Dvě dělohy, jeden čípek. Nevím, co s tím

danad
28. zář 2006

Holky najde se někdo,kdo má jako já dvě dělohy,ale jen jeden čípek?Vím to teprve od tohoto týdne,tak nevím co s tím-) ☹

mracik
29. zář 2006

Ja síce dve meternice nemám, aspoň myslím 😀
Ale poznám jednu babu, neviem, či má jeden čípok, alw viem, že normálne porodila dve deti
A ešte u nás sa stal prípad, že mladá žena išla na potrat, ale napriek tomu pretrvávali znaky tehotenstva, tak lekári až potom zistili, že má dve maternice
Dieťatko si nechala a v poho porodila

danad
autor
29. zář 2006

Díky 🙂

kriward
30. zář 2006

ahojky, ja mam uterus duplex,coz je zdvojena deloha,jestli chces, muzem si psat

bufina
9. říj 2006

Ahoj, já mám taky dvě dělohy a dva čípky. Teď se snažíme o dítě. Doktor mi říkal že zná takové co normálně porodily, tak doufám že problém nebude.

caira
9. říj 2006

Ahoj, zrovna jsem tady v novinach cetla clanek o pani, co mela dve delohy a pres nepriznive prognozy doktoru ma pet zdravych holek 🙂 Drzim palecky

lucinka01
9. říj 2006

Ahoj, jsem na tom stejně jako bufina 😉 . Ještě jsme se ani nezačali snažit a doktor mi také řekl, že se s tím otěhotnět a rodit dá 🙂. Mám se ale připravit spíš na komplikace ... je lepší s tím počítat. No, uvidíme, nechám tomu volný průběh 😎 .

raduska83
3. led 2007

Ahoj,i mě lékařka konstatovala diagnózu uterus duplex(2xdělohu i 2xčípek). tato lékařka mi oznámila,že s touto dg. musím na operaci 1 dělohu odstranit-prý je to běžné a lepší pro budoucí těhotenství.(Spíš bych řekla,že ze mě chtěla udělat pokusného králíka) 🙄 Pro jistotu jsem se na toto zeptala v pražské porodnici,kde mi řekli,že bez operace budu mít riziko předčasného porodu,ale při odstranění 1 dělohy mi při těhotenství hrozí ruptura dělohy.A pak si vyber ☹ Takže ne všem lékařům věřiti radno bývá a lepší se poptat i v jiných krajích 😀

bibinka
4. led 2007

raduska- a ostatné holky s podobným problémom- nevzdávajte sa, zázraky sa dejú. Každý druhý gyn. vám povie, že sa s tým otehotnieť aj porodiť dá, dnes je prenatálna starostlivosť na veľmi vysokej úrovni. Len treba mať dobrého gynekológa, ktorý vás neodmietne a bude sa vám snažiť pomôcť. Jedna moja známa má dve maternice a dve pošvy- celý mesiac krváca na striedačku a dr. jej povedal, že ak bude chcieť dieťa, kľudne môže otehotnieť ale celé tehotenstvo bude musieť preležať- hrozí riziko potratu. Ale pre dieťetko sa dá toho vydržať veľmi veľa. Držím všetkým palce!! 🙂

raduska83
6. led 2007

bibinka- to,že se dá otěhotnět i s totou diagnózou už vím = jsem ve 4tt. 😅 Jen nevím,zda se mi má líbit,že zbytek těhotenství budu muset proležet ☹

bibinka
6. led 2007

za to maličké to predsa stojí!!! Veď si statočná žena, to z teba cítiť. Tých 9 mesiacov ti utečie ako voda, ver. Ja som síce ležať nemusela, ale po brušku mi veru bolo ľúto 🙂 🙂

bufina
12. led 2007

A od kterého měsíce se musí ležet? Už od začátku? A za jak dlouho se vám s tím podařilo otěhotnět? Nám to pořád nějak nejde, už pět měsíců, ale je pravda že na tom nějak horlivě nepracujem.

raduska83
22. led 2007

My jsme na tom taky nijak nepracovali 🙂 ....vysadila jsem antioncepci a za 4 měsíce jsem zjistila,že test je pozitivní. 😨 Ležet od začátku ne,ale už mám neschopenku,nesmím se přetěžovat,na kontroly musím nejen ke své gynekoložce,ale i do FN a čekají mě ještě nějaké testy(nějak jsem nezvládla zaregistrovat o co jde 😒 ),genetika a nevím,co dalšího.Na to,že jsem těhulka tak krátce,už mám 2 sona.Aspoň mám jistotu,že je vše ok 🙂

caira
23. led 2007

nedavno jsem slysela, ze v UK jedna pani porodila trojcatka, dve jednovajecne v jedne deloze a dalsi v te druhe.. a predtim normalne jeste porodila chlapecka :} tak moc drzim palce at mate pekna a hlavne zdrava miminka 🙂

achina
18. bře 2007

Ahoj holky,prave jsem narazila na tyto stranky a jsem prekvapena,jak rozsireny problem to je.Mam dve delohy,dva cipky a rozdelenou pochvu.Byla jsem u trech doktoru(vsichni se tvarili jako ze je to dost velky problem),ale zadny mi nedoporucil operaci s tim,ze si priroda poradi a zakrok by se provadel az pri problemech s oteh.nebo donosenim.Poslali me ale na dukladne vysetreni ledvin,vada delohy nekdy muze byt na ukor ledvin a okoli.Priznam se,ze z tehotenstvi mam strasny strach a proto me prispevky o uspesnem donoseni ditete pri teto vade strasne povzbudi.Pomalu ale zacinam verit,ze vse dobre dopadne.A psychika dela moc!!Takze piste,at vim,ze v tom nejsem sama.Drzim palce vsem.. 😵

natalie77
27. bře 2007

Ahoj, jsem na tom stejně, měla jsem 2 dělohy, 2 čípky a 2 pochvy. Byla jsem na 2 operacích, nyní mám vše jednou. Jak vidíte v ikoně, jsem v 17 tt. Hurááá 😀 , ale musím doma ležet, hrozí perforace dělohy, takže jsem velmi sledována a od cca 25. tt budu ležet v nemocnic až do porodu, tak držte pěsti.

michala30
24. dub 2007

Ahoj holky, jsem na tom stejně jako vy - rozdělená děloha, o dítě se teprve snažit budu, tak doufám, že nebudou žádné větší komplikace. Problémy mám akorát se silnou a bolestivou menstrulací 😠 . Držím všem těhotným s podobnými problémy moc palce 😉 .

sroubek
31. kvě 2007

ahojky holky pokud by to šlo, ráda bych pokračovala v této diskusi, pokud bude s kým 🙂

moc ráda 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sroubek
31. kvě 2007

super info díky 🙂

sarii
16. črc 2007

Ahoj holky.
Mně nedávno na UZ zjistili UTERUS BICORNIS. Kupodivu má sestra má taky VVV dělohy... Začala jsem se pídit po informacích, neb Dr. mi toho extra moc neřekl. Koukám, že nás takových je tu více. Snažíme se o mimi a tak jsem zvědavá, zda to půjde otěhotnět, případně donosit... ale to už předbíhám...

kristynaw
16. črc 2007

ahoj uterus bicornis mam prave taky...

kristynaw
16. črc 2007

no,nejdriv si doktori mysleli,ze mam uterus duplex,neboli prepazku v deloze,ale nakonec zjistili,ze je to uyterus bicrnis-dvouroha deloha. rikali,ze prvni dve ,tri tehotenstvi asi potratim,toto je moje prvni tehu a diky Bohu jsem ve 24 tydnu.operaci nedoporucovali,kvuli hrozici ruture delohy,ze operovat budou az kdyztak po trech potratech. mela jsem vysoky riziko potratu na zacatku tehotenstvi,ted mam vysoke riziko predcasneho porodu.lezet zatim nemusim,jsem doma,nepracuju,asi kdybych pracovala,tak by mi dal neschopenku.takze uvidime🙂 je to nas maly zazrak, pres nepriznive prognozu,kdy mi doktori rekli,ze mozna ani nikdy neotehotnim,jsem uz v 24 tydnu,jak jsem zminila na zacatku.
vystereni ledvin mi chteli delat,ale nestihli to,otehotnela jsem🙂
vysadila jsem Evru v rijnu a otehotnela v unoru.
Je to velky zazrak🙂 tak drzim pesti vsem!

sarii
16. črc 2007

Jé, ahoj kristynaw...
Jen jsem to zkusila, a hele... už někdo píše! A dokonce můj člověk! Můžu se tě zeptat, jak ti to zjistili, nějaká operace, jak šlo otěhotnět, jaké máš těhotenství... a co na to manžel?

kristynaw
16. črc 2007

zjistili mi to ultrazvukem,mivala jsem porad cysty,nejdriv si mysleli,ze je to prepazka,ted tady v USA,kde ziju,zjistili,ze to neni prepazka,ale dvouroha. o operaci jsem psala prispevek vyse,otehotneni se povedlo po 4 mesicich,manzel je statsnej a celou dobu to bral vic optimisticky nez ja,tehotenstvi dobry,jen v dusledku te delohy me hodne boliva nricho,mam krece a bolesti,na zacatku jsem spinila a hodne vysoky riziko predcasnyho,ale jinak zatim diky Bohu vse ok

kristynaw
16. črc 2007

sorry za ty chyby,pisu rychle🙂

sarii
16. črc 2007

kristynaw, dík za tvůj příběh, je to pro mě cenná info... O potrácení a vysokém riziku v těhotenství... mě Dr. poučil... a já bulela a bulela. Dala´s mi trochu více optimismu. Pa, zdravím do USA a přeji pohodové těhu.

kristynaw
16. črc 2007

diky moc,ja z toho byla taky spatna,a vidis,zatim je vse dobre....musis verit

achina
25. črc 2007

Holky,poucte me, co to je dvouroha deloha a jak se to lisi od uterus duplex? (ja mam duplex).Diky moc.Jinak se chci jeste zeptat kristynaw - kolik Ti je? Mne uz trosku tikaji biologicke hodiny,ale stale tak nejak vyckavam.Mam z toho vseho pekne nahnano.Ale zase zjistuju, ze je hodne holek,ktery bez problemu porodily! Vsem s timto problemem drzim pesti!