Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

mysakm
28. led 2009

renca2: ještě jeden dotaz, za jak dlouho tě pustili z nemocnice?

renca2
29. led 2009

Já byla jen vždy na klasickém ultrazvuku a sama z vlastní inicitivy na 3d kde se přepážka jasněji ukázala,jinak pokud jdeš na výkon tak uvidí operatér nejlíp tím hysteroskopem jak ta přepážka je a co s ní,rozdíl mezi čištěním a tím výkonem mi nepříjde,stejně tak tě druhý den propustí a dodržuje se šestinedělí,pa

klarka80
29. led 2009

mysakm: já jsem rentgen dělohy měla, byl to nic moc zážitek. většinou se nejdřív dělá utz, pak rentgen a pak laparka. Připrav se na něj radši psychicky, tenkrát mi k tomu nikdo nic neřekl a byl to šok. Nicnéně, vydržet se to dá a aspoň budeš vědět na čem jsi a podle toho se dr můžou rozhodnout co dál. U mě to bylo jasný, že se operovat nebude.

peko
30. led 2009

Nazdárek děvčata 🙂 . Gratuluji těhulkám, že se jim tak krásně daří, holkám držím pěsti na hystero, ať se můžou brzy taky snažit.
Já mám za sebou první mrchu, dorazila skoro ukázkově, a taky kontrolu u Dr. Na ultrazvuku žádnou přepážku neviděla, spíš nějaký malý myom. Tak teď nevím .......
My si dáme teď chvíli pauzu a zkoušet začneme v létě, tak doufám, že bude vše ok.

h.jitka
1. únor 2009

Hlásím, že jsem z nemocnice doma. Co ale říci k tématu odstranění přepážky... V tomto směru se u mě nic nezměnilo. Lékaři zjistili, že přepážku odstranit nemohou, protože je tvořena i stěnou dělohy, která je prostě vmáčkutá dovnitř ve tvaru srdce. Nicméně oproti minulým vyšetřením mi nenašli endometriozu a oba vejcovody jsou průchozí. Takže úplně zbytečná ta laparoskopie nebyla. Doktor sám mi řekl, že by raději v tuto chvíli s tím nic nedělal. Je možné, že normálně donosím, ostatně tak jako řada z vás tady.

renca2
2. únor 2009

Ahoj tak zdravím Jitko,no vidíš každá máme úplně něco jiného,ale něco pozitivního ti to přineslo, alespoň víš na čem jsi,je to síla kolik těch odlišností ty dělohy mají,takže máš srdíčkovou a čti kolik holek tu už porodilo,takže teď už jen vše nejjjj,Peko tobě taky. a pozdrav všem těhulkám 😀

jecidlo
2. únor 2009

ahojte holky, zase ja a zase po konrole🙂 ted uz me budou kontrolovat asi porad, jsme naprosto vporadku, byla to prvni kontrola v cechach, rekl ze na 90%je to cisarem prave kvuli stahum delohy, ktere by pry mohly byt jeste horsi, kdyz je ta deloha takova roztazena diky dvojcatkum. Ale jinak je vse uplne v pohode. Takze snazilky nezoufejte!

klarka80
9. únor 2009

Ječidlo, to jsou super zprávy, že jsi už 31tt a držíš se!!

h.jitko: já mám tu samou vadu dělohy co ty a mám dvě holčičky doma. 🙂 takže to určitě dopadne dobře i u tebe. držím palce.

cat79
9. únor 2009

Ahoj holky, jsem tu nová, hledám si témata o histeroskopii, protože mě to čeká v březnu, po potratu v 8tt+6 mi sdělili, že mám vrozenou přepážku v děloze a že bude lepší ji odstranit. Ale teda koukám, že budu muset zase absolvovat 6nedělí...to je za trest!A jak se máte kočky, co jste už po zákroku?Jinak mooc držím palečky všem snažilkám, úplně to prožívám s váma. A Ječidlo, držím mooc palečky!!

renca2
9. únor 2009

Ahoj cat,já to mám za sebou už 14dní hysteroskopie a odstranění přepážky,cítím se dobře,už proběhla i menstruace,to šestinedělí už ani neřeším,už dodržujem čtvrtý,tak už se jen těším ať je vše v pořádku,kvůli těm špuntům to za to stojí 🙂 tak na tebe budu myslet a určitě dej pak vědět.
Ječidlo,je to perfektní drž se,jen tak dál 😉

petulinka2007
9. únor 2009

Ahoj,jsem tu nová,já mám dvě dělohy,zvojené vaječníky a vejcovody a měla jsem přepážku v pochvě,kterou jsem si nechala odstranit.Mám doma téměř 4.-letou princezničku a téměř třetí rok se jí snažíme o sourozence...třeba se štěstí unaví a padne i na nás... 😉

petulinka2007
9. únor 2009

Jo a Ječidlo,drž se!
😉

papus
9. únor 2009

ahoj já jsem ted prvně jukla jak tady píšete já mám dělohu taky do tvaru srdce a přepážkujsem měla též bylajsem na odstranění 2.12.2008 MÁM JI ODSTRANĚNOU ted už stimuluji a čeká mě IVF 😉

cat79
10. únor 2009

Díky moc holky, jo-Renca2, fakt to potěší, když někdo povzbudí. No jsem na to zvědavá, prý se pak musí 3-6měsíců ještě počkat než se pokusíme o mimi, snad to uteče, ale kdybych tohle věděla, vysadila bych HA už dávno🙂v červnu to bude rok a z toho 6měsíců jen lítám po doktorech...kdyby mi to řekli ve 20, nic neřeším....jojo a čím víc chceš tím delší se ta doba zdá,viď.Tak ti držím palečky. Jo a jak dlouho jsi byla v nemocnici?Z toho mám taky strach🙂nesnáším nemocnice...brrrrr

cat79
10. únor 2009

jo a papus, co znamená,že stimuluješ? 😨

cat79
10. únor 2009

A IVF to taky nevím co je...ty zkratky mě dostávají 😝

jecidlo
10. únor 2009

ahojte holky,
takze zmena ja se do toho 31tt ani moc nedostala, 30+0tt 8.2.2009 v 9,29 se nam narodila holcicka Marie Simona vazila 1,51 a merila 42cm a chlapecek Matej v 9,31 vazil 1,42 a meril 41cm.
Rodili jsme NORMALNE v Praze Podoli, me uz dneska pustili a budu ted za miminkama denne dojizdet z Liberce.
Proste mi toho 8.2 ve 2rano rupla voda a to uplne, jela jsem do porodnice, davali mi kapacky na zastaveni porodu aby jim stihli dat aspon 4 davky kortikosteroidu na dozrani plic, to by potrebovali 2dny, ale stihli jenom jednu davku. Prevezli nas rychlou do Prahy a tam pod vybornou peci a dohledem 3 lekaru a asi 5ti sester se nam mimnka narodila. Jsou teda na Jipce, Matej mel problemy dychat sam, byl intubovanej,ale uz je dobrej a oba dychaji sami. Samozrejme maji pridruzene problemy spojene s nedonosenim jako ze jeste neumi moc travit mlicko a maji novorozeneckou zloutenku a ted samozrejem jeste ztraceji vahu, ale hrozne moc verim, ze to dozenou a ze budou v poradku. MUSI! fotecky mam jestli se chce nekdo podivat na http://blog.babyonline.cz/5048/fotogalerie/albu... ale asi se musite zaregistrovat.
Holt jsme si na tu pulku delohy vzali ve dvou trochu velke sousto.

petulinka2007
10. únor 2009

Jecidlo: moc ti gratuluji !!! Drzte se,budu na vas moc myslet! Krasne materstvi 🙂

petulinka2007
10. únor 2009

Jecildlo:Mas nadherne deti,jeste jednou ti gratuluji 🙂

cat79
11. únor 2009

Ježišku ječidlo, ty jsou ale krásný, neboj, určo to zvládnou, vypadají statečně🙂Málem mě to rozbrečelo🙂Jsi statečná mamina, za chvíli je budeš mít doma a pak ti budou dělat jenom radost....BLAHOPŘEJU!!!!!

h.jitka
11. únor 2009

Ahoj jecidlo, gratuluju k miminkům a ať už je máš brzo doma. Určitě všechno brzy doženou. 🙂

maja42
11. únor 2009

ječidlo, dobře jste to zvládli, hodně štěstí a zdraví všem a ať je máš brzo doma 😵

klarka80
11. únor 2009

Ječidlo, co to tu čtu???? NO to jsou ale novinky!!! Velká gratulace bobýškům a všichni se držte!!! Ten 30tt už by měl být v pohodě, miminka vše doženou. Už jsem jsem mrkla na fotky, jsou to kouzelní andílci!!! Doufám, že nás budeš zásobovat fotkama. A děložka to zvládla na jedničku, ten 30tt s dvojčátkama je prostě rekord. 😉

andy84
11. únor 2009

Ječidlo, obrouvská gratulace k mimíškům!!!!! 😵 😵 😵 Jsou úžasní, všechno doženete! 😉

renca2
12. únor 2009

Tak už jsem asi poslední ke gratulaci,moc blahopřeju,normálně jsem uronila i slzu dojetí,tak jsi to i s mimískama zvládla,moc přeju zdravíčka a ať pěkně rostou,pa

predi
12. únor 2009

Já také gratuluju k mimíškům 🙂 🙂 🙂 , i ten císař se nakonec ani nekonal, no obrovský obdiv!!! Jak psala Klárka, 30tt s dvojčátky a s ... , jsi tu náš rekord!!! Myslíme na Vás i nadále 😵

terule78
12. únor 2009

Ahoj, jsem tu nová. Jsem 14 dní po kyretáži po zamlklém těhotenství. Důvod s největší pravděpodobností přepážka v děloze. Nevím moc, co s tím. Přepážku mi zjistili už před 8 lety, ale odmítli s tím něco dělat. A teď mne znovu posílají na vyšetření utz., ale to až na konci března a co bude dál nevím. Jak jsem se tu dočetla je možné donosit dítě i s přepážkou v děloze a nebo ji můžou odstranit. Tak nevím, jestli se máme po šestinedělí začít zase snažit nebo jestli to nechat na posouzení lékařů či zda mám chtít, aby mi tu přepážku odstranili. A co vůbec to odstranění obnáší? Mimčo už bych si moc přála. A gratuluju Ječidlo 😉

petulinka2007
12. únor 2009

terule 78:Ahojky,tak te tu vitam.Ja si myslim ze by jste se mohli snazit dal,nevidela bych v tom problem.Prepazka v deloze je jako ze to vypada ze mas dve delohy? Ja mam dve delohy a nic mi s tim take delat nechteji aby je neporusili a pak bych nemohla mit uz nikdy deti.Mam 4..letou holcicku a normalne jsem otehotnila a donosila ji.Hodne stesti at to brzo vyjde.Pekny vecer 🙂

cat79
13. únor 2009

Ahoj Terule78, já to měla naprosto stejně jako ty, v listopadu jsem potratila, zjistili mi přepážku v děloze a řekli, že je to možná důvod potratu ale nemusí, každopádně mi 3gynekologové na sobě nezávislí doporučili hystoskopii, kde se ti na tu přepážku podívají, jak je silná, čím je tvořená a popřípadě ji odstraní, je to malý zákrok. Když to další těhotenství riskneš, riskuješ, že se ti to bude opakovat..a to bych ti teda nepřála. na jiných chatech ty holčiny s přepážkama potrácejí i 4krát po sobě a někdy i v 6měsíci, ta děloha to nezvládne. ANO, jsou i vyjímky, ale to ti nikdo nezaručí. Je to na tobě, ale já jdu na operaci v březnu, pak chvilka hojení a pak nám už nic nezabrání. Zkus se podívat ještě na baby online a poradna gynekolog., tam můžeš i doktorovi napsat, on ti odpoví, mě to řekl jednoznačně.Držím palečky, neboj, to zvládneš, ja vidíš, je nás víc....jo a Ječidlo, jak jste na tom dnes?

terule78
13. únor 2009

Díky moc . No nezbývá tedy než počkat na ten ultrazvuk a rozhodnutí či doporučení doktrorů. Tu přepážku mi zjistili už před osmi lety, ale to s tím tenkrát odmítli cokoli dělat, že se nejdřív musí zjistit, jestli budu mít problém s těhotenstvím. Ale teď nevěděli jistě jestli to zavinilo ten potrat. Tak bych ráda, aby už to nějak rozhodli a měla jsem to co nejdřív za sebou a mohla se taky snažit znovu o mimčo 🙂