Dermoid nebo žluté tělísko - jde si to splést?

helioska
12. únor 2014

Ahoj, mám takový dotaz. Jsem 14 dnu po revizi. Zamlklé těhotenství. Když jsem pozorovala, že se něco špatného asi děje....byla sobota a vyrazila jsem na pohotovost. Tam konstatovali zamlklé těhotenství a objednali mě na revizi. Mimo to mi ale řekli, že mám malý dermoid na vaječníku a že by to pak taky mělo ven. Zarazilo mě, že ho 14 dnů před tím neviděl můj gynekolog. Po revizi jsem pak u něj byla na kontrole. Řekl, že je vše v pořádku. Zeptala jsem se, jestli nemám třeba nějaké cysty, řekl, že ne. Včera jsem mu volala kvůli výsledkům hystologie po revizi....prý je to ok a až dostanu MS, mám přijít a domluvíme se co dál. Tak jsem panu doktorovi řekla, že mám ještě dermoid a jsem s ním objednaná do nemocnice, takže přijdu později. On najednou začal říkat, že si minule všiml, že tam něco na tom vaječníku vidí....a že si myslí, že si v nemocnici na té pohotovosti spletli dermoid se žlutým tělískem. Myslíte, že si to jde splést? Já mám dojem, že si pan doktor dělá spíš alibi, že to neviděl...ale nechci mu křivdit. Já se stejně rozhodla změnit ho, ale spíš mě zajíma, jestli si to jde splést?

xmarg04
12. únor 2014

@helioska Jestli to jde splest nevim, ale mám kamaradku gynekolozku a pri utz mi ukazovala zlute telisko s tím, ze ma specificke cevni zasobeni (něco prepla na utz a byl videt prutok krve), z cehoz mi vyplyva, ze by se to uplne plest nemuselo. Nicmene to byl screeningovej utz, coz kazdej doktor urcite nema...

helioska
autor
12. únor 2014

@xmarg04 Díky za odpověď, je pravda, že ten můj gynekolog má takový dost prehistorický UTZ 🙂. Díky moc...