Dlouhodobé problémy se špiněním, co pomůže?

honeysun
5. kvě 2013

Ahoj holky! 🙂 svěřím se svým trapením (špiněním).Zajímalo by mě jestli to některá z vás má podobné a co vám případně pomohlo s tímto problémem. Mám problémy se špiněním už několik let. Od 17ti do 26ti jsem brala hormonální antikoncepci důvodem přerušení bylo špinení, s doktorem jsme zkoušeli různé antikoncepční pilulky ale nic mi nezabralo vždy pár dní po ovulaci začnu špinit a to přetrvá až do příchodu menstruace. Je pravda že zezačátku to bývalo jen pár dní ted už je to tak sedm dní před menstruací. Jsem z toho nešťastná :( z přítelem plánujeme rodinu a nevím jestli to s tímto problémem vubec půjde. Od začátku roku 2013 jsem začala brát utogestan a nijak zvlášť mi nepomohl snad jen jeden cyklus jsem měla v pořádku bez špinění. Hodně holek tady radí zkusit kontryhel a ascorutin tak jsem vše koupila a začínám testovat 🙂. Menstruaci mívám většinou pravidelnou, po 23dnu cyklu kdy jsem dobrala utrogestan jsem hned následující den zašla špinit a to přetrvává dodnes tzn. 6tý den špiním, dnes jsem měla dostat menstruaci a nic, tak si říkám jestli jsem si ji neoddálila braním toho ascorutinu 3x2 tbl. denně, nebo to mohl způsobit ten kontryhel. Nemáte to někdo podobně? budu ráda za každou radu 🙂 Díky

gingerone
5. kvě 2013

Ahoj, tak já to měla v podstatě stejné, asi 4 měsíce po vysazení hormonální antikoncepce (brala jsem 6 let) se objevilo špinění, které začínalo asi týden před menstruací. Mně Utrogestan docela pomohl, brala jsem od 17. dne cyklu 8 dní a dva dny po dobrání jsem vždycky menstruovala. Ale kdovíjak příjemné to nebylo, brala jsem ho jako čípky, takže jsem sice nešpinila, ale měla výtok z těch pilulek... Chtěli mi napsat další antikoncepci, ale my pomalu plánovali miminko a já už ani silnější hormony nechtěla. No paní doktorka mi slíbila, že po těhotenství se to všechno samo upraví, tak jsem zvědavá, jestli pomůže to 🙂 Ale jestli ne, tak jsem taky zvědavá, co tady kdo poradí, že by mohlo pomoct, radši bych už pak nebrala ani ten Utrogestan...

honeysun
autor
5. kvě 2013

Děkuji za reakci a moc gratuluji k miminku Gingerone 🙂 Utrogestan polykám ale vyčetla jsem tu, že je lepší zavádět prý se pak nešpiní tak to vyzkouším. Taky mi doktoři slibují že po těhotenství se vše upraví, tak snad se zadaří a tento nekonečný problém bude vyřešen.

lucyvivien
6. kvě 2013

nejsi těhotná? 😉 Jinak já po Utrogestanu měla strašně slabou MS , a skoro jen 2 dni a doktor to vysvětlil tak, že nejspíš jsem neměla ovulaci tak proto a že Utrgestanem je vlastně MS uměle vyvolána, nebo mužeš mít i cystu, možnosti je více , zajdi k lékaři 🙂

amabilis
6. kvě 2013

@honeysun Špinění prý bývá i při cystách, takže možná bych zkusila ještě ultrazvuk? Protože kdyby to bylo špatnou funkcí žlutýho tělíska, tak by ti pomohl už utrogestan. A nebo zvýšit dávky. Já teda brala Duphaston, což je cosi podobného a normálně se bere 1-0-1 a já přechodně brala 1-1-1 až se to upravilo. Mám dvě zdravé děti a to jsem měla problémy takové, že jsem klidně menstruovala po 14-ti dnech. Takže ono těch důvodů fakt může být docela hodně. Děl ti drhormonální profil? Podle toho by se taky třeba dalo zjistit, kde je problém.

honeysun
autor
6. kvě 2013

@amabilis Těhotná nejsem dělala jsem si test a byl negativní. Zatím se nic nemění špinění přetrvává, menstruace nikde ☹ Na ultrazvuku jsem byla dle všech vyšetření jsem "naprosto v pořádku" na kontroly chodím pravidelně. Hormonální profil mi zatím nedělali tak uvidíme třeba se konečně dozvím v čem je problém. Nebo pomuže zvýšení dávek toho utroušu beru 16až 23DC 1-0-1. Moc děkuji za rady 🙂

amabilis
7. kvě 2013

@honeysun A víš, kdy máš ovulaci? Mně přijde brát Utrogestan 16.tý den docela odvážné, já teda brávala léky od dvacátého dne, aby to bylo na jistotu. Protože pokud máš ovulaci později, tak ti ji ten progesteron blokuje a v tom případě ani neotěhotníš.

honeysun
autor
7. kvě 2013

@amabilis ovulaci jsem mívala 12DC ted už je to nějaké rozházené 12-14DC, vždy jsem to poznala poslední měsíc ne ☹ Kazdopádně dnes mám křeče v podbříšku takže počítám s tím zě menstruace každou chvílí přijde. Příští týden jsem objednana k doktorovi.

amabilis
7. kvě 2013

@honeysun Aha, tak to jo ☹ Tak uvidíš, no.

gingerone
7. kvě 2013

@honeysun Díky 🙂 Možná to vaginálně pomůže líp, nevím, já to tak brala a docela dobrý, dokonce se mi braním Utrogestanu o trochu dýl povedlo i o 2 dny posunout celou MS (kvůli svatbě). Ale dobrá zpráva je, že by měl otěhotnění spíš podpořit, nevím, jestli to tak zabralo, ale já problém neměla 😉 Ovulace taky kolem 12.DC.

michaelarackova
8. kvě 2013

Jssem na tom podobně...6.měsíc bez HA a pokaždé uprostřed cyklu špiním... S konryhelem to bylo ještě horší...☹ A taky už nevim, co s tim. Četla jsem teď, že to může být i příznak endometriozy...☹

sofiesarah
8. kvě 2013

@honeysun
Holky, vyskousely jste na ty vase gynekologické problémy i nějaké přírodní doplňky? Já na tom byla podobně, ale už dlouho užívám chkorellu, ječmen a aloe vera gel a mé gynekologické problémy zmizely 🙂
Kamarádka si ode mě objednává taky ječmen a aloe a taky už nemá problémy. Kdyby jste měly zájem o bližší info, tak mě kontaktujte ;) weliveabetterlife@gmail.com

edeltraut
8. kvě 2013

@honeysun Ahoj, měla jsem několik let podobné potíže. Jen jsem špinila až docela silně krvácela během celého cyklu. Zkoušela jsem různé druhy antikoncepce (pilulek), byla jsem na vyšetření na venerologii, UTZ, CT a nikde nic nenašli...až mi doktor z COPu, kde jsem nakonec skončila říká, že mi udělají konizaci čípku... toho jsem se bála, plánovali jsme třetí mimi, tak jsem měla strach, jestli by pak nebyl problém s otěhotněním....Tak mi řekl, že jestli mi nic nebrání, ať do toho jdu hned, že se těhotenstvím mnohdy tyto potíže vyřeší... Adélce je 8měsíců a zašpinila jsem zatím jen jednou. Doufám, že to tak zůstane 😉 .

honeysun
autor
9. kvě 2013

@sofiesarah zkouším kde co všechno 🙂 momentálně kontryhelový čaj a mám objednán Femgard tak uvidíme 🙂

honeysun
autor
9. kvě 2013

@edeltraut díky za povzbuzení, tak nějak tajně doufám, že po těhotenství by se vše mohlo upravit 🙂

sofiesarah
9. kvě 2013

Tak snad ti něco brzy pomůže. Řekla bych, že nejlepší je asi to aloe. Napsal o tom nějaký doktor, že je právě na různé ženské problémy. Doma to mám vše vytisklé, co vše léčí

klami
3. čer 2013

Ahoj. Mám radost, že jsem našla toto téma. Mám totiž podobný problém a už jsem z toho byla zoufalá. Brala jsem HA 4 roky a hned po dvou letech jsem začala špinit mimo MS.. před i po.. Doktorka mi dělala testy na chlamidie, dávala antibiotika, měnila HA, nic nepomohlo. Nakonec jsem 2011 napodzim HA vysadila úplně, od té doby se špinění ustálilo a objevuje se pravidelně týden před MS.. někdy špiním jen trošku, někdy dost silně. Nepodařilo se mi odpozorovat, že by to bylo na něčem závislé. Přestala jsem tomu pak věnovat pozornost.. moje doktorka taky.. Od března 2012 mám za sebou tři potraty (dle Dr. jeden zamlklý a dvě biochemická těhu). Při prvním těhu jsem špinila, při druhém vůbec a při třetím mírně. Chodím do Gennetu, kde mi zjistili mírnou hypothyreozu a nasadili Euthyrox 50. Paní doktorka říkala, že při užívání HA je běžné, že žena špiní. Mě to úplně normální nepřijde a měla jsem obavy, že je i tohle špinění jednou z příčin potratů, což se ale zatím nijak neprokázalo.. Po prvním potratu jsem zkoušela kontryhel, Femigard, bylinné čaje.. na špinění nepomohlo vůbec nic. Než jsem začala užívat HA, byla jsem úplně v pořádku.

honeysun
autor
2. črc 2013

Po nějaké době se chci podělit o nové zkušenosti 🙂 Utrogestan beru stále jen mi doktor upravil davkování 16-26DC 1-1-1 a špinění pomalu ustalo. Někdy sem tam zašpiním a hned jak zavedu Utrouš tak to do druhého dne přestane. Zjistila jsem že je lepší zavádět než polykat - nevím od té doby co zavádím špinění přestalo. Jinak do ovulky piju kontryhel. Snad už bude vše v pořádku a konečně přiletí čáp 🙂))))