Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

vercaz
25. bře 2013

ahoj holky, já doporučuju přepážku odstranit, pokud to jde. Mně doktoři po jednom zamlklém těhu řekli, že mám částečnou přepážku v děloze, ale že to dalšímu těhu nebude vadit, že se děloha roztáhne. No, dopadlo to potratem ve 23 tt, kdy už děloha nezvládla se dostatečně zvětšovat.Pak z doktorů vypadlo, že je přepážka asi přes celou dělohu a že se jedná spíše o zdvojenou dělohu. Pak už jsem se obrátila na specializované pracoviště, kde při laparoskopii vyloučili zdvojenou dělohu, ale potvrdili "pouze" přepážku, kterou rovnou při hysteroskopii odstranili. Pro další těhotenství by to mělo být určitě lepší, než pokud by tam přepážka zůstala.

kikipaja
26. dub 2013

já mám dvě dělohy a otěhotněla jsem normálně, a holčička se mi narodila v termínu je v pořádku a roste 🙂

jennyska
4. lis 2013

@jecidlo @smutnounka @macek83 @achina @brsh @bendul @ilaf @kikipaja @evikrou @kovarovakobyla @alca1985
@marsisen

Ahoj snažillky, těhulky a maminky,

ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich osobních zkušeností do naší koníkovské Wiki knihovničky na téma Děloha. Knihovničku si spolu se všemi těhulkami, snažilkami a maminkami z MK tvoříme, abychom v ní našly vše, co potřebujeme a rychle a přehledně 😉

Proto, prosím, vložte své zkušenosti s různými problémy týkající se ženské dělohy do tohoto článku https://www.modrykonik.cz/deloha/ a pomozte ostatním ženám, které si právě prochází podobným obdobím a hledají radu, pomoc, podržení...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den 🙂
Janča

evikrou
4. lis 2013

Ahojky holky, už jsem tu před rokem psala...mám dvě dělohy, dva čípky a dvě pochvy.Dva roky jsme se snažili. Doktor mi nedoporučil operaci. Min.rok jsem v září otěhotněla byla jsem šťastná, ale doktor mi oznámil, že mimi je moc malé a vypadá že se nevyvíjí a týden na to jsem už ležela v nemocnici na vyčištění. Bylo to v 6. týdnu. Mimi bylo v pravé děloze. Byla jsem moc smutná, ale bolest postupně polevovala a začali jsme se snažit dál. A tento rok se mi v červenci podařilo podruhé otěhotnět...zas v pravé děloze ..jsem 18.týdnu a zatím vše ok miminko v pořádku děloha se roztahuje...A doufám v to, že to takto půjde dál a děloha to vydrží co nejdéle nejradši dokonce...

alca1985
4. lis 2013

@brsh Ahojky, už jsem tu dlouho nepsala. U mě se nic zatím nemění. Doktor mi řekl že k otěhotnění by to nemělo bránit. Tak myslím pořád pozitivně a doufám že má pravdu! 🙂 Držím ti palečky ať je všechno O.K.!!! 😉

alca1985
4. lis 2013

@evikrou Věř že všechno bude O.K. a tak to i bude. 🙂 Držím palečky!!! Mám ty samé vady jako ty (dvě dělohy, dva čípky a dvě pochvy). Je dobré vědět že se to podaří i s těmi všemi křižovatkami! 🙂

romantika
4. lis 2013

holky drzim vam palce, jen pro odvahu a povzbuzeni, v baraku znama ma také dve dělohy. Prisly na to az po prvním porodu. Nic neodstranovali a otěhotněla v klidu i podruhe a ma dve krasne zdrave deti. Jedine co rikala, ze vždy rodila predcasne, protože ta děloha byla pro prcka ke konci mala a uz chtěl ven.
Tak drzim palce a at mate doma krasne drobecky.

brsh
5. lis 2013

@alca1985 ahoooj 🙂 ja taky nepsala - uz nejsem dvoudelozka 😀 dobre jsem udelala, ze jsem sla na laparku - aspon dr prisel na pricinu, proc nemuzu porad otehotnet. Nasli mi endometriozu, takze jsem si po lsk dala pulrocni prechod s hormony a pak rovnou IVF. Drzim moc palce, at se brzo zadari 😉

macawild
18. únor 2014

Ahoj holky...ahoj Verco 😉 mela jsem uterus septus, ale nastesti taky proziravyho doktora a tak mne v unoru 2012 odoperovali. Sice tam pry kousicek toho septa zbyl, ale predtim jsem ho mela pres celou delohu. V cervenci 2012 jsem v podstate na prvni pokus otehotnela a v dubnu 2013 se nam narodil krasnej chlapecek 😵 sice jsem si konec tehotenstvi prolezela, ale to nemusi nutne souviset s tou delohou. Mam na vas takovou otazku -nekde jsem cetla, ze tyhle vady delohy mohou mit souvislost s vyskytem oligohydramnionu (malo plodovky)...nevite o tom nekdo neco? Nerikal vam k tomu neco doktor? Pripadne nezeptaly byste se...vic hlav vic vi 😉
nase situace je totiz takova, ze malej ma postizeni...ma PEC, coz je vada nozicek o ktery jsme vedeli uz z UTZ z 20tt a k tomu po porodu pribyla vykloubena kycel, coz je nejtezsi stadium displazie kycli. Obe jsou to vady relativne bezne, ale taky obe mohou a nebo nemusi souviset s vadama delohy, pripadne vyskytem oligohydramnionu. A ja ted strasne premyslim jestli si troufneme na druhy decko 😔 doktor sice rikal, ze kazdy dalsi tehotenstvi uz bude min rizikovy, ale mne by spis zaimalo, jestli se da odhadnout do jaky miry muze ta VVV delohy ovlivnit prave ten oligohydramnion. Diky moc za reakce, nazory, pripadne pruzkum u doktoru 😉

alca1985
20. únor 2014

Ahojky holky! Tak v lednu jsem zjistila že jsem těhotná (menstruace nikde a pozitivní těhotenský test). K doktorovi jsem šla 17.1. (měla jsem křečovitou bolest v podbříšku, špinila jsem a bolest začla i v křížích-tyto bolesti trvaly tak 5 až 10 min. a pak to přešlo), na kontrole mi potrvdil těhotenství. Podle UTZ jsem byla v 4tt, na další neplánovanou kontrolu jsem šla 27.1. protože jsem začla krvácet, to taky netrvalo zas nějak dlouho ale pro jistotu jsem chtěla kontrolu jestli vše v pořádku. Podle UTZ jsem byla v 6tt co odpovídalo a bylo i vidět embrio. Doktor mi předepsal utrogestan, ten sem použila 3x protože jsem po něm spíš špinila než bez něj. Od té doby bylo všechno O.K. Až do další kontroly ( 18.2.) kdy jsem měla být podle UTZ v 9tt a doktor mi zdělil že se jedná o zamklé těhotenství a hned na další den jsem šla na revizi. Můj gynekolog mě i prováděl zákrok (chtěl ho provést on a já to chtěla taky, říkala jsem si že si dá víc záležet když jsem jeho pacientka). Povzbuzoval mě a říkal že aspoň víme že mohu otěhotnět. Jen pořád přemýšlím jestli za to zamklé těhotenství může ta má VVV (zdvojená děloha,dva čípky a dvě pochvy).

miki85
15. bře 2014

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti s odstraněním děložní přepážky.
V lednu jsem otěhotněla, ze začátku jsem krvácela, tak jsem chodila na kontroly po týdnu. Navíc mi zjistili, že mám vajíčko uhnízděné v rohu dělohy, prý nejspíš kvůli přepážce. Doktorky měly obavy, ale doktor mě uklidnil, že se děloha roztáhne, ať se nebojím. Navíc mi zjistili, že čekám jednovaječná dvojčata. Do 8tt bylo vše v pořádku, za týden jsem si měla přijít pro průkazku, ale ani jednomu prckovi už nebilo srdíčko. :( Hned druhý den jsem šla na revizi. Teď jsem 3 týdny po revizi a doktor mi doporučil, ať jdu na odstranění přepážky. Mám ji prý částečnou, ale mohla zapříčinit potrat. Mám se rozmyslet a přijít po menstruaci.
Bojím se, aby se to neopakovalo, tak se spíš přikláním k odstranění, ale není možné, že to pak nadělá ještě větší neplechu než když tam přepážka zůstane? Třeba tam zůstane nějaká jizva a šance na otěhotnění se zmenší? Na vše se ho zeptám, ale než tam půjdu, tak se snažím zjistit co nejvíc informací...

andysek221
6. kvě 2014

ahojky holky,mám stejný problém.Mám dvě dělouhy i dva čípky.Byla jsem dvakrat tehotna a dvakrát sem také potratila ve 20.týdnu teď naposled to bylo zdravé byla to holčička takže mě posílají na operaci.Vubec nevím jak to udelaji.. 😒 😒

brsh
9. kvě 2014

@miki85 @andysek221
ahoj holky, určitě na operaci běžte! Nikdo neříká, že není reálný donosit zdravý miminko do konce těhotenství, ale prostě děloha je s tou přepážkou menší a některý trvá než se dostatečně vytáhne, aby tam mělo miminko prostor, a proto jsou ty potraty ☹ Já jsem byla v srpnu 2012 na operaci - nebylo to fakt nic strašnýho. Bolí po tom břicho, ale s endometriozou jsem zažívala větší bolesti při ms..... dá se to v klidu vydržet a šanci na další otěhotnění to určitě nesnižuje...právě naopak vám to pomůže mimčo v klidu donosit.
Takže za mě určitě jo a ani neznám nikoho, kdo by to nedoporučil............ 🙂 já mám 2012 operace/2013 IVF (kvůli endo)/2014 mimino 🙂

andysek221
9. kvě 2014

ahojky,me posilaji na laparoskopii..30.5 jdu na prohlidku nejspis a domluvit si termin operace.Chvílema mám strach,ale pak si říkám když to tady takhle čtu tak se i těším,že pak budu mít určite už konečnš vlastní miminko 🙂 ..slovo potrat nemuzu ani slyset už je to pro mě hrozný ve 20letech mít za sebou dva potraty 😒 😒 ,ale jinak to zvládám 🙂 😉 a já měla vše OK...miminko se vyvíjelo všechno bez komplikací a nastav 20týden a proste bolesti.nafukovani bricha zacala jsem se otevirat a rikam a jej a je to tady znova jak kdybych mela v sobe spinac a citil ze nastal 20 tyden a proste to mimi musi ven..jak pises brs neni dostatecne vytahla ta deloha a proste ten plod to neunese...tak sem zvedava na tu operaci a potom... 🙂 🙂 🙂 🙂

brsh
14. kvě 2014

@andysek221 musíš dát před nick zavináč, aby dotyčná věděla, že píšeš 🙂
Právě proto, že jsi takhle mladá do toho jdi a uvidíš, za rok je z Tebe mamka! Já jsem loni touhle dobou podstupovala IVF a dneska mám doma tříměsíční holčičku 🙂 na IVF jsem byla kvůli endometrioze, ne kvůli dělohám (vlastně děloze), tak se neboj a jdi do toho 🙂 Po operaci to bolí asi jako silnější menses, nic strašnýho. Držim moc palce!!

andysek221
15. kvě 2014

@brsh dobre....uz jsem dala zavinas 🙂 jo 30.5 jdu na predoperacní.No mam strach,ale vim ze urcite jednou ze me ta mamka bude 🙂 na to se tesim nejvic..No tak silnejsi menses mam uz ted po tech dvouch potratech.Jinak dekuju za podporu @brsh moc me to potesilo jak si to hezky napsala to ze za rok bude ze me mamka...moc hezky..dekujuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

brsh
1. čer 2014

@andysek221 tak jak jsi na tom? 🙂

andysek221
4. čer 2014

no tak jak jsem na tom? mam dve pochvy,dve delohy a i dva cipky....sami nevi jestli to pomuze,ale ze mi odstrani prepazku.,..tak do nemocnice nastupuju 8.9 a budou me operovat 9.9.tak sem zvedava 😉

andysek221
4. čer 2014

@evikrou ahojky mám to samé a jdu na odstranění septa v pochvě ja byla tehotna dvakrat a dvakrat sem potratila ve 20 tydnu a jak ses na tom ty?ses mamkou uz????taky bych rada byla... 🙂 🙂 🙂 🙂

evikrou
4. čer 2014

@andysek221 ahojky 31.3.2014 jsem se stala maminkou 🙂 narodila se mi dcera Nikolka...nerodila jsem klasicky... jelikož díky té mé vadě se báli, že bych se potrhala...těhotenství probíhalo dobře...práva děloha se roztahovala....a kdyby se nebáli tak bych donosila dokonce ale ve 39. týdnu jsem šla na císaře.. císař nic moc...měla jsem jen částečnou anestezii. Ale když mi jí přišli ukázat k hlavě všechna bolest byla nepodstatná...takže maminky do toho a nebojte se určitě se to povede....nebyla jsem na žádné operaci po třech rokách snažení se to povedlo...a měla jsem bezproblémové těhotenství 🙂

evikrou
4. čer 2014

@andysek221 myslíš že má ta přepážka v pochvě vliv na to těhotenství? Jako donošení?

brsh
4. čer 2014

@andysek221 ja jsem myslela s tou ope 😉 predtim jsi psala, ze jdes na konci kvetna na predoperacni. Tak proc nakonec az zari? Jinak na tehotenstvi to vliv ma, miminko tam muze mit malo mista...

andysek221
8. čer 2014

@evikrou zavidim ti to ja byla dvakrat a potratila jsem ve pokazdy ve 20 tak me prave odporucily jit na operaci...@brsh ma to vliv vit?ta prepazka?no prave ze se mi nema kam ta deloha roztahovat proto jsem potratila je tam na ni asi malo mista....no predoperacni to sem asi napsala blbe to bylo jen bysetreni a domluveni terminu operace..a proc az v zari?nasla jsem is praci a zaskakuju zatim jen dovoleny a v lete maji ty dve zensky dovolenou tak proto az v zari vis...protoze je budu zaskakovat tak by nebyl cas na operaci...je lepsi ze je to az v zari budu na to mit spoustu casu musim si obehat doktory....tak uvidim jak to vse dopadne sem zvedava... 🙂 🙂 🙂 ja doufam ze ta prapazka vliv ma nooo kdyz se nema ta deloha kam roztahovat...uvidim co mi reknou a co zjisti... 😉 😉 😉

galpetka
8. čer 2014

@miki85 ahoj, nevim jestli je to jeste aktualni, ale ja mam taky v deloze prepazku a pred mesice se mi prirozene narodil zdravy chlapecek, jen na 37. tydnu, jinak vsechno v poradku. V tehotenstvi jsem krvacela kolem 15tt, ale vsechno dobre dopadlo. Doktor rikal, ze to je docela casta zalezitost, ale hodne zenskych o tom ani nevi..

miki85
8. čer 2014

@galpetka Ahoj, po konzultaci s doktorem a ještě jednou doktorkou jsem se rozhodla, že to zkusíme ještě jednou. Doktorka říkala, že to nevidí tak tragicky. Je to nejspíš jen částečná přepážka nebo srdčitá děloha (to by operovat stejně nešlo). Tak jsme se začali snažit znovu a uvidíme. Snad to tentokrát dobře dopadne.. Díky za pozitivní zprávu. 🙂

galpetka
8. čer 2014

@miki85 tak to máme hodně podobný, já mám prej sedlovitou dělohu. Ono co doktor, to názor.. mně taky jeden říkal, ať si to nechám odstranit, jinej, že není potřeba, že se pak ta přepážka "připlácne" na stěnu dělohy a taky že jo, Obzvlášť, když ji nemáš přes celou dělohu. Taky se mi plod uhnízdil v koutku dělohy a ničemu to nevadilo.. držim palce, ať to všechno dobře dopadne! Určitě dopadne 🙂

galpetka
8. čer 2014

@miki85 a naopak mi doktor říkal, že by do dělohy "neřezal", že se to poddá.. je mi hrozně líto, co Tě potkalo, ale řekla bych, že to s přepážkou nesouviselo, to se bohužel stává ☹. Teď už to stopro bude všechno v pořádku!! Já krvácela docela hodně a pak jsem dlouho špinila, měla jsem klidovej režim a všechno bylo ok

evikrou
9. čer 2014

@andysek221 a máš Tteda přepážku v pochvě nebo v děloze?V děloze určitě vadit může,ale v pochvě myslím, že až tolik ne..co se týká těhotenství...já mám tu pochvu rozdělenou přepážkou a je to jako dvě pochvy a dvě dělohy oddělené a dva čípky..takže mě můj gin.nedoporučil operaci a při pohlavním styku mi to nevadí...Mě dělalo spíš problém otěhotnět asi jak jsou ty dvě dělohy a dva cykli.. Ale každopádně zda ti to pomůže tak neváhej mě kdyby taky řekli, že by mi to pomohlo tak jdu a udělám pro mimi cokoli🙂))Ale mě se mimi na podruhé povedlo a až jsem se divila jak vše probíhalo hladce až na malé zašpinění v 9 a 19 týdnu🙂Hodně štěstí určitě se to povede 🙂

andysek221
10. čer 2014

@evikrou
prepazku mi rikaly ze mam v pochve,ale v papirech i pisou :patrné dve dutiny delozni oddelene prepazkou jiz od hrdla delozniho septum v oblasti isthmu sire 2,3mm a smerem kraniálně se rozsiruje
a pak jeste v druhych papirech mi pisou : spec.v pochve septum v kranialnich 2/3 pochvy
jo a jeste mi rikaly ze ja do ty levy delohy otehotnet nemuzu ze vzdycky kdyz otehotnim tak jen do pravy ta leva je proste nejaka slepa..mensi atd...no nevim jestli porozumis..a jinak moc velky dik za podporu 🙂 😉 😉 😉 😉

evikrou
11. čer 2014

@andysek221 já mám také tu levou dělohu menší. A je pravda, že první mimi bylo v pravé a Nikolka také...tak to jo já myslela ,že ti budou odstraňovat přepážku v pochvě...každopádně, až už to tam máš jakkoliv tak určitě ti to pomůže...ale jak tak čtu tak vypadá, že máš jednu pochvu a v ní přepážku a máš asi teda dvě oddělené dělohy..když ono je těhle gen. vad hrozně moc a různé způsoby...máme asi něco podobného. Jen mě se ta pravá děloha roztahovala bez problému...a první se mi mimčo přestalo vyvíjet a bylo to v 6.týdnu..kdy to ještě není človíček...ale stejně to je hrozně bolestivé. Takže si nedokážu představit jak to musí bolet ve 20.týdnu..pak písni jak to vše dopadlo...