Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

hrompaja
3. čer 2015

Holky,ale docela jste mě překvapily,já jsem si myslela,že jsem snad jediná na světě,kdo to má.Doktoři se mě ptali,jestli tu moji dokumentaci můžou použít k výuce.Jo někdo je známý svou tváří,a někomu fotí ultrazvukem dělohu 😀

rozalia11
3. čer 2015

este som nepocula o dve maternice?to teras prvi krat vydim ?a je to naozaj mozne?

hrompaja
4. čer 2015

Taky jsem tomu nevěřila,ale je to tak.Má dvě části,ale jen jeden čípek.

rozalia11
4. čer 2015

@hrompaja aha uz capu ale je to divne ....nemala by som ani sajnu o tom pocut teras u vas to citam...ale verim lebo vy ste uz skusenejsie ako ja 🙂

vystkl
11. čer 2015

@hrompaja dobrý den, chtěla bych se zeptat... je mi 16 let a včera mi při ultrazvukovém vyšetření zjistlili že mám také dvě dělohy a jeden čípek... už od malička jsem typ který je hodně zaměřený na děti mám dva mladší bráška a spousty dětí hlídám a vždycky jsem chtěla mít jednou velkou rodinu 3-4 děti, protože sama jsem ze 3 sourozenců. V nemocnici mi řekli , že je velká šance rizikového těhotenství a porod bývá často císařským řezem, ale já jsem vždycky chtěla rodit normálně... myslíte že je nějaká pravděpodobnost mít i při císařském řezu 3-4 děti?

cacenka_d
11. čer 2015

@vystkl Porod se nikdy dopredu, kor kdyz nejso tehotna rict, rizikovejsi to rozhodne je, ale muzes mit vsechno i uplne v pohode, tohle ti ted nikdo nerekne. Ba naopak nemusi byt pak problem v tomhle a muzes mit blbe uzkou panev, prcek se neotoci cokoliv to se proste neda rict.

hrompaja
11. čer 2015

Ahoj,no jasně,že jo.Já jsem rodila normálně,ale když jsem ležela na zádech,tak jsem to břiško měla ze šikma,tak úplně šejdrem.To ale ještě nevěděli,že něco takového vůbec mám a tak mě chtěli taky vzít na císaře,ale neřekli mi to na gyn.,ale doktor na interním,jak mi dělal předoperační vyšetšení.No a z toho strachu jsem ten večer porodila a normálně.

lina2015
8. črc 2015

Ahoj, taky se přidávám - mám dvě dělohy (uterus duplex s přepážkou) + 2 čípky
.... a jsem v 6.měsíci těhotenství = )
Taky mě strašili, ale je třeba věřit - sama sobě a hlavně miminku.
Děloha je nesmírně elastická a musí prostě vydržet ; )
Zatím je vše bez problémů a drobek se má tam uvnitř čile k světu.
Přeju hodně štěstí

veroushek
9. črc 2015

Muzu říct,'ze me taky každej straší, ale otehotnela jsem celkem rychle ( 3 měsíce to trvalo) a prcek se drží, přežil i stěhování a moje dreni na byte, chodili jsme spát tak o půlnoci uplne vycerpani a vstávali v 7. Pravda, jsem na rizikovem a nějaké ty problémy mam ( spineni a občasné krvácení, nadmerne tvrdnuti dělohy i pres brani magmezia, ale když se to objeví, tak nohy nahoru a ležím) , ale drží se🙂 uvidíme, co porod. Deti chceme taky 3-4 . Je to fuška, ale je to krasny🙂 a rodit chcu taky normálně, tak uvidime🙂

lina2015
9. črc 2015

Tak to jsi dobrá s tím bytem : )) mi stačí, že jdu po práci vysát a vyžehlit a neudělám pak už vůbec nic, jsem totálně vyšťavená. Rizikáč mě asi taky nemine, půjdu příští měsíc. Můžu se zeptat, jestli jsi na něm od začátku těhotenství ? musela jsi na něj nastoupit na základě Tvých problémů se špiněním atd nebo automaticky kvůli diagnoze? a jak ho zvládáš? kdy máš termín ? : )

veroushek
9. črc 2015

@lina2015 Dr. me do toho tlačila od začátku kvůli diagnoze, ale já jsem se cítila fakt dobre a pak kvůli tem problémům jsem už musela.. Jinak se cítím ted dobre, jak je to všecko za nama a je vice odpocinku🙂 termín mam 29. 10. Dnes jsem začala 7. měsíc. 🙂 a jak se cítíš ty? Podle me je dulezity dat na vlastní intuici a poslouchat svy telo🙂

lina2015
10. črc 2015

Právě že taky dobře : ) jsem rada. Jee ja mam termin 1.11 🙂) tak to si budem drzet palce j? 🙂

veroushek
11. črc 2015

@lina2015 dobre tak budem🙂 a stále doufám, ze budu rodit normálně, jsem tak nějak vnitřně presvedcena, ze to zvládnu...ale uvidíme...asi jsem divná nebo naivní, ale cca 13 hod bolesti mi prijde snesitelnejsi než komplikace spojené s císařem. Hlavně klasicky porod pro me představuje větší šanci na 3 - 4 deti a svobodu v tom, ze si sama řeknu, kolik jich chcu. Tak uvidim no 🙂 a tobě Dr. neschopenku nedoporucil? Jinak jsi v poho? Žádné komplikace? To bys mela fajn 🙂 ja mam furt spineni a při namaze krvácení a nadmerny tvrdnuti dělohy, tak proto je lepší, když su doma...

lina2015
13. črc 2015

Vidíš, mi doktor řekl, že vzhledem k deformaci dělohy budu rodit "s největší pravděpodobností" císařem, vzala jsem to jako fakt a nic proti tomu nemám. Možná budu i klidnější než kdybychom "zkusili" rodit normálně .. Hlavně, aby dítě bylo v pořádku - jak ho ze mě dostanou ven už neřeším = ) bavili jsme se o dalších možných těhotenstvích a říkal, že pokud se děloha/dělohy po prvnímí těh. osvědčí, není problém s dalšími dětmi (ale pravda, celou dobu jsme se bavili o variantě císař). Neschopenka se s touto diagnozou prý hodně pojí s typem zaměstnání, co děláš. Pokud se sedí v kanclu a jenom ťuká do pc, je to něco jiného než když se musí pracovat ve výrobě, zvedat těžké věci, nebo pracovat dvanáctky, být v práci ve stresu atd. To je pak nástup na neschopenku jasná a okamžitá věc.. Takže zatím trčím u pc v práci, nicméně za 2týdny nastupuju na rizikáč (už se těším, v práci mě to děsně nebaví a to ranní vstávání mi najednou hrozně vadí). Je pravda, že je to taky tím, že zatím nemám žádné komplikace.
Jinak je srandovní, jak je dítko v té jedné děloze - když celou noc ležím na levém boku, mám pak ráno vlevo na břiše celkem solidní šišu : )) druhá strana jako by byla netěhotná. Jo a od včerejška se mnou mimino něak nemluví : / o víkendu se krásně hemžilo a teď je tam už asi 24 hodin nějaký divný klid, vždycky mě to vyděsí - ale v 6 měsíci je to asi normální ... Moc ti držím palce, ať Tě nic netrápí a ať se vám oběma daří ! 🙂 a hlavně se šetři !!

lina2015
13. črc 2015

...teď mě tak napadá, že by stálo za hřích založit fórum "dvě dělohy a porod", že? Docela by mě zajímalo, kdo rodil normálně a kdo přirozeně... + všechny zkušenosti

kminek
31. srp 2015

@lina2015 Ahoj holky, já mám taky dvě dělohy a dva čípky. Měla jsem i přepážku, ale tu jsem si nechala loni odstranit. Nyní jsem 17+1. Hlavně jsem se chtěla zeptat na ten porod 🙂 Ještě když jsem nebyla těhotná doktor mluvil o císaři, teď neříká nic tak nevím. Ráda bych se na to připravila dopředu 🙂 Budu moc ráda, když se kdokoliv kdo má tuhle vadu podělí o své zkušenosti.

lina2015
31. srp 2015

@kminek: Ahoj, vítej do klubu : ) to máš fajn, že už Tě zbavili aspoň té přepážky, mi to nedoporučovali - měla jsem jí úplnou/až dolů... Taky je dobrý, že už jsi za prvním trimestrem, jsi z nejhoršího venku, teď už určitě bude všechno v pohodě. Já zrovna začínám 31.tt a mám (musím zaklepat) bezproblémové těhotenství. Pomalu budeme s dr. plánovat porod - půjdu určitě císařem (u uterus duplex se přirozený porod většinou ani nezkouší). Cís. řez se dělá hlavně kvůli ruptuře dělohy, která hrozí, kdybys hodně tlačila, protože v našem případě se neví, v jakých místech je děloha/jsou dělohy tenčí a tlustší.Ale taky kvůli oběma menším čípkům atd. ..je to ho asi víc. Musím přiznat, že mi c.řez vůbec nevadí a už se těším, až budu malou držet v náručí.
Otázkou je,jak to bude u Tebe, když Ti přepážku odstranili, ale myslím, že Ti taky doporučí c.ř.
Do té doby se moc nepřepínej, moc nelítej a horlivě necvič, přeci jen těhotenství s našim "problémem" je taková křehká záležitost : )) tak raději opatrně. Kdykoliv napiš. pa L

kminek
31. srp 2015

@lina2015 Děkuji žes napsala 🙂 Popravdě mě císař taky nevadí 🙂 Chtěla jsem to hlavně vědět, protože kdybych rodila přirozeně chtěla jsem si koupit Anniball a cvičit. Samozřejmě se radši zeptám doktora tak doufám, že mě nepřekvapí 🙂 A půjdeš pod celkovou narkózu nebo spinal? Já pokud bych si mohla vybrat, tak radši tu částečnou ať jsem aspoň trochu u toho. Taky se moc těším až bude prcek s námi. Ty už to más za chvilku tak se opatruj a budu ráda když se zase ozveš 🙂

lina2015
31. srp 2015

...mají se mnou v plánu epidurál, jsem ráda, protože budu při vědomí - manžel bude se mnou (za plachetkou) a doufám, že budeme společně nervozně čekat až mimi poprvé zakřičí : ) už se fakt těším. Zrovna jsem se vrátila z předporodního kurzu - probíral se porod/první doba porodní - a zlatej císař, povím ti = ) bude ale asi docela dobrý, aby se o nás někdo trochu postaral, až bude "po"...bude nutnější miminko častěji přikládat, aby se rozběhla laktace a asi budeme víc unavené, ale bude to krásný : ) a cítíš se jinak dobře? vše ok ? napiš pa

kminek
31. srp 2015

A už máte sjednaný termín porodu? 🙂 Na kurz se taky chystám, ale ještě mám čas. Dneska jsem četla dost o císaři a různé zkušenosti holek a nezdá se mi to zas taková hrůza. Jen mi vadí jak některé píšou že tím, že rodily císařem selhali a tak. To mi přijde úplná kravina. Nevím proč to někdo tak prožívá, že nemůže rodit přirozeně.. Pokud mi doktor nabídne císař, tak nebudu váhat ani chviličku 🙂 Já jsem od 9tt doma, ze začatku jsem špinila a jednou zakrvácela, tak mě doktor nechal doma a musím říct, že jak jsem se bála, že mi to nebude utíkat tak vůbec 🙂 Pomalu vybírám výbavičku, kočar už mám vybraný, včera jsme řešili jak vymalujem a zařídíme pokojíček už se strašně těším až to vše začnu nakupovat a zařizovat 🙂 Ty už asi všechno máš co? 🙂

andrhol
14. zář 2015

@lusynka23
Ahoj lusynko a také ahoj všem holkám se starostmi s dělohou. Předem bych chtěla podotknout, že je nejdůležitější najít správného doktora a stanovit diagnózu. Mě objevili Uterus Duplex (už je to dávno) a nevěděla jsem si rady. Vlastně se pořád nevědělo co s tím a až po 8 letech mi pomohl jedině a to nejlepší pan docent Tonko Mardešič, Praha - sanatorium Pronatal. Dělohu mi opravil a přesně za rok a půl se mi narodila dcera Maruška. Prosím, svěřte se jemu, opravdu je nejlepší. Viděla jsem dost případů, které obratem vyřešil. To co je jinde tvrdý oříšek, on dávno zná. Otěhotnět jsem zkoušela (podle rad lékařů), ale nikdy nedonosila a to celkem 4x, nemá to smysl, organismus se vyčerpává a vznikají na sliznici srůsty. Plod jak se zvětšuje, tlačí na přepážku. Já měla přepážku až k čípku, pan docent ji odstranil a další plod jsem donosila normálně, jen jsem ležela první trimestr + cerkláž (zašil hrdlo) dojížděla jsem k němu na kontroly. Pak jsem měla i druhé dítě.. všechno dobře dopadlo. Přeji hodně štěstí.

kminek
20. říj 2015

@lina2015 ahoj, jak se ti daří? Už se ti to krátí co? 🙂 Máte už naplánovaný termín SC? Až budeš mít chvilku (klidně až po) budu ráda když napíšeš co a jak🙂

veroushek
20. říj 2015

Ahoj holky, chci vás tu povzbudit🙂 mam dve dělohy a jeden cipek. Dozvěděla jsem se to v těhotenství a dost jsem to obrecela a hodně se obávala. Acsak otehotnela jsem normálně, těhotenství v pohode az na poslední trimestr, kdy mi nadmerne tvrdlo břicho. Mela jsem sice predcasny porod, ale rodila jsem spontánně, žádnej císař. Porod byl bez komplikací. Miminko v pořádku, i kdyz jsme museli skousnout inkubator. Sice každá z nás je jiná, ale už v nemocnici mi řekli, ze to není nic nevidaneho a ze nevidi důvod, proc bych nemohla rodit normálně. Ze tam jejích kolegynka mela to samé a v klidu odrodila. Mela jsem chvili obavy. Ale jak to přišlo, tak jsem už nad tím nepremyslela a porodila. Hlavně se zbytecne nestrachujte, neprospiva to vam ani mininku. Moc vam preju, abyste všecky v pohode a bez obav porodily zdrava krásná miminka. Je to nadhera🙂

kminek
20. říj 2015

Ahoj @veroushek. Moc děkuji, že píšeš. Já mám právě jak dvě dělohy tak i dva čípky. Jsem nyní 25tt, musím zaťukat, že zatím je vše v pořádku. Hodně by mě zajímalo jak budu rodit ať se na to můžu připravit. Můžu se zeptat v kolikátém týdnu jsi rodila?

lina2015
20. říj 2015

Ahoj holky, jen vám chci napsat, že jsme to se dvěma dělohama a dvěma čípky dotáhly až do 38.tt, který dneska začínám : ) dcerka by se měla narodit za 2 týdny plánovanou sekcí. Bylo mi řečeno, že kdybych měla 1 čípek a 2 dělohy, zkusili bychom rodit normálně, ale se 2 čípky nemají odvahu toto riziko podstupovat. Už se na malou těším. Přeji spoustu úspěchu s dlouhým nošením !! : ) jde to !! hlavně na to nemyslet ...

kminek
20. říj 2015

@lina2015 Jsem ráda, že se ti daří a přeji ať vše dobře zvládnete 🙂

veroushek
24. říj 2015

@kminek 32+5. Je to piplacka ale synacek bojuje🙂

kminek
24. říj 2015

@veroushek tak to drzim palecky at je maly v poradku 😉

rejni
7. lis 2015

Ahoj holky. Mám uterus bicornis. Zjistil mi to u běžné kontroly před víc jak rokem dr, až po 15ti letech návštěv u doktorů a to jsem jich vystřídala asi 5 . Od února tohoto roku se snažíme o miminko a zatím nic..Mohl by být problém s otěhotněním díky tomuto problému s dělohou? Měla jste některá problém s otěhotněním při tomto problému dělohy? Dr říkal, že s velkou pravděpodobností to nevadí.. A je možné, že můžu mít i překážku a že třeba přes ultrazvuk nejde vidět? Prosím o radu.. Jsem ráda za tuto diskuzi.. Překvapilo mě kolik nás je.. 🙂

lina2015
8. lis 2015

Ahoj Rejni, co vim, tak uterus bicornis by nemela nijak vadit pri otěhotnění. ..mozna to jen bude trvat trochu dyl to zkouseni🙂 u nas 1/2 roku..nejvic dulezite bude, kde se v deloze plod usadi, ale to te bude sledovat doktor. Obcas se stane, ze zena s jakoukoliv vadou delohy jednou dvakrát potrati, lehko se to rika, ale je s tim potreba pocitat. Nemusi ale platit vzdy. Ja prvni "dite" taky potratila ale deloha se mi tim těhotenstvim aspon roztahla a druhe bylo naprosto bezproblemove. Mam dve delohy a dva cipky plus uplne septum (prepazku) mezi obema. A ted pisu z porodnice kde koukam na svou nádhernou 3denni holčičku 🙂 moc drzim palce, je důležite se tím nestresovat.