Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

alca77
4. lis 2008

Ahoj Andy,
myslím, že případ od případu může být jiný. Je mnoho možných kombinací na VVV.
Moc díky, malá už je lepší.
Tak hodně štěstí!!!! 😉

klarka80
5. lis 2008

Holky, nakuju, zpětně dočítám.. a všem vám moc držím palce!!! Holky, držte se, je nás hodně, které mimčo mají i když dr. kroutili nejdřív hlavou. 😉

h.jitka
5. lis 2008

Ahoj děvčata. Připojuji se do diskuse. Po hystroskopii mám diagnozu uterus subseptus. Dříve mi říkali uterus bicornis. Přepážka zasahuje přibližně do jedné třetiny dělohy. 2x jsem potratila, takže se doktoři domnívají, že problém je právě v tomto. Do toho máme s manželem i jiné komplikace, ale na operaci se mi moc nechce. Příští týden jdu na konzultaci, tak uvidím, co mi navrhne doktor v CARu.
Taky jsem moc ráda, když si čtu, že lze s těmito anomáliemi otěhotnět i donosit přirozeně.
Tak zatím.

predi
10. lis 2008

Ahoj Jitko, tak jak dopadla konzultace, jsem moc zvědavá 😉 Já mám kromě VVVdělohy taky další pytel zdravotních problémů, takže v tom rozhodně nejsi sama!

zdenallicka
11. lis 2008

Ahoj holky, ja jsem na tom podobne - mam uterus bicornis.. Zajimalo by me, jestli sjte byla nektera na plastice delohy, kterou mi vyhrozuji... :o( Nebo nevite o nekom, kdo na ni byl?

andy84
11. lis 2008

Ahojky zdenallicko, já tedy přesně nevím, jakou mám VVV, možná taky bicornis... O nikom takovém nevím, co se mého okolí týče. Já když jsem se to dozvěděla, tak jsem vůbec nevěděla, že něco takového existuje 😔.
Někteří doktoři radí metroplastiku, jiní zase zkusit těhotnět. Já už jednou potratila, teď to zkoušíme znovu, kéž
by to vyšlo bez operace 😵. Jak jsi na tom ty?

zdenallicka
11. lis 2008

andy: Ahoj, my se snazime od ledna 2008, tzn. deset cyklu... A nedari se...:o( 26.11. jedu na Obilni trh do Brna na konzultaci k nejakemu profesorovi, tak uvidime, co nam rekne.. Snad nebude nutna operace, ale jista si tim nejsem... Kez by se nam podarilo miminko bez dalsiho lekarskeho zasahu... Preju ti hodne stesti..;o)

h.jitka
11. lis 2008

predi, na konzultaci jedu až v pátek. řekli mi, že dřív nebudou mít zprávu z nemocnice. ☹
ozvu se pak.

andy84
12. lis 2008

Zdenallicko, já vím, když se déle nedaří, je to na nic... ☹((, ale uvidíš, co ti řeknou na konzultaci, zkoušejte to a uvidíte, jako my 😅 , zatím nic... 😔 , ale snad se brzy zadaří a dobře to dopadne 😵!!!
S operací je to těžký, jak jsem už psala, někdo je pro, jiný zase proti...
Držím moc moc pěstičky a přeji také moc štěstí!

jecidlo
13. lis 2008

ahojte holky, tak koukam, ze vice doktoru tape s tim jak presne diagnostikovat tu kterou vvv delohy, ale asi to neni tak jednoduche jak se zda.
Jinak prubezne hlaseni o nas, zatim jsem v 18tt, bricho mi zacalo konecne rust🙂 miminka jsou snad v poradku, vice budu vedt po velkem ultrazvuku, ktery mame v utery, tak nam drzte palce.
Ale mam porad hrozny strach, cim dale jsem, ze mi deloha nedovoli dal a ja o ne prijdu. Jste tu nektera co jste prisla o mimco takhle pozde nebo i pozdeji vylozene kvuli te vade delohy? Chci na to nemyslet a byt optimistka a pozitivne myslet, ael obcas to nejde:(

klarka80
14. lis 2008

ječidlo, budu moc držet palce na kontrolu. někde jsem četla, že rozhodující období pro růst dělohy je 12-20tt. pokud tobude bez problému, tak už by to mělo být ok. četla jsem to na porodnici.cz v poradně dr. Kouckého.

klarka80
14. lis 2008

Holky, bicornis se neoperuje!!! operace totiž není řešením. já mám s bicornisem dvě krásný holčičky, každé těhu v jiné polovině,takže obě půlky plně funkční. držte se!

h.jitka
14. lis 2008

Dnes jsem byla na konzultaci v CRM ohledně té přepážky v děloze. K mému překvapení si je dr. naprosto jistý, že u mně je jednoznačná příčina zamlklého těhotenskví právě přepážka. Nejenže ji mám do jedné třetiny, navíc je hodně široká, takže zůstávají dva úzké rohy. Říkal, že kdyby o tom věděl dřív ani by mi nedoporučil IVF dřív, než se to septum odstraní. Je přesvědčený, že ať už bych otěhotněla znovu přirozeně nebo po umělém, skončilo by to vždy stejně, protože v děloze není dost místa pro vývoj embrya. ☹

klarka80
14. lis 2008

Jitko, to mě mrzí, že jdeš s takovými zprávami.. 😒 Bicornis tedy ve tvém případě úplně vyloučil? Já mám taky tlusté septum hodně hluboké a dva rohy na děloze, ale těhotenství šlo.. Oni kolikrát doktoři radši počítají s tou horší variantou.. A když se něco stane tak to hned svedou na vadu dělohy. Doporučil ti tedy operaci? A zvenčí máš dělohu srdíčkovitou nebo normální tvar? Na tom nejspíš závisí zda jde děloha operovat.

andy84
15. lis 2008

Jecidlo, tobě moc moc držím palečky, aby to vše dobře dopadlo, veř a dopadne, také jsem četla, že rozhodující je 12 - 20tt, drž se!!! 😉
Jitko, já se obávám, že mám stejný problém, septum do jedné třetiny, je široké centimetr, to už je prý hodně, žádné septíčko... asi také 2 rohy, těžko říct, každý doktor mi řekl něco jiného...
Záleží to na tobě, já jsem se rozhodla to ještě zkusit bez zásahu do dělohy, tedy bez operace, jak píše Klárka 🙂!
Když to nevyjde..., tak přijde odstranění septa 😢 ☹.

klarka80
15. lis 2008

Poslední příspěvek zde jsem psala já Klárka80, nechápu, proč se to zobrazilo jako od Andy. to je mi fakt záhada. 😎

andy84
15. lis 2008

Ale poslední jsem psala já 😀, Andy 😕

kristynaw
16. lis 2008

ja mam bicornis...13 mesicni Abigai,byla v leve pulce delohy,narodila se kvuli tomu o mesic driv a cisarem,protoze byla zadeckem dolu a nozickou na mym cipku...
pak v cervenci potrat samovolny v 7tt...
takze uvidime,jak to bude dal
ale jde to !moje je vylozene tvaru srdce

h.jitka
16. lis 2008

Já jsem k dr. napochodovala s tím, že v žádném případě na operaci nechci. Ale on mi řekl to, co jsem psala výše. U nás je těch různých problémů více. Endometrioza, špatný SPG, vada dělohy, průchodnost jednoho vejcovodu omezená. Po prvním potratu v únoru 2006 jsem si řekla, že tomu necháme volný průběh - už se nezadařilo. Cvičila jsem Mojžíšovou, zkoušela stimulaci hormonama, teď IVF. Mně je sice "jen" 32, ale manželovi 48.

nunca
16. lis 2008

Jitko, tak vidím, že i na Tobě se to tak nějak "nakupilo", my máme to máme obdobně, já mám v děloze masivní přepážku až k hrdlu (nicméně se mi podařilo přirozeně otěhotnět a donosit v pohodě 1 mimi), dále oba vejcovody neprůchodné, nízkou sliznici a taky vyšší FSH ☹ , manžel menší pohyblivost spermií, ale bojujem a rozhodně to nevzdáváme 😉 . Moc držím pěstičky, atˇ se zadaří a třeba ta operace bude přínosem a mimi přijde samo 😉 😉 !!!

jecidlo
17. lis 2008

jezis holky ja kdyz vas slysim, jak k tomu mate jeste dalsi problemy, to je mi moc lito, jakoby vvv delohy samo o sobe nestacilo,ze? No me zase pred tim nez jsme otehotneli diagnostikovali polycysticke vajecniky a neovulovala jsem, otehotnela jsem po praskach,proto ta dvojcatka. Po vice nez roce snazeni.
Ale obecne jsem mela za to, ze vvv delohy je problem pri rustu a pri donoseni mininka, ani ne tak pri otehotneni, ale zase se pise, ze kdyz se vajicko usadi primo na prepazce, tak to neda....
h.jitka, rekl ti doktor jak dlouho po te eventualni operaci septa by jsi musela cekat nez by jsi mohla otehotnet?Bylo by to 1 rok jako po cisari? Nebo i drive?
Moc vam snazilkam preju at se brzy zadari, sama vim, jak jsem to snazeni prozivala.
Zitra se ozvu po tom ultrazvuku, ale dneska asi nervama neusnu, uz dneska jsem spala jen do pul ctvrte rano, ale tak to mam ted skoro kazdy den:(

nunca
17. lis 2008

jecidlo, mě tedy před tou operací řekl primář, že tak půl roku a potom, že bych mohla na IVF 😉 , ale operace se stejně nezdařila, spíše mi uškodila (poranění dělohy) 😒 .

zdenallicka
17. lis 2008

HOlky, vazne se to neoperuje???? Muj gyndoktor mi rekl, ze ano... Tak to jsem zvedava, co mi reknou v Brne na Obilnaku... 😕 Kazdopadne bych byla rada, kdyby slo otehotnet spontanne a bez operace... 😉 Drzte se...

Jo a holky, vy jste otehotnely spontanne? Prirozene?

nunca
17. lis 2008

Zdenallicko, já v pohodě na první pokus (měsíc) to vyšlo, dokonce jsem cvičila aerobic a miminko se narodilo normálně bez nějakého šetření se v těhu ve 40.týdnu, jenom porod byl císařem (možná kvůli té přepážce, ale v té době jsem vůbec nevěděla, že tam nějaká přepážka je). jenom to druhé mimi se nám nedaří a na hysteroskopii zjistli potom tu přepážku. Mě nakonec řekli, že když jsem jednou otěhotněla a donosila, tak toto nebude zábrana pro další těhu, i bez operace 😉 😉 .

jecidlo
18. lis 2008

Zdenallicka: ja taky myslim, ze je to hodne individualni, to moje by asi urcite neoperovali bo je to skoro jako dve samostatne delohy a rozriznout obe a sesit, to by byl obrovsky zasah, pokud ma nekdo srdcovitou delohu s prepazkou, tak nekdy odstranuji tu prepazku, ale itak se o tom hodne diskutuje, jestli jo nebo ne, ale i ja myslim, ze to se samotnym otehotnenim nesouvisi, neni duvod proc by mel byt problem hned prvni mesic nebo dva, plod je tak malickaty nebo ne?
Jinak my jsme sice ,eli ty prasky abych mela ovulaci, ale to nesouviselo s delohou a jinak to bylo spontanne🙂
Drzim palce at to vyjde samo!

jecidlo
18. lis 2008

hoky tak jsem zpatky z ultrazvuku a doufam, ze budu zatim motivaci🙂
tak miminka obe vypadaji v poradku, deloha se roztahuje taky v poradku, cipek je dlouhej a zavrenej. Vim, ze deti maji jeste dlouhou cestu, ale prvni pulku zvladly velmi dobre, jedno spalo druhe melo skytavku🙂
Nechteli nam tu ale rict pohlavi miminek, ani se nepokusila to videt, tak si budeme muset jeste pockat.

h.jitka
18. lis 2008

jecidlo, dr. mi řekl, že 3 měsíce po operaci bych brala antikoncepci. takže to není zas tak dlouhá doba, ale i tak. přepážka by opravdu neměla mít vliv na samotné otěhotnění, ale při růstu. dr. mi vysvětloval, že embryo má malý prostor pro růst a když doroste k přepážce, tak ta pevně drží a nepustí ho dál. v mém případě má ale na otěhotnění vliv endometrioza. ale díky za podporu. ať se malí vyvíjí podle tabulek. 🙂
nunco, máme to fakt podobné. tak se taky drž. já si musím promyslet, kdy na tu operaci půjdu. mám toho teď nakupeno i v jiných oblastech.

klarka80
18. lis 2008

Znenulinko - bicornis se opravdu neoperuje! Vím to, chodili jsme kolem toho dost a všichni doktoři se na tom shodli. Pokud máš bicornis tak fakt ne.
Jecidlo: tak to je super, že se mimouškům daří, já celé těhu prožívám s tebou, držte se všichni!!
Moc mě mrzí, když tu čtu ty problémy co máte, holky. Jako by ta samotná děloha nestačila, co?
My jsme měli v neděli křtiny, tak můžete kouknout na fotky do albíčka, kdo chcete. 🙂

klarka80
18. lis 2008

Zdenalicko - omlouvám se za zkomolení nicku. 😉

andy84
18. lis 2008

Klárko, máš krásný albíčko, jste krásná rodinka 🙂)) Moc Vám to sluší, holčičky jsou úžasný 😵 !
Holky, řeknu Vám, jako by fakt ta děloha nebyla málo... Každou z nás něco trapí, ale snad vše dobře dopadne! 😉