Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

bufina
14. lis 2010

@lucciie Ahoj a bavila ses s doktorem o tom co to konkrétně je a co by se s tím dalo dělat? To je děloha ve tvaru srdce, nebo se tomu ještě říká dvourohá? Mamka to měla taky a ještě navíc s nějakou přepážkou, několikrát potratila než se na to přišla, pak byla na operaci a už to bylo dobrý.

bufina
14. lis 2010

@evikrou Díky 😀 U nás je spíš problém v tom že máme místo jedné velké dělohy dvě menší, ale pokud je v pohodě funkční, tak o nic nejde, ale asi se nedokáže roztáhnout až do té velikosti mimča ve 40tt, takže doufat že mimčo vydrží co nejdýl. Sem to první měla v 35+2tt, tak sem si říkala že druhý by mohlo taky tak, no bylo sice dřív, ale nic dramatickýho. A jak sem už psala, problém otěhotnět rozhodně nebyl 😀

lucciie
15. lis 2010

@bufina ahoj, díky za reakci. Doktor mi zatím nic neřekl, jdu k němu až v pátek se zprávou z nemocnice. Já jsem si jen ze zprávy přečetla výsledek : uterus bicornis a proto jsem se ocitla až tady. Tak uvidíme, co bude dál. Přemýšlím co se s tím dá dělat, když se to nemůže operovat. ( tedy z reakcí holek tady), ale když píšeš, že maminka měla operaci? Mám strach, že kvůli tomu budu stále potrácet. Jen doufám, že se to dá nějak vyřešit....Je mi 28 let a mám strach, aby nebylo pozdě....

evikrou
15. lis 2010

@bufina: Hlavní je, aby šlo otěhotnět a když se povede..tak pak aby se dobře vyvíjelo bez potratů☹..děloha dobře pracovala a když by mělo přijít dříve na svět ,tak v měsíci, který není už tak kritický...moje nevlastní sestra si při porodu potrhala měla asi něco podobného ,ale nepřišli na to , už nemuže mít už děti, ale má ason jedno...Někdo mi říkám ,že je pořád lepší mít tuto vadu, že máme dvě dělohy..že jiné vady jsou koplikovanější...No budu doufat a věřit že se to povede.

sedmitecka
15. lis 2010

ahoj všem, já mám také dvě dělohy, obě normálně velké, nijak nezmenšené, přišlo se na to až teď na podzim, v mých 33 letech při prvním IVF 😕 😕 😕 😕 podle mudrů by to neměl být žádný problém, ale fakt je, že jsem po IVF otěhotněla a nyní v sedmém týdnu samovolně potratila....ale není jisté, že za to může tato vývojová vada dělohy, spíš šlo o klasické missed abort ☹ ☹ ☹ ☹ alemám ohromný strach, aby se to zase neopakovalo a aby to dělohy zvládaly 😒

evikrou
15. lis 2010

@zupla ahoj..držím palečky...já mám sice dva,ale když mi dělali vyšetření tak prý zkoušeli pruchodnost jen jednoho vejcovu..takže na 100procent pravý mám pruchodný a ten levý se neví..doktor říkal, že nechápe proč neudělal i ten levý...ale myslí, že bude taky ok...chtěla sem se zeptat ty máš dvě pochvy nebo jen jednu rozdělenou přepážkou???já mám u pravé dělohy jeden vaječník a u levé druhý...Mě zatím doktor říkal že máme zkoušet...a když to nepujde tak se pak uvidí dále ,ale operaci zatím nedoporučuje...prostě musíme myslet pozitivně a věřit🙂mě si tady psát s někým kdo má stejné problémy hodně pomáhá protože vydím že to jde🙂)))

evikrou
15. lis 2010

@sedmitecka musíš věřit..a když je máš obě velké a dobře vyvinuté tak je to dobré...a vše dobře funguje...🙂

sedmitecka
15. lis 2010

@evikrou snad jo, ale stejně nad tím pořád přemýšlím, co může za ten potrat, je to moc živé ☹
a operaci mi taky rozhodně nedoporučili, až jako krajní řešení.....

zupla
16. lis 2010

Evikrou, ja jsem mela pred operaci tu pochvu jednu rozdelenou prepazkou. Zakrok byl v pohode, pri te prilezitosti mi prozkoumali ten levy vejcovod a ten je v poradku. Byla jsem na Homolce, protoze chodim do Gennetu a ten s nima spolupracuje. Byl tam vyborny pan doktor Popelka od ktereho jsem se konecne po peti letech snazeni konecne neco rozumneho dozvedela 😔 .

viska80
13. led 2011

Ahoj holky, dlouho tu o sobě nikdo nedal vědět, tak bych byla ráda, kdyby se to tu trochu oživilo. Přečetla jsem všechny příspěvky a moc mi to pomáhá věřit, že i s VVV dělohy jde otěhotnět a hlavně donosit zdravé miminko. Já mám pravděpodobně uterus bicorporeus (dle utz), měla jsem i septum pochvy, ale to mi odstranili už před pár lety v Motole. Paradox je, že jsem po této operaci žila v domnění, že už jsem úplně v pořádku a až nový gynekolog mi řekl, že mám i VVV dělohy a dost se divil, že mi to v Motole neřekli... Chtěli by jsme s přítelem mimčo, zatím se snažíme asi 3 měsíce. Ale nejsem už taky nejmladší (30), tak se trošku bojím, jak to vše půjde... Zajímalo by mě, jak jste na tom vy ostatní...

sedmitecka
15. led 2011

@viska80 ahojky, mě zjistili tuto vývojovou vadu až na podzim před IVF na hysteroskopii, takže překvapení veliké.....a čím dál víc si myslím, že právě to je důvod, proč se nám už dva roky nedaří, protože jinak jsme oba údajně naprosto zdraví ☹
mám prů dvě dělohy, nejdřív byla verze, že septum, ale podrobněji se zjistilo, že mám regulérně dvě normálně velké dělohy 😕 😕 😕 😕

viska80
15. led 2011

@sedmitecka A co na to doktoři? Spojují tuto vadu s tím, že se vám zatím nezadařilo? A přirozeně jste se snažili jak dlouho? Četla jsem, že na otěhotnění by to vliv mít nemělo, i můj gynekolog mě upozorňoval "pouze" na riziko potratů či předč. porodu. Říkal, že si taková děloha na těhotenství musí nejdřív "zvyknout". Ale asi je to případ od případu, každá jsme unikát. ;) Tak přeji hodně štěstí, ať se brzy zadaří!

sedmitecka
15. led 2011

@viska80 doktoři tvrdí to, co píšeš, riziko potratů, což se potvrdilo, jeden mám za sebou ☹ ale já myslím, že to může teoreticky mít vliv i na otěhotnění, třeba se spermie nemohou dobře přes tu přepážku dostat od čípku dál do dělohy 😕 😕 😕 😕
přirozeně jsme se snažili skoro dva roky, než jsme šli do IVF ☹

bufina
15. led 2011

@viska80 Já mám úplně tu stejnou vadu jak ty, jen to septum tam mám doteď, ale nijak nepřekáží 😀 První mimčo se nám podařilo za půl roku a druhý na první pokus, kterej byl spíš omyl 😀 Tak držím palce.

sedmitecka
16. led 2011

@bufina tak to je pozitivní zprávička 😉

jecidlo
21. led 2011

ahojte tak kdo tu nakukuje ze znamych starych tvari tak zdravim, nove maminky samozrejme taky, i ja mam vv delohy, ma prepazku az k cipku takze vlastne dve delohy ale jen 1 cipek, porodila jsem dvojcatka v 30tt ted jsem znovu tehotna, trosku neplanovane 😀 ale na miminko se tesime, jenze broucek si vybral tu druhou delohu samozrejme, ktera je mensi to mi rekli uz na zacatku s dvojcatama, dyt jak by mu v te vytahane bylo dobre, ale on ne! 😝 tak mi drzte palce at jsme tentokrat v tech tt uspesnejsi, bohuzel se ukazalo ze ten prvni predcasny porod nebyl uplne bez nasledku ☹
jinak jsem uz na horciku bricho mi tvrdne uz asi 2 tydny (od 11tt) takze osobne si myslim, ze bude krizovych do toho 20tt abych nepotratila....ale na to myslet nechci

jecidlo
21. led 2011

sedmitecka: je mi lito ze prvni pokus nevysel, drzim palce dal, u nas jak vidis problem v otehotneni neni 😅

bufina
22. led 2011

@jecidlo Vidím že sme na tom podobně. Mně se děti taky uhnízdili pokaždé jinde 🙂 Sem si taky říkala že by malej mohl už do té "jeté" po Nikolkce a prd. Chtěl dělohu novou nevybydlenou 🙂 Tak držím palce ať to zvládnete.

sedmitecka
22. led 2011

@jecidlo držím moc palečky!!!!! 🙂 🙂 🙂 a děkuji za dodání optimismu 🙂 taky mám dvě dělohy, septum až k čípku.....upozornili mě, že můžu víckrát ze sebou potratit nebo předčasně porodit a porod bude na 99 % císařem......ale ještě se nám nepovedlo ani to těhu, takže dopředu nepřemýšlím, ale bojím se moc 😕 😕

jecidlo
22. led 2011

bufina: no ja budu doufat aspon v 32tt, koukam, ze tys mela obe deti taky driv, zvladlas oba porody prirozene nebos mela cisare?

sedmitecka: o cisari mi rikal doktor aj s minulym tehu a nakonec jsem rodila dvojcata prirozene, ale vedeli o otm, rikali ze kdyby deloha delelala co ma ze me vezmou rychle na cisare ale preventivne to nedelali a jsem rada, za dva dny po porodu jsem sla domu, holky po cisari tam docela hekaly.
a kdy mate dalsi pokus? nebo ted chvili pockate jestli to nepujde prirozene?

bufina
22. led 2011

@jecidlo Byli císařem. Oby taky byli KP. Mně to hlavně všechno pořádně zjistili až při porodu. To septum atd. Do té doby mysleli že porodím přirozeně, ale po deseti hodinách na mně kouknul novej doktor, všimnul si toho a řekl že raději půjdem na císaře. A druhý bylo jasný. To sem dojela do porodnice, doktorka si prošla moje papíry, zkonzultovala to s dalším doktorem a řekli že se o přirozenej porod ani pokoušet nebudem. Tak sem byla ráda. Sem byla po prvním císařu hned v pohodě, ani žádný bolesti sem neměla, tak sem ani o přirozenej porod nestála.

renca2
22. led 2011

Jé jecidlo,taky držím palečky ať je vše o.k,sedmitečka,tobě taky v uspěšném těhulkování.Tak se nám ta diskuze zese rozjíždí,jecidlo Tvoje předešlé těhotenství si ještě z diskuze dobře pamatuju,dodala jsi dost optimismu 🙂dvojčátka krásný a ty už čekáš další,určitě bude vše v pořádku 🙂 pá všem

jecidlo
23. led 2011

renca2: dekuju, k tomu optmismu, myslim, ze je to k tomu treba, nepripoustet si nic spatneho. je fakt ze u dvojcat jsem byla az chorobe optimisticka, sice jsem si nacetla vsechny moznosti co by nas mohlo cekat od potratu k predcasnym porodum atd,ale uvnitr jsem vedela ze to dobre dopadne, a i ted verim, ze ten maly nasledek co mame zdarne zvladneme a ze za par let si budu rikat jake jsme meli stesti. Je fakt ze s druhym tehu je to jine, jsem porad optimistka, ale jelliko jsou na prvnim miste ti dva kteri sjou ted vedle me, aspon zatim, tak si rikam, ze je to na prirode, bat se zacnu az v tech kritickych tydnech. pan doktor se uz ted tvaril ze by me v tu dobu videl nejradeji ve spitale, ale haha to budu s dve detma cvicit v laznich 😝 ale jine nez pozitivni mysleni se nepripousti 😵

vesna82
18. únor 2011

Ahoj, můžu se přidat? Já mám pravděpodobně uterus bicornis - doktor mi dělal ultrazvuk když jsem si asi před dvěma lety myslela že jsem těhotná, a místo toho tohle překvápko 😠 .. Byla jsem pěkně vyplašená, tak jsem pročítala všechny možné články a diskuze, a hrozně mě povzbudilo když jsem viděla že holky se stejnou vadou normálně těhotní a mají děti..
Teď jsem po jedenácti měsících snažení těhotná, 22tt, zatím vše OK, ale stejně se pořád bojím, aby to ta děloha zvládla a mimčo se mělo dobře.. Navíc jsem chytla nějakou chřipku, snad už to ve druhém trimestru nevadí..
Držím palce všem snažilkám i těhulím 🙂

bufina
18. únor 2011

@vesna82 Ahoj, tak to je super že se mimčo podařilo 🙂 Sem u prvního měla taky strach, ale i přez to sem chodila až do mateřské do práce. A druhý těhotenství sem už neřešila. A doktorka taky ne. Nebyla sem vůbec nijak víc hlídaná...

sedmitecka
22. únor 2011

@jecidlo ahojda, tak jsme právě po KETu a bohužel to zase nedopadlo ☹ dva dny byl duch na testu, pak zmizel a menses došla v termínu...nechápu, zavedli mi ukázkovou blastocystu, sliznice byla perfektní a stejně nic.......takže teď bych ráda podstoupila imunologické vyšetření a někdy v květnu asi druhé IVF ☹
už fakt nevím, kde je zakopaný pes, všechny vyšetření jsou ok, a stejně moje tělo embryjko nechce.....
myslíte, že ta moje zdvojená děloha může být příčinou, že se tam těm prckům nelíbí??? 😕

jecidlo
23. únor 2011

sedmitecka, no nevim co na to odbornici, ale me neprijde ze by za to mohla deloha, jak pises, byla pripravena, vajicko se proste neusadilo,ale nezoufej. to se stava i holkam se zdravou delohou. Podle me by problem mohl byt potom kvuli deloze, ale na zacatku no nevim....budeme na tebe myslet 😵

sedmitecka
26. únor 2011

@jecidlo děkuju ti moc, snad máš pravdu 🙂 já se prostě jenom snažím vykoumat, kde tedy může být zakopaná pes, když jsme údajně v pořádku.....mudrům se moc nechce mě poslat na imuno vyšetření, přitom si myslím, že už bych na to a na genetické testy měla pomalu nárok.....víc než dva roky snažení, jedna IUI - nic, IVF - zamlklé těhu v 7. tt a teď KET - dva dny test slabě pozitivní, pak už negativní ☹ ☹ ☹ ☹ to vypadá, že buď tělo embryjko nechce nebo jsou embrya nějaká "divná" 😉

sedmitecka
26. únor 2011

@vesna82 ahojda, tak to jsi měla dobrého doktora, že to zjistil z UTZ, mě to zjistili až při hysteroskopii v CAR, docela jsem nakrknutá na gyndařku, že to do mých 33 let nezjistila, divný 😕 😕 😕 😕 mudra v CARu pojala podezření hned a poslala mě na hysteroskopii, zdvojená děloha lze prý vidět na každém kvalitnějším ultrazvuku 😒
držím moc palce, hezké těhulkování 🙂

sedmitecka
25. bře 2011

holky chodíte sem ještě některá???? mám nějak depku a potřebuju dodat optimismus....pořád přemýšlím, jestli za tu mojí neplodnost fakt nemůžou ty moje dvě dělohy, i když mudři pořád tvrdí, že ne....ale kde je teda problém, když jsme údajně úplně ok? 😕 😕 😕 😕