Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

katkasu
12. kvě 2016

Ja zitra 26tt leti to silene....opet me ceka taky s.c. bohuzel jinak to nejde uz skrze prepazku.Na porod se netesim uz vim do ceho jdu ale co uz zvladnout se to musi.

katkasu
12. kvě 2016

25tt ;)

surim
12. kvě 2016

Ahoj, to rada slysim, ze je vse v poradku, u nas zatim nastesti take (jsem uz 25 tt). Take cekame holcicku 🙂

katkasu
12. kvě 2016

No ahoj.rikala jsem si jak na tom ses a jak se dari 🙂

katkasu
12. kvě 2016

Surim a jake jmeno mate vybrany?

karol4
31. kvě 2016

Ahojky našla jsem tuhle diskuzi a chci se zeptat, mám zdvojenou dělohu jako mnohé z Vás co tu psaly nebo píší, vím už to nějaký pátek. Je mi 21let a s přítelem jsem krátce, 11 měsíců, podařilo se mi s antikoncepcí otěhotnět, řešíme teď všechno kolem, hlavně tedy tuto vývojovou vadu, četla jsem i diskuze, že po potratu byla ještě o to šance menší znovu otěhotnět a vše kolem aby klaplo. Úpřímně mám z toho hlavu kolem. Člověk nepředpovídá, nebo alespoň já ne, že bude muset řešit pro a proti, takhle závažnému rozhodnutí. Zda si to ponechat nebo dát pryč ☹

Díky za názor, info 🙂

katkasu
31. kvě 2016

Tak rozhreseni ti tady asi nikdo neda s tim bych nepocitala.Kazda to mame jinak.Jde o tvuj zdr. Stav o to jak se citis na rodicovstvi a tak...nekdo se tady snazi a porad nic a pak vse ok a nektery resi opetovne potraty.Tak ci tak je nas malo kdo ma tehu a poceti bez problemu.Musis pocitat s tim ze ti zadnej doktor nerekne nic konkretniho a ja asi vic neporadim

mainmyska
1. čer 2016

Ahoj holky 🙂, tak přidávám pozitivní info k dnešnímu dni dětí, náš vymodlený prcek má dneska 13. tydnů, do porodu cesta daleká, ale věřím, že to nějak zvládnu, resp. zvládne levá děloha. 🙂 Screening dopadl dobře, takže vlna euforie. Všem co se snaží o prcka anebo už ho čekají, přeju hodně štěstí!

katkasu
1. čer 2016

@mainmyska super zprava.Drzim palecky at vse probiha co nejvic v klidu a bez komplikaci ;)

veronikaema
3. čer 2016

Holky, tak jsme si s přítelem řekli, že na konci roku se budeme snažit (resp. necháme tomu volný průběh) i když jsme spolu teprve necelý rok. Teď jen, aby mi to vše dobře vyšlo v práci a s bydlením (sháníme byt). Chtěla jsem se na to konto zeptat, jestli jste vy, co jste otěhotněly, braly nějaké vitamíny? Koukala jsem se na Cyclogest, Folgravid a od kamarádky jsem dostala GS Mamavit. Co myslíte, že je nejlepší? A jak dlouho před snažením by se měly vitamíny brát? Přestala jsem taky kouřit (po 8 letech kouření se držím už měsíc 🙂 ). Děkuji za rady.

katkasu
3. čer 2016

@veronikaema moc to neres ty vitaminy je to hlavne tahani penez z lidi.pokud jis pestre nepotrebujes az tolik doplnku ale urciye nic nepikazis napr. Listovkou,hodne hokek si chvali femibion i ja ho brala a z vitaminu se asi nejvic bere od calibrum to dokonce nektery holky prohlasuji za spasu kdyz chteli otehotnet.... ale ...
.

veronikaema
22. črc 2016

Ahojky holky, tak mám 2 čárky na tt. Zatím duchové, ale od pondělka každým dnem sílí. Vůbec nevím, jak mám pokračovat. Vím, že je brzo cokoliv řešit, ale kdy jste volaly Mudr.? Byla by tady nějaká ochotná duše, která by mi napsala, co se dělá na začátku a kor s těma dvěma dělohama? Děkuji předem.

karol4
22. črc 2016

@veronikaema já měla už dvě čárky silnější, ale neváhala jsem a hned jsem volala. Řekla jsem, že se domnívám těhotenství. Ihned mě objednali, na vyšetření mi vzali hned krev, jelikož je možné že na utz nebude ještě nic vidět. Já měla zpoždění o 3 týdny, u mě byl i utz prokazatelný. Většinou se říká, že 5.-6. tyden od PM ze uz je neco videt v 6. týdnu by mělo být i srdíčko. Takže držím palce 🙂

katkasu
22. črc 2016

@veronikaema gratuluju.V pondeli zavilej na gyndu a nech se obednat.Vse probiha stejne jako u normalniho tehu akorat s tim ze sea vice hlidana a mozna budes i na rizikovym.Jinak veskere testy a dalsi ukony jsou stejny jako u normalniho tehotenstvi jen mas v prukazce poznaceno uterus duplex a pro pripad komplikaci je dobry to hlasit dopredu.Jinak ti ted v zacatku nabere krev,udela utz,vysetri mozna i vaginalne a popr. vypise prukazku...tot vse a pak se muzes objednat na prenatalni diagnostiku ve 12tt ale je to placene a nad ramec takze ne vsechny holky jdou.Ja sla u obou,tech par stovek za to stoji.Jinak pokud chces muzes zobat u vitaminy treba femibion je dobrej 🙂

veronikaema
24. črc 2016

Holky, ještě poprosím o radu. Jsem na brigádě (jinak učím) v zemědělský laboratoři. Běhám tady celkem dost, práší se tu kvůli šrotu a jsou tady výpary z výfuku z traktorů a náklaďáků. Měla bych s tím seknout? Táta je tu ředitel a nechce o tom ani slyšet.

surim
24. črc 2016

Ahoj, zdravim po delsi dobe, jak se dari? Zejmena @katkasu ? 🙂 U nas nastesti zatim vse ok, i testy na cukrovku tentokrat vysly dobre, brisko tvrdne uz dlouho a dost, ale zatim se drzime. Dnes poprve me zacaly bolet zada jako pred MS, pomaha lezet na levem boku, snad to jsou jen poslicky... Tak odpocivam a doufam, potrebujeme vydrzet jeste aspon dva tydny (ted jsem presne 35tt)

surim
24. črc 2016

@mainmyska to je prima, at se dari i nadale 🙂 ja taky povzbuzuji svoji levou delohu, jeste potrebujeme par tydnu 🙂

katkasu
24. črc 2016

@surim ahoj.Ja se mam skvele....druhatko je uplne jina nez ta prvni a ba naopak se na svet vubec nehrne.Jsem 35+2 tt a i kdyz ted ke konci provadim psi kusy tak mala se drzi 🙂 trosku jsem pocitala ze bude zase nedonosena a nebi pujde alespon driv max 38tt ale s takovou si ty vedra uzijem az do konce :/

katkasu
24. črc 2016

@veronikaema ja myslim ze neni treba dost zalezi na cloveku a na tom jak se citi....ja tak blila ze do 4mesice jsem nebyla schopna niceho natoz prace a tak jsem to mela i po druhe ale pokud bych se citila ok delala bych dal i kdyz v prasnem prostredi....byla jsem u prvni servirka a u druhy na reklamacnim takze oboje stres,stani na nohach,velky pocet lidi a tim i bacilu atd....

veronikaema
25. črc 2016

Děkuji holky moc! Tyhle stránky mi děsně pomohly. Moc držím palce všem!!! Jo a co sex? Může bejt? Když to nebude divočina, tak by se nemělo nic stát, ne? 😀

katkasu
25. črc 2016

Sex je proste dle me bud a nebo....poprve jsem nechtela ani slyset jak me bylo celkove a strach byl taky.ted jsem mela povoleno od dr ve druhym trimestru

veronikaema
13. srp 2016

Ahoj holky, tak jsem dneska 7+2, srdíčko bije, dle Mudr. vše ok až na cystu, která je ve stejný děloze jako mimčo (pravá). Mám se strachovat? On ten můj doktor si s ničím hlavu neláme. Podle něj moje vada riziko představuje, ale ne nijak zvláštní, cystou se nezabýval. Je to kapacita v našem kraji a navíc rodinný známý, ale chci se ještě ujistit.
A co vy ostatní snažilky nebo těhulky?

surim
15. dub 2017

Ahoj holky, po dlouhe dobe jsem si vzpomnela na tuto diskuzi a jdu vam napsat svuj stastny pribeh 🙂 Prvni syn rizikove tehotenstvi, zkracoval se mi cipek a musela jsem dodrzovat klidovy rezim, od 35 tydnu jsem zacala chodit na prochazky a syn se narodil v 36+1 (3,3 kg). S dcerkou jsem chodila celou dobu do prace na pul uvazku, vodila synka do/z skolky a vubec byla celkem aktivni, vse bylo v poradku a porod se rozbehl v 38+6, dcerka mela 4,2 kg 🙂 Tehotenstvi vzdy v leve deloze. Porody cisarem v Podoli, poprve asi po 12 hodinach kontrakci, kdy jsem se neotvirala, podruhe asi po sesti hodinach kontrakci, pokouset se o vaginalni porod mi nebylo doporuceno. Tak vam moc preju, at se take zadari a mate donosena zdrava ditka, je to radost 🙂 Za cas bych rada jeste tretatko, snad to pujde stejne tak dobre jako s dcerkou..

veronikaema
15. dub 2017

Ahojky holky, taky přidávám svůj příběh. Těhotenství v pravé děloze, uterus bicorporeus, Několikrát jsem byla hospitalizovaná - 18tt píchání v děloze, 20tt krvácení po orgasmu, 23tt krvácení a podezření na únik plodové vody (naštěstí nepotvrzeno). Pak jsem měla relativně klid. Malá byla KP, proto mi byl doporučený císař. V 39+2 jsem porodila krásnou holčičku s 3800g a 50cm. Má akorát na hlavičce rostoucí hemangiom kvůli KP, ale to je maličkost prej. Každopádně moje vada byla prej daleko horší než na ultrazvuku. Nakonec to nebyly dvě dělohy a jeden čípek, ale jedna děloha s masivní přepážkou. Během sekce mi přepážku částečně odstranili a už skoro nemám tu vadu. Během těhu na mě bylo nahlíženo jako na normální ženu s jednou dělohou. Chodila jsem do rizikovky kvůli tomu podezření na únik plodovky, ale nebylo to nutný. Bříško jsem měla malinko šišatý, ale jen vleže. Bylo větší prej kvůli tý vadě. Přibrala jsem 17kg, v porodnici jsem nechala 8kg, po třech tejdnech mám dole dalších 5kg. Plně kojím. Příští těhotenství by mělo bejt jako s normální dělohou díky tomu zákroku. Přeju všem hodně štěstí a zdraví!

katkasu
16. dub 2017

Ahoj holky 🙂 naší male velke bude ted 18 tyho 8 měsíců....leti to stejne rychle jako to těhotenství. Porod blbi diky nocni směně co jsem vychytala jsem si s malou zabojivala tak trochu o zivot ale naštěstí to zvládla a ja krom srustu co me trápí a nadvaze s kteroz stale bojuju se mame dobře a ja si uzivam posledního miminka co mame protoze dalsi jsme se shodli ze uz skrze to vsechno radsi Ne e.

surim
16. dub 2017

To moc rada ctu, ze jsou detatka v poradku 🙂 Mejte se krasne!

petranesl
3. dub 2018

Ahoj. Našla jsem tuhle diskuzi, sice již nějaký čas neaktivní... Ale snad jsem některá ještě chodíte 😊
Mam od 15 diagnostikovanou zdvojenou dělohu, 2 čípky a měla jsem i přepážku v pochvě. 4 roky se snažíme o dítě. Po 1.roce přišel první SP podle má asi 8 tt, za 3 měsíce další SP tentokrát cca 6tt, za dalších 6 měsíců jsem musela na revizi pro nepostupující těhotenství byla jsem 10tt ale těhotenství odpovídalo cca 6tt.. potom začal kolotoč, genetika, hormonální profil, základní imunologie, hematologie.. 3 Inseminace bez úspěchu...nikde se nic nenašlo... Je to již 2 roky od posledního těhotenství.. v únoru jsem podstoupila laparo a hysteroskopii.. potvrzena vada - zvenku 1 tělo děložní vnitřně rozdělené na 2, čípek buď 2x nebo rozděleny šeptem - možná díky odstraněné přepážce v pochvě.. nyní mi Dr. v Pronatalu řekl, že by možná stalo za zvážení odstranění přepážky v děloze... Jsem max 2 měsíce po laparce a pod kudlu se mi znovu nechce... Ani nevím co bych chtěla slyšet... Jedno z mála vysetreni, které nám chybí je párová imunologie - ale tak nějak mi bylo naznačeno, že v tom páry zbytečně vidí nadeji, takže zatím zadanku nemám.. a tak nějak se mi nechce podstoupit takhle zásadní zákrok...když může být chyba úplně jinde...

ebelka
3. dub 2018

Ahoj, mám podobnou vadu. Přepážku jsem měla chirurgicky odstraněnu v 18. Těhotenství se mi podařilo hned na poprvé v 25 a neměla jsem problém, takže moc neporadím. Možná jen informací, že tvůj problém nemusí být nutně ve zdvojené děloze. Já jsem docházela v Brně do Heliosu, kde mne i operovali a dále sledovali. Možná bych doporučila si zajít k více odborníkům.
Ještě je taky otázka, ve které části těhotenství probíhalo. Mohou být obě části dělohy velikostně stejné, ale nemusí.

petranesl
4. dub 2018

@ebelka to já právě bohužel vím, že to může a nemusí být to vadou... Těhotenství - při druhém byli dokonce 2 v každé dutině jedno...takže nevím... Ani jednou jsem nedošla do fáze, že by byla srdeční akce - a to mě právě nutí myslet si, že je problém někde jinde - druhá věc je, že to může být tím, že se uchytilo na té přepážce a tam nebyla dostatečná sliznice a tak se vývoj zastavil... No dneska budu volat do Pronatalu a uvidím co mi prim.rekne...

ebelka
5. dub 2018

@petranesl Držím palce. Já teď před druhým těhotenstvím zkouším brát Nosifol, aby se tělo tolik nevyčerpávalo a uvidím. Ještě jednou držím palce!