Dlouhé období ovulačního hlenu, máte zkušenost?

ariakeboke
18. srp 2013

Pár měsíců už si pozoruji hlen. Cykly mám dlouhé přes 40dní. Už si připadám fakt divná. Všude se dočítám, že ovulační hlen tj. bílkový, natahovací, trvá cca 3-4dny před OVU...max týden. Jenomže já mám plodný hlen hrozně dlouho. 1. sledovaný cyklus - bílkový hlen mi začal 11DC a skončil 28DC, kdy proběhla ovu. 2. cyklus vypadal takto: 10DC začal plodný hlen 16-22DC jsem špinila, přičemž plodný hlen byl pořád až do 29DC kdy proběhla ovu. A tento cyklus to vypadá tak že od 10DC bílej krém a od 16DC až do teď tzn. 22DC mám plodný hlen a na ovu to stále nevypadá, čípek je sice krátký ale je tuhý a uzavřený. Takže to vypadá na další dlouhé období bílku. Zajímali by mě vaše názory, co si o tom myslíte? Mě to nepřijde normální... někde jsem četla, že to značí buď PCO nebo poruchu štítné žlázy. Ale podle testů mám štítnou žlázu v pořádku a na vaječníku jsem měla cystu ze žlutého tělíska, která se ale vstřebala. Nemáte s tím někdo zkušenosti? ☹

trybitka
18. srp 2013

Holky, já teda nechápu jak se může v sobě pořád tak hrabat a zkoumat nějakej hlen. Vždyť už je to nechutný. Přestávám jíst zákusky kde je "bílej krém" 😲

luciebx
18. srp 2013

mozna bych si zasla k dr a rekla ji to.. nech si udelat hormony a nejaky vysetreni

@trybitka tvuj komentar je teda dost odveci.. to ze ma nekdo problem a hleda odpoved nebo radu na tom neni nic divnyho.. a to ze zakladatelka pise ze ma hlen neznamena ze se v sobe hrabe po loket.. ale asi vidi na kalhotkach ne?! 🙄

saminomimino
18. srp 2013

No myslím že na ženský cyklus neexistuje jedno měřítko,já s druhým dítětem otěhotněla i bez bílkového hlenu,ale zase vím kdy mám ovulaci a cykly mám 28-30 dní,obávám se že si buď raritka nebo něco nebude o.k,spíše kvůli délce cyklu,to ale nemusí být problém,začla bych pít 1DC každý den šálek kontryhelového čaje,ten zkracuje cykly ,pokud by nepomohlo nechala bych si udělat hormonální profil,s tí hlenem a čípkem,je to docela složité a moc bych se tím netrápila,zapracovala bych na délce cyklu,to by mohlo srovnat i ostatní neduhy 😉

saminomimino
18. srp 2013

@trybitka nechápu proč čtete tyhle dotazy kdy že vám to nad míru nepříjemné,stačí to ignorovat,nebo vás k jejich čtení někdo nutí??Myslím že pokud nemáte nic k tématu nesluší se projevovat jako hovádko a vylívat si tu nějaký mindrák na osobě která potřebuje poradit a rozhodně poslední co ji zajímá jsou vaše subjetivní pocity,zcela mimo téma... 😉

monouch
20. srp 2013

@ariakeboke - u každého to funguje jinak. Já měla cyklus 25-30 dní. Vlastně každý měsíc jinak a po 10 měsících střílení na ostro se to povedlo a teď jsem v 7tt. Co se týče hlenu - měla jsem to také dost nepravidelný a někdy to trvalo i týden. když přišla ovu, musela jsem nosit vložky a navíc mě to doprovázela silná bolest v podbříšku - třeba když jsem kýchla, tak mě tam bodl nůž. Doktor mi řekl, že je to normální a pokud chci dítě, mám si dát panáka a vlítnout na to 🙂
Jestli se snažíte o mimi, neřeš délku cyklu ani hlen, dej si panáka a prostě na to vlítnite. ;o) Jo a s tím špiněním, taky se mi to stávalo a doktor opět ulkidnil, že pokud se snažíme o mimi, tak je to normální.
BTW: kamarátka otěhotněla přesto, že neměla vůbec příznaky ovu a nepravidelnou menst. Příroda si cestu najde.

ariakeboke
autor
20. srp 2013

Holky, moc děkuju za reakce. Pravda už si fakt připadám jako výjimka potvrzující pravidlo. Cyklus bych si moc chtěla zkrátit, zkoušela jsem gynex, femigard, Zdraví pro ženu, Shatapushpi... ale kontryhel jestě kupodivu ne. 🙂 Takže si ho pořídím v lékárně. Kolik šálků denně se pije? 🙂 Já na sobě ovulku nijak nepoznám, žádná bolest nic.

slniecko2008
30. pro 2020

@ariakeboke
Jak to nakonec dopadlo?