Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

cat79
23. bře 2009

h.jitko nepropadej depresím, fakt nejsi sama, neboj, je teď taková divná doba a s tím otěhotněním to není jako dřív, ale pak budeš o to šťastnější, holt jen ta cesta za mimískem je pro někoho víc trnitější, ale pořád si říkám, jsou daleko horší věci, fakt, musíme být silné, život není peříčko, ale když se naučíme bojovat, už nás nic nepřekvapí🙂Tak hezký večer, za pár dní už bude ofiko jaro a bude i na dušičce líp.papa

h.jitka
24. bře 2009

ono to vyznělo asi hrozně, ale zas tak strašné, že bych propadala depresím, to opravdu není. 🙂
mějte se, držte se.

nikimka
24. bře 2009

Jíťo, jesště to chvíli vydrž, na jednu stranu to máme lepší teď za sebou v zimě něž pak skoro celý léto nanic 😒 Ohledně toho šestinedělí-mě řekli že stačí 3týdny, což je podle mýho blbost,radši jsme si počkali.Je to přece jen zásah a nestojí to za nějaký infekce ☹
A co se týče doktorů,tak na ty jsem měla opravdu štěstí, všichni kteří se mnou mluvili mi všechno opravdu dobře vysvětlili a hlavně výborný lidský přístup uplně všech se kterýma jsem se setkala.
Všem pěknou velikonoční náladu 🙂

jecidlo
27. bře 2009

ahojte holky, jste moc hodne, ze jste na nas myslely a ptaly se po nas🙂
prvni dva tydny jsem za miminkama jenom dojizdela, lezeli na RESu a vozila jim mlicko, ale mohla jsem si je jenom sem tam pohladit a na zacatku ani to moc ne, protoze se jim to moc nelibilo:(ale pry je to normalni, po tydnu jsem si poprve mohla pochovat Matyska a po dvou tydnech Marusku. Pak nam je prelozili do JIPku, to uz meli odsvicenou zloutenku a krasne pribirali. Tak jsem za nima nastoupila do nemocnice, abych za nima mohla chodit co tri hodky a aspon si je prebalovat a nosit mlicko. V inkubatoru byli jeste dalsi dva tydny, ale to uz bylo takove mezi oddeleni a po mesici jejich zivota jsem s nima mohla byt na pokoji! Prvne meli vyhrivane postylky a potom uz normalni, Takhle jsme spolu byli dalsi dva tydny, dostali se na vahu dve kila, dostali se do 36tt a nemocnici jsem opousteli po 42 dnech. Oba jsou plne kojeni, cekaji nas kontroly na neurologii a dalsi kontrolni vysetreni, ale zatim je vsechno v poradku, oba jsou hrozne krasni, ale to asi rekne kazda maminka🙂 Papame zhruba co 3-4 hodiny, Maruska je moooc hodna, Matyska casto trapi prdiky, takze tam to az tak hladce nejde.
Mam uz poradne pytle pod ocima, ale porad si to hrozne uzivam.
Preju vam vsem snazilkam a tehulkam at vam to dobre dopadne a tesite se z miminka nebo miminek?🙂 tak jako ja

predi
30. bře 2009

Ahoj ahoj, dnes koukám a dvojčátka už jsou s maminkou doma 😀 Budeme se těšit na další pozitivní zprávičky a velký obdiv mamince, jak vše výborně zvládáte a 😲 😲 , jak dobře prospívají.
Jen teda nechápu, že ty "chlapi" nějak víc trpí na ty prdiky, to se mám na co těšit, taky to vypadá, že jednoho budeme mít 😉
Zdravím také těhuldu achinu, jak dopadl velký ultrazvuk? Jinak jsem taky měla pocit, že mimi bydlí v jedné půlce dělohy, ale zhruba po 24tt, kdy se děloha postupně začala roztahovat více nad pupík se to nějak znormalizovalo a už je prostě všude.

marta222
2. dub 2009

Ahoj dievčatá, môžem sa k Vám pridať? Ja som síce zaregistrovaná na Slovenskom MK, ale tam som sa k tejto téme príliš veľa nedozvedela. Ja mám diagnózu "uterus subseptus", v máji (u Vás květen) 2008 som bola na hysteroskopii a laparoskopii, kde mi časť tej prepážky odstránili - siahala mi až do 2/3 maternice (dělohy). V septembri 2008 som otehotnela (mala som už za sebou jeden zamĺknutý potrat v 7 týždni v 1/08). Po začiatočných problémoch (krvácanie v 5. a 11. týždni) som sa dopracovala až do 18 týždňa tehotenstva. 14.1.09 mi odtiekla plodová voda, hneď som šla do nemocnice, o týždeň mi vystúpila teplota na 39,2 a na druhý deň som potratila. Po revízii (vyberali mi placentu) som sa dočítala, že tam bola ťažká chorioamnionitída (infekcia plodových blán). Keď som však prišla k svojmu lekárovi ten mi povedal, že infekcia vznikla až po odtečení plodovej vody a že voda mi odtiekla preto, lebo mám operovanú maternicu - vraj je oslabená a nedokázala sa prispôsobiť veľkosti rastúceho bábätka. A to mi sám odporučil, aby som si dala to septum "prepážku" odstrániť. Čo by ste na to povedali? Nie je mi jasné ako to myslel - veď pri "uterus subseptus" je prepážka iba v maternici - z vonkajšej strany podľa laparoskopie nemám chybu (nemám ju zvonku srdiečkového tvaru), tak som z toho úplne zúfalá. Teraz mám dilemu, či bolo dobré odstránenie tej prepážky. Počas celého tehotenstva som nemala žiadne bolesti, ani tvrdnutie maternice - až samozrejme pri potrate, keď mi začali normálne kontrakcie. Konzultovala som to aj s iným lekárom, ten bol zasa toho názoru, že za predčasný odtok plodovej vody môže skôr infekcia. Vy dievčatá, ktoré ste si dali odstrániť septum, ako ste na tom? Ďakujem vopred za skoré odpovede a prajem Vám všetko dobré 🙂

nikimka
6. dub 2009

Ahoj Marto222,je mi moc líto co se ti stalo,ale určitě za to nemůže ta operace!!Já měla taky subseptus,s tou vadou jsem vydržela do 15tt,pak bolesti břicha jako kdybych měla mít slepák,přijali mě na chirurgii kde mi pak praskla voda.Měla jsem takový zánět že jsem brala antibiotika skoro měsíc.Ale neřekli mi,jestli to bylo tou přepážkou nebo zánětem.spíš myslím že ten zánět.Ted jsem 2 mesíce po operaci.Myslím že to u tebe také byla ta infekce a bude potřeba ji v dalším těhu víc hlídat.
Netrap se tím, že sis tu přepážku nechala odstranit, můj lékař mi řekl,že je to potřeba,jinak je riziko potratu větší.Ta operace s tím určitě neměla nic společného,navíc to byla už delší doba od ní. 🙂

marta222
6. dub 2009

Ahoj nikimka, ďakujem za povzbudenie, ja si tiež myslím, že to bolo tou infekciou, ale teraz je už ťažko nad tým špekulovať. Aj iný gynekológ mi povedal, že predčasný odtok plodovej vody spôsobuje vo veľkej väčšine infekcia, mohol to spôsobiť vraj aj nejaký starší zápal a pýtala som sa ho aj na tú operáciu a povedal, že keď sa to dá urobiť, tak aj on by mi to určite odporučil. A ty si na tom ako? Tebe tiež odstránili septum? Už máš nejaké detičky? Toto bolo tvoje prvé tehtenstvo?

nikimka
6. dub 2009

Ahoj Marti222,určitě to bylo ,,jen" tou infekcí, i když konkrétně třeba mě toho o tom moc neřekli ☹ Víc jsem se dozvěděla se dozvěděla až v jiné nemocnici,kde mě operovali a to říkala doktorka že buď zánět a nebo ta přepážka,ale prý spíš zánět.Nejhorší že jsem si vubec nebyla vědomá že bych nějaký zánět měla,byla jsem do té chvíle uplně bez potíží,žádný výtok,svědění, nic. Ale to si ty psala taky...Já měla taky odstraňované septum,bylo asi do 3/4dělohy, dělali mi to před 2 měsící.Mám vydržet ještě měsíc a pak se můžeme znovu pokusit.Bylo to moje první těhu.Uvidíme, snad se nám oběma brzy zadaří 🙂 🙂

andy84
6. dub 2009

Ahojky holky, některé osudy jsou moc smutné, ale věřme, vše dobře dopadne.... a my všechny se miminek dočkáme 😵 😵 😵!!! 😵 Ale naše cesty nejsou jednoduché...
Já jsem se minulý týden rozhodla jít na odstanění septa v děloze (mám uterus septus), už jsem se objednala u lékaře,a v tom v pátek zjistím, že jsem těhulka 😵 Neuvěřitelné // 😅 !!! Snažíme se s manžou po potratu - loni červen 9tt už půl roku a nic, a teď když se rozhoupu, že na operaci půjdu, tak zjistím toto!!! 🙂
Jsme moc moc šťastní, ale člověk si už nechává zadní vrátka, je to hrozné, ale co se dá dělat.
Byla jsem na kontrole u své gyn., zatím nic na UTZ pochopitelně nebylo vidět, ale tvářila se divně, pořád mi opakovala, že mohou být komplikace a že se to nemusí povést..., to člověka moc nepovzbudí 😔, ale co, musíme věřit... Holky najde se tu někdo s uterus septes, kdo donosil v pohodě mimi? Mám přepážku hruba 1 cm silnou a zřejmě přes celou dělohu, jo a pozor, další gynekolog mi řekl, že mám uterus bicornis či uterus bicorporeus, tak si vyberte 😝 .

jecidlo
9. dub 2009

andy84 mooooooc gratuluju, doufam, ze bude vse v poradku, budeme ti s mimiskama drzet palce 😉

andy84
9. dub 2009

Jecidlo, moc ti děkuji 😵 , tobě a mimiškům hoooodně zdravíčka, jakpak se vám daři? 😵

jecidlo
12. dub 2009

andy84, ale jo jde to, jsem sice radne utahana, ale deti krasne dodrzuji papaci intervaly, kakaji, ale co me trapi je, ze se mi ztraci mliko a brzy budu muset resit problem jak a cim dokrmovat a jsem z toho hrozne smutna, doufala jsem, ze vydrzim plne kojit mnohem dyl, ale myslim, ze ten nedostatek spanku a unava delaji svoje:(((
Jinak Maruska uz bude mit 3 kila a Matysek je asi 200g za ni, takze bych rekla, ze prospivaji vic nez dobre🙂
Nezapome nas informovat po kazdem ultrazvuku a doufam, ze to budou jen a jen dobre zpravy!!

andy84
12. dub 2009

Jecidlo, to je super, dětičky krásně rostou 😉. S tím kojením neporadím, ale únava dělá své, to je jasný, tak kojit a dokrmovat 😵. Určitě dám vědět, jak se daří, jsem už doma na PN, chci tomu dát maximum. Za týden jdu na UTZ, tak se moc těším, ale trochu bojím, to už tam bude furt no... 😔 🙂. Snad se bude mít u mě mimíšek dobře a bude mít dost místa 😵 !!! Holky veselé Velikonoce!!!

klarka80
14. dub 2009

Andy, no tak to je super zpráva!!! Moc držím palce. Koukám, že těhulící vlna se rozjela. :o) Moje dvě kamarádky, které se snažily hrozně dlouho jsou taky obě těhotné, tak snad už se blýská na lepší časy. :o)
Andy, já mám uterus bicornis, tak věř tomu, že pokud se mimi usadí v děloze na správné místo tak to určitě zvládnete!!!
Ječidlo, kolik týdnů mají prcci? Třeba máš "jen" klasickou laktační krizi. Zkus kojit co nejčastěji z obou prs při jednom kojení, střídej strany prsa.. Já teda nemám zkušenosti s kojením dvojčat, ale princip podpory laktace je určitě stejný!!! Kojit co nejčastěji, aby se to mlíko zase dotvořilo. Držím moc palečky. PS: Laktační krize jsou v 6týdnech, ve 3. měsících (ta bývá největší a hodně mamin to nevydrží a zbytečně to vzdá) a pak v 6. měsících.

andy84
14. dub 2009

Ahojky Klárko, děkuji ti moc, povzbudila jsi mě 🙂, mám strach, už nechci zažít to co loni... 😔.
Doufám, že je mimi na dobrém místě a děloha se bude dobře roztahovat, jen doufám, že nemám moc ostré rohy... když já ani nevím přesně, jakou mám diagnózu! A co ty, jak se daří, co holčičky? 😵

cat79
15. dub 2009

ježíííš Andy moooc gratuluju!!!Já jsem tady u vás nebyla ani nepamatuju a takové krásné zprávičky!!!!jupíííí🙂Ječidlo, taky gratulace k návratu domů s mimískama, jsi statečná, mám sestry dvojčata, tak vím o čem mluvíš🙂 Jinak Marto222 myslím, že to septum ti odstranili správně, ten potrat byl s největší pravděpodobností vyvolaný tou infekcí, zkus si na netu najít poradna gynekolog a tam můžeš napsat dotaz a in ti odpoví do 2.dne..jestli chceš ještě 1 názor odborníka🙂
Jinak já už jsem zase snažilka, už 14dní snažílkujeme, pilně🙂určitě dám vědět, držte palečky🙂Já vám taky mooooc všem držím!!!Dávejte občas vědět!!
Všem dodatečně veselé Velikonoce a krásné plodné JARO všeeeeeeem

sarinkaa
16. dub 2009

ahoj holky, chtěl bych Vás tu všechny co přestáváte doufat podpořit.Mám Uterus bicornis-zprvu mi lékaři moc nadějí nedávali, strašili ,ani kousek naděje tak moc nebyl a miminko se podařilo.Byla jsem hned na rizikovým, těhtenství jsem proinjekcovala magnesiem a nakonec chlapečka donosila do krásného 40-TT.Byl 🙄 oporučován císař,protože se mi malej neustále točil tam a zpátky,nakonec jsem šla na vvolávaný porod kvůli nestabilní poloze.Porod nic moc, předčasně při otevření na 8cm ukončen kleštěmi,malýmu byl podáván kyslík.Děloha přestala zvládat kontrakce, nakonec to dopadlo vše dobře a jsme oba dva v pořádku.Daneček má 11měsíců a já zjišťuji ,že čekáme druhé miminko.I když vím,že to bude náročné,jak ro udržení plodu ,tak donošení,ale zkusíme se s tím poprat.Všem hodně síly a štěstí

andy84
16. dub 2009

Ahojky holky, cat moc ti děkuji 😵, držím pěstičky při snažílkování, jinak jaro je nejlepší období na otěhulení, tak to určitě vyjde!!! 😉
Sarinkaa, děkujeme za pěkný příběh, gratulace k Danečkovi, přeji hodně štěstí a zdraví 😵!
Mně včera jeden doktor řekl, že teď je v vše v rukou boží a záleží, kde se mimi usídlilo, pokud mimo přepážku, tak by to mohlo dopadnou dobře, pokud.... ☹, ale já to nevzdává 😉. Na lámání chleba má dojít 8-9tt, stejně jako minule.. Tak snad nám bůh dopřeje 😵!!!

renca2
16. dub 2009

Ahoj holky,člověk se tu chvilku neukáže a takový milý novinky,Andy moc gratuluju,tak vidíš když se od toho trochu odpoutá,tak to vyjde,moc ti to přeju,drž se holka,uživej si ten pocit určitě to dopadne dobře,uvidíš!!! 😉 já teda měla septum do 1/3 a jsem od konce ledna po výkonu,takže se teď už snažíme,byla jsem na prohlídce a dle ultrazvuku vypadá děloha zdravá,teď už to bude doufám dobrý,měla jsem 2potraty,tak červík hlodá.Takže andy drž se,pozdrav všem.Ječidlo zdravím a přeju hodně síly na mimíska,pa holky

andy84
17. dub 2009

Ahojky Renco, děkujiiiii mooc 😵, potichounku doufám 😵, že to vyjde! Pokud ne, tak s tou přepážkou taky půjdu 😔, ale zatím snad nějakou šanci máme... 😉. Jak jsem psala cat, přeji hodně úspěchů ke snaženíčku, jaro je nejlepší na otěhulení, tak ať se brzičko zadaří!

nikimka
18. dub 2009

Ahoj Andy,tak to jsou skvělé novinky 🙂 Moc ti gratuluju,tedka už to určitě vyjde!! My už se taky po operaci začneme snažit,tak doufám že se mám všem brzy ukáží // 🙂

andy84
19. dub 2009

Ahojky Nikimko, děkuji moc, holky jste zlatý, moc to potěší... 😅 😵!!!
Nikimko, držím pěstičky na snaženíčko, ať jsou brzy // 😉

andy84
20. dub 2009

Ahojky holky, se jdu trošku pochlubit, tak už máme srdíčko, odpovídáme 6-7tt 😵. Mimi hajá v pravé půlce dělohy, tak snad je to správné místo. 😵 😉 Další ko až 6.5. 😅, tak snad vše bude v pořádku. 😵

klarka80
20. dub 2009

Andy, no to jsou krásné zprávy!! Já měla těhu na pravé i na levé straně a zvládly to obě děložky, tak držím palce - hlavní je, že se mimi chytilo na dobrém místě a roste! Určitě to bude ok!

Sarinkaa, gratulace k těhotenství. Takže bylo naprosto nečekané? Ale i tak je to super zpráva, ne???

Holky, pomalu Vám ta těhotenství začnu závidět, třeba do toho praštíme ještě za pár let, ale nevím nevím, můj dr asi nebude moc nadšenej - dva císaře, navíc uterus bicornis... Jsem prý vysoce riziková!!

sarinkaa
21. dub 2009

ahojky, tak mám zprávu od lékařky.Máme už srdíčko a jsme 7tt.Miminko se mi opět uchytilo na pravé straně jako to bylo minulé těhu cž jsem ráda,protože děloha je už procvičená.
Chtěli jsme mít rozdíl mezi prcky 2 roky, no ale co -bude to rok a půl 😉
Když to mohli zvládat maminky dřív bez jednorázových plyn, příkrmů,robotů atd.tak proč ne my 🙂
Dr. se přiklání k císařskému řezu,ale to se ještě uvidí,je před námi ještě dluhá cesta.
Vám všem hodně sil a moc štěstíčka

andy84
22. dub 2009

Ahojky holky, klárko děkuji, já také doufám, že pravá děložka mimíška zvládne 😵!
Sarinkooo, gratulace k srdíčku, tak hodně štěstíčka, také je v pravé půlce 🙂))!

h.jitka
23. dub 2009

zdravím všechny. a hlavně gratuluju novým těhulím. užívejte sluníčka, čerpejte energii, ať se mimíši dobře uvelebí a jsou spokojení. držím pěsti. 🙂

achina
25. dub 2009

Ahoj holky,to uz je teda doba, co jsem tu nebyla,tak strasne to leti a ja uz zacinam 25. tyden. Moc gratuluju novym tehulkam, miminka to urcite zvladnou, nebojte! Andy, Sarinkoo, ta prava pulka delohy je nejaka osudova, nase mimi je taky v prave a snad to hezky zvlada, akorat mi na posledni kontrole doktor rekl, ze je hlavickou nahoru a ze pri moji vade uz se nemusi obratit. Ale stejne asi budu rodit cisarem, tak to snad nicemu nevadi. Akorat, ze me mrška kope do mocovycho mechyre, neni to zrovna prijemny, ale zas tak to nevadi, aspon o nem vim 🙂 Vcera vecer mi dvakrat ztvrdlo bricho, ale doufam, ze to nic nebude. 1.5. nastupuju neschopenku, i tak si myslim, ze jsem vydrzela dost dlouho.Tak si navzajem budeme drzet palce! Mejte se moc hezky a hlavne myslete na hezke veci !! ahoooj

cat79
29. dub 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak jsem vám chtěla napsat, že mám vytoužené // od minulého týdne🙂
to znamená, že naše snaženíčko bylo požehnané hned první měsíc!!
Nemůžeme tomu uvěřit, 5.5. jdeme na 1.UTZ
Moc všem držím palečky, vidíte, nic není nemožné🙂
opatrujte se, milujte se a množte se a nevzdávejte to. Naděje umírá poslední!!!!
Achino gratulace!!toto utíká🙂
Sarinko taky mooc gratulace!
A všem novým maminkám a snažilkám přeju krásné jaro🙂a moře lásky🙂