Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

andysek221
7. črc 2014

@evikrou no tvrdily mi ze mi budou odtranovat prepazku v pochve ja sama nevim jak to ve me vypada a oni taky ne az se tam podivaji laparoskopicky tak si myslim ze zjisti vic a pomuzou mi protoze deti taky chci mit 🙂 no uvidim co semnou provedou..no v tom 20 týdnu to je hrozny zacalo se mi nafukovat bricho zacala jsem se otevirat....a za nejakou dobu praskla voda protoze te to nuti furt tlacit jak to potrebuje ven....no desny ani na to myslet nechci bolest jak nevím co 😒 😒 jasne ze napisu..🙂

andysek221
7. črc 2014

@brsh ma to vliv vit?ta prepazka?no prave ze se mi nema kam ta deloha roztahovat proto jsem potratila je tam na ni asi malo mista....no predoperacni to sem asi napsala blbe to bylo jen bysetreni a domluveni terminu operace..a proc az v zari?nasla jsem is praci a zaskakuju zatim jen dovoleny a v lete maji ty dve zensky dovolenou tak proto az v zari vis...protoze je budu zaskakovat tak by nebyl cas na operaci...je lepsi ze je to az v zari budu na to mit spoustu casu musim si obehat doktory....tak uvidim jak to vse dopadne sem zvedava... emoticon emoticon emoticon ja doufam ze ta prapazka vliv ma nooo kdyz se nema ta deloha kam roztahovat...uvidim co mi reknou a co zjisti... emoticon emoticon emoticon

vercaz
10. črc 2014

@andysek221 já za sebe doporučuju určitě odstranit, ale je to komplikovaný zákrok, takže doporučuji nějakou kliniku a fakt odborníky!! já také potratila ve 21 tt ☹ kvůli přepážce, která byla velká a přes celou dělohu. u nás v okresní nemocnici o ní věděli, ale tvrdili, že je částečná a že to nebude vadit...no a jak to dopadlo ☹ objednala jsem se do podolí, kde udělali laparoskopii s hysteroskopií, zhodnotili přesný typ té vady ( jen některé jdou operovat, nesmí jít o pláštovou vadu) a rovnou přepážku odstranili. za 4 měsíce jsme se mohli snažit, hned se zadařilo a ted máme doma dvouměsíční miminko, narozené 39+0 císařem.

andysek221
11. črc 2014

@vercaz ale co je ta plastova vada ? ☹

brsh
14. črc 2014

@vercaz ahoj, gratuluju k miminku, to je super novina 🙂
@andysek221 - no určitě na ten zákrok běž. Není to nic, co by se nedalo přežít a proč zase riskovat. Budu držet palce 🙂

andysek221
15. črc 2014

@brsh děkuju za podporu určitě na to jdu..🙂

pajinas
15. zář 2014

ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla z ultrazvuku, že mám přepážku v děloze, je mi 24 let a zatím se nechystám mít děti, ale trápí mě to do budoucna, nevím co s tím.. :/ doktorka mi řekla, že teď to řešit nemám, ale já an to pořád musím myslet...řešily byste to hned? kam byste s tímto problémem šly? Jsem z toho vyděšená a nevím co s tím,,, moc všem děkuju za rady

alca1985
1. říj 2014

Ahojky holky, bohužel jsem teď po operaci mimoděložního těhotenství. Mám dvě dělohy, dva čípky a dvě pochvy. Teď bohužel už nemám pravý vejcovod. Takže mám dvě možnosti, buď umělé oplodnění do pravé (větší) dělohy nebo odstranit přepážku v pochvě a zkusit tu levou (menší) dělohu. Doktor by se spíš přikláněl k umělému, že v té větší to bude lepší. Má tu některá z vás zkušenost s těhotenstvím v menší děloze? Ani ta větší se pořádně nestačila roztahovat, nejdřív zamklé těhotenství v 6tt, pak ranný potrat a teď mimoděložní. Pomalu ztrácím naději 😢

alca1985
3. říj 2014

@brsh Ahojky, jsem moc ráda že ti to všechno dobře dopadlo a Adinka ti dělá radost!!! 😀

koblizek18
15. led 2015

AHOJ JEMI 18 let a doktor mi rek ze mam dve delohy vubec nechapu jak seto mohlo stat mam malou holcicku rocni a prini mi nic takoveho nenasli pak sem otehotnela ale byla jsem na potrat a rekli mi tu spravu ze mam dve delohy muze mi/ to nekdo visvetlit

veroushek
10. bře 2015

holkyyyy? sleduje to tu jeste nekdo? mam taktez dve delohy a jeden cipek a boli me porad prava strana bricha, boli a citim takovy neprijemny horko neco jako zanet... mely jste to taky?

veroushek
10. bře 2015

@veroushek jo a jsem 7tt+3

veroushek
10. bře 2015

@alca1985 to je mi moc lito☹ me se o tom skoro kazdou noc zda.., a jak jsi na tom ted? ja bych sla do toho umeleho oplodneni, je to pod vetsim dozorem lekaru.. u nas se dvema delohala je vetsi riziko potratu, ale kdyz ti daji rizikovy a budes spis hajat a setrit se, tak to vyjde🙂 neztracej nadeji

veroushek
10. bře 2015

@koblizek18 to by ti mel vysvetlit spis doktor, ale dekuj Bohu, ze mas dcerusku a ze to vse bylo bez komplikaci, me rekli, ze jinak nez cisarem rodit nebudu☹ a prisli mi na to az v tehotenstvi, proste me doktorce stacilo, ze se dostala ultrazvukem do jedne delohy a dal nepatrala , no🙂 teprv az hledala mimi, tak zjistila, ze bydli v te druhe 😀

veroushek
10. bře 2015

@pajinas nasla bych si moderne vybavene gyn. centrum a duverovala jejich peci, resila bych to asi ted, proste v dobe, kdy nejses tehotna, az otehotnis, tak je pozde, teda pokud chces prirozeny porod, nekomu je to fuk. me treba mrzi, ze musim na cisarak☹ chtela jsem zazit ten pocit...

zupla
10. bře 2015

Jen jsem se chtela podelit o sve zkusenosti. Dlouho jsem nemohla otehotnet, cca 7 let. Prosla jsem si spontanim potratem a pozdeji mimodeloznim tehotenstvim a tak jsem zustala bez leveho vejcovodu. Tri roky jsem chodila do jednoho centra asistovane reprodukce, kde do mne cpaly hormony horem, dolem, provedli 2x IVF a nekolik IUI. Po jedno IUI bylo to mimodelozni. Stale se nic nedelo a skoro tri roky byly pryc. Nakonec mne rodina premuluvila abych zkusila i jine centrum a tak jsem to udelala s tim ze mam posledni hrazeny pokus IVF. Do jednoho mesice mne objevili dve delohy, dva cipky a rozdelenou pochvu prepazkou (dodnes je mi zahadou jak na to v predeslem centru neprisli). Pani dr. mne poslala na Homolku s tim ze odstrani prepazku ktera vlastne branila pruchodu spermii do toho jednoho jeineho vejcovodu a proto se to nedarilo. Prepazka byla odstranena a ja do roka byla priroznene tehotna a cele tehotenctvi probihalo bez vetsich problemu.

veroushek
10. bře 2015

@zupla ach, to je hrozne cim vsim sis musela projit, ja rikam neni lekar, jako lekar☹ ale mam za tebe radost, ze ted jsi mohla zazit bezproblemove tehu🙂 taky jsem chodila k naprostym Patum a Matum 😀 fakt si ted vybiram a hradim si klidne nadstandartni peci, ale jen tak nekoho moje zdravi posuzovat nenecham.....

alca1985
11. bře 2015

Ahojky holky, nechala jsem si odstranit přepážku v pochvě, takže teď můžou zkusit spermie tu druhou stranu, třeba bude lepší. 🙂 Jen co mě teď zlobí je menstruační krvácení na přeskáčku silná a ještě více silná s kusy sraženin či co to je (mívala sem je ale ne v takové míře). Z mimoděložního jsem se jakž takž dostala (vyrovnala), pořád věřím že to půjde i tak.
veroushek- horko jsem nepociťovala, pokud máš k tomu nějaký výtok, tak raději zajdi k doktorovi(ce).
zupla- sem ráda že je někdo kdo má taky dvě dělohy, dva čípky, odoperovanou přepážku v pochvě, bez jednoho vejcovodu a nakonec to dopadlo dobře bez komplikací 😀

veroushek
17. bře 2015

@alca1985 zitra si tam zajdu, mela dovolenou a ta, co ji zastupovala, byla z tech dvoudeloh taaak vykulena, ze se se mnou o tom moc nebavila😀 a hazela to nekam do outu😀

lusynka23
24. dub 2015

Ahoj holky, ráda se přidám do diskuse....Sice datum založení je dlouho, ale vidím, že je tu stále hodně holek s podobným problémeme. Jsem ráda, že v tom nejsem sama, hold každá máme něco.
Můj nález - Prakticky kompletní Uterus duplex (didelphys) s atypickým vyústěním levé části slizničním kanálem v přední stěně poševní.
Právě jsem po druhém zamlklém těhotenstvím a tedy i po druhé revizi (1. v 8tt 12/2014, 2. v 9tt 4/2015). Bohužel mám diagnostikovanou i jednu ledvinu, respektivě, mám od narození dvě, ale ta jedna je "zakrslá" a tedy vůbec nefunkční. Dr.říkají, že to spolu souvisí, Moc se trápím, je to děs. První těhu jsme neplánovali, druhé už ano, ale bohužel......Strašně moc se bojím, že se miminka nedočkám, nevím co mám dělat.
Prosím poraďte jaké vyšetření bych mohla absolvovat, abych vyřadila další možné komplikace??Prostě bych chtěla vědět, že jinak jsem já i partner zdravá.
Děkuji moc za případně dotazy L.

lusynka23
24. dub 2015

*odpovědi

lenia87
1. čer 2015

Holky, je tady některá, která má dvě dělohy a v ní má dvojčátka? Doktor říkal že ještě nic takového neviděl, řekněte prosím, že v tom nejsem sama...☹

veroushek
1. čer 2015

@lenia87 teeeda gratuluju ke dvěma miminkům... myslíš, že je to nějak více komplikované? to jsem si přála, když jsem zjistila, že mám dvě dělohy, protože chceme 4 děti a s císařákem ( na kterej kvůli těm dělohám budu muset jít) se toho asi nedočkám, tak jsem si říkala, že by to zachránila dvojčátka 🙂 ale nevím zda to neobnáší nějaké komplikace... v kolikátým jsi týdnu? mě kvůli tomu gyndra poslala na screening ve 12tt aby se ujistila, že je vše v pořádku uložené v tom břiše 🙂)

veroushek
1. čer 2015

@veroushek už to vidím, v 15. a řekl ti doktor něco více?

lenia87
2. čer 2015

@veroushek no pořád mně straší tím předčasným porodem....☹ že prý tím, že jsou ty dělohy dvě, takže jsou ošizené a nevydrží tolik co normální... ☹ já mam totiž dva miminka v jedné děloze....☹

hrompaja
2. čer 2015

Holky ahoj,já mám taky zkušenost s dvojitou dělohou a řeknu Vám,že proběhlo vše v pořádku.Já mám už děti 3(pokud se jim dá ještě říkat děti) velké a tenkrát nebyly žádné ultrazvuky a nějaká podobná vyšetření.Ukazovali si mě jako nějakou raritu.Pár nevýhod to pravda mělo,protože na to přišli až po druhém porodu,protože mi tu dělohu špatně vyčistili-nevěděli,že jsou dvě .A předčasný porod?Taky mi u toho třetího řekli,že ho nedonosím a pak mi to museli vyvolat,protože jsem ho přenášela.Dokonce mi primář říkal,jak na to přišli,že je mu to líto,ale že nikdy mít děti nebudu a když jsem ho ujistila,že jsem dvakrát rodila,tak to nechápal.Dneska je ta medicína už někde jinde,tak se nebojte!!!!!!!!!Pavla

veroushek
2. čer 2015

@hrompaja to je utesujici, me furt doktori jen strasi:-/ pritom zatim vsecko bezproblemu 🙂 az teda na ted...zacala jsem krvacet, ale neschopenku jsem odmitla, protoze mam pohodovou praci...ty jsi tez pracovala?

veroushek
2. čer 2015

@lenia87 to je fakt, ze dvojcatka jsou neco jinyho... a nikam te s tim neposlal? asi te bude casteji sledovat, hlavne bud v klidu a v pohode, stres nepomaha ☹(

lenia87
2. čer 2015

@veroushek jo, můj gynekolog mně chce napsat od 17tt už na Ostravu, mají tam spešl ultrazvuky aby prcky mohli kontrolovat jestli rostou stejně.

hrompaja
3. čer 2015

u prvního jsem chodila normálně do práce,ale u těch dalších dvou jsem byla na mateřské