Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

surim
2. bře 2016

@371985 drzim palce!!

katkasu
3. bře 2016

Ahoj.Zitra zacinam 16tt a konecne nekrvacim a zacinam se relativne citit dobre.Magnesko beru preventivne jeno denne kdyz me boli bricho dam dve.Premyslim jestli bych zvladla veletrh pro dite....minule jsem z toho chozeni porodila...praskla voda. No nevim porad zda zitra jit...

veronikaema
25. bře 2016

Ahoj holky, je mi skoro 27, nedávno mi diagnostikovali uterus bicorporeus (dvě dělohy, jeden čípek). Mám bolestivou menstruaci, ovulaci, krvácení v cyklu... vždy jsem si myslela, že je to normální. Měla jsem 5 let přítele, ten dítě v té době nechtěl. Teď mám nového přítele půl roku a nejradši bych na dítěti začala pracovat, ale přítel chce až za rok (jsme v podnájmu, nemáme teď extra na rozhazování). a já mám strach, že bude pozdě. P.S. Jsem tu nová, tak budu ráda za každou radu. Hezké Velikonoce.

lina2015
26. bře 2016

Holky fakt se nebojte,nectete diskuze a clanky!ja mam uterus duplex kde mimi bylo v mensi deloze,z te druhe jsem normálně menstruovala i v tehu,rodila jsem ve 40.tydnu.Dost jsem celou problematiku řešila se svym dr,rekl mi spoustu veci a hlavně uklidnil.ted tu zrovna pospavam se svou 4mesicni princeznou

lina2015
26. bře 2016

Jinak bicornis ci duplex...je to jedno.riziko je u obou,obe varianty jsou vady delohy,alee ma je mraky holek,tak hlavně myslete pozitivne,chodte v tehu hodne ven a uzivejte si ten pocit,ze cekate miminko!,dopadne to dobre

veroushek
26. bře 2016

@lina2015 je dobry neplašit a pozitivně myslet uz jenom kvůli miminku. Ale i ja, co pozitivně myslela jsem porodila 32. týden. Takže pozitivně a opatrně, příště se budu vic šetřit!!!

katkasu
26. bře 2016

No ja musim zaklepat zatim mam mensi bolesti a tvrdnuti nez u prvni princezny takze si vic dovoluju a uzivam a doufam ze i dyl vydrzim 2v1 nez minule...33+0 nebylo malo ale rozhodne ne dost

surim
27. bře 2016

Ahoj, z me zkusenosti take musim rict, ze pohoda a pozitivni mysleni urcite ano, ale taky opatrnost je na miste.. Jsem presvedcena, ze jsem synka donosila do 36 tydnu hlavne diky klidovemu rezimu, od zacatku mi dost tvrdlo bricho a pak se i ztencoval cipek.. Kazdy to muze mit jinak, ale je dobre vedet, ze u techto vad je treba se trochu vic hlidat.. Ja se toto tehotenstvi citim dobre, i kdyz deloha tvrdne asi stejne jako minule. Drzim palce vsem!

vystkl
28. bře 2016

Dobrý den, je mi 17 let a dvourohou dělohu mi zjistili loni na podzim...trošku jsem se lekla, když mi doktorka řekla, že děti nejspíš mít budu a že spoustu žen s touto anomálii normálně děti měly i když o tom ani nevěděly, ale je tu prý vysoká pravděpodobnost potratu a předčasného porodu....tedy rizikové těhotenství a ve většině případů císařský řez...a to prý znamená max. 2 děti, ale kdyby to šlo chci velkou rodinu 3-4 děti...a také mi říkali že je vyšší pravděpodobnost dvojčat....zajímal by mě váš názor...nebo zkušenosti 🙂
předem děkuji za odpověď

ebelka
28. bře 2016

Přidám se se svým příběhem.

Otěhotněla jsem po 4 měsících snažení, takže asi tak normálně. Těhotenství jsem měla bez problémů, akorát jsem preventivně brala magnesium. Šla jsem na mateřskou 8 týdnů před termínem porodu doma relaxovala a občas cvičila. Na rizikovém jsem nebyla, ale dávala jsem si na sebe větší pozor. Do porodnice mě moje doktorka předala 4 týdny před termínem. Holčička se nakonec narodila v termínu 40+2. Porod proběhl v pohodě. Napřed jsem měla 12 hodin slabší kontrakce po 10-5 minutách a byla jsem v klidu doma a pak jsme odjeli do porodnice, kde jsem za 2 hodiny porodila. Fáze otevření proběhla velice rychle a malá byla na 3 kontrakce/zatlačení venku. Bez nástřihu, jen s malým šitím, protože šla s ručkou napřed. Rekonvalescence proběhla taky v pohodě.

Takže fandím všem a nevěšte hlavu. 🙂

kminek
28. bře 2016

Ahoj holky, mam vrozenou vadu uterus duplex coz znamena dve delohy a dva cipky. Doktor mi taky hrozil potraty a predcasnymi porody.. Nastesti jsem miminko bez zadnych komplikaci donosila do 38+4. Emmicka se narodila cisarsky rezem. Do nemocnice jsem byla predana v 37 tt a tam mi rovnou rekli, ze s touhle vadou delohy budu rodit sekci. Rekoncalescence taky v pohode. Jeste si muj doktor delal srandu, ze kdyz bysme se dobre strefili muzu mit deti cisarem ctyri 😀

katkasu
28. bře 2016

@ebelka a coas za vrozenou vadu ze te nechali rodit prirozene??

mainmyska
29. bře 2016

Ahoj holky! Přidávám se s troškou pozitiva do skupiny, protože mě to vždycky pomohlo a pozitivně nakoplo.
Tak to vypadá, že jsem ve čtvrtém týdnu. 🙂) K doktorovi jdu zítra, ale mám pozitivní těh. testy, menstruace nikde, takže doufám v malý zázrak. Uterus duplex otěhotnění evidentně nebránilo ani u mě. Spíše ta hlava - když jsem to furt řešila, tak nikdy nic, zato teď jsem měla měsíc opravdu velikých starostí, takže tohle šlo opravdu bokem. A zrovna se povedlo..
Držím palce všem! Já jsem zvědavá zítra, bojím se, ať je všechno v pořádku, znáte to. 🙂

kminek
29. bře 2016

@mainmyska drzim pesti at je vse v poradku 😉

surim
29. bře 2016

@mainmyska to je super zprava, at se dari 🙂

katkasu
29. bře 2016

Holky musim se zeptat.U prvni holky jsem mela potize ale byla pohybove rekla bych prumerne miminko,ale ted v druhyn tehu se mimi mrska skoro porad .... snad vzdycky kdyz se prestanu hybat.Vcera vecer me bylo dost zle mala se zase sila sem a tam a pak najednou jsem uplne zretelne citila jak udelala kotoul a prijemny to teda nebylo.Rano uz bricho dole jak vyfouklej kopacak a hlavicku mam nacpanou u zaludku jak bylo i u prvni slecny...proste mi jde o to jestli je normalni citit tak jasne pohyby miminka a aby byli tak caste.Mam strach,aby se tam vesla a vydrzela aspon do 35tt.Boli me ted casto pupik a asi je to krom roztahujici se deloze i tim jak se tam porad vrti tak mam obavy.Mela jste to nektera taky treba?

ebelka
31. bře 2016

@katkasu Mám uterus duplex.
V porodnici na Obilním trhu mi kontroloval těhotenství doc. Crha, je to opravdu profík. Není pravda, že by se musela preventivně dělat sekce! Porodní asistentka měla také velice profesionální přístup. V konečné fázi mi řekla, co mám dělat, a polohovala mě tak, abych se moc nevysilovala. Manžel byl taky velkou podporou, dodával mi hroznový cukr a vodu. Nakonec jsme se na porodním boxu i docela zasmáli. 🙂

veronikaema
31. bře 2016

Holky, mám ještě dotaz: vyšly vám těhotenský testy? Přijde mi, že snad nemůžou ani vyjít, když je dítě v jedný děloze a druhá normálně jede 😀

kminek
31. bře 2016

@veronikaema 😀 ani vysly, vsechny 😀

veronikaema
31. bře 2016

A když jsou dvě dělohy a jeden čípek, jde se na operaci? Mudr. mi řekl, že se to nedoporučuje. Jsem strašně v nervech, od tý doby, co mi to diagnostikovali, nemyslím an nic jiného. Všude jsou těhule a já mám strach, že se nedočkám. S přítelem jsem si promluvila na vážno a chceme se pokoušet až v léte, kdy mi mají prodloužit smlouvu v práci na dobu neurčitou. Ale já mám pocit, že se šance změnšuje každým dnem...

surim
31. bře 2016

@ebelka ahoj, jen pro zajimavost - uterus duplex znamena i dva cipky? Ja jsem prave moc chtela rodit normalne a porod se mi rozbehl dobre, jen jsem se pomalu otvirala - doktorka mi rekla, ze za to muzou nejspis ty dva cipky.. No a pak mi doporucili cisare, ze by se mohla roztrhnout prepazka v pochve a hodne by to krvacelo.. Nemuzu rict, ze bych cisare litovala, byla jsem rychle v pohode a mam zdrave ditko, ale obcas mi prijde lito, ze nikdy nezaziju klasicky porod..

surim
31. bře 2016

@veronikaema ahoj, s otehotnenim pry problem nebyva a operace se doporucuje v pripade castecneho septa v deloze, ktere muze zpusobovat potraty.. Tot teorie, co jsem nekde vycetla 🙂 drzim palce, at to vyjde, jak si predstavujes!

ebelka
31. bře 2016

@surim Mám dvě dělohy a dva čípky, měla jsem i septum, které mi operativně odstranili v 18 letech v Brně v Heliosu. Teď mám první dítě v 26. Já jsem taky do porodnice dojela po 12 hodinách kontrakcí a byla jsem otevřená jen na 4 cm, pak se to ale hrozně rychle rozjelo a malá byla na světě rychle. Takže jsem docela ráda, že to nakonec vyšlo přirozeně. Ne, že by císař byla horší varianta. Myslím si, že tohle je stále hrozně individuální. Jen jsem se chtěla podělit se svým příběhem.

katkasu
31. bře 2016

@ebelka ja jsem u prvni nemela ani potuchy ze mam uterus duplex ale cele tehu jsem mela komplikace a mala byla crlou dobu koncem panevnim proto nakonec s.c. ted uz vim ze diky cyste co mam vsechno navic a bude opet cisar skrze prepazku v pochve...mam proste 2krat vse

katkasu
31. bře 2016

Ja bych si moc prala rodit prirozene ale nikdo mi nedal ani na vybranou tentokrat.....proste me od prvni chvile postavili pred hotovou vec ze jedine s.c. a jedine obilnak....ja za sebe bych do cisare znovu nikdy nesla,hroznej zazitek ohledne rrkonvalescence a celkove jsem za normalni porody pokud teda neni jina moznost neohrozila bych sebe ani dite jen skrze sobecky prani rodit vaginalne

katkasu
10. dub 2016

Ahoj.Tak co noveho a kdo jak se ma?Ja ted 21tt a zacinaji bolesti jak se deloha rozpina.Bez magneska uz ani ranu jinak doufam vse ok.Velky utz me terve ceka tento tyden v patek tak tfuj tfuj....

ebelka
10. dub 2016

@katkasu Budu držet palce! My se máme s dcerkou báječně. 🙂

surim
11. dub 2016

@katkasu ahoj, drzim palce na uktrazvuk, ja jdu za tyden 🙂 u mne je vse v pohode, deloha sice tvrdne, ale nijak dramaticky rekla bych a krome nabranych sedmi kilo mne nic netrapi 🙂

katkasu
11. dub 2016

Ja v 19tt a co vy a pupik?

jajda33
12. kvě 2016

ahoj ,ja mam taky dve delohy,dva cipky a dneska jsem 36+5 tt ,akorat mame jisty cisar,ale to je pro nas to nejmensi 🙂