Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

bufina
28. bře 2011

@sedmitecka A zkoušelas vyměnit doktory? Myslím že dělohama to opravdu nebude... A jak čtu tak ti nedělali nějaký testy ještě, nevím teda na co čekají...

sedmitecka
28. bře 2011

@bufina jaký testy myslíš??? mám udělaný hormonální profil, endokrinologii, základní imuno blok, ureoplazmata a pohlavní choroby, a manžel spermio a taky nějaký odběry na onfekce. teď nás čeká genetika a kompletní imunologie před druhým IVF, ale myslím, že bude vše v pořádku 😉
doktoři se shodli, že k operaci to není, nejedná se o klasické septum ale o dvě těla děložní, prý normálně veliké, tak by to asi problém být neměl, ale už přemýšlím nad všeličím 😝

bufina
28. bře 2011

@sedmitecka No to máš to stejný co já. A mám děti v pohodě a to sem ty dělohy měla menší... No sem myslela jak jsi psala že ti něco ještě nedělali nějaký testy, myslím tu genetiku a imuno, jak píšeš že bude teď. Si myslím že kdyby ty dělohy měly dělat problémy, ta by doktoři asi do toho ivf vůbec nešli...

sedmitecka
29. bře 2011

@bufina máš to stejné? já mám dvě dělohy ale jeden čípek....při hystero si nejdřív mysleli, že to je septum po celé délce, tak jsem šla k mudrovi, co mi ho měl odstranit a ten podle nějakého citlivého UTZ rozhodl, že to k operaci není, že jsou to dvě těla, nijak malé 🙂
můžu se zeptat, jak ti na to přišli? a otěhotněla jsi normálně, přirozeně a bez problémů?

bufina
29. bře 2011

@sedmitecka jojo, mám to úplně stejně jak ty. Přišli na to až při císařu u prvního porodu. Otěhotněla sem půl roku po vysazení antikoncepce a druhý dítě bylo na první pokus. Takže to v otěhotnění určitě nijak nebrání 😀

sedmitecka
29. bře 2011

@bufina jé, tak to moc ráda slyším, ani nevíš jak jsi mě potěšila, že by to neměl být ten hlavní problém 🙂 už nad tím přemýšlím, protože nám pořád doktoři tvrdí, jak jsme oba ok a všechny testy ukázkový a stejně se už dva roky nedaří ☹ ☹
tak uvidíme, co vyleze z genetiky a imuna 😉
na to, že budu na 99% rodit císařem mě už taky upozornili, ale to mi nijak extra nevadí 😀

bufina
29. bře 2011

@sedmitecka Tak snad vám konečně na to přijdou čím to je... Sme to druhý neplánovali, jednou sme si nedali pozor, sem si řekla že s těma míma vadnýma dělohama určitě nic nehrozí... A bylo to 🙂 A rodit císařem bych mohla 3x ročně, je to úplná pohoda.

sedmitecka
29. bře 2011

@bufina 🙂 🙂 🙂 pohoda jo? to jsem ještě neslyšela 😀 uspali tě nebo jen s epidurálem?

bufina
29. bře 2011

@sedmitecka Jen s epidurálem 🙂 Nevím, je to asi u každýho jiný, ale mně to pak nebolelo, pořád mně vnucovali něco na bolest a já sem jim říkala že nepotřebuju, že mě nic nebolí 🙂 Jen táhnul ten steh a jakoby to pálilo a jak ho vytáhli, tak už to bylo jako by žádnej císař nebyl 🙂

sedmitecka
29. bře 2011

@bufina tak to zní úplně pohodově, parádička 😀 😀 taky proti císaři v podstatě nejsem 😉 jen abych konečně otěhulila a měla co rodit 😀

bufina
29. bře 2011

@sedmitecka Hihi, to je k tomu celkem potřeba 🙂 Tak držím palce ať se brzo zadaří 🙂

jecidlo
8. dub 2011

sedmitecka: uz jsem to tu psala,ale ani s touhle vadou neni o cisari rozhodnuto, ja mam taky dve tela nebo jak to pisete a sup rodila jsem prirozene a jeste dvojcata, i kdyz je fakt, ze ted jak mi tvrdne bricho tak citim, ze ma deloha tvar spis bumerangu, a mimco lezi podle me vetsinou pricne, tak uvidime. jen jeste par tydnu vydrzet. pristi tyden se vracim s detma z lazni, tak hned klusu k doktorovi, jsem uz planovala jit 2x na pohotovost,ale ja nerada nekoho otravuj,mela jsem desnej kasel a fakt divny tlaky v brise,ale uz je to dobry. tak tuk tuk, snad to bude dobry i na kontrole, ja bych o neprezila lezet ve spitale a deti mit doma 😒

sedmitecka
11. dub 2011

@jecidlo já vím, nějak ten porod dopadne, teď ještě taková maličkost - otěhotnět 😀 😀 😀 ale když jsi zvládla dvojčátka a teď je na cestě další, taky to doufám nějak zmáknu 😉 dodáváš mi energii, děkuju 🙂

inkal
17. čer 2011

Já zjistila ve 40 letech,že mám něco jako dvojitou dělohu 🙂 Mám dva krásné zdravé syny 20 a 11 let.Myslím,že čím méně člověk ví tím lépe......U prvního mě ke konci zašili a druhý se narodil v 30 týdnu.....vše jsme zvládli tak jak to přišlo bez nějakého trápení a předvídaní situací.Otěhotněla jsem vždy napoprvé.Myslím,že vše je velice individuální a důležité je jen nepřipustit si nějaké komplikace k Tělu!!

andicek
19. črc 2011

Ahojky holky, můžu se zeptat, za jak dlouho jste otěhotněly po odstranění děložního septa? Děkuji moc! Budu ráda za každé info 🙂

renca2
26. črc 2011

@andicek ahoj andicek,na odstranění jsem byla v lednu a v červnu jsem už otěhotněla 🙂 přeju rychlé těhulkování

renca2
26. črc 2011

@jecidlo gratuluji k třetímu děťátku,přeju hodně zdravíčka 🙂

andicek
27. črc 2011

Ahojky Renčo, děkuji moc za info, ještě otázku, jestli jsi po té resekci špinila nebo krvácela v 1. trimestru? Děkuji moc 🙂
Jecidlo také moc gratuluji k třetímu miminku 🙂))

jecidlo
21. srp 2011

caute babky, tak test druhe delohy dopadl velmi dobre anicka se narodila v 35+6tt, 2570g a 46cm, ted je nam 6 tydnu, narostla uz o 10 cm a vazi vic nez 2x tolik 😀 az ted si ale uvedomuju kolik jsem mela vlastne volneho casu, kdyz jsem byla jenom s dvojcatama 😝
krasny zbytek leta 😵

bufina
25. srp 2011

@jecidlo Grauluji, to je super že v bříšku vydržela tak dlouho 🙂

vesna82
25. srp 2011

Ahoj, už jsem tu jednou psala jako těhotná. Mám uterus bicornis, a před dvěma měsíci se mi narodil chlapeček přes čtyři kila, den po termínu, a přirozeně 😉. Píšu to pro povzbuzení budoucích maminek, protože mě v těhotenství doktoři dost strašili že bude pravděpodobně problém s donošením miminka, a budu rodit císařem.. Dost (a zbytečně) jsem se tím stresovala, počítala každý další týden kdy byl ještě v břiše, a můj čtyřkilový cvalík si zatím v klidu lebedil i v rozpůlené děloze. 🙂
Hodně štěstí všem, a nenechte se vynervovat 🙂

smutnounka
26. srp 2011

ahoj holky chtela bych se podelit se svojim pribehem.mam zasebou porod ve 25tt samozrejme mrtve mimi :o( za cele tehot.mi nebylo receno ze mam nejakou vadu delohy o 2mesice pozdeji jsem znovu otehotnela nejak rychle necekane ted jsem tehotna 13.tt plus 3 dny.a lekari mi zdelili ze mam delohu ve tvaru srdce,kreslili mi to na papir a vypadalo to jako srdce z nejakou prepazkou musim rict ze uz 2roky ziju ve velke britanii na mou otazku proc mi to nerekli drive u prvniho tehu mi rekli ze to nevi ze nic nikdo nezjistil ted se pry bude pozorovat aby rostlo v te vetsi pulce ja uz jim neverim a nevim co si o tom myslet mam strasny strach ze o mimi pridu zatim rostlo tak jak ma mate nekdo stimhle skusenosti prosim.

kristynaw
26. srp 2011

@smutnounka ja mam to stejne jako ty. tvar srdce s prepazkou. mimi mam vzdy na prave strane, ted uz cekam 4te...o jedno jsme prisli v 6tt. je zvlastni,ze ti na to neprisli,kdyz na ultrazvuku je to normalne videt...taky jsem kvuli tomu vzdy na progesteronu a pak udrzovani tehu kvuli predcasnym kontrakcim...drz se,snad uz bude vse dobre!!!

smutnounka
26. srp 2011

smutnounka @ kristynaw ahoj dekuji ze jsi mi odepsala to fakt potesi.no ja prave taky nechapu proc na to neprisli u prvniho ani to nebyla vada delohy ja u prvniho mela neco z placentou doktor rekl ze ta jedna cast je uplne asi malinka proto nebyla videt tak si rikam ze treba roste tam kde ma v te vetsi kdyz zatim neni zadny problem zadne krvaceni nic nesnasim tady v anglii ty doktory no stres strasny neumim myslet uz pozitivne ale tobe gratuluji jsi sikulka zes to vsecko takhle zvladla.me ceka 16zari ultrazvuk tak se budu modlit.

jecidlo
28. srp 2011

@smutnounka je mi lito co mas za sebou, ale je mozne, ze to s tim tvarem delohy vubec nesouviselo, to se nekdy stava :( ja jsem u obou tehotensvi mela spis problem s aktivitou delohy, jakoze jsem mela tvrdnuti bricha nekdy od 11tt ac se to zda neuverielne, bylo to spis na psychiku. me to taky rekli az kdyz jsem byla na stimulaci, ale rekli mi to ve skotsku, predtim doma v cr se gynekolog nikdy ani nezminil... drzim pesti at je vsechno v poradku 😵

smutnounka
28. srp 2011

smutnounka@ jecidlo jo jo v prvnim tehu mi tady v anglii doktori nerekli ze bych mela problem z delohou ja si myslim a to nejsem lekar ze to proste museli videt kdyby byla vadna no a ted jen poprvnim ultrazvuku rekli tohle a to ten ultrazvuk nedelal zadny specialni doktor jen sestra v nemocnici premyslim ze pujdu do cech jeste uvidim tvrdnuti bricha nemam,zadne obtize take ne,pri prvnim jsem krvacela ted je to jine ted nic tak ti dekuji zes napsala jinak mas krasne deti preji hodne zdravicka a same rsdosti. 😉

smutnounka
28. srp 2011

@jecidlo jo jo v prvnim tehu mi tady v anglii doktori nerekli ze bych mela problem z delohou ja si myslim a to nejsem lekar ze to proste museli videt kdyby byla vadna no a ted jen poprvnim ultrazvuku rekli tohle a to ten ultrazvuk nedelal zadny specialni doktor jen sestra v nemocnici premyslim ze pujdu do cech jeste uvidim tvrdnuti bricha nemam,zadne obtize take ne,pri prvnim jsem krvacela ted je to jine ted nic tak ti dekuji zes napsala jinak mas krasne deti preji hodne zdravicka a same rsdosti. 😉

achina
30. srp 2011

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, tak se konecne ozyvam.

@smutnounka - je mi hrozne lito, co se stalo, clovek si to neumi predstavit, kdyz si tim neprosel. Ale hlavne, ze jsi znovu tehotna, v tom problem neni, takze to je hlavni. Nektere zdrave holky neotehotni vubec a furt cekaji a cekaji. Proste vsude je neco. Jak pise jecidlo, opravdu to nemusel byt problem delohy, ale neco uplne jineho. Vim, ze to asi moc nejde, ale zkus se co nejmin stresovat. S tema ultrazvukama to nemusi byt vzdy 100%. Mne pri pri porodu cisarem udajne prepazku castecne odstranili, kontrolujici doktorka mi pri propusteni rekla, ze tam uz zadnou nevidi a ted mi gynekolog, rekl, ze ji tam mam porad, ze to vetsinou nejde uplne odstranit, tak tomu vubec nerozumim a dost me to stve. Spolehala jsem na to, ze druhe tehu bude vice v pohode. No a jeste jedna vec. Mne gynekolog na prepazku (nebo vlastne dve delohy - to se dlouho nevedelo, co to je) prisel bez UTZ, jen rukou. A to se pak u Apolinare divili, jak to mohl poznat....
No, ale proc pisu. Vypada to, ze jsem podruhe tehotna. Mam teda prepazku - neprepazku, opravdu ted nevim, ale asi tam stale je (puvodne, jeste v tehotenstvi mi tvrdili , ze mam delohy dve, komplet rozdelene), poprve bylo mimi v prave pulce, ted je v leve, uf, uf.... ☹ Taky si mohlo vybrat uz tu osvedcenou 🙂 No, jeste jsem to skoro nikomu nerekla, protoze to ze zacatku vypadalo velmi zle. Zacala jsem hodne krvacet, a to jsme zrovna byli na dovolene. Byla jsem uplne na nervy, jednu noc ze me odesla velka srazenina a voda. Takze jsem byla presvedcena., ze jsem potratila. Ale kdyz jsem sla pak k dr. tak byl sam prekvapeny, ze je vse ok. Ale sem tam me stale boli v podbrisku jako pri menstruaci a krvacim. Doktor rika, ze to muze byt ta druha polovina delohy, ale ja to v prvnim tehu nemela, navic, se pry toho diky hormonum v tele nestava. Tak se chci zeptat, jestli jste toho nektera mela a jestli se da rict, do kdy je to rizikove obdobi krvaceni. Ted jsem jakz takz ok, akorat PRISERNE unavena a docela i vystrasena.
jinak
@jecidlo - velka gratulace k miminku, jsi dobra !! at to jde co nelip, mam kolem sebe ted vice mamin, ktere maji 3 deti, a musim rict, ze smekam, mne dava zabrat jedno, sice strasne zive, ale to neomlouva, porad je to jedno dite 😵
mejte se, ahojky

sedmitecka
1. zář 2011

@kristynaw rada jsem si precetla zpravicku od tebe 🙂 mam taky tvar srdce a centralni prepazku, za tyden me ceka laparoskopie a hysteroskopie, aby se na to mudri koukli hodne zblizka, jelikoz ani po 2 IVF se nam tehu nepodarilo, test je vzdy slabe pozitivni a pak to jde do haje....mam za sebou i zamlkle tehu, nikdo mi nedokaze rict, jestli za to mohou ty moje dve delohy, tak moc rada ctu, ze i s touto anomalii jde v pohode otehotnet a donosit ditko 🙂

januzza80
3. zář 2011

Ahojky holky,ja rada napisu co se mi prihodilo.Ja kdyz jsem chodila na normalni kontroly jeste v Cr,tak gynekolog mi prave rikal,ze mam delohu ve tvaru srdce,ale ze se to stava.Prvni dite jsem mela po roce a pul snazeni.Byla jsem z toho nestastna.Dlouhe snazeni plus do toho infekce,ale diky pomoci gynekologa jsem otehotnela a nemela jsem nidky pak problemy a dalsi dve tehotenstvi bez problemu.Tak dufam,ze vam aspon udelam radost.