Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

zdenallicka
19. lis 2008

Diky za rady, holky...:o) A Klari, to je v poho, Zdenulinka je taky pekna...;o))

predi
21. lis 2008

Ahoj holky, jak nás čtu, tolik rozporuplných informací od doktorů, to je teda síla. Určitě bychom zasloužili nějaké odborné pracoviště speciálně pro naše VVV děloh, aby více odborníků posoudilo, jestli teda operovat či ne. Takhle to vypadá, že si musí příroda poradit sama. Já teda znám jednu čerstvou snažilku po operaci septa, tak budu referovat.
Opatrně hlásím novinku, jsem ve 12tt, děložka uterus arcuatus se zatím roztahuje dobře, ale pytel jiných problémů. I při malé námaze opakovaně špiním, jednou i krvácení, pak mě trápil 3týdny průjem a nyní beru ATB na zánět močového měchýře. No snad vše tentokrát dobře dopadne i přes ty všechny potíže, jedem potrat mi úplně stačil. Otěhotnět se mi podařilo napoprvé, alespoň nějaká snadnost 🙂
Zdravím všechny, hlavně jecidlo a věřím, že se naše těhu řada rozšíří 🙂

jecidlo
23. lis 2008

Klarka: moc hezke fotecky, dekuju, ze mi drzite palce 😉
Predi: uplne moooooc moc gratuluju a hrozne preju at je vse vporadku, taky doufam, ze tu brzy bude mene snazilek a vice tehulek a pak jeste vice maminek!!!

peko
23. lis 2008

Ahojky,
tak se k vám taky přidávám. Jsem 2 dny po revizi kvůli MA v 9tt (přestalo nám tlouct srdíčko) a ve zprávě o revizi mám zmínku o uterus subseptus. Tak brouzdám po netu a snažím se najít nějaké info jak s dalším těhu, Dr. v nemocnici se zmiňovala o možné hysteroskopii, aby se zjistilo, jak moc je přepážka velká, ale taky říkala, že těhotenství to vlastně ani vadit nemusí. Tak teď nevím jak dál, mám strach že se mi stane podruhé to samé.
Ale když vás tak čtu a vidím, že zvládáte donosit mimi i s většími VVV, tak mi to dává aspoň trochu naději.

klarka80
24. lis 2008

predi, mooooc gratuluji k těhotenství. ty tajnůstářko jedna, tak dlouho jsi to vydržela se nám nepochlubit? 😎 😉 To mě mrzí, že máš takové problémy, ale já jsem u posledního těhotenství na tom byla podobně - od počátku špinění - různé intenzity a pak i masivní krvácení - jak už jsem tu psala, no a mimi to ustálo. řekli ti dr z čeho to je? Mně nejspíš krvácela ta "netěhotná" polovina dělohy.

peko: moc mě mrzí co máš za sebou. Přeji ti, ať jsi zas co nejdřív těhotná, aby to aspon trošku přebolelo. už jsi určitě pročetla tuto diskuzi a zjistila jsi, že je nás tu takových spousta, kterým to nejdřív nevyšlo a teď jsou těhulky nebo spokojené maminky.
Holky, držte se! A pište všechny povinné hlášení o sobě! Myslím na vás.

predi
25. lis 2008

Ahoj všichni, děkuji moc za gratulace 🙂 , jen kdybych se tak nebála potratu. Jinak chodím do rizikové poradny v Motole a ke špinění ani krvácení se nikdo nijak nevyjádřil. Objevuje se mi to po námaze (samožřejmě ne moc velké), nevím, čemu to dát za vinu, ale při prvním těhu to bylo mnohem horší. Na ultrazvuku ve 12tt jsem viděla dělohu ze všech stran a vypadala úplně normálně, prohlubeň, kterou jsem viděla vždy na netěhotné děloze žádná.
peko: taky mě moc mrzí, že jsi si musela prožít potrat, po šestinedělí můžeš podstoupit tu hysteroskopii a uvidíš, co na to lékaři. Jinak já věřím tomu, že každé, i když nepodařené těhu je na ty naše dělohy takový zácvik a příště se budou lépe roztahovat. Pokud se mimi neuhnízdí zrovna v tom špatném místě, naděje je myslím veliká. No každopádně se drž, hodně síly a napiš nám, co nového 😉 .

renca2
27. lis 2008

čau holky,tak jsem z diskuze doktorka i u vás.už mám taky plnou hlavu.tak stručně první otěhotnění pohoda po třech měsících,bohužel potrat spontální v 7týdnu,zjištěna vada dělohy,prý srdcovitá nebo mírné septum,na 3d ultrazvuku viditelná přepážka délky 3cm a hloubka1cm,nic prý tak hrozného,jenže tou anomálii špatně provedená revize a za měsíc znovu.... 😠 pak 4měsíce pauza,5měsíců snažení a zadařilo se 🙂 měla jsem strach tak jsem sla na gyn.prohlídku až v 10 týdnu,cítila jsem se výborně jenže plod bez akce,dnes jsem den po revizy,obrečeno,bude líp.pan primař mi doporučil hned po šestinedělí hysteroskopii,jukne na přepážku,zdála se mu do 1/3,prý by ji odstranil kdyby bylo nutné.holky asi do toho půjdu i když neví zda je souvislost.měla jsem totiž chřipku v 5 a 6 týdnu ☹ ale asi jo at vím že v tom chyba není,takže i u srdcovité prý odstranit jde,uvidíme,dám pak vědět,pa

renca2
30. lis 2008

holky vy vůbec nepíšete jak to tak pročítám,mám menší strach.tak vlastně mám ted zrovínka stejný problém jako peko...,můj gynekolog diagnostikoval srdcovitou dělohu,ale dle 3d ultrazvuku a revize po potratu subseptus do 1/3,po revizy doporučení na hysteroskopii,jak ty peko půjdeš????je to težké třeba by jsme to tentokrát zvládly.zítra jdu ke svému gynekologovi,tak to zas proberem,tak dám vědět....tak ahoj a pište

h.jitka
30. lis 2008

renco, já jsem se smířila s tím, že na operaci půjdu. I když to byl zpočátku trochu šok. na konzultaci jdu až 10.prosince. Předpokládám, že na odstranění bych se mohla dostat v lednu. pak 3 měsíce antikoncepce, a potom se uvidí. 🙂 tak se drž.

peko
30. lis 2008

No Renco já zatím nevím co a jak. Zatím jsem byla na kontrole u gyn., po revizi vše v pohodě, bavily jsme se i o tom septu, tak říkala, že by se na to chtěla mrknout po první MS na UTZ, zda tam něco uvidí, každopádně operační odstranění mi nedoporučila, prý je to dost jak ona řekla "brutální" zásah do dělohy 😒 .
Takže já to asi ještě jednou risknu, ten septus prý stejně na MA neměl vliv, spíš by mohl způbosit předčasný porod nebo polohu KP.

renca2
30. lis 2008

no holky tak to jsem z toho jelen ještě větší,uvidím až to proberem zítra na gyn.určitě dám vědět.primař co mi dělal revizy ted tak říkal,že ta hysteroskopie spíš jen odhalí velikost tý přepážky a kdyby zbytečně přečuhovala dovnitř,tak by ji částešně odstranil.docela mu věřím.z dalším otěhotněním prý nemusí být dlouhá pausa,není to nic radikálního,postačí 2měsíce.nevím zda ted ten zamlklý vůbec s tím souvisel,přikláním se i k té chřipce,ale přeci jen už po druhé.i když v začátku,tak pa,myslím na vás a dejte o sobě taky vědět 🙂

h.jitka
1. pro 2008

peko, tak mě doktor s CARu řekl, že to je naprosto banální zákrok. 😖 Pak má člověk těm doktorům věřit...

renca2
1. pro 2008

čau holky tak já jsem dnes od gynekologa,byla jsem tam pěknou dobu,vše jsme probrali,popovídali o problému,zhodnotil ten předešlý spontální potrat i tento zamlklý.konkretně on si myslí,že ani jeden neměl co dočinění s přepážkou,poprvé bylo uhnízdění v levé půlce,proto ta následná revize,mám ostřejší rohy a tentokrát prý uprostřed,podle jeho snímků ultrazvuku mám něco mezi srdcovitou dělohou a subseptusem.prý tyto vady na sebe často navazují,ale zvenčí,mírná prohluben je.hysteroskopii mi doporučil,tak nějak jsme se dohodli,ne že by si nemyslel,ze to na potřetí nevyjde,ale spíš pak komplikace ke konci těhotenství,zná mě už jaký jsem uzel nervů.vím že plno z vás to zvládlo i bez výkonu,ale jak mi bylo řečeno kdovijaký výkon to není,věřím mu,opravdu se protne jen co děloha umožní,tak mi to bylo alespon řečeno.tak na vás všechny myslím a pište 🙂

renca2
3. pro 2008

Holky kde jste vsechny,pro me je to ted moc aktualní tak stále řeším,ted jsem bala pekne vydešená,po revizy mi kleslo hcg na 3300j,coz me 5dni po revizy pekne znepokojilo,gynekolog mne hned udelal ultrazvuk a mam tam nejaké zbytky,pravdepodobne koagula,dalsi kontrola za týden,modlím se at je uz vse v pořádku,tak už se těším na první menstr a budu čistá,nejhorší jak je vše kolem vánoc,snad už bude klid,pozdrav všem a ozvěte se jak jste na tom vy jak vse zvladáte

predi
4. pro 2008

Ahoj renco2, drž se holka a uvidíš, že bude líp, i když je to teď tak náročný, to s těmi zbytky se stává i v "normálních dělohách" celkem často, ale Tebe na další revizi hned neženou, tak to určitě není velká komplikace. A proto se čeká, jestli si Tvoje tělo poradí samo, což je pro Tebe samozřejmě lepší.
Když si vzpomenu na sebe po potratu, ty samé reakce, děsně jsem se chtěla co nejrychleji dát do pořádku, vyřídit, co s tou vadou dělohy, prví menzes, druhý,... a šup už abych měla schváleno se zase snažit. Jinak věřím, že co se týká všech ženských orgánů, tak se hojí a spravuje vše nesmírně rychle. Příroda to tak naštěstí zařídila. Mám tetu na gynekologii a ta také vypráví, jak je to neuvěřitelné, že třeba měsíc po porodu lékař nemá šanci poznat, jestli žena rodila.
Já jsem měla pozdní potrat 23-24tt 😢 a mrcha přišla na den přesně jak kdyby nikdy žádné těhu nebylo. Týden před touto prví mrchou výška sliznice v děloze výstavní a v nemo řekli, že klidně za 3 měs. se můžu snažit, v mezičase hysteroskopie s případným vytnutám septa laserem při tom jednom zákroku, ale nakonec mi zkušenější lékař hysteroskopii vymluvil, že srdcovitá děloha arcuatus je ten nejméně rizikový typ a doporučil mi další těhu. Já čekala 5měs., protože moje gynekoložka striktně nařídila půl rok pauza, no a na první pokus jsem znovu těhu a to mám další pytel zdravotných handicapů, než jen tu blbou dělohu.
Ty se dáš určitě brzy do pořádku a rozšíříš tu těhu poradnu 🙂 😉

sroubek
4. pro 2008

holky...jenom povzbuzení...držte se...já mám dvě dělohy..uterus duplex....úplné oddělení...a šlo to...přirozeně....hned to nebylo...ale 9 měsíců pokusů není nic tak hrozného....držte se... 😵

sroubek
4. pro 2008

jo a k těhotenství...bez problémů....jen nějaké bakterie mě zlobily, ale to je úplně jiný problém...pracovala jsem asi do 24tt...porod ve 38tt..měla jsem teda preeklampsii a kubík byl menší...ale to s tímto problémem nemusí souviset...držím palečky 🙂

renca2
4. pro 2008

Predi díky,díky za povzbuzující komentář,to jsem přesně potřebovala,dnes týden po revizy a začala jsem krvácet,jen taková jednorázovka,tak mám pocit,že to ze mne vyběhlo a bude klid,ještě v po kontrolní hcg,prsa opadla tak snad bude vše o.k,fakt tomu věřím,tentokrát potřebuju chvilku abych si trochu odfrkla a jede se dál...at už s hysteroskopii nebo bez,do třetice všeho dobrého!!!!!!ještě že tu jste vy úspěšné s dobrým koncem,hned se zdá život veselejší,fakt už ted věřím že se každá toho svého štěstíčka dočkáme a fakt si ho užijem,vždyt tu pro ně jsme...... 😉 zdravím všechny a pište,moc mi to pomohlo

peko
4. pro 2008

Ahojky, tak já jsem dneska 14 dní po revizi a celkem v pohodě, trošičku špiním, ale jinak mám pocit, jakoby se nic nestalo. Na hysteroskopii se zatím nechystám, i když po revizi jsem to chtěla podstoupit ihned - no po rozhovoru s dr. jsem to zatím odsunula, uvidím co mi řekne dr. po kontrole po první mrše (jsem zvědavá kdy tak dorazí).

zdenallicka
5. pro 2008

AHoj holky, tak ja a moje deloha jdeme 12.1. na hysteroskpii, aby jukli poradne na prepazku. A pk samozrejme geneticke testy, hormoscreening a spermiogram. A pak se pry uvidi, jestli nam budou muset pomoct, nebo jestli to pujde spontanne.. Ale kdyz to neslo rok, tak nepredpokladam, ze to prirozene pujde ted. MOzna se mylim. Tak mi drzte pesti, abych nemusela na umele... ;o)

Taky vam vsem drzim pesti - tehotnym i netehotnym, s prepazkou malou i tem s velkou... 😉

renca2
5. pro 2008

Zdenallicko to bude dobrý,musí,taky se na ni po novém roce chystám at do mě juknou a vidí se jak na tom jsem,neboj někomu to trvá i víc jak rok a zrovínka když se člověk snažíí tak ne a ne se povíst,někdy je to snažílkování opruz,nám to ted trvalo 5-6 měsíců a nevyšlo to.tak držím palečky.
Peko ty taky informuj snad pro nás bude jaro pozitivnější,načerpáme sílu,tak pa kočky a pište..... 😉

romule
6. pro 2008

Ahoj holky, mám uterus bicornis nebo uterus duplex (na hysteroskopii ani laparoskopii jsem nebyla, tak se to neví úplně přesně). Otěhotněla jsem bez problémů hned napoprvé. Plod měl ale vadu, tak jsem musela ve 22. týdnu na potrat. S dělohou to samozřejmě nesouviselo. Po potratu jsem otěhotněla za 4 měsíce. Měla jsem trochu problémy v těhotenství - špinění v prvním trimestru a od 20. týdne tvrdnutí břicha. Porodila jsem ve 38+1 za hodinu po odtoku plodové vody. Porod byl velice rychlý a téměř bezbolestný, ale vada dělohy se projevila až v úplném závěru porodu, kdy dcera špatně rotovala a nemohla ven, takže doktor musel použít kleště, protože přestávalo bít srdíčko. Já jsem navíc vůbec necítila nutkání tlačit, takže mi museli říkat, kdy mám tlačit. No a nakonec se mi neodloučila placenta a museli mně uspat a placentu manuálně vybavit. Bohužel se ale nepovedla vybavit celá a tak jsem za 2 měsíce po porodu musela do nemocnice na revizi. Při porodu mi porodní asistentka řekla, že ty dělohy jsou opravdu dvě, že tu "netěhotnou" dělohu nahmatala a že je velká jako pěst.

predi
9. pro 2008

Ahoj holky statečný, zdravím všechny.
Teda romule, užila jsi si dost, jen co je pravda, ale Tvoje dceruška Ti to určitě vše vynahrazuje 🙂 a pro nás zatím bezdětné je obrovským povzbuzením. Můžu se zeptat, jestli v budoucnu plánuješ další těhotenství?

renca2
9. pro 2008

Zdravím vás,to jo romule,taky jsis vytrpěla své,ale nakonec vše dopadlo dobře,je to prima když je konec štastný.predi tobě chci jen napsat,že mě zatím stále hlídají do první menzes,hcg rapidně kleslo a ultrazvuk zatím ještě něco prokazuje,ale když mírně krvácím je to dobře snad se vyčistím a tělo si s tím poradí,další kontrola za týden,už aby ta první menses přišla 😔 takhle jsem se na ni ještě netěšila!!!!!zdravím peko a pište,pa a hezký přervánoční období.....

zdenallicka
10. pro 2008

Teda romule, fakt sila... Ale kdyz se podivas na mimi, vsechno zle je pryc, co? 🙂 At mala roste a prospiva, jak ma... 😉

romule
13. pro 2008

Ahoj Predi, další těhotenství plánuji tak do dvou let. Už věřím, že to děloha zvládne. Ale pokud to bude možné, budu u porodu trvat na císařském řezu. S mojí doktorkou jsme se tentokrát dohodly, že zkusíme přirozený porod, protože holčička byla pěkně hlavičkou dolu, což u vad dělohy bývá spíše výjimečně, ale podruhé už takové komplikace riskovat nebudu. I když se z mého popisu může zdát, že porod byl horor, není to tak. Bolesti jsem nevnímala až tak bolestivě, posliovalo mně vědomí, že na konci bude moje vytoužené miminko. Při potratu jsem měla bolesti mnohem větší a psychicky jsem na tom byla zle. Takže pro mně ten potrat byl velká životní zkušenost, díky které člověk úplně převrátí žebříček hodnot. Věřím, že každá se svého miminka dočkáte.

peko
16. pro 2008

AHojky všem - koukám, že to s tím těhotenstvím nebývá až tak jednoduché jak si člověk myslí, než poprvé otěhotní.
Držím všem pěsti, ať jste všechny v pohodě, vy co se chystáte na hysterku pak dejte vědět co a jak, ať načerpáme informace. Já se budu domlouvat s doktorkou předpokládám někdy v lednu (půjdu na kontrolu po první mrše po revizi, doufám teda, že mrcha v pohodě dorazí), ale doktorka se moc netvářila, že by doporučovala jakékoliv zásahy do dělohy, tak ještě uvidím.
Ale když zvládnout těhotenství holky i s uterus duplex, tak nás nějaká přepážka přece nemůže zastavit ne? 😀

klarka80
17. pro 2008

romule, já jsem měla u dvou těhotenství hlavičku hezky dole a u toho posledního si dcerka hezky lapěla na zadečku. všichni doktoři se shodli na tom, že je to tou vadou dělohy, prý je to u ní časté. takže mám za sebou dva císaře, ten poslední byl více méně nutný. stále víc si začínám pohrávat s myšlenkou, že půjdem ještě do jednoho mimča, ale až časem, tak za 5 let. ta miminka jsou prostě kouzelná a je to dar od Boha, tak mě to nějak pořád drží. můj doktor říkal, že nevidí problém, že i po dvou císařích se dá v pohodě těhotenství další zvládnout. v lednu jdu na preventivní, tak se ho schválně zeptám, jestli je to rozdíl, když mám dělohy jakoby dvě a na každé jeden císař, zda je větší šance, že další těhu bude bez problému. zajímá mě čistě jeho názor na tuto raritu.
holky, všem vám držím palce a pište pište!! K.

renca2
18. pro 2008

dnes jsem byla na odberu hcg a slava konečně po té revizy kleslo na 35,ja mám ještě tu smůlu.že mi po obou potratech vždy něco zbyde,minule byla opětovná revize,tak ještě,že tentokrát se s tím má děloha poprala,teda uvidíme na vánoce čekám první menstruaci,tak snad vše odejde,hlavně,že kleslo hcg.ty zbytky mi odůvodnily také tou přepážkou,že se pak hůře děloha vyprázdní,tak už fakt nevím.stále řeším zda to vše byla náhoda,první potrat spontální a druhý zamlklý,zda tam je souvislost s přepážkou to nikdo nedokáže říct.vaše pozitivní příspěvky mě drží nad vodou,všem snažícím držím palečky a určitě dám po hysteroskopii vědět.ne,že bych se teda na ní kdovíjak hrnula,taky se mi nechce,ale při poslední revizy mi byla doporučena,prý se tím nic nepokazí a v to věřím.pozdrav všem a pište

jecidlo
18. pro 2008

ahojte holky, tak se hlasim jak to vypada s nama a s dvojcatkama a musim s potesenim napsat, ze zatim velmi dobre. Dneska jsme meli ultrazvuk, miminka jsou dokonce o neco malo vetsi nez by mela byt, moje bricho uz je ale na 23tt giganticke, asi tak jak v 9 mesici s jednim, ale tehulky s dvojcatky me uklidnuji, ze bude jeste vetsi🙂
Jedno miminko je HOLCICKA,615gr to je ta prdlolka vmackla az dole, pan doktor na me porad at si posunu niz kalhoty,ale ono uz nebylo kam a pak rika aha to uz tu je kost...tak se nedivim, ze mam obcas divne tlaky a druhe mimco ma 530gr a je to KLUK, to je zase ten co me prave ted desne tlaci napravo nahore do zeber.
Chteli jsme to vedet, prece jenom nevedet to u dvojcat to uz by bylo poradne prekvapeni🙂
Jinak pry vsechno vypadalo v poradku, dalsi ultrazvuk mame 13,1 a to nam udelaji ten 4D, ale i dneska nam to na chvili pustil v 4D a bylo to super se mi chtelo brecet, i kdyz se na nas mimco zrovna mracilo🙂
Dekuju za kazdy dalsi den, ze je vsechno v poradku a moooc verim, ze je donosim co nejdele.
Jo a podrzte se, se me ptal jestli mi Skotsti kolegove rekli co je tam takova bublinka mezi tema miminkama, prvne me vydesil, ze je neco spatne, ale pry to vypada, ze vajicka byla puvodne tri, ale vyvijely se "jen" dve, no trojcatka bych asi neudejchala jak po porodu,t ak jsem skeptik, ze bych je ani nedonosila, ale asi to tak melo byt.

Renca2, to me moc mrzi ze to nevyslo, ale pevne verim, ze se na tebe taky brzy usmeje stesti!!!
Peko, taky preju at se brzy zydari, k te zdvojene deloze z toho co jsem vycetla je ale uterus duplex vlastne ta "lepsi" vvv delohy, pokud je prepazka rozsahla, tak je to horsi:(