Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

sarinkaa
21. srp 2009

(nedopsala jsem to ,malej mi to odklikl) 🙂

napojovali mě neustále na ozvy, lítali kolem mě jak splašení, dávali mi sondu spodem a zjistili ,že miminko přestává dýchat.Nejspíš děloha přestala zvládat ty kontrakce.
Takže mě ručně dootevírali, a klešťama malýho vytáhli, oživovali a mě nakonec hodinu sešívali.

Je to 15m.já to stále cítím a to mám za 3m.rodit znovu, jsem zvědavá jak se k tomu po předešlém porodu postaví

Vám přeji ať Daneček roste a má se čile k světu a Tobě hodně sil

achina
23. srp 2009

Sarinkaa, tak to je opravdu sila. To byl porod jak z hororu. Proc tak riskovali? To bylo v Brne? Jezisi, vzdyt i tady v male nemocnici mi od zacatku rikali, ze ta deloha se muze chovat jinak a neda se predpokladat, jestli prirozeny porod zvladne. Proto je tady v tech pripadech lepsi vsadit na jistotu. Nemuzes si o tom treba s nekym promluvit a popsat, jaky jsi mela prvni porod a ze uz to nechces zazit a ohrozovat miminko? Prece to doktori musi pochopit !! Chtela bys radeji cisare rovnou? To by se vubec nedalo brat jako cisar na objednavku. Ale zachovani zdravi vas obema. Neboj se a ver, ze takovy porod se dvakrat opakovat nemuze. To by byla nahoda. Preju ti, at narazis na nejake rozumne doktory a at to vsechno dobre dopadne, urcite napis!!! 🙂

sarinkaa
23. srp 2009

Achi jojo, bylo to v Brně.Podruhé budu rodit v té stejné nemocnici,tak jsem opravdu zvědavá.
Klidně bych ráda rodila přirozeně, ale v tom případě kdybych veděla, že to dopadne úplně jinak,hlavně kvůli miminku.Přece jen CS je velká břišní operace, mám doma ještě malinkatýho prcka, takže nevím jak bych to potom všechno zvládla.
Vzpomínky nic moc, tak bych ráda aby to tentokrát bylo zcela jiné jak pro mě tak pro manžela a nejvíc co si přeji ,aby nebylo ohroženo to maličké.
Určitě potom napíši ,jak jsme dopadli, však ono to taky uteče jako voda.
Danečkovi pohlazeníčko 😉

achina
24. srp 2009

Sarinkaa, mas pravdu, cisar taky neni nic moc, poznala jsem na vlastni kuzi. Prekvapilo me, jak nemozna jsem pak 3 dny byla. A ty ukrutne bolesti hlavy po spinalni anestezii!!! A jak mi jeste odstranovali kus te prepazky, tak ty bolesti uvnitr bricha byly opravdu velke. Jenze ono si nevyberes. Nez nebezpecny a komplikovany porod, to radsi tohle. Ale i tak kdyby nahodou, tak se cisare neboj, ja byla po tydnu skoro uplne fit a jeste jsme se zvladli 14 dni po porodu prestehovat a to byla panecku fuska!!!! ☹ Ver, ze to vsechno dobre dopadne, oni uz budou opatrnejsi, kdyz budou vedet, jak to probihalo minule. Drzte se, at miminko hezky roste 😵

brsh
26. srp 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla - čekala jsem na výsledky genetiky...chromozomy mi vyšly dobře!!! Takže pravděpodobnost, že by po mně třeba jednou moje holčička podědila uterux duplex, je prý minimální! Akorát mi vyšla špatně krev a srážlivost, takže mě ženou na další testy na hematologii - jdu až v říjnu, protože jsem v září na dovče a dřív nemají volný termín... Pravděpodobně budu baštit prášky na ředění krve, no ale to se dá přežít...
Achině moc gratuluju k Danečkovi 🙂 a ostatním držím palečky!

jecidlo
27. srp 2009

Achina: dodatecne moc gratuluju, s kojenm se pokud mozno netrap, uvidis jak vam to pujde dal, je fakt, ze me se mali prisali, az meli okolo 4 kilo, do te doby to bylo dost na hlavu. Ja osobne si myslim, ze vam to zatim moc nejde, ze jste jeste poradm mali a unaveni. Hlavni je, ze jste zdravi 😵

achina
28. srp 2009

Jecidlo, vy uz mate pul roku, to je sila, jak to leti!! Snad je vse OK. Prosim te a jak jsi to delala do te doby nez se mali prisali? Mne to rika kazdy, ze to chce cas, ale zatim to prece musim nejak resit. A to tak, ze odsavanim, lahvi a umelou vyzivou. Bohuzel. Maly je ale spokojeny, tak co...

h.jitka
29. srp 2009

brsh, lepší je brát prášky a předejít případným komplikacím. Určitě to bude dobré. drž se.

h.jitka
21. zář 2009

ahoj všichni, kdo sem zavítáte. doufám, že se přijdou zejména již ty, co se jim zadařilo. byla jsem na konzultaci před druhým IVF. zajímalo mě, co mi doktor doporučí k mé diagnoze - srdcovitý tvar dělohy, septum částečně odstraněno. Tak docela mě překvapilo, že najednou mluvil o tom, že i s takovou dělohou není problém donosit i dvě mimina. a přitom po prvním nezdařeném IVF se mi zapřísáhal, že to bylo jednoznačně dáno tou mojí vývojou vadou. 😒 Takže rozhodně mi doporučuje zavedení dvou embryjí.
jen by mě zajímalo, jak se k vícerčatům stavěli vaši doktoři. Jinak mi taky řekl, že když by se náhodou uchytili obě, tak přece můžeme jedno ve 12tt (!!) odstranit. Pokud by to děloha nezvládala.

sarinkaa
24. zář 2009

ahojky holky,

tak já jsem už ve 30tt. a zatím to vypadá vše v pořádku.
Děloha je od minulého těhu procvičená, miminko opět v pravé polovině.
Akorát tím,že lítám kolem malýho prcka tak mám neustále tvrdý bříško což moc příjemné není.

H.Jitko mě dr. strašila, ale v porodnici mi kontatovali,že i tolik dvojčátek se narodilo s touto vývojovou vadou.
Teď mi dr. na genetice řekla, že pokud jsem otěhotněla a jsem za 24.tt. tak už se nemám obávat, že opravdu jde hlavně o to,aby se zadařilo otěhotnění a my jsme prý měli obrovský štěstí.

Takže všem držím palečky a nám už moc nezbývá do toho krásného dne,kdy na nás vykoukne naše malá holčička a Danečkovi přibude sestrička

h.jitka
26. zář 2009

ahoj sarinko. díky za odpověď. jsou to hrozná rozhodování.
a držte se co nejdýl. 🙂

sarinkaa
28. zář 2009

Jity věřím,že to musí být těžké, kéž by měla každá z Vás takové štěstí jako já.Moc bych Vám to všem přála
Stala jsem se mladou maminkou, je mi 24 let a čekám druhý a jsem za to ráda, nikdy nevím,jak bych dopadla později ☹

moc budu na Tebe a na Vás všechny myslet a určitě se přijdu podat povzbuzující zprávičky

brsh
9. říj 2009

ahoj holky, tak se zase hlásím po nějaké době - dovolená byla úžasná, ale krátká a při všech těch starostech už ani nevím, že bych někde byla. Po návratu jsem se vypravila na hematologii, kam jsem byla objednaná už od září. Brali mi deset zkumavek krve - no hnus, ale dalo se to přežít. Paní doktorka mě všemožně vyšetřovala a diskutovala se mnou můj nález z genetiky. Takže jsem taková hříčka přírody - nestačí mít uterus duplex, ale ještě mi našli Leidenskou mutaci - což je nejzávažnější porucha srážlivosti krve. Je to nevyléčitelné, dědičné a hlavně opět problémové co se týká těhotenství a porodu. Bohužel i zde je velká pravděpodobnost spontánního potratu, předčasného porodu a celé těhotenství si nekompromisně musíte píchat injekce s heparinem a to i v šestinedělí... Takže paráda. Teď ještě čekám na výsledky testů z hematologie a pak zase letím na genetiku, pak zase na gyndu a tak pořád dokola. Už mi ze všeho hrabe, ale snažím se na to nesoustředit.
Jak Vám se daří? - dětičkám a těhulkám - šup sem s nějakými radostnými událostmi 😉

maja42
9. říj 2009

brsh, moje kamarádka má leidena taky (zjistili jí až cca ve 30!) a jestli ti to pomůže, tak měla pohodové těhotenství na první vstřik, píchala sice celé těhotenství a rodila řízeným císařem, ale jestli tě to potěší, tak po porodu se jí to spravilo natolik, že nemusí brát léky na ředění krve, jen je sledovaná. malá to teda podědila, ale to je věc, se kterou se dá žít 😉

vlkovka
9. říj 2009

Ahoj holky, taky mám dvě dělohy (měly by být dvě oddělené, ale na 100% by to zjistili jen při laparoskopii). Když mi to zjistili, tak mě trochu strašili, že to může být problém při otěhotnění. Když jsme vysadila, tak jsem si řídala, že to asi bude nějakou chvíli trvat, než se povede, dost jsem se bála, jestli to vůbec půjde, ale šlo. A to hned po vysazení. Teď jsme v 17. týdnu a zatím vše vypadá OK. Jen doufám, že to tak bude pokračovat. Při této vadě hrozí předčasný porod, tak jen doufám, že to mimís vydrží co nejdéle. Jediná nepříjemnost je tvrdnutí dělohy už teď, tak beru hořčík.
Tak držim palce všem s podobnou vadou.

bufina
10. říj 2009

Ahoj holky, mně to přijde že doktoři někdy až moc a zbytečně straší. Nám se povedlo první dítě půl roku po vysazení ha. Sice to skončilo předčasným porodem v 36 tt. Druhý dítě se podařilo omylem, takže hned jak sem si nedávala pozor, takže otěhotnět se dá opravdu rychle, sem si říkala že s tou mojí vadou přece na první pokus neotěhotním, tak proto sem si nedávala pozor, no a je to 😀 První dítě sem měla v levé děloze a druhý je teď v pravé, tak tam snad vydrží co nejdýl. Trochu mě to mrzí, sem si říkala že kdyby bylo taky vlevo, tak že už mám tu dělohu větší, tak by to možná bylo už lepší, že by tam malej mohl vydržet až do konce a teď je to v podstatě jako bych měla zase první dítě.

sarinkaa
12. říj 2009

ahojky holky ,

tak se taky přidávám ,aby Vás nestrašili.Nám bylo řečeno to samé a po půl roce se podařilo první miminko, které jsem donosila až do konce, protože jsem pořád ležela
když měl malý 8m. tak jsem otěhotněla podruhé takže nevěšte hlavu, psychika je strašnej prevít.

Jinak jsem skončila teď v 31tt. v porodnici kvůli hrozícímu předčasnýmu,zkracoval se mi čípek a děloha neustále tonizovala-dalo se to čekat když mám doma takovýho špunta.
Byla jsem na infuzích, do toho mi zjistili hrozně moc bílkovin v moči,takže následně UTZ ledvin,antibiotika atd.
teď už jsem doma, v pořádku a určitě to vydržíme až do konce.

Teď jsem 32tt.,podle nich už 33tt. takže konec se nám blíží 😉

brsh
12. říj 2009

pro Máju: díky moc za podporu, už se cítím trošku líp, ale pozitivních zpráv není nikdy dost 🙂 Spíš jsem byla trošku v šoku... člověk se tak nějak srovná s těma dělohama a do toho, šup Leiden 😲 No, musím to v sobě nějak zpracovat a pak začít pracovat na miminku. Vlkovce, Bufině i Sarincee držím palečky, ať mimča vydrží co nejdéle v bříškách 😉

maja42
21. říj 2009

brsh: hele, já sice nemám leidena, ale aspoň takovou tu banální trombosvini, kterou má 30% populace a údajně nemá na těhotenství vliv. (první těhotenství mi zahubil velký hematom. ovšem může to být náhoda. každopádně si budu dávat bacha.) dá se říct, že v případě neplodnosti čert celkem zkušeně sere na jednu hromadu, na druhou stranu - aspoň člověk pozná líp svoje tělo 😉

hydako
27. říj 2009

ahoj holky, všechny Vás touto cestou zdravím a dovolte mi se k diskuzím s mým problémem taky přidat...Min. rok mi doktor diagnostikoval uterus duplex s prepazkou v pochve... Od pubertalnich let navstevuji gynekologa a na nic neprisel, min. rok jsem se prestehovala, komplet vymenila doktory a novy pan gynekolog na moji vadu hned po prvnim vysetreni prisel - velke prekvapeni!! Rekonstruovali jsme postupne rok s manzelem komplet byt, a ted bychom chteli oba miminko. Proto mi pan doktor doporucil pred pocetim to operativne laparoskopii resit...jdu na vysetreni a na objednani se k operaci tento patek, tak jsem ze vseho takova zmatena a hlavnou se mi honi ruzne, i spatne myslenky ☹... Cist Vase radky je ale velmi povzbudive 🙂 Uvidime co zivot mi dal prinese, ale mam pozitivniho manzela 🙂 Držím všem palce!

sarinkaa
28. říj 2009

Hydako hlavičku vzhůru, ono to dobře dopadne.Určitě bude dobré když bude přepážka odstraněna, ale u mě to nestihli, protože než jsem se objednala na laparoskopii tak jsem otěhotněla a zvládli jsme to i s ní 🙂 teď mám za měsíc rodit znovu, dětičky budu mít rok a půl od sebe takže žádný problém jsem neměla.Přeji Ti to samé a hlavně držím pěstičky na zákrok

jecidlo
11. lis 2009

halo halo, tak to tu procitam a jsem napjata jak je na tom sarinkaa. Drzis se? Nebo uz mas mimiska?

sarinkaa
12. lis 2009

Jéé Ječcidlo, to je milý 🙂
já se pořád držím, sice bolesti mám už docela dlouho, hlavně křížový ,ale jakž takž to jde.Ale popravdě už se těším až bude prdelka venku, přece jen s malým je to už náročný.
Vidíš a to jsem ležela chvilku na rizikovým a maličká je bojovnice a drží se.
Dnes jdu poprvé na kontrolu do porodnice, miminko totiž leží v šikmé poloze takže je to jediná věc u které jsem si zasmutnila.
Je to celkem nebezpečný tak uvidíme co mi řeknou.Ale prý u této anomálie je to většinou tak že je mimi buď koncem pánevním, nebo příškou nebo šikmo.To mi dělal i Daneček a nakonec to dopadlo tak jak dopadlo , protože měl nestabilní polohu, děsím se, že to nastane znovu.
Ale určitě napíšu ještě po kontrole a děkuji moc 🙂

jecidlo
12. lis 2009

sarinkaa: no ja sem uz sice moc nechodim, svoje jsem si prozatim odrodila 😀 ale obcas kouknu, jak se dari snazilkam a tehulkam a jelikoz to nemas ve vizitce a ja jsem hrozne zvedava, tak vyzvidam🙂
Tak se obe drzte, dej vedet jak jste dopadly na kontrole a budu drzet pesti at je tento porod bez problemu (jen doufam, ze je Danecek v poradku, nejak presne nevim o co slo)
Ted jsi nekde 36-37tt?

sarinkaa
12. lis 2009

Ječidlo já jsem 36+3 takže už hodně daleko, dnes jsem byla v porodnici a dostala jsem milou zprávu, že jsem nachystaná na porod a maličká je hlavičkou v porodních cestách.Jen ,aby tam zůstala, tady je to nevyzpytatelný- dr. se radila s primářem jestli to nevyvolat, když je to tak krásně nachystaný ,protože mají strach aby to nedopadlo jako minule.
Daneček je zcela v pořádku,ale cestu na svět jsme neměli růžovou.
Je to popsaný myslím na téže stránce, museli ho nakonec vytáhnout kleš´tema na poslendí chvilku, oživovali atd.,ale prckek to zvládl.Byl to bojovník.No a je to rok a půl a vzpomínky se vraceji a mám prostě už strach ,protože i malej se neustále točil a nakonec vyvolávali kvůli nestabilní poloze plodu.Celej porod stál za nic.
Tak doufám,že tentokrát si to odrodíme bez problémů 🙂

jecidlo
13. lis 2009

sarinkaa: je tp jsem uplne prehlidla ten popis, tak preju at je to tentokrat uplne jine, lepsi a budu se tesit az se ozves, ze mas malou u sebe a ze nebyly zadne komplikace a ze jste obe v poradku!! 😵

sarinkaa
22. lis 2009

ahojky holky, tak Vám jdu oznámit, že se nám dne 15.11. v 3hod.ráno narodila holčička.Jmenuje se Sára, měřila 48cm a vážila 2760g

porod byl hodně bolestivý,ale i přes to kráásný oproti tomu prvnímu.Malou mi hned dali na prsa, přiložili, manžel stříhal pupeční šňůru, jen ji zvážili ,změřili a nechali nám ji tam s námi samotnou.Prostě kráása 🙂

renca2
22. lis 2009

sarinkaa moc gratulujem 🙂 at vam holčicka pekně roste a jste mooc a moc zdravi 😉

h.jitka
22. lis 2009

sarinkaa - velká gratulace i ode mně. 🙂 jste šikovné.

achina
24. lis 2009

sarinkaa - také se přidávám, moc gratuluju!! A jsem ráda, že se hororové scény nakonec neuskutečnily. Ať je malá zdravá a hezky vám prospívá. 🙂

hydako, rozhodně se ničeho neboj, stejně jako sarinkaa, i ja jsem s prepážkou otěhotněla a donosila mimi do 38. týdne. A také jsem měla jít na laparoskopii, ale už jsem to kvůli otěhotnění nestihla. Mysleli si, že mam dvě dělohy, ale při porodu (císařem) zjistili, že mám přepázku. Tak mi to tam nějak poupravili. Stejně jako ty mam přepážku i v pochvě. Tak mysli pozitivně, ono to dobře dopadne. Hlavně, že máš pozitivního manžela, to je strasně důležitý! Já mám naštěstí taky takového a moc mi to pomohlo....