Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

strapco13
4. bře 2009

povzbudenie pre vsetky s duplex. maternicou
moja znama ju ma...jednu ale menejcennu...bohuzial do nej otehotnela uz 2x a skoncilo to potratom...ale teraz sa stala cerstvou mamickou uz svojej 2. dcery..sice obe rodila sekciou, prva ma vyse 4r, obe zdrave krasne...
takze otehotniet a j porodit sa da...len sa treba trafit do tej spravnej maternice
drzim palceky vsetkym

cat79
5. bře 2009

Ahoj holky,tak koukám, že je nás dost, které pobolívá v tom podbříšku, ale je to teda někdy docela síla, skoro jsem myslela, že mám slepák. Pak to ale přejde, ale trvá mi to déle než jen pár dní...no 19.3 jdu na tu hysterku, tak mi tam snad vše zodpoví. Už abych to měla za sebou...Jinak to 6nedělí určitě dodržíme, ale na jiných chatech jsem četla, že ty kočky pak nečekaly 3měsíce a otěhotněly téměř hned po těch 6 týdnech, co si o tom myslíte?Mě ty 3 měsíce přijde strašná doba a hlavně už takhle čekáme od listopadu....ach jo, blbá přepážka...a doktor vám pak po operaci holky řekl, že teď už by to mělo být OK?

h.jitka
5. bře 2009

ahoj. po nějaké době se ozývám s novinkami. přestože mi před měsícem při propouštění z nemocnice tvrdili, že mi nejde odstranit přepážku v děloze, pouze kdyby se udělala plastika, tak je nyní vše jinak. 3 týdny po operaci jsem se dostala na kontrolu do CARu a tam jsem se k svému překvapení dozvěděla, že v nemocnici mě chtějí vidět ještě jednou a pokusí se operaci udělat. no, nebudu komentovat informace a dezinformace od doktorů, protože bych se asi zase rozčillila.
situace je taková, že tento týden jsem podstoupila hysteroskopické odstranění přepážky kombinované s laparoskopií, aby se dohlídalo nepoškození děložní stěny. bylo to z toho důvodu, že děloha má tvar srdce. podařilo se jim část přepážky odstranit cca 1/3. z nemocnice mě pustili 3.den po zákroku. bolesti nemám žádné.
zrovna dnes jsem řešila s kamarádkou, jestli se na 6-tinedělí nevykašlat a neřešit to. ono stejně ta pravděpodobnost velká není a když se podaří, tak se uvidí.
cat79: žádný doktor ti nemůže s jistotou tvrdit, že je problém vyřešen. oni nejsou vševědoucí a pracují pouze s tím, co ví.

nikimka
5. bře 2009

Ahoj,jitko já to měla taky tak...nejdřív laparoskopii a když bylo jasný že mám tu dělohu z venku v poho tak přepážku odstranili hysteroskopicky. Je dobře že ti odstranili alespoň část přepážky,mimísek pak bude mít víc místa 🙂 Jinak si myslím že by se ty 3 měsíce po operaci asi dodržet měly...přeci je to zásah, mělo by to mít čas aby se to dobře zhojilo.
Pro CAt79:že to příště dopadne dobře nám nezaručí nikdo ☹ ale většina doktorů co jsem tak četla po diskuzích to odstranění doporučuje.Mě řekli při propuštění že už by neměl být problém.

cat79
9. bře 2009

Ahoj holky, už se nemůžu dočkat až to budu mít taky za sebou....fakt ☹ Už mě nebaví to čekání. Dneska jsem musela na předoperační vyšetření, takže krev, EKG a tak....hlavně že je vše OK🙂 To šestinedělí dodržím určitě, ale ty 3 měsíce celkem...je to tedy jen o dalších 6 neděl víc, to už nechám pak osudu, za 6 neděl se ta děloha shojí stopro, kámoška otěhotněla po porodu hned po 6 nedělí🙂 Neklesejme na mysli...čas uteče jako voda, hlavně ať jsou ti mimískové zdraví,ne? Hezky se hojte holky🙂))))

cat79
9. bře 2009

jo a H.jitko, to šestinedělí raději dodržuj, můžeš chytit ńákou infekci a čípek je otevřený, víš, to by sis jen uškodila, to je fakt pro tvé dobro, ona je ta děloha strašně náchylná na cokoliv, proto se nesmíš ani koupat, jen sprchovat a ani si nezavádět tampony nebo čípky na mikózu....to ti neřekli? tak poslechni mě🙂))))

renca2
9. bře 2009

ahoj holky,já jsem teda taky pro dodržet to šestinedělí fakt celý,něco to do sebe má,uteče to jako voda,snažení doporučují nejméně 2měsíce,což je taky určitě rozumný,je to zákrok ať se to tam v klidu zahojí,vždyť se dočkáme,pa všem 🙂

terule78
9. bře 2009

Ahoj holky, to vám tedy závidím. Já jdu teprve příští týden na prvotní vyšetření a doufám, že rozhodnou pro odstranění přepážky. Nechci přijít o další mimčo. Nevíte, zda jsou nějaký čekací lhůty na to odstranění? Teď končím šestinedělí po kyretáži a zatím vůbec nemám jasno, co všechno budu absolvovat a jak dloho ještě čekat než budem moci zkusit další. Ale šestinedělí jsme dodrželi poctivě 🙂

cat79
9. bře 2009

Ahojky Terule78, myslím, že bys neměla na tu hysteroskopii nebo na jinou operaci čekat moc dlouho, záleží z jakého jsi města. Já jsem z menšího a tady je termín max. 2-3týdny dopředu, 10dní před operací musíš jít na ta vyšetření-EKG, krev,moč a tak a za 10 poté jdeš na sál...neboj, určo tě objednají brzy🙂Dám vědět jak dopadnu toho 19.3 na hysterce, ať tě potěším, máme to tak nastejno🙂čas letí jako voda, neboj a na jaře a vlétě se líp těhotní, je i víc vitamínu a sluníčka...

terule78
10. bře 2009

Díky moc. Snad už to ten příští týden rozhodnou. To by znamenalo, že bych to snad mohla mít do konce dubna nebo nejdéle v květnu za sebou a v létě už bysme se zase mohli snažit. A určitě dej vědět, jak jsi dopadla. Je moc fajn, že se člověk tady dozví, co ho vůbec čeká 🙂, v poradnách jsem se toho moc nedozvěděla a od doktorů zatím taky nic nevím. A držím palce, ať ti to toho 19. dopadne dobře 😉

cat79
15. bře 2009

Zdarec holky, tak už mě to ve čtvrtek čeká...no snad, představte si, že jak na potvoru jsem včera velice nečekaně a upozorňuji POPRVE samovolně bez prášků dostala menstruaci...no co byste tomu řekly?Mě snad picne☹No od vysazeni antikoncepce a po te revizi jsem menstruaci vůbec neměla, dokonce mi píchali i tu injekci na vyvolání a teď, když už je operace v plánu, už jsem na to psychicky připravená, mám za sebou předoperační vyšetření, tak se ta mrcha normálně ukáže....no snad mi do čtvrtka zkončí, jinak budu muset vše absolvovat znova a bůhví kdy nám dají termín....ale držte palečky, myslím, že mě nenechá ve štychu..mrcha jedna🙂Nebo nevíte některá jestli jde operaci provést i během končící menstruace?Nebo jestli nejde něčím menstruaci urychlit nebo ukončit?bUDU RÁDA PORADÍTE-LI MI.Jinak všem přeji krásnou neděli

h.jitka
16. bře 2009

Cat, to je teda smůla, ale snad budeš mít do čtvrtka pokoj. Mně se teda stalo něco podobného. Minulý rok před diagnostickou hysteroskopií se mi zpozdila perioda a v nemocnici při příjmu jsem ještě špinila. Rozhodli se do toho jít, ale stejně to bylo k ničemu. Doktor se vyjádřil, že to bylo jak "mlha přede mnou, mlha za mnou". Metody na zastavení teda žádné neznám. Ale určitě nějaké babské rady najdeš.
Nevím, odkud jsi. Jedna z výhod ve zlínské nemocnici Atlas je, že si dělají předoperační vyšetření sami v den příjmu. Jednak je to aspoň nějaký "program", druhak se člověk nemusí tahat po doktorech předem.
Držím pěsti.

cat79
16. bře 2009

Ahoj H.jitko, no to je asi zakon schvalnosti🙂Ale překvapivě mám už menstruaci strašně slabou, holky mi poradily pít hodně kyselé, citron a tak, ten to zmírňuje...fakt.No mám ještě úterý a středu, ve čtvrtek budu max. špinit, ale když ty říkáš, že nebylo nic vidět....no nezbývá než se modlit🙂Tak dám určo vědět...papappa

predi
18. bře 2009

cat79 držíme zítra palce, snad to klapne!!!!!!!!!

cat79
19. bře 2009

Nazdárek holky, tak stal se zázrak!!!Menstruace do dneška ustala, v nemocnici mě přijmuli a po hysteroskopii mi oznámili, že tam žádná přepážka není, takže mi ani nic neřezali!!!Jen tam mám u pravého vaječníku ňáký malý váček, kam se tehdy tem embroš chudák náhodou trefil a tam se uhnízdi a proto to nedal🙂Takže díky za držení palečků.Jdu večer domů a za 14dní můžeme vesele snažílkovat.
Moc děkuju všem za podporu, určo budu informovat dál a radit nově příchozím.
Držte se všechny, určitě nás ta mimnka brzo čekají.papapapa

maja42
19. bře 2009

cat, to je super zpráva! tak příštímu embrošovi musíte dát do výbavy GPS, aby zakotvil správně 😅 něco podobného si myslím o svém druhém MA (první způsobil hemotom, jinak bylo prosperující), že přistál někde na tom septíčku nebo co to tam mám za bazmek a neměl z čeho růst a proto byl takový zdechlák.
tak hodně štestí a brzo se přijď pochlubit s úspešnějším orientačním běžcem 😉

cat79
19. bře 2009

🙂))mooc děkuju, jsem fakt strešně ráda, tolik jsem se bála a pak ještě ten menzes, ale dopadlo to nad mé očekávání. Snad bude ten další mimísek důftipnější🙂)))tak hezký večer, já už jsem doma a jdu si dát pořádnej dlabanec, páč v nemocnici jsem byla na příjmu už v 8 nalačno a na operaci jsem šla až ve 12 a pak až do 2 nesměla jíst a pak se to jídlo tam ani jíst nedalo...tak si k tomu teď dám i vínečko na oslavu.....krásný a plodný večer všem....

renca2
19. bře 2009

cat,tak to je fajn,že v tom máš jasno,hned se srdíčku uleví,vid,tak hezký večer 😉

h.jitka
19. bře 2009

cat, to je senzační zpráva. vždycky je lepší, když se do ničeho nemusí zasahovat. 😀
já mám za sebou kontrolu po operaci. doktor mi zdůraznil pohov na celé šestinedělí. a pak bychom mohli začít zkoušet. dal mi clostylbegyt, aby se tomu aspoň trochu pomohlo. tiše doufám, že to vyjde i bez IVF.

cat79
20. bře 2009

Ahoj holky, děkuju moc za podporu. Pustili mě domů 4 hodky po té hysterce, dali jsme si doma vínko a já vytuhla🙂Dneska už jsem čilá jak rybička, ale týden nesmím do fitka ani nahory☹Ale zaplať Pán Bůh za to jak to všechno dopadlo, vůbec jsem s touhle variantou nepočítala🙂H.jitko neboj, určitě to teď už bude OK, já si nakoupila listovku, femibion a vitamínky, ovoce, čistící čaj a budu teď vzorná snažilka. Přeju všem krásný víkend!!!!

achina
20. bře 2009

Ahoj holky, tak tady ctu dalsi vesely pribeh, to je super, dobrych zprav neni nikdy dost!! Ja se hlasim se svym miminkem v prave pulce delohy, ze zacatku jsem si to ani neuvedomovala, ale ted jak roste, tak citim, jak je chudinka nasackovany uplne vpravo, ale zatim to zvlada dobre a pry roste, jak ma. Tak zaplatpanbuh. Pristi tyden me ceka velky ultrazvuk, z nej mam velky strach, kvuli hranicnim testum na Downa, ale verim, ze to vsechno zvladneme. Tak to jsem chtela jen povzbudit snazilky s prepazkou nebo jinym podobnym problemem! Jsem tu ted jedina tehule nebo jak to s vami vypada?? 🙂 Mejte se fajn, hezky vikend ! 😉

cat79
22. bře 2009

Ahoj Achino, tak to je super, že tak krásně rostete, on si mimísek pak tu děložku roztáhne, neboj🙂My už začneme snažílkovat za 10dní, nemůžu se vůbec dočkat, ani mi to nedochází🙂S tím Downem to určitě dopadne dobře, mě připadá, že ty testy má špatné snad každá druhá, moje kamarádka to měla jako ty a nakonec vše dobře dopadlo, uvidíš. Tak hezkou neděli všem!

h.jitka
22. bře 2009

Achi, držte se. C 🙂 at, ty na to vleť hned jak to bude možné. Je potřeba nepromeškat ani den. 😉
My máme nakonec pauzu, protože už od poslední MS špiním, tj. 14 dní v kuse. Beru to jako následek té operace. Šestinedělí tedy dodržím.

cat79
22. bře 2009

H.jitko to šestinedělí určitě dodrž, ono to není tak dlouhé, a navíc je plno jiných mazlících metod🙂))my na to vlítnem hned toho 2.4., kéééééž by to vyšlo na poprvé, ale vzhledem k tomu, že už od 12.11. jsme si museli dávat pozor, mohla by děložka být skvěle připravená a nachystaná na spermíky🙂určo dám vědět, nebojte!A jak se vlastně mají ta dvojčátka, co se narodila někdy před měsícem....máme zatím jen 11stranek psaní a to mají ostatní debaty za 1 den🙂jak jsem koukala...tak pište holky pište 😀

nikimka
23. bře 2009

Cat,to je skvělá zpráva,že ti vlastně nic nedělali!!! A v jaký nemocnici si byla, že tě pustili ještě večer po tý hysterce?

nikimka
23. bře 2009

H.jitko,jak jsem tak koukala tak jsme po stejný operaci, a špinila jsem potom dost silně 3týdny!! 😀 Ale podle doktora je to normální.Chtěla bych ho vidět jak by se na to tvářil on🙂)) ha ha 😉 Se snažílkováním máme ještě měsíc vydržet-ale když já se tak nemůžu dočkat!! tak aspoň zobu kyselinu listovou a plánuju dovču.

cat79
23. bře 2009

nikimko mě dělali nakonec jen diagnostickou hysteroskopii, takže jsem mohla domů hned, nevím ale jestli je to běžný postup, máme tam gyndaře známého,víš, ale myslím, že když je to jen diagnostika a nic se neřeže nebo nestříhá, tak tě pustí hned až se probereš z té narkózky.

terule78
23. bře 2009

Cat tak to gratuluju. Dopadlo ti to výborně. Já mám za sebou teprve vyšetření utz., přepážka mám prý do půlky dělohy, takže jsem na 1. 4. objednaná do laparoskopický poradny, kde mi řeknou co a jak. Už bych to chtěla mít za sebou. A Cat přeju příjemné snažení a ať to, co nejdříve vyjde.

cat79
23. bře 2009

mooc děkuju Terule78, neboj, určo to dobře dopadne i tobě, je to daleko jednodušší, máš-li ji jen do půlky dělohy, to se jen naruší a je to, fakt, neboooj🙂v bemocnici se mnou byly 4 kočky na laparku se stejnou diagnózou jako většina nás tady na chatu, operace cca 40min, za 2dny šli domů, pak jen 6nedělí a za 2 měsíce můžete zase zkoušet, bude teplíčko, tak to půjde samo🙂hodně ovoce a zeleninky...budu mooc držet palečky

h.jitka
23. bře 2009

Diagnostická hysteroskopie se dělá ambulantně pravděpodobně na více pracovištích. Já jsem to tak měla v listopadu. Pokud se dělá nějaký zásah, tak opravdu musíš zůstat pár dní v nemocnici. Délka pobytu se liší jednak dle toho, jestli jde jen o hysteroskopii nebo kombinaci s laparkou (jako jsem měla já), jednak dle nemocnice. Zdá se mi, že každá to má trošku jinak.
Terule, vy opravdu máte laparoskopickou poradnu? 🙂 Se mnou se skoro nebavili ani přímo v nemocnici. To máš super.
Nikimko je fakt, že jsem z toho už hotová. Vždycky mi připadá, že už to bude dobré a další den je to spíš horší. Mně dr. řekl, ať dodržíme 6neděl, a pak můžeme zkoušet, přestože je dobré, když má děloha pohov ještě tak 2-3 měsíce. Říkala jsem si, že se zabavím jarním úklidem a výzdobou, ale v tom počasí, co panuje, se mi absolutně nechce. 😖