Cysta v prsu a těhotenství. Nemáte zkušenost?

theresa
16. únor 2008

Ahoj holky, ještě před tím než jsem otěhotněla našli mi při vyšetření dvě cysty v prsu a doporučili odsátí obou cyst. Pak jsem otěhotněla a doktor řekl, že to budeme řešit až ve 4 měsíci těhotenství. Nemáte některá podobnou zkušenost s cystou v prsu? Mám strach, co se teď bude dít a zda vůbec budu moct kojit.

mamina
17. únor 2008

Thereso,nic si z toho nedělej.Já mám cistu v pravým prsu 2*1 cm.Kojila jsem a kojím naprosto bez problému rok i dýl.Nemá to na to vliv(teda pokud je to jen ve tkáni a ne v mlékovodu-a i kdyby tak se dá kojit i jen z jednoho prsu a ani to by nemělo vadit,protože ty ostatní mlékovody by byly funkční,aspoň myslím).Jen nechápu,co ti tam chtěj odsávat a proč.Já mám přijít na kontrolu buď 3 měsíce po ukončení kojení nebo rok po porodu..Jo,děti jsem kojila 12 měsíců,5,5 měsíce,11 měsíců,rok a půl a nejmenší dodneška.Budou nám čtyři měsíce.. Kojím naprosto bez problémů z obou prsů.Snad jsem tě uklidnila. 🙂

theresa
autor
17. únor 2008

Ahoj mamino, děkuji moc za odpověď. Cysty chtějí odsát asi protože moje babička zemřela na rakovinu prsu a před tím než se mi ty cysty udělaly, tak to prso nateklo a bylo horké a pak tam zůstala tato neplecha. I tak jsi mě moc uklidnila, že mě to nemusí nijak omezit v kojení, protože doktor mi na tuto otázku nedokázal odpovědět.

maso
25. únor 2008

Theresa, ja som mala niekolkomilimetrovu cystu asi sest rokov a potom som otehotnela, o babatko som prisla v 24.tt a kontrola po dvoch mesiacoch ukazala, ze uz cystu nemam.

rketka
25. únor 2008

Ja mam taky malou cistu v prsu 1x0,7cm, asi 4 roky o tom vim, pravidelne si ji jednou za rok nechavam kontrolovat, no a kojila jsem rok naprosto bez problemu, dokonce se mi v prsu s cistou delalo vic mleka nez v tom druhem no a ted jsem byla na sonu a vubec se ani za tehotenstvi ani behem kojeni velikostne ani strukturalne nezmenila, takze klid, hlavnei je se nestresovat a kdyz vis, ze jsi pod kontrolou... 🙂 .