Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

peko
18. pro 2008

To renca2: koukám, že první mrchu očekáváme skoro ve stejném termínu 😀 , jsem zvědavá jak moc se zpozdí - dělala to normálně, tak si nedělám iluzr, že by si to rozmyslela. Jinak mě dr. řekla, že přepážka se zamlklým souvislost nemá, že spíš způsobuje např. předčasný porody, příp. polohu plodu koncem pánevním.
Jinak co se týče toho, která vvv dělohy je horší - to se mi právě nepodařil ovyčíst, ale co jsem se dočetla, tak uterus subseptus byla většinou označována za nejmírnější formu. Tak doufám, že je to pravda 🙂
Na hysterku držím pěsti, ať to dopadne co nejlíp.

klarka80
19. pro 2008

Ječidlo, mám z tebe velikou radost!!!! A gratuluji k párečku, nic víc si v koutku duše ani nemohla přát, viď? Manžel je určitě nadšenej, že bude mít kluka a ty cácorku na culíčky. To jsou krésné zprávičky, tak se držte co nejdéle!! a dále podávat zprávy.:o)

klarka80
19. pro 2008

Přidala jsem nějaké aktuální foto jak rostem, kdo chce kuknout. :o)

Stále chodím a pravidelně nakukuji, abych vám tu všem držela palce!

renca2
21. pro 2008

dobře,že píšete,mám radost,ječidlo tobě moc gratuluju,to je perfektní,jak ti rostou...peko na tebe taky myslím určitě to brzy dostanem a můžem zase pokračovat ve zkoušení,jaro je prý příznivé období 🙂 tak páček a zase někdy

predi
22. pro 2008

Jecidlo, teda to je nádhera s Tvým párečkem. To asi budeš břicho nebřicho tančit radostí kolem vánočního stromku, viď. Můžu se zeptat, na ten 4Dultrazvuk Tě objednali kvůli dvojčátkům nebo kvůli VVVdělohy?
Jinak bych ráda všem popřála příjemné svátky a hlavně hodně sil, zdraví a spokojenosti do nového roku 🙂

andy84
23. pro 2008

Jecidlo, to jsou skvělé zprávy, ty hřejí u srdíčka! Klárko hezoučké fotečky, holčičky jsou rozkošné 😵!
Jinak Vám všem chci popřát krásné Vánoce a vše nej nej nej do nového roku!!! Těhulkám hodně štěstíčka a nám snažilkám držím pěsti, aby i pro nás byl následující rok úspěšný a měly své poklady brzy u sebe!!!

jecidlo
26. pro 2008

predi: ja radosti tancim porad, ale uz nejsem tak mobilni🙂)ne to 4D je na zadost, plati se to, ale chci mit zaznam na DVD a je to proste jine nez ten normalni ultrazvuk, jinak kvuli dvojcatkum mam urcite vice ultrazvuku, ale o me VVV nejak moc nemluvi akorat ted s rizikem predcasneho porodu.

no uz je sice skoro po svatkach, ale tak aspon vsem prani vseho nejlepsiho do noveho roku!

klarka80
6. led 2009

Ahoj holky, jak se vám tu daří??
Byla jsem kouknout na "Doktorku" a poslední příspěvek mě dostal. Co na to říkáte? Nevím, zda se mám strachovat, aby dcery neměly tento problém.. Když jsem se na to ptala mého gynekologa tak říkal, že to v žádném případě není dědičné, tak nevím..

zdenallicka
6. led 2009

klarka80: Prispevek jsem necetla, ale jestli se jedna o podobny problem, jako mame tady vsechny, tak ti garantuju, ze to dedicne je.. Mela to mamka, obe segry, ted ja.. Kdo mi vyvrati, ze to dedicne neni?

andy84
6. led 2009

Ahojky holky, po upozornění Klárky jsem se koukla na diskuzi na doktorce a docela mě to šokovalo... Nejhorší je, že každý doktor tvrdí něco jiného, to je jak s diagnózou VVV... 🤐 ☹ !!!! Je také spoustu případů, kdy se na VVV vůbec nepřijde a ženy normálně porodí a zjistí to třeba až po letech... 😕
Jinak my se snažíme už nějaký cyklus a zatím nic, má za 3 dny přijít mrcha, ale dnes už trošku špiním... 😢, tak příští měsíc!!! 😵

maja42
6. led 2009

holky, bohužel, dědičné to je. ale zase ne každé to dělá problém, takže věřím, že je spousta ženských, co ani neví, že mají nějakým způsobem rozdvojenou dělohu. kdysi jsem sem dávala anglický článek a tam to všechno je vysvětlené. u nás v rodině se to ale nikdy neprojevilo (až na mě a on ten subseptus je celkem máslo dvojka, oproti těm vašim rozdvojeným). vvv dělahy bývá ale často spojená s problémama s ledvinama a to má mamka, babička i teta, takže u nás asi větr vane s této strany 😒
každopádně klárko nepanikař, i kdyby to holčičky zdědily, tak se o tom ví a už se tou informací a faktem lépe pracuje.

klarka80
6. led 2009

No jo, jenže z toho příspěvku jsem vypochopila, že já mám zdvojenou a holky třeba nebudou mít žádnou.. Kdyby měly obě třeba aspoň tu zdvojenou, tak je šance, že se dětí dočkají, ale kontroluje to někdo u tak malých holek jestli vůbec dělohu mají a jakou??
Jak se projevuje problém s ledvinami?

klarka80
6. led 2009

Jo a ještě dodám, že moje mamka tuto vadu neměla a nemá ji ani moje ségra, jen já..

jecidlo
7. led 2009

no tak ja teda nevim jak je to s tou dedicnosti, ale asi to nebude tak horke, ja jsem u nas v rodine taky jedina znama s vvv delohy, ale ze je u vvv delohy casty problem i s ledvinami vim a vlastne jsem to i mela. Pry se totiz tyhle veci vyviji zaroven a kdyz nastane chyba u jednoho, je pravdepodobna i chyba u druheho, ja jsem byla jako decko asi 3x ve spitale s mocakem a ledvinama ale akorat zjistili, ze tam ma prave nejake ty trubice vedeny vyvojove jinak ale potom se to samo uklidnilo a od te doby jsem problemy nemela, ale kdyz mi vysetrovali ledviny a taky ultrazvuky a vsechno mozne tak mi vvv delohy nerekli.

maja42
7. led 2009

klárko, zkus to gůglit, už nepamatuju, kde jsem to četla, asi na nějakých doktorských stránkách. nejlepší bude, když se poradíš s doktorem, ať tady neděláme paniku. určitě existuje dětská gynekologie.

renca2
7. led 2009

Holky to je teda fakt síla,já mám teda subsetus,teda tu dvojku máslo 😉 ,ale mamce nikdy ultrazvuk nedělali,tak ani nevím,ale 2 porody bez problémů,přesně v termínu,to samé obě babičky,sestra bohužel zatím nevím je mladší a zatím děti neplánuje,bavily jsme se spolu o tom,ale příjde mi zatím divné ji děsit a nechat dělat ultrazvuk,příjde mi hloupé aby byla vystreslá už předem než vůbec otěhotní.stačí mi jak prožívá ty nezdary se mnou,já věřím,že třeba zrovna ona problém nemusí mít,ale stím že se nevytvoří děloha vůbec,je fakt hrozné.ale chápu klárku,že má strach,kdyby mě to hodně trápilo asi bych se opravdu obrátila na specializované pracoviště na dětskou gyndu,pište zas něco optimističtějšího 😅

klarka80
7. led 2009

HOlky, nechci tady šířit depky, od toho sem nechodím. 😎 Kdyby po mně holky podědily VVV dělohy, tak z toho tragedii nedělám, ale horší by bylo, kdyby tu dělohu fakt neměly žádnou, jak bylo v tom příspěvku na doktorce. Radši nemyslet a nic nepřivolávat, ovšem červík hlodá.. 😒

predi
20. led 2009

Ahoj holky, jen hlásím, že mám za sebou velký ultrazvuk ve 20tt a vše se zdá ok, ptala jsem se na svoji VVV vadnou srdcovitou dělohu, jestli to vypadá, že se roztahuje dobře, i jsem to měla napsáno v žádance, tak prý na ní nic znepokojivého nevidí.
Ale kolikrát se po ránu hned leknu, jak mi přes noc vytráví a břicho se částečně smrskne, tak zřetelně pozoruji "šišku" vlevo, jako by mimi bydlelo jen v jedné půce dělohy. Oproti minulému těhu však cítím pohyby v různých částech břicha, ne jen dole, tak to mě zase těší a moc mě pomohla myslím Klárka, která tu o šišatém bříšku taky už psala.
Jinak Klárko s tou dědičností by mě to určitě taky hlodalo, asi bych se zeptala dětské doktorky co ona na to, ale předpokládám, že by se mnou nejspíš zametla, že jsou holčičky malé na nějaké závěry a bez potíží, tak nač je honit po vyšetřeních. Ale jedno sono bříšek na dětské gyndě by určitě nikomu neublížilo. Určo jim však děložka nechybí, všechny tady nějakou tu dělohu máme a přidružené problémy s ledvinami má taky jen pidimenšina.

jecidlo
23. led 2009

ahojte, zase se hlasim po kontrole, miminka porad rostou ukazkove, obe stejne velke, cipek je teda uz kratsi, ale s tim se v tuhle dobu pry uz pocita, holcicka je ale narvane az uplne dole a hlavickou uz tlaci na cipek, pry uz se urcite neotoci, protoze nema misto, klucina misto zatim ma, sak je taky o dost vice citit, ale je taky hlavickou dole.
No a ja se zacinam pomalu bat, ze kdyz budou oba ukazkove hlavickou dole, ze budou chtit abych rodila prirozene, ale mam z toho hrozny strach, ze jak se clovek docte, ze ta dvouroha deloha nemusi mit tak silne stahy atd, jeste ke vsemu na dve...no uvidime. Nevite jetsli muzu na cisari trvat?

Predi, neboj ja mam taky sisaty bricho, kdyz mi ztrvdne tak vypadam jak dvoourohej velbloud a teprve po 20 tydnu se presunuli i za pulku jakoby za pupik, do te doby byli oba opravdu jenom v pravo. Tak snad to zvladneme v pohode!

renca2
24. led 2009

Holky moc gratuluju jak vám bříška rostou,moc dobře se to čte,taky mám novinku,tak jsem po té hysteroskopii,přepážku mám odstraněnou,tak ted už jen čekací pausa a uvidí se jak se s tím tělíčko popere,všechny zdravím

andy84
24. led 2009

Ahojky holky, také moc gratuluju k bříškám, moc mě to podporuje 😵!!! Jééé, renco, to je super, já si říkám, jestli jsem také neměla jít prvně na odstranění, už zkoušíme skoro 4 měsíce a nic... ☹. Jak dlouho je čekací pausa??? A kde ti to dělali. Děkuji za info. pa pa

h.jitka
24. led 2009

Držím pěsti bříškatým. 🙂
ad renca2 - to je dobrá shoda. zrovna jsem si říkala, že tady jen tak konstatuji, že jdu už příští pátek na odstranění přepážky. a ty píšeš, že už to máš za sebou! bylo to v pohodě? snažím se nijak nad tím nepřemýšlet, ale stejně je dobré, když si člověk přečte něčí zkušenost.

predi
25. led 2009

Ahoj ahoj, renco2, tak za nás 2v1 přejeme brzké uzdravení 🙂 a určo pak písni všechny podrobnosti.
A hodně štěstí jitce.h, budeme Ti příští pátek držet palce 😉

andy84
25. led 2009

Také držím pěstičky h.jitce 🙂)). Můžu se zeptat, jak dlouho tobě řekli, že nebudete moct těhulkovat? Budou ti brát celou přepážku? Já mám přes celou dělohu... Děkuji. 😉

h.jitka
25. led 2009

andy, já nemám přepážku přes celou dělohu, jen částečnou. kolik mi jí vezmou opravdu nevím. mám zároveň srdcovitý tvar dělohy. 3 měsíce od operace budu brát antikoncepci. já jsem se teda rozhodla začít jí brát ještě před operací, aby se lépe plánovalo. doktor mi tento postup schválil i proto, že při antikoncepci se netvoří děložní sliznice a tudíž budou i lepší podmínky pro zákrok. navíc mám i endometriozu, takže to beru tak, že si ji takto také trochu poléčím.
nevím odkud jsi. já jdu na operaci ve Zlíně do nemocnice Atlas.

klarka80
26. led 2009

Ječidlo, jestli chceš znát můj názor, tak já bych se přirozeného porodu nebála. Vždycky se to může zkusit a kdyby to nešlo, nepostupovalo atd., tak říznout tě můžou vždy. Já jsem poprvé rodina přirozeně.
A gratulace k hlavičce dole, tak to je paráda, že není KP jako moje poslední cácorka.

renca2
27. led 2009

Ahoj holky,tak jsem dnes po kontrole u svého gynekologa,odstranění přepážky proběhlo v pátek,cítila jsem se dobře,jen mě v neděli překvapilo trochu silnější krvácení,ale teď už se to mírní a prý to k tomu má být.přepážka zasahovala 1cm nad vnitřní branku,takže asi velikostně 3cm odstraněna až k vejcovodům,což je prý dobře,takže srdcovitá asi moc nebyla,opravdu subseptus.můj doktor se jen podivil,že by zaved na 2měsíce nitroděložní tělísko,kvůli zhojení dělohy,aby nesrostla po zákroku k sobě,ale věřím operatérovi snad ví co dělá a jak se mi stím tělo popere.hodně jsem bojovala s otázkou zda jít, zda do třetice nevyzkoušet ještě otěhotnět,ale už je to za mnou,teď máme dle lékařů 3 měsíce počkat,tak akorát abych si to v hlavě srovnala,uteče to jako voda.všem děkuju za povzbuzující zprávy,na všechny myslím co máte jít na zákrok i na těhulky,pa 😉

renca2
27. led 2009

je ještě odpověď Andy,mě operovali v Ml.Boleslavi,je tam primař co dělal dříve v Podolí a prý se vadama děloh zabíval,jinak ale prý je to běžný zákrok.nezoufej 4 měsíce není žádná doba,nám to trvalo 3 poprvé a po druhé5měsíců,ale znám to po druhé jsem už taky panikařila,povzbuzovala mě Klárka z diskuze 🙂 kdybych neměla2 nezdařené pokusy taky bych hned na odstranění nešla.Jitko taky dej vědět dojmy,pa

andy84
28. led 2009

Děkuji moc Renčo za odpovědi, držím pěsti k brzkému uzdravení 🙂 😉.
Uvidíme tento měsíc, třeba budeme mít štěstí... 😵.

mysakm
28. led 2009

ahoj renco2, mně při missed ab také zjistili přepážku v děloze, v pátek bych měla jít na odstranění, ale chtěli mně hnát na rentgen, ten jsem ale odmítla. Teď nevím jestli jsem udělala dobře. Tobě dělali rentgen? Díky za odpověď.