kvě 2012

@karmelka77 ďakujem ti 🙂