Duphaston. Přišla po něm menstruace?

kami1984
10. črc 2010

Holky,
skoro rok se mi nedaří srovnat po vysazení HA cyklus. Nyní mi má nová dr. předepsala Duphaston. Mohu se zeptat, zda s tímto lékem máte nějaké zkušenosti:Hlavně, zda Vám pomohl srovnat cyklus a nebyly vedlejší účinky, např. přibývání hmotnosti, zadržování vody. Předtím jsem brala proveru, ta mi nepomohla a zvracela jsem z ní.
Děkuji za postřehy.

wrtulka
11. črc 2010

Ahojky Duphaston jsem dostala taky protože bylo podezření že mám málo žlutého tělíska.
Přiznám se že mě to vůbec nesedlo první dva dny užívání jsem špinila a pak jsem začala špinit 9tý den užívání (měla sem to užívat od 15dne cyklu 10dní) a to už nepřestalo špinila sem a špinila až do měsíčků 😔 😔 😔 takže jako hnus.
Nicméně hodně holkám pomůže.. jinak váha ani nic jiného všechno v pohodě.
Uvidíš sama zkus jeden cyklus a mělo by ti to pomoct aby ti přišla ms přesně a tak.. a nebo když bys měla otěhotnět tak ti to pomůže v tvorbě žlutého tělíska.. a tak no...takže bys po tom mohla lehčeji otěhotnět 😉

sonka.77
11. črc 2010

Kami, mám podobnou zkušenost jako Wrtulka, s Duphastonem jsem začala postupně dřív a dřív před MS špinit, při čtvrtém a pátém cyklu braní už 8 dní před MS. Pak mi ho doktor vysadil. Nic jiného jsem nepozorovala.

mmmk
12. črc 2010

@kami1984 Kami, predepisovat duphaston nebo proveru na srovnani cyklu je hloupost. Je to prakticky stejny princip jako u HA. Nekrvacis na konci lutealni faze, ale jen ze spadu. Duphaston ti vlastne naroste sliznici a jak ho vysadis, spusti se krvaceni. Neudela ti to ovulaci. Resenim by byl spis hormonalni profil (aspon 3 odbery za cyklus) a pak podle toho nasadit stimulant ovulace (asi clostilbegyt). Zkus se objedant do CARu, kde jsou vetsi odbornici na hormony nez obycejni gynekologove, pripadne by ti nechali vysetrit stitnou zlazu nebo cukr v krvi.
Kazdopadne k otehotneni ti asi moc nepomuze, protoze muze blokovat pripadnou ovulaci.
Preju hodne stesti

ladenka
12. črc 2010

@kami1984 - já jsem také brala duphaston, MS po něm přišla, něměla jsem s ním žádné problémy. Ani bolesti, ani špinění, nevolnosti nic. Další cyklus mi k němu dr. nasadil ještě clostilbegyt, a následně jsem dostala injekci pregnylu, po tomto jsem měla svou první ovulaci a díky tomu otěhotněla. Tolik má zkušenost.

kurkova
14. bře 2011

ahojky holky...já užívam Duphaston už 2 měsíce.Doktor mi ho nasadil , protože se snažíme o miminko a měla jsem dlouhý cyklus 34-38dní.první měsíc braní duphastonu jsem měla menstruaci za 30 dnů.,předchazelo tomu špinění...druhý měsíc jsem ji dostala za 35, ale od 32 dne jsem spinila....tehotenství zatím nic...beru ho 17.-24.den cyklu...a když jsem ho začala brat první měsíc, zkoušela jsem si ovu test a byl pozitivní...takže si myslím ze na ovu to negativní vliv nemá...jakou zkušenost mate vy? Podporuje to otěhotnění?Za jak dlouho to zabírá?díky :0)

zaneta_
10. zář 2011

ahoj holky 🙂 Už nějaký čas sem chodím a čtu si vaše příspěvky a hledám v nich pro sebe odpovědi 🙂 Duphaston jsem teď brala první měsíc. Dneska je to 5tý den po vysazení, jen špiním (od včerejšího večera). Prsa už lepší, ale ještě předevčírem jsem je tak tak dostala do podprsenky 😒 Bolesti břicha také už nemám (ale byly tři dny). S dr. jsem domluvená, že pokud menzes do pondělí nepřijde, jukne na mě (má podezření na cystu). Těhu test jsem si dělala včera ráno (30DC) - ukázkově negativní. Snažíme se šestý měsíc - měla jsem totálně rozhozený cyklus, poslední přes 50dní. Proto mi dr. nasadil Duphaston. Návštěvě CARu se bráním, pořád doufám, že "to půjde přirozeně". Vím, že jste na tom některé hůř, že čekáte dýl, ale.... Máte pro mě některá radu, co se děje, proč jen špiním a nic? (když jsem brala HA, tak jsem nějaké špinění před menzes ani neregistrovala....) Díky.

fori
12. zář 2011

Ahojky, já duphaston také brala cca 5 měsíců. mě moc nevyhovoval, bolely mě prsa, bylo mi na zvracení, točení hlavy. brala jsem ho od 15-24 dc, a vždy po 3 dnech jsem to dostala. ted mi v caru nasadili utrogestan, a je o moc lepší, a taky mám poprvé Clostilbegyt.
Jinak ze začátku mi doktor říkal at jím jednu tabletu denně, a kdybych špinila tak si mám vzít 2. A potom už jsem jedla 2 vždycky. ale jestli po něm některá špiníte v luteální fázi, tak to fakt nevííím........

jennyska
16. srp 2012

Ahoj Kami, obrať se prosím na téma, které ti doporučila @lucien, které tímto děkuji za pomoc 🙂 Toto téma zamykám jako duplicitní. Měj se fajn! J*