Dlouhý a nepravidelný menstruační cyklus

certovka
7. dub 2010

Má některá z vás zkušenost, jak se daří otěhotnění s mým problémem? Nikdy nevím, k dy to dostanu, plus minus týden dva, cyklus trvá kolem 40 dnů i víc... Myslíte, že i u mě je ovulace vprostřed cyklu? 🙂

tlap.ka
8. dub 2010

ahoj, můj gyn.dr. mi řekl, že s cykly jako mám já 35 - 45dní je pravděpodobnost otěhotnění malá. Nejdřív mi dr nechal uděla hormonální profil,ten byl v normě.Teď mi nasadil před měsícem Utrogestan na srovnání cyklu, clostylbegyt na podporu tvorby folíků a myslela jsem,že mám vyhráno,jenže při další kontrole mi řekl, že neroste sliznice jak má,tak má ještě další prášky. Jinak ovulace při takových cyklech aspnoň u mě byla kole 16 - 20dne. Jinak první mimčo se nám podařilo v podstatě hned, i když jsem měla cykly delší,ale po porodu už jsem měla cykly delší a teď už se snažíme skoro rok a nic, tak uvidíme. Držím palce, ať se zadaří 🙂

andelka
8. dub 2010

certovka: Moje cykly byly několik měsíců po vysazení HA v pořádku (29 - 32dní - s ovulkou 17-19DC), pak začaly být nepravidelné 29 - 43 dní (nejpozdější ovulka byla 31DC). Doktor usuzoval, že asi některé budou anovulační a že by mohl být s otěhotněním problém. Ale jelikož jsme se tehdy ještě o miminko nesnažili, tak to nemělo moc smysl řešit, jinak by asi došlo na hormonální pomoc. No já jsem zkusila bylinky, brala jsem tinkturu z drmku obecného (agnus castus) a po 2-3 měsících se cykly zpravidelnily zase na těch +-30dní. Pak jsme se rozhodli pro mimčo a to přišlo na první pokus.
Ono nejde ani tak o to, jak dlouhé nebo jak pravidelné cykly jsou, ale jestli v nich probíhá ovulace (což se nejlíp zjistí měřením BT) a kdy probíhá a jak dlouhá je luteální fáze (od ovulace do další MS). Mně měření BT hodně pomohlo v tom, že i když jsem měla ovulku jeden cyklus 18DC a další 25DC, tak jsem věděla, kdy mám MS čekat, protože ať přijde ovulka kdy chce, tak luteální fáze je stejně dlouhá.
Ovulka není uprostřed cyklu, ale 12 - 16 dní před MS, tj, když máš třeba cyklus 35 dní, tak by ovulka měla být v rozmezí19 - 24DC.

josefka
8. dub 2010

ahoj, ja s tim mam ted taky problem - tedy ani ne tak s delkou, jako se spinenim ☹ Rozhodilo se mi to po jednom stresovem mesici, tak ted jeste cekam, jak to bude tenhle mesic a pak to zacnu resit.
Jinak k tomu co pise andelka - mereni BT je opravdu super na zjisteni toho, jak to v tele funguje. Dulezite je, aby probehla ovulace a aby lutealni faze byla delsi nez 10 dni .... kdyz tohle funguje, opravdu nemusi byt delsi cyklus problem. Lutealni faze byva vetsinou byva stejne dlouha, ale nekdy je trosku problem v hormoneh a lutealni faze se zkrati (pozna se to tak, ze zena zacne spinit nekolik dni pred MS). Pak byva problem, protoze sliznice se nestaci utvorit a i pripadne oplodnene vajicko se nema kde uchytit.

andelka
8. dub 2010

A na zvýšení sliznice se může zkusit čaj z kontryhele.
Tyhlety bylinné rady nejsou stoprocentní, ale hodně často fungují a určitě je to pro tělo lepší, než ho hned blbnout a ovlivňovat hormonama.
Špinění před MS taky nemusí vadit, ale nesmí být silné a trvat víc jak 2 dny.

schnucki
8. dub 2010

ahojik,
ja mam taky dlouhe cykly, tak kolem 35dni .... mela jsem je delsi i pred branim ha, takze mi doktor rekl ze to u me proste tak je .... po roce snazeni jsme to zacali resit v centru a u me nikdy problem nalezen nebyl, ale u pritele jo .... i presto se nam to si po dvou letech povedlo bez pomoci doktoru ... takze neveset hlavu ....
jinak ja jsem si taky merila BT a pomohla mi zjistit jak to u me vlastne funguje a kdy mam vlastne ovu .... nemela jsem ji ale kazdy mesic ....
jinak ovu jsem nemela 14dnu po ms, ale pozdeji, jelikoz ty cykly jsem mela delsi ....

preju snazilkam hodne stesti ....

josefka
8. dub 2010

andelko, ja spinim uz 5 dni pred ☹ ..... ted mam nejaky kapky na streptokoka, jedny z nich povzbuzujou i hormony, az je doberu a kdyz se to nezlepsi, tak zacnu pit drmek a kontryhel.

andelka
8. dub 2010

josefka: Já vím, no ale nevim co s tím. Někomu pomáhá pyridoxin (vitamin tuším že B6 je to). doufám, že se ti to brzy spraví.

josefka
8. dub 2010

andelko ja taky nevim a taky doufam 😀

certovka
autor
8. dub 2010

Děkuju moc za rady 🙂 U nás to zatím byl spíš takový pokus. Miminko by teď byla trošku komplikace, ale měla bych obrovskou radost už teď! 🙂 Držím všechny palce i vám.

josefka
9. dub 2010

andelko, kde jsi ten drmek kupovala? Ty jsi ho mela jako kapky nebo jako caj?

veruska007
9. dub 2010

Ahojky, holky, hlasim se do klubu.

Mela jsem take dlouhe cykly. Pred prvnim mimcem jsem nemela mesicky pul roku... a pak jsem najednou zazrakem otehotnela.

Po porodu jsem mela cykly dlouhe, ustalily se cca na 45 dnech, ovulku jsem mela 31. den. Chvili trvalo, nez jsem to vysledovala. Po pul roce jsme se konecne snazili ve vhodny den, ms nedorazila, tak jsem byla stastna. Dle BT jsem byla jisto jiste tehotna, tak jsem mela radost. Kdyz jsem si ale v 6.tt udelala test, byl negativni. Byla jsem prekvapena, objednala jsem se k doktorce. Nez jsem tam sla, zacala jsem silne krvacet... jednalo se o samovolny potrat v 7.tt. Ted mam predepsan Clostyl a Proveru. Piju kontryhel. A doufam, ze tentokrat to dopadne lip.

andelka
9. dub 2010

josefka: Normálně v bylinkářství, viděla jsem ho i prodávat na netu, jsou to takové tmavé kuličky - čaj je z toho pěkně hnusný, to bych 3x denně pít nedokázala. Měla jsem z toho bylinnou tinkturu - kuličky naložené 3 týdny v alkoholu (já ve vodce), pak přecezené a dává se 15-20 kapek do asi decky vody - a to chutná tak normálně bylinně. Dají se koupit i kapky Agnucaston, ale ty u nás neměli a taky mě domácí výroba vyšla levnějc.

josefka
9. dub 2010

dekuju andelko 😵

rozalenka
9. dub 2010

cauko holky taky se k vam pridavam....dneska jsem 40dc a byla jsem na agolutin...bez toho to snad ani nedostanu....a dr mi rekl ze taky nevidi nase snazeni nijak nadejne....snazime se uz 16mesicu...takze co bude dal...je ve hvezdach

dajada
16. dub 2010

Ahoj holky, i já jsem trpěla na dlouhé cykly. O první dítě jsme se snažili skoro rok a moje cykly byly dlouhé i 50 dnů. Pak mi doktor podle hormonálního profilu zjistil mírně zvýšený prolaktin. Dostala jsem prášky a hned jsem otěhotněla.

certovka
autor
17. dub 2010

Paráda 🙂

el267
18. dub 2010

Ahoj holky, i já měla vždy dlouhý cyklus.Mám jedno dítě. Trvalo nám to rok a půl než se povedlo. Ovulaci jsem měla tenkrát posunutou o 14 dní. Těhotenství proběhlo v pořádku. Jen plod vždy odpovídal stáří o 1-2 týden mladší. A samozřejmně mi porod vypočítali podle MS a druhý podle pohybů, pak jsem podle doktorů rodila až 41+6tt. A porod jsem měla vyvolávaný 😢
Ted se taky snažíme o druhé mimi. Nevím co si mám myslet. Dnes jsem 40DC. Ovulka proběhla na začátku dubna a těh. testy jsou negativní. Měřím BT.A teplota se drží nahoře.
Je pravda, že po porodu se moje cykly ustálily na 31-34 dní. A ted takové zpoždění. Takže si to vysvětluju tak, že bud // budou později, nebo nějaká porucha a to se zblázním.

veruska007
23. dub 2010

Ahoj, mela jsem to samy. Bohuzel, nakonec jsem v 7.tt potratila. Ale Hcg bylo od pocatku nizke, proto jsem mela negativni testy. I kdyz jinak jsem mela jednoznacne tehu priznaky. Ted beru prvni mesic proveru, tak jsem zvedava, co z toho bude.

momin
26. čer 2010

Ahoj holky tak koukam ze nejsem jedina... 😒
Od ledna se snazime otehotnet a nedari se a nedari... Po vysazeni HA mam cykly 43-45 dni... myslela sem si ze to neni normalni,ale ted jak to tak ctu tak asi je... jen je tezsi otehotnet.... 😒 😖
U Dana sem tohle vubec nemusela resit,bezela sem presne jako hodinky...30dni.... 😒

bobsove
28. čer 2010

Ahoj holky, přidám svoji zkušenost...
Před těhotenstvím s prvním synkem jsem měla cykly od 35 do 45 dnů, jak kdy... Ale povedlo se otěhotnět hned - chce to vědět kdy je ovu. Při cyklu 42 dní jsem ji měla 28. den. A těhu bylo naprosto v pořádku. Po porodu se mi ustálily cykly na 30, max. 32 dní. Otěhotněla jsem znovu ale potratila. Prostě tělo chtělo delší cykly...
Teď jsem po porodu 2. dítka a nijak už cyklus neřeším. Když je ovu a LF dlouhá 12 - 16 dní. otěhotnět se dá i kdyby byl cyklus x dní dlouhej, nebojte. 😉

bobsove
28. čer 2010

Jo a kdyžtak doporučuju gynex... kdo by chtěl cyklus srovnat. 😉

garzonka
9. srp 2010

Já mám nepravidelný a dlouhý cyklus od svých 12 let až do teď : délka mi skáče od 32 dnů až po 70. Ani jednou se mi nestalo, že bych měla 2 stejně dlouhé cykly po sobě. Ale již několik let (asi 12) si dělám denní záznam cyklu (kromě těhotenství - tam je to zbytečné 🙂 ), a sleduji si hlen děložního čípku a taky POCIT sucha/vlhka/mokra. Otěhotnění nastane v době ovulace (tehdy mám pocit mokra a je přítomný jakoby tekutý hlen (podobný vaječnému bílku). Je to známka plodných dnů. Takže předovulační fáze může být jakchce dlouhá, důležité je rozpoznat plodné dny...Chce to disciplínu, ale jde to !! Ovulace nastáva zpravidla 11-16 před menstruací.
A ješte dodávám, že jsem nikdy nebrala HA, je možné že se tím cyklus nějak rozháže a plodné dny jsou méně poznatelné...
Přeji hodně daru

garzonka
9. srp 2010

...hodně zdaru 🙂

bobsove
12. srp 2010

@garzonka zdaru i daru zároveň. 😉 😀

ninan2
12. srp 2010

Ja som mavala cykly vacsinou medzi 35 - 39 dni, ale odkedy beriem Femigard tak su dlhe max 34 dni, a lutealna faza trva az 16 dni, co je velmi dobre. Ovulacia nastava cca 18ty den cyklu. Tak skuste ho vyskusat aj vy, co som pocula tak pomohol uz mnohym zenam, s cyklami aj otehotniet..

pajee
16. led 2011

Ahoj holky, potřebuju poradit. Zajímalo by mě, jak gynekolog při delší MS pak počítá týdny těhotentví? Mam cyklus dlouhý 33-36 dní, PM 20.11.10, 24.12. jsem si dělala 1.test,který byl ještě negativní, 28.12. se mi už ale konečně objevily 2 čárky. Po svátcích potvrzeno i z krve a v pátek 7.1. na uzv už byla vidět malá černá tečka. Doktorka říkala, že je naše fazolka stará 3týdny.... Otěhotnění by tedy připadalo až na 17.prosince, t.j. 28 dní po PM. Takže dnes mám dle těhu-kalkulaček a uzv rozdíl 4 týdny: 8 ku 4. Doktorka řikala, že ale v žádnym případě v 8.tt nejsem a že se to při nepravidelný MS počítá pak jinak, myslim že dle uzv. A i když jsem odvětila, že MS mam pravidelnou, jen s delším cyklem, tak se to prý bere jako nepravidelná.....No takže zdá se mi divný, že, bráno jen dle uzv, bych tedy byla jen ve 4tt, když ma už o číslo větší prsa a 3kila nahoře....jak to doktoři teda počítali vám,holky? Nemůžu nikde odpověd na tuhle otázku najít. Dik

leeena_4
22. led 2011

ahoj, já měla takhle dlouhé cykly a byly všechny anovulační. U dlouhých cyklů je to hodně časté.

seci
22. led 2011

@pajee jestli máš delší cykly, tak je dost pravděpodobné, že jsi otěhotněla později, protože pokud je cyklus ovulační, tak ta fáze po tom už nebývá tak dlouhá, je to i celkem logické...

kdyby se to stalo mě, tak bych byla ráda, že mám rozumnou doktorku, která se neřídím termíne dle MS, protože jak to máš jednou v záznamech, tak pak v porodce můžeš narazit na blba, co se drží papíru a zbytečně tě žene na vyvolání porodu, když miminko ještě není připraveno...koneckonců vyvolávaný porod obvykle bývá bolestivější a rizikovější, takže i pro tebe je lepší, jestli ti určuje termín porodu dle velikosti plodu a ne dle poslední ms....já bych za to fakt byla ráda, kolik už jsem slyšela story, kdy někdo věděl stopro den otěhotnění (nemůžeš se splést, když je to chudý měsíc a dojde k tomu jen jednou 🙂 ) a doktoři přesto nevěřili a nutili k předčasnému vyvolávání porodu...že to obvykle nebývá přesvědčování něžné a v rukavičkách, si asi dovedeš představit, někteří doktoři jsou drsní 😝

vean
23. led 2011

ahojicek.ja se tak trosku pridam.....nez jsem otehotnela,tak jsem na vytouzene,vymodlene miminko cekala16mes-dcerusku.nez se povedlo....predtim i ted mam ms nepravidelnou23-31dni,nevim kdy to dostanu atd.....ovulaci nepoznam.mereni teploty neni u me mozne,protoze k dcerce stavam i nekolikrat za noc hlavne k ranu....

pajee
28. led 2011

Holky, už vše v poho, asi jsem si to spíš chtěla sama uspíšit, abych byla co nejdřív "za vodou" z toho děsně úzkostlivýho období. Ale fakt to hrozně rychle letí, teď mám 7+3tt a vše je fajn. Díky