Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

renca2
4. pro 2009

ahoj holky zdravim vsechny a preji hezke predvanocni obdobi 🙂 Andy ty tajnustkarko,moc gratuluji k holcicce,ale koukej o vas napsat vic,jsem moc zvedava jak jste zvladly porod s tou nasi delohou a tak vsechno 😉 my se s mimiskem drzime jsme 27tt,mame se dobre,po septu ani pamatka.pa 🙂

andy84
5. pro 2009

Ahojky holky, Renco, moc moc děkuji za gratulaci 🙂, držím moc palečky, ať vydržíte, co nejdéle a brzy se dočkáš vytouženého děťátka. My jsme byly dlouho v porodnici se žloutenkou a teď se zabydlujeme doma 😀.
Chtěla bych hrozně moc podpořit všechny snažilky a těhulky s VVV dělohy, já vlastním dělohu přepáženou částečným septem (pravděpodobně, protože jsem neabsolvovala hysteroskopii ani laparoskopii, jen utz...), holčičku se mi i přes problémové těhotenství podařilo donosit do konce 37tt 😵 , takže holky, nevzdávejte se!!! Každá se miminka dočkáte. 😵 😵 😵 Jinak jsem rodila přirozeně a nakonec to samozřejmě skončilo akutním císařem, pupečník kolem krku.. ale malá je v pořádku a to je nejdůležitější!!!! Celé těhotenství jsem užívala 2x2 utrogestan, určitě si ho nechte napsat, díky němu jsme pravděpodobně vydržely tak dlouho... ve 24tt jsem byla hospitalizovaná pro hrozící předčasný porod....
Jinak ještě mooc gratuluji Sarince, jsme rodily skoro zároveň 🙂.

h.jitka
5. pro 2009

Andy, moc gratuluju. 🙂 Dodává to naději.

sarinkaa
9. pro 2009

Andy taky velikááá gratulace 🙂

renca2
14. pro 2009

ahoj Andy tak to jste holky sikovny,to jste to pres vsechny komplikace zvladly obe na jednicku 🙂 diky za podrobny popis a urcite dejte o sobe vedet,pa pozdrav vsem 😉

renca2
16. bře 2010

ahoj holky tak se tu diskuze nejak zastavila.ja se hlasim jako novopecena maminka tydeniho Tonicka,ma dg uterus subseptus presne loni po odstraneni,predtim dve neuspesne tehu,jeden spont. a jeden zamlkly potrat.ale to uz je vse za nama.jinak tehotenstvi rizikove,ale vse o.k,nakonec jsme prenaseli 9dnu,malemu se nechtelo ven,museli jsme na vyvolani,ale neuspesne 7hodin se pokouseli o normalni porod,ale neotvirala jsem se a ta moje deloha vubec plod nevypuzovala,tak nakonec pristoupili k sekci.deloha pry tou prepazkou oslabena by plod vubec nevypudila,takze pri dalsim porodu rovnou sekce,jinak chlapecek zdravy a ty miry 4110 g a 53 cm,omotany pupecnik,takze jeste,ze cisarsky rez.holky takze vsem drzim palecky co se trapite s nejakou vadou.pa 😉

h.jitka
16. bře 2010

renco, velká gratulace k chlapečkovi. hlavně ať už jste oba zdraví. 🙂
u mě stále nic nového. septum částečně odstraněno před rokem. koncem loňského roku 2IVF-neúspěšné, a na začátku letošního roku KET-taky nic. mám v plánu nativ, a pak se uvidí. máme naskládaných víc problémů.

renca2
16. bře 2010

tak to ti budu drzet mooooc palecky at uz je to uspesny,nevim co teda obnasi ten nativ,budu na tebe myslet at ti to dopadne dobre 😉

jecidlo
17. bře 2010

velmi opozdene, ale sarinko, gratuluju 😵

h.jitka: cetla jsem tvuj dotaz o tom jak se doktori staveli k vicecetnemu tehotenstvi a VVV delohy.
Me zjistili vadu delohy az v moment, kdy mi dali leky na stimulaci vajecniku a kontrolovali jejich stav. Jen me vedli jako rizikovou pro predcasny porod, mela jsem casteji kontroly, ale stejne jsem byla na kontrole, vsechno bylo uplne v poradku a najednou sup. ale o zadne redukci nikdo nemluvil. Muj nazor ale je, ze bych radeji znova riskovala predcasny porod nez prijit o oba. Preju at se vam brzy zadari

renca2: moc gratulujeme k tonickovi 😵

h.jitka
17. bře 2010

jecidlo, díky za odpověď. 🙂 nakonec jsem si nechala jak při 2.IVF, tak při KETu vložit dvě embrya.

andy84
23. bře 2010

Ahojky holky, také se přidávám ke gratulaci, Renco obrovská gratulace k Tonickovi 😵 !
Jitko, tobě držím také moc moc palečky, ať se to podaří!!!! 😉

vlkovka
7. kvě 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím také jako novopečená mamina. 13.3.se mi narodil chlapeček ve 39.tt. Vývojová vada - uterus bicornis. Nakonec bylo vše v pořádku, porod přirozený a docela rychlý. Kontrakce začaly o půlnoci a před 5 hodinou byl Matěj na světě. Takže držím palce všem, ať to jde tak dobře jako nám.

renca2
17. kvě 2010

Jé vlkovka tak to moc gratuluji,to máme kluky skoro stejně starý.Doufám,že ti naši kluci jsou dobrým příkladem toho, jak se rodí s vadama dělohy,prostě to jde a to je hlavní 😉 taky všem co řeší tento problém držáím palečky.V krušných chvilkách mi tahle diskuze moooc pomohla,to že to jde, člověka hodně povzbudí 🙂

bufina
16. čer 2010

Ahoj, mám taky VVV dělohy - uterus bicorporeus a i přesto jsem šťastnou maminkou dvou dětí, jen se narodily o něco dřív. 35+2tt a 33+6tt.

sedmitecka
13. zář 2010

najde se tu ještě někdo s tímto problémem? mě právě diagnostikovali při hysteroskopii uterus septus (centrální přepážka) a ráda bych se dozvěděla víc....... 🙂

evikrou
20. říj 2010

Ahoj holky..mám dvě dělohy,dva čípky a dvě pochvy...doktor mi nedopuručil operaci..byla by velmi náročná a složitá...tělo si prý porádí samo..bude to sice komplikované těho..S ryzikem potratu a předč.porodu,ale nevzdám to!!!!...začínáme se snažit ,tak nám držte palečky🙂

achina
26. říj 2010

ahoj @evikrou, mela jsem uplne ten samy problem jako ty, nakonec pri cisari zjistili, ze jsem mela jen prepazku, tak ji odstranili. Kazdopadne otehotnela jsem vcelku brzy, miminko jsem krasne donosila, byl sice maly, trochu nedonoseny, ale zdravy a krasny a ted uz je z nej pekny cvalik. 🙂 Hodne me hlidali, ale zasadni problem, krome toho, ze maly se ke konci pomalu vyvijel, nebyl. Ale byly to nervy, to ti teda reknu. Moc ti drzim palce, priroda si poradi. Hlavne verit a myslet pozitivne 😵

achina
26. říj 2010

@sedmitecka - myslim, ze vsechny ty problemy s prepazkama nebo vadama delohy jsou dost podobne, proste jsou to urcita rizika, ale po precteni teto diskuze zjistis, ze mimi se da v pohode donosit a vse muze byt uplne bez problemu. Akorat je potreba to hlidat a dodrzovat klidovy rezim. Drz se, urcite vse dobre dopadne. 😵

bufina
26. říj 2010

Ke mně se při druhým těhu doktorka chovala jako by nic. O "problému" samozřejmě věděla, ale žádná riziková poradna, nic... Jednou za měsíc sem k ní šla, absolvovala ultrazvuky normálně jak všechny těhule, nic speciálního. Jen měli dětičky míň místa, tak se nepřetočili a oba byli KP, ale to je to nejmenší...

evikrou
29. říj 2010

@achina ,ahojky moc děluji za podporu...od té doby co mi řekl gin.,že to mužem zkoušet normálně, tak už je to pozitivnější...chodila sem k jinému gin.a ten pořád že operace a normálně ani náhodou...a až to budu chtít řešit, tak mám přijít..kamarádka mi poradila jiného doktora ,že je to kapacita a dobře sem udělala..už sem u něho...řekl ,že každý doktor to vidí jinak, ale on by to řešil normálně a máme zkoušet🙂))Ale na 98procent mám od všeho dvakrát...Budu věřit a myslet pozitivně..třeba to hned nepujde a nakonec to bude muset být uměle, ale nevzdám to🙂))

bufina
29. říj 2010

Evikrou, se ničeho neděs, já mám to stejný co ty, první mimčo jsme vyráběli půl roku, pak jsme si jednou nedali pozor a hned bylo druhý... Sem si říkala že s tímto určitě hned napoprvé neotěhotním, no a ono jo... 😀

achina
29. říj 2010

@evikrou - mne bylo receno, ze operace je az krajni reseni, takze jsme taky tak pul roku zkouseli, ale to bylo takovy lážo plážo, až pak kdyz mi chteli udelat laparoskopii, tak jsme "pracovali" casteji, no a sup a bylo to 🙂 Ani se mi tomu nechtelo verit !! Uvidis, ze se to casem podari. A mimochodem, lepsi vse 2x nez neco ani jednou, ze jo ... 😵 Tak se drz..

evikrou
11. lis 2010

@bufina když teď vidím..že to jde, tak sem už celkem v klidu..mě totiž první gin...nic k tomu skoro neřekl..a myslela jsem si, že asi mámou nikdy nebudu.Ale už jen po přečtení pár stránek tady ..sem zjistila, že nejsem jediná..a jde to i bez problémů...🙂jen aby mimo bylo v té správné děloze..pravá je větší i pochva..

evikrou
11. lis 2010

@achina mě doktor řekl,že to máme zkoušet často.. jeden měsíc je jeden vaječník a druhý druhý a ten pravý u té větší dělohy je 100procen průchodný a že stejně myslí že se přítel trefuje do právé pochvy🙂tak to pujde asi jednou za 2 měsíce,ale uvidíme...tak žádný měsíc nevynechávat🙂))To je jasné radči dvě než ani jednu🙂díky

bufina
11. lis 2010

@evikrou Mně tak poprvé doktor na gyndě strašil že by z děckama mohl být problém a nakonec nebyl. Malou sem měla v levé děloze, tak sem si pak říkala že by tam mohl být aji malej, že je už "vytahaná" no a on byl v pravé 😀 Tak mám zajetý obě dvě 😀 Sem po druhým porodu musela na revizi, protože mně tam něco prasklo, asi povolil nějakej steh (po císařu), tak to krvácelo dovnitř a doktor říkal že při tom čištění by mohl poranit tu jizvuna děloze ještě víc a musel by mně vzít celou dělohu. Tak sem mu říkala že je mně to jedno, že mám kdyžtak ještě jednu 😀

evikrou
11. lis 2010

@bufina tak to je dobré🙂))já si říkám že by byl asi lepší přirozený porod..ale když to nejde tak se nedá nic dělat..tak aspon nebudu mít bolesti při porodu..jen asi pak až se bude hojit jizva po císaři..ale zatím předbíhám..asi jen doufám ,aby to šlo vše bez problémů jak tobě

bufina
11. lis 2010

@evikrou S císařa dělá každej děsnou věc, ale já sem o ničem už za týden nevěděla.... Ani po porodu to kdoví jak nebolelo. Je fakt že první 2-3 dny je pohyb trošku obtížnější, teda chůze v pohodě, ale vstávat z postele je horší. no a to měla holka co byla na pokoji se mnou taky. Byla sice po přirozeným porodu, ale dole dost šitá, takže lezla z postele bokem, nemohla si sednout, takže to si moc nevybereš.

zupla
11. lis 2010

Ahoj Evikrou,
ja mam to same co ty ale ja byla v zari na Homolce na odstraneni te prepazky v pochve, protoze po mimodelozni tehotenstvi nemam pravy vejcovod a ta prepazka nalehala na levou stranu kde ho mam takze evidentni prekazka v otehotneni. Slysim ruzne nazory a je to tak padesat na padesat......Je to komplikovanejsi bez toho jednoho vejcovodu.

evikrou
11. lis 2010

@bufina no hlavně když to pujde a bude zdravé mimi...jinak se ničeho nebojím......máš hezké děti🙂

lucciie
14. lis 2010

Ahoj holky, od rána sedím na těchto stránkách a musím také něco napsat. Minulý rok v březnu mimoděložní těh., červenec 2009 zamlklý potrat a tento rok v srpnu opět zamlklý potrat. V pátek mě poslal můj gyn. na hysteroskopii a z výsledků, které mám předat mému gyn. je napsán závěr: uterus bicornis. Okamžitě jsem si najela na stránky, abych se něco dozvěděla. Jsou tu celkem hezké komentáře k této problematice, já však vůbec nejsem moudrá a spíše nevím, co mě čeká při tom, co vše mám za sebou. Zda mám šanci jako vy donosit zdravé miminko při této diagnóze. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a přeji všem hodně štěstí.......