Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

nikimka
28. čer 2009

Ahojky holky, děkuju vám moc za přáníčka, věřím že už to teďka dopadne 🙂
Hezký den všem

brsh
29. čer 2009

Ahoj holky, děkuju moc za podporu!! Byla jsem v pátek u svojí doktorky a ta mě poslala na genetiku, tak jdu ve čt. Prý už chce vědět předem co a jak. Zase náběry :( uf, to zrovna nemusím... Pořád spíš doufám, že nějak to snažení vyjde a nebudu muset na nic 🙂 Držte se, těhulky! A snažilky, snažte se 🙂 pa a mějte se krásně!

maja42
30. čer 2009

zdar, kdysi jsem sem přispívala, mám s největší pravděpodobností uterus subseptus a po dvou potratech jsem přesedlala do caru k apolináři, kde mě konečně poslali na hysterku. jdu za měsíc.
holky, vy které jste hysterku s odstraněním podstoupily, za jak dlouho jste se mohly začít/začaly snažit? a začnu po tom krvácet/menstruovat? a styky mohly být - kdy? dr mi zatím řekla, že po tom bude šestinedělí a nebudu se smět koupat (dovolená - pápá...) bo mě se to tím pádem odsouvá až někdy na září a s tou mojí ovulací na principu náhodných výbuchů z toho fakt kvetu... 😒 😅
sem s nějakýma pozitivníma příkladama! 😉

renca2
30. čer 2009

Ahoj pro maja,já měla 😉 také subseptus,jeden potrat spontální 7tt a po druhé zamlklý 9tt,odstranění jsem podstoupila teď v lednu,šla jsem asi v polovině cyklu a následně po odstranění jsem 4dny krvácela,ale pak se vše zklidnilo a za 14 dní přišla normálně menstruace.pak dodržení šestinedělí,nechala jsem odběhnout 3 menstruace a pak nám bylo požehnáno,že se můžem snažit.teď to šeptám hrozně potichu,ale zadařilo se a jsem dnes po ultrazvuku 6+1tt,srdíčko bylo vidět,ale nechci nic zakřiknout,koncem července budem chytřejší 🙂 🙂 🙂 tak nevím zda je to dost pozitivní příklad 😉 držím ti moc palce,určitě se zas ozvi 😵 jinak zdravím všechny pa 🙂

marta222
1. črc 2009

Ahojte, renca2 - tak ti potichu gratulujem a teším sa s tebou. Maja42, ja som mala tiež "uterus subseptus", hysteroskopiu mi robili vlani v máji (u vás květen), po operácii som nekrvácala vôbec a asi za 3 dni mi prišiel menzes (trošku skôr, asi na 25.DC). Tiež mi odporúčali dodržať šestonedelie a po 3 mesiacoch sme sa mohli začať snažiť otehotnieť. Síce som aj v septembri (září) otehotnela, ale bohužiaľ v januári 2009 (leden) som v 19. týždni potratila. Takže ja moc pozitívny príklad asi nie som. Ale už sme sa začali znovu snažilkovať, tak uvidíme 😉. Držím Ti palce, nech Ti to dobre dopadne.

maja42
2. črc 2009

holky dík, jako ty troje krámy jsou trochu traumatizující, uvidíme, co řeknou v caru. pořád se ukájím myšlenou, že to tam jen trochu poorají a v září zkusíme iui nebo domácí snažení.
renčo, tichá gratulace, drž plod a dej vědět! 😵

barbara.1990
6. črc 2009

ahoj danad..Mám to samé co ty a hlavu si zatim nedělej..kolik je ti let?

achina
6. črc 2009

Ahoj, tak jsem po delsi dobe zase tady 🙂 Gratuluji novým těhulkám a držím moc palce, aby vse probihalo bez problemu. Ja ted chodim na castejsi kontroly, dokonce do rizikove poradny, protoze zjistili, ze miminko je o 3 tydny pozadu. Byla jsem z toho spatna, ale doktori z toho nejak nedelaji vedu. Ja jsem totiz taky drobna, tak asi nemuzu mit 4kg mimi. Ptala jsem se, jestli to nema souvislost s tou vadou, ze by mimco nemelo dost prostoru, ale ubezpecili me, ze ne. Kdyby se tam "mackalo", bude chtit ven. Doktor mi naposledy rikal, ze je neuveritelne, ze je delozni hrdlo stale zavrene, vubec to necekal. Ale nechci to zakriknout, potrebuju, aby mimisek v brichu zustal co nejdele. Ma jen 1,6 kg, musi jeste zesilit !!! Mejte se fajn a opatrujte se... 😉

brsh
7. črc 2009

Ahoj, Achina - supr, že to takhle dobře jde 🙂 mimi tam určitě ještě vydrží, neboooj!!! MAJA42: zkoušela jsi vychytat ovulaci podle děložního hlenu? To chci vyzkoušet já... vzhledem k tý rozhozený mrše mi stejně nic jinýho nezbývá.... Jinak jsem byla ve čt na tý genetice - zatím jsem dostala nějaký papíry na vyplnění, tenhle čt jdu na krev a za měsíc pro výsledky a konzultaci...tak uvidíme! Mějte se zatím všechny a držte se! pa

achina
7. črc 2009

Tak jsem to trochu zakrikla ☹ Zitra nastupuju do nemocnice. Mimisek je opravdu o dost mensi, tak chteji zjistit, co je za problem...Průtoky krve a ozvy jsou v poradku, ale je to proste drobek, tak snad je vsechno OK. Pekne me vystrasilli a hlavne se mi tam vubec nechce ! A dneska zas doktorka rikala, ze je to mozna tim, ze tam ma malo mista. Tak si potom vyberte... 😒
Holky, preju pevne nervy pri tom litani po doktorech, ale to usili za to urcite stoji. 🙂 Tak se drzte. Ja snad brzy podam dobre zpravy, abych vam sla dobrym prikladem. Tehulky, drzte se!! papa

renca2
7. črc 2009

ahoj achino,držím moc palečky,určitě je lepší,že tě sledují,budeš pěkně pod kontrolou a určitě tě brzy pustí,mimísek to dožene,uvidíš 🙂 tak buď statečná a brzy podej pozitivní zprávy 🙂
pro maja42,jestliže jsi už před tím otěhotněla,tak ovulaci máš,tak povedlo se 2x,zadaří se i teď s lepším koncem,já se tím teda taky utěšuju 🙂 že u nás přepážkovejch,je právě chyba tam,já mám kontrolu až koncem měsíce,pa pozdrav všem 🙂

nikimka
9. črc 2009

Ahoj Renco, gratuluju ti k těhulkování s držím ti palecky🙂))
Já jsem byla v úterý na kontrole, mělo nám už bít srdíčko...ale nic...prostě se mimčo vubec nevyvýjelo od té minulé kontroly...takže včera jsem byla na kyretáži. Začátek je vždycky rizikovej, ale říkáš si proč to zase potkalo tebe.....takže ted máme 2 měsíce klidu,léto a koupání je v háji a v září se budeme moct pokusit znovu.Je to asi osud, čím víc to chceš tak tím víc to nejde. ☹ Pa Niky

renca2
9. črc 2009

Niky,to je hrozná podpásovka,je mi to moooc líto 😔 já vím tyhle začátky,taky už jsem to dvakrát prožila,s tím osudem máš pravdu,odpočívej a září je tu co by dup,uvidíš 😉 určitě dej o sobě brzy vědět,opatruj se,pa

achina
11. črc 2009

Nikimka, to je mi lito, ale hlavu vzhuru, musis stale verit, ze priste se to urcite podari. To cekani je asi hrozne, ale podari se to, uvidis. Ja pisu z nemocnice, vypadalo to, ze me pusti, ale primar to zamitl, ze pry tu treba budu az do porodu. Radost z toho nemam, doma jsem v mnohem vetsi pohode, tady to stoji zaprd. Ale pro mimco to proste clovek musi vydrzet. Tak se mejte, ahojky

zdenallicka
12. črc 2009

AHoj holky, psala jsem sem nekdy v zari, ze mam uterus bicornis... Doktor me hnal na odstraneni prepazky (te casti, co delohu rozdeluje, ale ne uplne), ja odmitla... No a doted tehotna nejsem... Premyslim, jestli na to odstraneni jit/nejit... Kdo jste byly na odstraneni, jak moc to potom boli??? A jak dlouha je rekonvalescence? Probiha "sestinedeli"? A jak dlouho pak zena nesmi otehotnet?
Diky za odpovedi, holky... Jste moje sance na informace..🙂

jecidlo
13. črc 2009

Achina: moc na tebe myslime, at mimi stihne jeste nabrat, urcite to dobre dopadne, oni i ty vahove odhady nebyvaji uplne presne, tak snad je to tvuj pripad, a za tech 5 tydnu co te doufam jeste ceka muzete nabrat klidne kilo i vic!!!

sarinkaa
14. črc 2009

Nikimka tak to je mi moc líto ☹
a já tu pořád nakukuji jak to dopadlo ☹
věřím,že příště to bude dobré 😉

Zdenallicko dle mého uterus bicornis samotný operovat nejde, je to myslím jediná vada dělohy která se nedá odstranit.
Alespoň mě to tak bylo řečeno, možná tam máš ještě něco

ale já mám také uterus bicornis a čekám druhé miminko, jsem ve 20.tt., otěhotnění by problém být neměl, spíše to udržení miminka,mimoděložní těhotenství atd.

budu moc držet pěstičky 😵

nikimka
16. črc 2009

Ahoj holky,děkuju Vám moc za podporu,cítím se dobře a věřím že příště už to dopadne 🙂
Renco, dej o sobě brzy vědět jak rostete 🙂 Pa Pa 🙂

zdenallicka
17. črc 2009

Sarinka... Dekuji..🙂

nanenka
20. črc 2009

Ahojte kočky ! Chcem sa vás opýtať, či máte niektorá skúsenosti s VVCH maternice typ jednorohá maternica ?

andy84
26. črc 2009

Ahojky holky, můžu se zeptat, jestli jste těhulky měly problém se zkracování děložního čípku??? Jsem ve 20tt a od 16tt se mi zkrátil o 7mm..., tak se trošku bojím, beru magnézko na stahy. Děkuji moc! 😵

sarinkaa
27. črc 2009

ahojky holky, tak dnes končím 21tt. a zatím je vše v pořádku, byla jsem na genetickým UTZ a byla nám potvrzena HOLČIČKA, takže náš 14měsíční raubíř bude mít sestričku a my jsme šťastní.
Doktorka místo mého bicornis říkala, že vidí snad subseptus(což přesně nevím jestli je horší nebo lepší),ale že si sama není jistá.Ale na fotce z UTZ jde ta anomálie pořádně vidět, malá má tělíčko v jedné straně, pak je přepážka a pak hlavička

co se týče zkracování čípku, tak já jsem neměla a zatím nemám s tím problémy, akorát s tvrdnutím dělohy a předčasnýma kontrakcema.Držím pěstičky

zdenallicka
27. črc 2009

Ahoj holky, predevcirem jsem byla poprve u nove gynekolozky a ta mi rekla, ze muj doktor mi nerekl uplnou pravdu o me deloze... Takze prirozene otehotneni = sance temer nulova... Nemam totiz jen castecne prepazenou delohu, jak tvrdil on, ale mam dve samostatne delozni dutiny... Rekla mi, ze jedno nebo dve tehotenstvi s nejvetsi pravdepodobnosti potratim a az to treti pry v 90% pripadu vyjde... A doporucila mi hysteroskopii a nasledne IUI (asi)... Navic mam nepruchodny jeden vejcovod a nevi se ktery, protoze stary doktor to popletl ve zprave z operace a nikdo teda nevi, kam jdou vajicka... Kazdy vejcovod totiz usti do jedne z dutin... Ach jo...
Do zari se mam rozhodnout (to jdu na preventivku), co ta hysteroskopie a pak asi poresime to IUI...

sarinkaa
27. črc 2009

Zdenallicko to je mi líto,ale chci Tě aspoň trochu povzbudit, mě řekli dva lékaři na dvou klinikách (neplodnosti), že ze začátku určitě několikrát za sebou potratím a je možné že mimi ani potom se neuchytí a mám už krásného ročního chlapečka a teď čekáme holčičku.
Na genetice mi teď doktorka řekla, že máme obrovské štěstí což všichni nemají, ale tím chci naznačit ,aby jsi nepřestala doufat.
Já přestala, zahnala se ke špatné psychické stránce, u prvního každý den čekala potracení a vidíš ,jak to krásně dopadlo.
Teď už tolik lékařům nevěřím,v porodnici mi říkali, že kolik maminek má i duplex(nejhorší zp.dělohy) a donosily v pořádku až do konce

takže hodně štěstí a hlavu vzhůru 😉

jecidlo
31. črc 2009

Zdenalicka: a mas dve delohy aj dva cipky?Tedy komplet vsechno 2x? Ja si myslim, ze to s otehotnenim nesouvisi spis s donosenim. Ja mam dve delohy, tedy vlastne dvourohou, ale takovou tu ze se mi spojuji az u cipku a sice se mi bobci narodili drive, ale jsem maminkou krasnych a zdravych dvojcatkek. Oba byli v prave pulce delohy.
Ja mam dokonce za to, ze mit dve delohy je sance na vsechno o moc vetsi, vetsinou je jinak problem s usazovanim vajicka, ze kdyz se usadi na te prepazce, tak z toho jsou vetsinou potraty:( Takze hlavu vzhuru!

achina
15. srp 2009

Zdravim vsechny snazilky a tehulky a oznamuji radostnou zpravu, ze 30.7.se nam narodil Danecek! 🙂 Bylo to 2 tydny pred terminem, byla jsem uz dlouho v nemocnici a po vysledcich krve a KTG se radeji rozhodli to ukoncit. Chlapecek mel 2,40kg, byl (je) malicky, ale ji za dva, tak snad to brzy dozene. Porod byl cisarem, nasledujici tyden byl hodne narocny, ale zvladli jsme to. Jediny problem je, ze nechce sat, tak mu odstrikavam a tak si na to zvykl, ze uz je liny se to ucit. Jinak je to ale silkulka a dela nam radost. 🙂
Chci povzbudit vsechny, co maji nejakou vadu. Mne rekli, ze mam zrejme duplex a ze je o trochu lepsi forma, jelikoz tam nedela neplechu ta prepazka. Pri cisarskem rezu, ale zjistili prekvapeni, ze mam sice 2 cipky, prepazku v pochve, ale deloha duplex neni, ale je tam asi jen prepazka. Tu mi pri porodu ze 2/3 odstranili. Pristi tehotenstvi by tudiz melo byt o trochu "jednodussi". Akorat cisar me asi znovu nemine.
Takze neveste hlavu, vidite, ze i s takovou vadu se da porodit miminko. Ja mela to velke stesti, ze jsem to dokonce mela bez potratu, ktere jsou pry hlavne ze zacatku caste. 😢 Jsem moc stastna a vam snazilkam s vadou preju, aby se na vas taky brzy usmalo stesti.
Drzim palce !!!!!!!!

marta222
17. srp 2009

Ahojte, achina, tak Ti mooooc gratulujem. To je super správa. Verím, že synček Ti bude robiť už len radosť. Si pre mňa (samozrejme aj pre ostatné) veľmi pozitívny príklad. Dúfam, že po tých mojich 2 potratoch to už do konečne tretice vyjde. Tak sa majte krásne, držkajte sa všetky a hlavne prispievajte pozitívnymi správami 🙂 🙂 🙂

sarinkaa
19. srp 2009

Achino,obrovskááááá gratulace 😉

to je kráásný a Daniel je náádherný jméno 😀 hlavně proto, že doma jednoho mám

já jsem už v 25tt.a zdárně postupujeme bez větších problému, malá je v bříšku pěkný šidlo-jsem zvědavá až se narodí

Achi pro císaře se Ti rozhodli z jakého důvodu?Malej byll špatně otočený?
Moje dr. viděla to první na císaře, v nemocnici mě nechali rodit přirozené i přes to,že malý nenalýhal vůbec hlavičkou, byl v nestabilní poloze a pak to málem dopadlo špatně.

Jsem sama zvědavá ,jak se rozhodnou teď, mám docela strach skrz ten první porod, který byl ukončen kleštěmi-hlavně,aby byla maličká v pořádku.

Předem T děkuji za odpověď a ať Vám malej roste a dělá samou radost

achina
19. srp 2009

Ahojte, dekuju za krasne gratulace, jsem moc rada, jestli jsem tim nekoho povzbudila. Mne takove zpravy od jinych holek hrozne drzely nad vodou, tak doufam, ze i ja nekoho uklidnim. Sarinkaa, doktori mi vzdycky rikali, ze urcite budu rodit cisarem. Pak jsem prisla tehotna do nemocnice a tam mi rekli, ze se jeste uvidi. Pokud se mi otevrou porodni cesty dostatecne a opravdu dostanu kontrakce (tomu oni moc neverili,ze to moje deloha zvladne), tak budu rodit prirozene. Ale podle me to mozna rikali jen proto, ze chteji mit co nejvice prirozenych porodu a cisare delaji jen opravdu v nejnutnejsich pripadech. Jenze ja z toho byla vydesena, protoze mam jeste prepazku v pochve (ta by pry pri porodu bezbolestne praskla). A jeste do toho byl maly od nejakeho 20 tydne koncem panevnim a ani jednou se neotocil. Tak jsem to moc nechapala, ze vubec uvazuji o prirozenem porodu. Skoncilo to tak, ze jsem 29.7. v noci dostala kontrakce a Mudr. rekla, ze se to pomalu rozbiha. Pak to ale ustalo a rano se proste rozhodli, ze uz me teda porodi a radeji cisarem. Nevim, co byl presne ten hlavni duvod, ale podle me to bylo vsechno dohromady.
Docela se divim, ze ve tvem pripade to nechali zajit takhle daleko. Vzdyt si museli byt vedomi toho, ze je to pro miminko nebezpecne. Je fakt, ze tam moznost cisare je tam vzdycky, pokud nastanou komplikace, ale pro klid duse je asi cisar lepsi. (i kdyz ja se po nem opravdu nejak nemohla sebrat,moc me to bolelo, bylo mi spatne a jeste me priserne po spinalni anestezii bolela hlava, uff....Jenze on si clovek asi nevybere).
Tak moc drzim palce, Marta222, deloha se pry po potratech roztahuje a pripravuje na dalsi tehotensvi, ver, ze nakonec se tam pulecek usadi a bude rust. Sarinkaa, vedete si dobre, uz jste daleko, tak to urcite dobre dopadne. Mejte se fajn 😎

sarinkaa
21. srp 2009

Achi uvidíme ,jak to dopadne tentokrát ☹
já měla nástup v pondělí do porodnice na císař ,protože malej byl špatně otočenej, byl napříč

Při příjmu mi zjistili ,že se otočil a že to zkusí s tou anomálií normálně, takže jsem kvůli nestabilní poloze plodu šla na vyvolání porodu.
Po několika otřesných hodinách jsem už ani nemohla chodit