Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

kristynaw
26. črc 2007

uterus duplex je,ze tam mas jakoby prepazku,ktera ti tim padem "vytvari"dve delohy
dvouroha deloha je,ze to ma jinej tvar,misto jakoby hrusky je to takovy jakoby srdicko,nebo tak,tim padem je to mensi
obrazky se daji najit na netu
me je 22

kristynaw
26. črc 2007

http://www.wunschkinder.net/theorie/wp-content/...

to na vrchu je duplex na spodu dvouroha

kristynaw
26. črc 2007

krome toho tretiho dole,to je jeste neco jinyho,ten duplex to myslim je,ono ta prepazka muze vypadat ruzne,muze byt malinka a oddelovat jen kousek,nebo uplne na polovinu

achina
26. črc 2007

Zajimavy, diky moc, jsem zas o neco chytrejsi.Podle toho obrazku moc dobre vyhlidky nemam, ale zvladly to jiny, tak to snad zvladnu taky. Doufam.... ☹ Tobe drzim palce, at je vse v poradku.

kristynaw
26. črc 2007

ono fakt zalezi,jaka ta tvoje prepazka je..muze byt uplne malicka...
taky jsem cetla diskuse,kde plno holke ma zdravy miminka!

achina
26. črc 2007

No,ja to mam myslim komplet rozdelene na dve. Kdyz je mi nejhur a porad na to myslim,tak si rikam, ze kdyz jsou v deloze dvojcatka, tak se tam taky nejak vejdou.. 🙂 Tak to prece musi jit i v mensi deloze. Ale mozna jsem moc naivni.Jo, taky jsem slysela o spouste veselych pripadu...Tak proc ne my?

kristynaw
26. črc 2007

presne tak,a slysela jsem i o maminach,co to maji komplet,a mimouska maji 😉

bodynka
30. srp 2007

Ahoj všem, co tady píší o dvojité děloze. Mě je 40 let, při prvním těhotenství v 19 letech mi přišli na to, že mám dvě dělohy a dvě hrdla, z toho jedno zřejmě nefunkční. Mám dvě děti - 20 a 17 let, obě zdravé, jen na svět ten starší přišel ve 34 týdnu, takže si pár dní poležel v inkubátoru. Obě děti jsem rodila císařským řezem, obě byly otočené koncem pánevním, takže by byl porod asi velmi komplikovaný. Obě těhotenství byla riziková, ležela jsem poslední dva měsíce v nemocnici, břicho jsem měla jak šišatý meloun, nějak se tam nemohly ty děti napasovat, ale všechno dobře naštěstí dopadlo. Třetí dítě mi už paní doktorka nedoporučila vzhledem k jizvám na děloze po císařských řezech.
Chtěla jsem tady jenom povzbudit ty, které ještě děti nemají a mají tuto vývojovou vadu. Jde to, chce to jen hodně opatrnosti, nic nepodceňovat a dát na rady lékařů.
Všem držím palce, ať máte dětí jako smetí, ať jsou zdravé a dělají Vám jen radost. P.S. Z toho "králíčka", co byl před 20 lety v inkubátoru, je dnes už vysokoškolák 😎 , a ta mladší pořádně prohání kluky. 😀

achina
14. zář 2007

Bodynko, tisicere diky za tenhle prispevek. Neni nad pozitivni informace. S komplikacemi tak nejak pocitam. Horsi je to u me s vekem,bojim se,ze by to tomu mohlo pritizit. Ale proste se do toho nechci nutit. Asi jsem nejaka zpozdena. Ale verim, ze to pristi rok prijde a ja se zacnu tesit.

kristynaw
14. zář 2007

tak my uz jsme dvakrta byli ve spitale,na zastavovani porodu,ale porad se jeste drzime!!!zatim to vypada na cisare,mala je zadkem dolu, ale tak nejak jak psala bodynka,zazraky se deji!a je mozno mit dite i s touto vadou delohy, my to tech par tydnu snad jeste zvladnem!

kacenka1980
15. zář 2007

Ahoj, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Mám také 2 dělohy, 2 čípky a zdvojenou pochvu- ta už byla ale operovaná- a navíc jednu ledvinu. K tomu se přidala i těhotenská cukrovka 😖 . Nyní jsem již ve 33tt a kupodivu, jde všechno tak jak má. Máte někdo zkušenost s přirozeným porodem? Já mám docela obavu, byla bych radši za císaře, ale k tomu se p.doktorka zatím nevyjádřila.

achina
15. zář 2007

Holky,moc vam drzim palce, ale uz jste poradne daleko, tak to vsechno dobre dopadne.Mne bylo receno,ze s timhle problemem se vzdycky rodi cisarem. Ale po te operovane deloze je to asi jinak.Drzte se,uz to mate za par🙂

benetka
22. lis 2007

Ahoj vsem,ja mam dve delohy a jeden cipek a jeden vejcovod(pravy),levy mam odstranen operativne.Takze je mi jasne,ze otehotneni nebude snadne☹

fiallinka
22. lis 2007

danad: to samé co ty má kámoška z práce, otěhotně poprvé v osmnácti náhodou a má krásného zdravého kluka. Chtěla i druhé, ale přidaly se do toho problémy, vzali jí vejcovody, takže musela opakovaně na ivf, to se ale nepodařilo - nicméně, z normálního těhu kluka má 🙂, akorát říkala, že byla celá v těhu nakřivo, jak mimčo rostlo jen na jedné straně...

venezuelanka
22. lis 2007

Moje mamča má 2 dělohy také a i když jí doktoři řekli, že nebude mít, žádné dítě má 2 obě císařem. 😉

sarii
28. lis 2007

kristynaw... gratuluji ke krásné holčičce 😵

kamca.mazda
15. únor 2008

Ahoj děvčata, já už od svých dvanácti let vím, že mám dvě dělohy a jedno hrdlo tedy uterus bicorporeus, zjistili to při mých komplikacích s menstruaci, celou dobu to bylo tak že se tvářili , že jednou asi nebudu moci mít děti, moji rodiče z toho tenkrát byli nešťastní, ale vše dobře dopadlo jednoho dne jsem vysadila prášky s vědomím, na co si mám dávat pozor, když děti mít nemůžu, a do týdne jsem přišla do jiného stavu, nejdřív byli všichni skeptičtí, rizikové těhotenství, jasný císař, pár problémků bylo ale dalo se vše vydržet a já mám pětiletého syna, teď v záři jsem to chtěla zkusit po druhé vysadila jsem prášky a do týdne otěhotněla, jsem v šestém měsíci a jak se poprvé ta děloha asi roztáhla teď je vše ok a ani hořčík ani žádný jiný lék nemusím užívat, tak nevěště hlavy, přeju mnoho úspěchů a nevěřte všemu co doktroři povídají....

kamca.mazda
15. únor 2008

Jen jsem chtěla doplnit že do poslední chvíle mi říkali , že na císaře půjdu a nakonec to byl porod jak vyšitý a hlavně rychlý.

zupla
15. únor 2008

Ahoj devcata,

tak ja se pridavam rada do diskuze. Me zjistili prepazku nejdrive v pochve bohuzel pri druhem IUI a nasledne pote co jsem sla na UTZ mi zjistili i prepazku v deloze. Pan dr. mi vysvetlil ze takto zdvojena deloha se neoperuje, a jelikoz dochazim na IUI byla jsem na tretim pokuse tak se soustredi na pravou stranu kterou mam udajne vetsi. Byla jsem dost prekvapena, protoze pred dvema lety jsem byla na revizi po spontanim potratu a ani tam si toho nevslimi ani muj gynekolog a v Gestu az po nekolika mesicich co tam dochazim. Jinak by to nemelo otehotneni vadit, jen je mamina vice kontrolovana ke konci tehotenstvi. Tak jsem zvedava jak se to bude vyvijet dal. 😉

kamca.mazda
15. únor 2008

Mě původně řekli, že mám cystu až potom zjistili, že je to druhá děholah 😀

zupla
15. únor 2008

Docela me pan dr. uklidnil ale kdyz si ctu na netu jake jsou s tim spojeny problemy uz od prvopocatku tak nevim, nevim ale jsem velka optimistka takze si neustale pripominak kolik holek v pohode s timto problemem otehotnelo. 😎

sarii
15. únor 2008

Zuplo, je kupodivu, že ti to neodhalili při té revizi... Mně též náhodou při UZ... Rok předtím mladá paní Dr. na UZ nic neshledala a pak ejhle... 😨

zupla
15. únor 2008

Sarii, taky jsem z toho byla dost v rozpacich a doktori vlastne taky 😉 ale vysvetlili mi ze se to pry stat muze....No budu jim muset verit. Ted uvidim co to IUI.....

chiswick
15. únor 2008

Ja mam bicornuate uterus a prespristi tyden budu rodit - porod budou vyvolat, ale rodit budu nakonec normalne 😉 😉
Zupla, problemu bylo strasne moc-zvlaste na zacatku, ale nakonec jsme to dotahli az do konce! Tak drzim pesti 🙂

sarii
15. únor 2008

kamco i tobě chiswicku... držím pěstičky vám i vašim miminkům... zuplo, mě můj Dr. děsně vystrašil, že budou potíže s otěhotněním, že se mám připravit na řadu neúspěchů a že to bude vysoce rizikové těhotenství... Příští týden se objednám do "CARu" a uvidím, co mi nastíní tam... Moc se bojím... A kdy jdeš na IUI?

zupla
15. únor 2008

chiswick, dekuju za povzbuzujici zpravy ted jeste aby nam vyslo to treti IUI, sarri byla jsem na nem 31 ledna takze pristi tyden muzu testnou, ale doposud to bylo tak ze kdyz jsem chtela testnou tak jsem to dostala. Za ty dva roky co se snazime uz me prestalo bavit kupovat kazdy mesic tehu test a pak byt zklamana takze ze zasady uz drive netestuji.
Pokud nevyjde to treti IUI tak se musim poradit v Gestu co dal, jestli jeste zkouset IUI nebo uz to bude na umele oplodneni. 😒

sarii
15. únor 2008

zuplo, určitě příští týden písni... Budu čekat, jak jsi dopadla. Opatruj se...

kristynaw
15. únor 2008

mam dleohu ve tvaru srdce,mala byla v leve polovine, 4krat jsme byli v nemocnici na zastavovani kontrakci,z toho jendou byli kontrakce 4 dny a porodni,takze uz se chystalo vse na porod,injekce na plice malicke...nakonec jsme vydrzeli do 36tydne a sli jsme cisarem

kristynaw
15. únor 2008

jinak na rizikovce od 25tydne(to zacli prvni kontrakce) a rizikove tehotenstvi,ale diky Bohu amme zdravou holcicku,tak vsem drzim pesti!

chiswick
15. únor 2008

Kristi, my jsme zase 'pravaci' 😉 😀

Holky, jeste jedna takova vec. Ja jsem dost krvacela prvni trimestr, zacalo to v obdobi, kdy jsem mela mit MS (aby jste hned nehazely 'flintu do zita') a test byl velice slaboucky. Nejdriv bylo podezreni na mimodelozni, pak podezreni na potrat a nakonec z toho bylo: prava cast delohy byla tehotna a ta leva krvacela (pravdepodobne ne po potratu).