Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

maja42
13. únor 2009

ahoj holky dvojděložné, tak mám za sebou druhé MA (první bylo v srpnu), včera jsem byla na revizi. mám v děloze malá, nepatrné septum, které by nemělo ničemu (=otěhotnění a donošení) bránit. já ale, částečně intuitivně (což může být blbost) a částečně z toho, co jsem načetla na netu, mám pocit, že důvodem opakovaného potratu v prvním trimu může být ta přepážka (jako např. že se embroš zahákne v ní nebo u ní a nemá tam dostatečnou výživu). můj gyndař, který je jinak skvělý a rychle mi odhalil a vyléčil předchozí problém anovulace, tomu vůbec nepřikládá váhu. a mám problém - chtěla bych slyšet i názor jiného doktora, nechci toho současného ale urazit. co byste radily, jak jste to řešily vy? je nějaká extra kapacita na vvv dělohy, na kterou bych se mohla obrátit? nebo zkusit se objednat přímo do caru?
předem díky za rady!

petulinka2007
13. únor 2009

Maja42: Zdravím Tě,no já mám dvě dělohy,mám 4.letou dcerku a normalne jsem ji donosila,ale ted se snazime o druhe a nejde to,loni v srpnu jsme zacali jezdit do CAR,doktor nam vse vysvetlil a tak.Ja byt tebou,zasla bych do CARu,vse bych jim z gyn.hlediska rekla a oni ti reknou co dal a jak to vidi oni.Zkusit to muzes,muzes si zavolat a objednat se na nezavaznou kontrolu a kozultaci.Drzim palecky. 🙂

maja42
14. únor 2009

petuliko, díky, něco takového potřebuju slyšet. a kam jezdíte? gůglila jsem a našla, že se vvv dělohy věnují v podolí. vždycky jsem teda uvažovala, že pokud se dopracujeme až do caru, tak to bude apolinář, ale snad tyto dvě instituce jsou obě špičkové.

jinak, jak jsme si tu kdysi s klárkou psaly a o jejích obavách z toho, že holčičky to po ní mohly zdědit, tak při tom hledání jsem narazila, že dětské gynekologii a vvv se věnují nejvíce v praze motole.

petulinka2007
14. únor 2009

Maja42:Jezdime do Jihlavy,je to sice mala nemocnice,ale me se zda,ze tam maji na sve pacienty tolik casu,kolik pacient potrebuje.Ja nemam s Motolem dobre zkusenosti...ale to je kazdeho vec.

achina
14. únor 2009

Ahoj holky, po dlouhe dobre se ozyvam, uz jsem tu kdysi psala, ale pak jsem se odmlcela, jsem spis ctenar nez pisatel 🙂 Mam nejake novinky, tak se s vami podelim a take castecne povzbudim snazilky s dvema delohama. Ja mam delohu udajne komplet rozdelenou V lednu jsem mela jit na laparoskopii, aby se podivali, jak to tam vypada, ale mezitim jsem otehotnela, hura!! 🙂 Jsem ve 13. tydnu. Vse se zda byt v poradku, pulka delohy se roztahuje a kazdy doktor rika, ze pri porodu tu druhou pulku najdou nekde v rohu uplne malinkou. Ano, je pravda, ze me kazdy upozornuje na urcite riziko, ale na druhou stranu z toho nedelaji vedu. Operaci mi nikdo nechtel udelat, nechteli se poustet do zadneho rizika. Takze toto byla ta dobra zprava. Ta druha-horsi je, ze jsem ted byla na testech 1. trimestru, ultrazvuk byl v poradku, ale z krve zjistili zvysene riziko Downova syndromu (1:329). Tak mi to prislo vsechno tak hrozne lito, ze kdyz uz clovek jeden problem ma, tak proc musi mit i dalsi. S manzilkem jsme se rozhodli, ze asi podstoupime riziko a nechame si udelat odber placenty, to by melo ukazat postizeni na 99%. Mela bych tam jit pristi tyden a je mi z toho uplne spatne. Modlim se, aby vse dobre dopadlo, kdyz uz se nam tak hezky podarilo otehotnet a ja uz se na miminko tak hrozne tesim... Mejte se krasne, drzim palce vsem!!!!

maja42
14. únor 2009

achina, no první co mě napadlo, že čert fakt dycky se*e na jednu hromadu 😒 ale zkus nepropadat panice, ta pravděpodobnost je furt hrozně malinká (kdoví jak to máš v krvi pomíchané, když máš dvě dělohy úplně oddělené) a odběrem se jen potvrdí, že mímo je zdravé! smutné je, že my "problémové" toho v drtivé většině máme vždy víc, tady na koni si to zas a znovu potvrzuju. ale nakonec všechny jednou budeme ty děcka mít, chce to jen nervy z ocele a vytrvalost. ve věci mimin neexistuje nic jako "spravedlnost" a "zásluhy" a je marné se toho nějak dovolávat. přeju hodně štěstí a přijď brzy s dobrou zprávou! 😉

petulinka2007
15. únor 2009

Achina:zdravim te,kdyz jsem cekala Michaelku,tak mi to take zjistili,ale pravda to nebyla,ale rekli mi,ze zeny co maji dve delohy,tak ten hormon vyskoci z te druhe prazdne delohy,doufam ze ti dopadne tak skvele jako me tehdy.Moc ti drzim palecky,pevne nervy.drz se!!! budu na vas myslet 🙂

achina
15. únor 2009

Maja, tak s tim "certem" je to fakt trefne 🙂. Ale rozhodne se nechci litovat, protoze jak procitam tady ty pribehy, tak si nektere holky prozily opravdu svoje.
Petulinko, diky moc za povzbuzeni, to me ani nenapadlo, ze by to mohlo souviset se dvema delohama, taky mi to ty doktori mohli rict a trochu me uklidnit. Misto toho se tvarili hrozne vazne, jakoby to bylo uz najisto. Kazdopadne dam vedet, jak to dopadlo, stejne budu muset byt v klidu nejaky cas zavrena doma, tak se asi zblaznim strachy. Jinak jsem se chtela zeptat na jednu vec. Jak jsem tak procitala ty prispevky, tak se mi zda, ze pokud zenska se dvema delohama potrati, tak je to spise na zacatku tehotenstvi. Nebo se stava, ze (a jak mi rika i muj doktor, opravdu rizikove je to cca po 25tt) je hodne potratu i v tak pokrocilem stadiu tehotenstvi? Ze to tak pulka delohy opravdu nevydrzi? Mozna je to hloupa otazka, ale tak by me to zajimalo. Na druhou stranu, ale kdyz jsem si precetla pribeh Jecidla, tak to me fakt dostalo. Fakt dvojcatka!! To jsem si ani nemyslela, ze je to mozne. Tak to my bychom to mely mit prochazku ruzovou zahradou! 🙂 Takze predem diiky za kazdou zkusenost. Holky, preju hodne stesti, at se vam to brzy podari!!!

maja42
16. únor 2009

achino, něco se píše tady, o ranných potratech a problémech se zabřeznutím. ale radši moc nečti, mně to dycky nejvíc rozhodí a vždy si najdu příznaky atd. 😉 věř petulince! 😉
http://babyjava.net/main/index.php?blog=3&title...

petulinka2007
16. únor 2009

Achina:Jsem rada,ze jsem te povzbudila,dopadne to dobre,uvidis 🙂 drzime ti vsechny palce,ze jo,holky 🙂 Musis byt silna a v pohode,at to neprenasis na mimiska,Achinko,drz se.Dobre to dopadne,musi!!!!!!!!!!!

renca2
16. únor 2009

Ahoj, taky s holkama souhlasím,achino drž se,když už jsi to dotáhla až sem, uvidíš bude dobře,kamarádka měla v 5měsíci vysoké hodnoty hcg,poslali ji hned na genetiku,chtěli dělat plodovku,vše vydržela a teď má zdravého chlapečka,vím,že se to řekne,ale já potratila dvakrát a nikdy jsem to víc jak do desátého týdne nedotáhla,teď jsem 3týdny po odstranění septa,tak se snad už zadaří.Majo,já měla taky jen částečnou,jak jsi kdysi psala tu dvojku máslo 😉ale příjde mi,že nás to s těma potratama pozlobilo pěkně,přitom to je malá vada,já ji prý měla částečnou,ale masivní.někdo říká,že to tím je,jiní zas pravý opak,sama už nevím co si myslet,mějte se hezky a pište,držím palečky 🙂

cat79
17. únor 2009

Ahoj holky, Achino, neboj, naděje umírá poslední, chce to optimismus a neklesat na mysli, určitě to dopadne výborně..všechny ti držíme palečky!!!A jak je na tom Ječidlo a mimískové? Ještě Renčo2, jak dlouho po te hysteroskopii jsi nemohla třeba na lyže a tak? A jak se cítíš dneska?Mě říkají, že to septum je nepatrné, ale když jsem byla těhotná, tak se strašně zduřelo, tak nevím, ale po hyster. budu vědět. Hlavně ať už to má za sebou a můžeme zkoušet nanovo. Musí se teda dodržovat to 6ti nedělí? Uf, to bude dřina🙂stačilo po té revizi...a pustili tě druhý den,viď?Já jdu ráno na 8, tak snad mě nenechají ani přez noc....no určo dám vědět....a ostatním držím palečky, ať už tam máme brzo všechny ty vysněné//.hezký den všem

achina
17. únor 2009

Ahoj holky, diky za povzbuzeni, chudak mimi, cekaji ho teda pekny veci. Docetla jsem se, ze ten odber je pro nej velikansky sok. Ale aspon bude mit tuhy korinek, pokud to dobre dopadne. Mne dneska muj doktor trochu dostal, kdyz mi rekl, ze by me nejradsi uz odted videl na nemocenske. Ze je to kazdopadne dost rizikove tehotenstvi. A to mam praci kousek od baraku a sedim v kanclu! Tak ja nevim, jestli s tim mate stejne zkusenosti. Mne to prijde teda hodne brzy, ale na druhou stranu nechci riskovat. Ale doma se asi zblaznim... 😒 Jinak jsem vam chtela napsat, az zase budete moct poradne "pracovat" na miminku, tak ja mam pocit, ze se mi to podarilo zrovna tehdy, kdyz jsme si s manzilkem delali srandu a ja si dala po sexu nohy na chvili nahoru, abych tomu jako vic pomohla 🙂 Samozrejme v plodne dny 🙂 Mozna je to kravina, ale treba to funguje, (zda se, ze u me to tak fakt bylo), tak to zkuste, za to nic nedate!!! Hodne stesti !!

renca2
17. únor 2009

ahoj cat,mě pustily po hystero až druhý den,jednak mě po tom odstranění trochu bolelo břicho a dělají to tak po každém výkonu,samozřejmě když se jen juknou,tak ještě ten den,když je vše ok.já teda to šestinedělí dodržuju fakt poctivě,jednak jsem po tom odstranění krvácela a to už vydržím,na lyžovačku jedem až po 6týdnech 🙂 lyžování i spinning jsem raději vždy nechala až to uběhlo,neboj uteče to jak voda,já už mám teď i trpělivost 🙂 pa všem,achino neboj vše bude dobrý 🙂

klarka80
19. únor 2009

Ahoj holky, pořád mi v hlavě vrtá ta myšlenka ohledně dědičnosti děložek na moje dcerky, tak jsem napsala dotaz doktorovi na porodnici.cz. Překopíruju vám jeho odpověd.

klarka80
19. únor 2009

Tady je:

Dobrý den pane doktore,
moc se omlouvám, že se dotaz netýká myomů. Na Vašich stránkách jsem objevila, že se zabýváte i vývojovými vady děloh (septum apod.), tak proto směřuji sem. Vlastním uterus bicornis, mám doma dvě dcery (6měs a 2,5 roku). Moje otázka zní, zda je tato vada dědičná, nebo zda je větší pravděpodnost, že by mohly mít špatnou dělohu jako já, nebo je to zcela náhodná záležitost? Moje mamka ani sestra problém nemají. Kdy to případně lze zjistit, až v puberně na utz?
Předem moc děkuji za odpověď a nezlobte se. Klára

Pravdepodobnost nejake vrozene vady delohy u nich nejspise o neco vyssi bude, ale ne vyznamne. Zjistit, resp. pojmout podezreni lze UZ az v dospelosti. Na druhou stranu nekdy mozna lepsi nevedet, protoze ne vzdy nutno resit chirurgicky a nekdy tak jen zenu stresuje.
mm

klarka80
19. únor 2009

Achino, držím palce, aby vše dobře dopadlo. Jo to znám, na mě se doktoři taky dívali jak na div světa, vůbec nechápali, proč mi jedna děloha menstruuje a druhá je v klidu těhotná a vůbec se jí to netýká. Takže se snaž myslet pozitivně, máme něco extra, tak jsou i výsledky krve apod. jiné než u "normálních" těhotenství. Já sama jsem důkazem, že i se zdvojenou dělohou můžeš mít v pohodě děti. Drž se!

maja42
19. únor 2009

klarko, tak asi lepší rada od dr než nic. koneckonců, pokud ji dělohu po tobě zdědily, zdědí i bezproblémové zabřezávání 😉

holky, které jste byly na odstranění té přepážky - jak dlouho se po tom nesmí otěhotnět?

jinak, taky jsem psala do porodnice.cz řežábkovi, jen pro info kopíruju odpověď:

"Dobrý den, pane doktore,
poprvé jsem otěhotněla po roce pokusů, celou dobu jsem neovulovala (dlouhé cykly, měření BT, ale prokázáno lékařem i z HP). Bohužel při prvním těhotenství (po první ovulaci) jsem začala v 8tt krvácet, v děloze byl hematom a následovalo MA. Do té doby to ale hezky prosperovalo. V druhém těhotenství (po půl roce) byly od začátku velmi nízké hodnoty hcg, nedocházelo k doublingu ani omylem, v 8tt jsem dopracovala jen k 780IU/ml, v děloze byl vidět váček (odpovídal 5tt), ale neprosperoval a následovalo druhé MA.
Můj gynekolog je toho názoru, že chyba může být v pozdní ovulaci (cca 17DC, a to i po clostilbegytu 3-7DC) a že mi přezrávají vajíčka. Prosím vás, považujete to za možný důvod? A existuje nějaká léčba kromě zvyšování dávek clostilbegytu? Velmi špatně ho snáším a bolí mě u toho vaječníky jak čert.
Mám také v děloze malé septum (nemůže to být důvodem k opakovanému MA?), výstelku mívám vysokou.

Předem děkuji za odpověď a zdravím."

"To je komplexní problém, tažko řešitelný na dálku. Pozdní ovulace může souviset se zvýšenými hladinami LH, což může souvist s vyšší pravděpodbností nedokonalého zrání vajíčka. Ale to je jen 1 z možných důvodů.)

Septum spíše problémem nebude, je-li malé."

viska80
19. únor 2009

http://www.hanakova-gynekologie.wz.cz/4_04.html
zde jsou vyzobrazeny různé typy VV. Já mám dle mého dr. uterus bicorporeus :(

achina
19. únor 2009

Ahoj holky, tak mi nakonec na te prenatalni diagnostice rekli, ze mimi na ultrazvuku vypada dobre, vse se zda byt v poradku, tim padem mi i snizilo to riziko asi 1:500. Tu amniocentezu mi nedoporucili. Jeste musim samozrejme projit tema klasickyma naslednyma testama, tak snad by se objevilo neco tam. Trosku jsem se uklidnila, na druhou stranu mi to porad vrta v hlave, jestli by nebylo lepsi se utvrdit odberem te plodove vody. Ale je to rizikove, ja vim ☹ Jinak holky, ja bych si moc hlavu nedelala s tim poděděním VV. Jsem sice laik, ale podle me si priroda udela, co chce. U nas to nikdo nemel (teda nevim, co prababicky, atd. 🙂 , ale moje mamka nic a segra taky nic. Nebojte a nezatezujte se takovyma problemama ted, kdyz jsou deti jeste male. Jinak se priznam, ze mi roste brisko, uz vypada fakt tehotne. Ale co jsem vcera odmitla neschopenku, tak mam pocit, ze me vsude picha a nekde je neco spatne. Ach jo, ta psychika, to je hrozna vec... Preju vam hezky den!!

klarka80
21. únor 2009

Achino, tak to jsou super zprávy. Neboj, určitě je to v pořádku, když ti to řekli doktoři, amnio je riziková a zbytečně ji podstupovat bych ji nechtěla. Tak už si začni to těhu hezky užívat. 😉

petulinka2007
22. únor 2009

Ahoj holky,tak tu zase jsem 🙂 Meli jsme ted toho azaz a ja moc nestihala 🙂 1.3.jdu na laparku,tak se docela bojim,uz mam ted bobky 🙂 no musim doufam...Ta dedicnost vyvojovych vad me docela desi,doufam ze to Michaelka po me mit nebude... Mejte se vsechny moc fajn a ja se tu zase ukazu 🙂 dobrou noc 🙂

predi
27. únor 2009

Ahoj všichni, jen zdravím, zvláště těhulku Achinu 🙂 . To jsem ráda, že jsem tu nezůstala 2v1sama. Jsem dnes po kontrole a vše jde zdárně kupředu, tak 3xhurá a moje vvv se už absolutně neřeší. Také budeme moc myslet na Petulinku2007, aby proběhlo v nemo vše hladce a brzy rozšířila náš těhu koutek!!!

nikimka
27. únor 2009

Ahoj holky, koukám kolik nás tady je s vadami dělohy 😔 Já měla v děloze přepážku,kvuli ní jsem přišla o mimíska v 15tt. Před 2 týdny jsem se vrátila z nemocnice, přepážku mi odstarnili a nic nám prý nebrání začít se za 3 měsíce snažit 🙂

renca2
2. bře 2009

Ahoj nikimka,já jsem na tom podobně jsem měsíc po odstranění přepážky,ja měla předtím 2potraty jeden v 7týdnu spont a druhý teď v listopadu 10týden zamlklý,tak snad to už bude dobrý.tak napiš jak ti po výkonu je,pa a pozdrav všem

cat79
3. bře 2009

Ahojky holky, já jdu na hysteroskopii už za 2týdny, jsem na to zvědavá, pořád mě pobolívá na vaječníkách☹prej je to ovulace..no nevím🙂Operaci mám 19.3., tak vám pak napíšu. Myslíte, že se musí poctivě dodržet ty 3 měsíce?Připadá mi to tááák dlouho☹No hlavně ať je pak mimísek v pohodě. Tak všem mooc držim palečky a budem se podporovat,joo,mooc mi to pomáhá. všem přeji hezký plodný večer🙂)))

nikimka
4. bře 2009

Ahojky renco2, mě je už po operaci dobře, z nemocnice mě pustili hned druhý den ráno, takže to byla taková rychlovka🙂)TRošku mě pak pobolívaly ty stehy, ale tedka už dodrý, mám sice jen 3 malý jizvičky ale nažu si je olejíčkem aby se líp zatáhly a nebyly moc vidět. řekli ti za jak dlouho se můžete začít snažit??? Mě říkali 3 měsíce, byla jsem až překvapená jak brzy🙂)) Pozdravuji, a at se všem daří 🙂

nikimka
4. bře 2009

Pro cat79: Já jsem měla taky dloho bolesti jen u jednoho vaječníku...a ovulace to opravdu byla.Přešlo to po antikocepci a asi když jsem ji pak vysadila tak už se ot nevrátilo, třeba to budeš mít podobný 🙂 S těma 3 měsícema jsem to myslela za jak dlouho se může otěhotnět,jinak pokud myslíš kdy se můžeš po operaci milovat tak mě řekli za 3 týdny!!!Přijde mi to moc brzo, tak to zatím nezkouším 🙂 Držím palečky ať to dobře dopadne.

renca2
4. bře 2009

Ahoj holky,Nikimka já teda laparo neměla pouze mi ji odstranili tou hysteroskopii,ne přes břicho,ale hojení je v podstatě to samé,taky řekli 2 až 3 menstruace a pak můžem.jinak jsme opravdu těch 6 neděl dodrželi.jo a ten jeden vaječník mě taky bolí fakt hodně,ale přikládám to opravdu k té ovulaci,jsou to vždy 4dny v polovině cyklu,taky mě to vyděsilo,tak ahoj

nikimka
4. bře 2009

Ahoj renco2,mě tu laparku dělali kvůli tomu že se nevědělo jestli ta děloha není kiřivá i zvenku🙂))jinak by to prý operovat nešlo, ale nestává se to prý často,mě to přišlo že to dělali spíš pro jistotu!! Já šest neděl taky dodržím i když říkali jen 3týdny-to mi přijde přece jen trochu málo🙂)Ahojky