Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
8. črc 2010

@sichatka zkouška...díky 🙂

sichatka
8. črc 2010

@veverka.dada - funguje to ! 🙂

berkana
8. črc 2010

@veverka.dada a
@sichatka taky to zmodrá, když u příspěvku od tebe či tebe 😀 kliknu na odpověz 🙂

berkana
8. črc 2010

@veverka.dada pěkná fotečka 🙂 se těším teda na ty na beremese😀

olive
8. črc 2010

Ahoj holky, a diky za podporu.
@sichatka - bohuzel genetiku mi zatim nikdo nedelal, tak jsem rada, ze na to pujdu. Ja pri me prvni Ivf mela 15 oocytu, pak 12 embryi, ale do finale slo jen 7 a stejne mi to nebylo nic platne. Uvazuji, ze bych sla do nativniho cyklu, kdyz dobre reaguji na leky, ze neni pro me nutne mit klasickou stimulaci. Nejsem , ale doktor tak si to moc nemuzu malovat.

veverka.dada
12. črc 2010

nazdárek 🙂 tak fotečky nevim nevim, holky...nějak nemůžu přijít na to, jak je mám zmenšit, aby se tam daly nahrát ☹ takže to musim nejdřív nějak zjistit...
jinak mám dnes docela radost...trochu mě pobolívá už dlouho podbřišek, jako bych to měla každou chvíli dostat, ale k tomu mě občas píchne u vaječníku...tak jak jsem dnes byla u dr., tak jsem se ptala, jestli se cysty tvoří jen při ms a ona, že většinou jo, ale najdou se i vyjímky...sem se trochu lekla...ale hned to zkontrolovala a naštěstí žádnou nemám!!! 😵 a navíc prý podle sliznice prý brzy dostanu ms 😵 nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale fakt se na ms těším jak na smilování 😀

merrel
13. črc 2010

Ahojky holky,

v breznu mi odoperovali endometriozu ( tedy co slo ) a ted se mi po 4 mesicich vratila a mam cysty na vajecnicich, sem z toho spatna musim odstraneni podstoupit znovu ☹ ale nemate zkusenost rikali mi, ze mozna odstrani 1 vajecnik 😢 ...
pak mam pul roku chodit na injekce abych nemela Ms a pak 2.IVF...

richt
13. črc 2010

merrel, já jsem měla endometriozu a endometr.cysta. Museli mi odstranit část pravého vaječníku.Je to už 8 měsíců a zatím celkem v pohodě. Umělí přechod u mě nevyvolávali takže částečky endošky mám pořád. Asi před 3 měsíci se mi vytvořila cysta, ale dali mi hormony a naštěstí sama zmizla.

merrel
13. črc 2010

@richt jj to je presne ona jak pises endometr. cysta a tak mi prave obklicila ty vajecniky no tak uvidim sem z toho spatna protoze sem se chystala na KET a toleme zaskocilo + ta dlasi doba toho leceni 😒 ale snad to bude dobry...

richt
13. črc 2010

@merrel, je to dlouho, ale pak to může třeba vyjít i přirozeně bez IVF

misanda
13. črc 2010

ahoj holky,

merrel, máš ip 🙂

jak se máte???

a já viděla veverčiny fotky, héééééč 😀 😀 😀

berkana
13. črc 2010

@misanda to se máš, žes viděla fotky 🙂 já jsem dneska byla na kamaradčině svatbě a obřad jsem tak nějak neviděla, jen začátek😀 jsem hlídala jejího 9ti měsíčního synka a on měl zrovna čas jídla, tak jsem s nim šla ho nakrmit, ale kouknu pak na videu🙂

Jinak pondělní návštěva v CARu dopadla dobře, polycystické vaječníky nemám, ale našla mi tam dr myom, ale prej je dobrej, že je na svalovině a je tvořen ze svaloviny, takže ničemu nevadí. Také mi řekla, že nejenže mám tu dělohu otočenou dozadu, ale že je ještě navíc ne klasicky zahlá, ale mnohem víc skoro jako 90stupňový úhel... taky mi chvilku hledala vaječníky, se mě ptala, jestli je mám, se jí nechtěli ukázat 😅 jeden našla pak dobře a druhý mi řekla, že je netypicky schovaný.....no jo, já abych měla něco typického 😀 😀 Příteli spermiogram nevyšel moc dobře, ryhlý mršky má, což na podzim nebyli, ale zase jsou ted víc deformované z 95% ☹ a měl jich i mnohem míň, ale zase to berem že je to tím, že den předem seděl přes dvě hodiny v autě, takžeto je paření😀 v tomhle vedru. Řekla nám, že jak mám tu endometriozu (teď zatím dobrý, nikde žádná 😅 ale pst aby to neslyšela 😀 😀 a ted tyhle přítelovo výsledky, že nám doporučuje to IVF ale přímo s ICSI. v září, až dostanu ms, tak se mám objednat na utz a domluvit se. Takže na podzim na to nastoupíme 😅
Dostali jsme A4 papír popsaný z obou stran s informacemi pro muže a ženy před IVF, ale je to hlavně pro ženy😀 tak jsem si početla a pak to přetlumočit příteli, až přijedu domu🙂

Je tam také psané ohledně ms, skrz ten první den toto: Začne-li krvácení po 18.hodině večer, již tento den nepočítáme a za první den považujeme den následující. Což je velmi dobrá info😀

@merrel tak to ti budu držet palce, aby ti vaječník nemuseli odstranit, mě vyhrožovali, že mi budou muset jeden odstranit, ale pak se jim nelíbilo, jak to tam mám vše tou endoškou prolezlý a ještě jim end.cystapraskla, tak nic neudělali. V červnu jsem byla v Praze u Apolináře a vaječník mi neodstranili. Ale i s jedním vaječníkem se dá otěhotnět, takže držím palce ať ti to dobře dopadne.

richt
13. črc 2010

berkana, ses nám tu dnes pěkně rozepsala. Já mám taky dělohu otočenou dozadu a hodně se m i prokrvuje. Takže asi taky nic moc.No aspoň, že nemusíš kvůli tomu myomu na laparku. Tak teda budu držet pěsti ať to v září výjde.
Misanda, ty taky musíš vydět všechno jako první. Tak mi si počkáme a snad se i dočkáme

misanda
14. črc 2010

berkana : to jsem nevěděla že existuje možnost míst endo a k tomu pco...!! 😨 koukám, že budeme na podzim bojovat asi spolu, což? a ICSI je nejlepší 🙂 a to bude tvoje první IVF???

my už jsme dokonce domluvený i na čtvrtý pokus na dárkyni 😉

sichatka
14. črc 2010

Ahoj holky,

v tomhle vedru se ani nechce sedět u počítače.
Misanda - a kde jsi viděla ty fotky ze svatby? Já si chci taky zavzpomínat a potěšit se krásnou něvěstou.

@berkana - my měli ISCI při 1 IVF na jaře (asi chudinky byly ještě zmrzlé po zimě 😀 ), při 2 IVF jsme ISCI už nepotřebovali - manžel dostal zinek a selen a bylo léto. Také mohou být zapařené, jak jsi psala, že jste strávili dvě hodky v autě. Zapomněla jsem - imunologii máte?

@berkana @richt - s obrácenou dělohou mi doktor doporučoval zkoušet to zezadu a po skončení vystrčit zadek nahoru výše než hlavu na 15 min nebo dělat svíčku - ale kdo to má těch 15 minut ve svíčce vydržet 😀

@misanda @ berkana - budu vám držet palečky, ať vámto vyjde a ono vyjde, protože dětičky se vám narodí hezky na léto, kdy budou mít hezké počasíčko, aby vylezly na svět a ne v zimě, kdyby se klepaly zimou.

merrel
14. črc 2010

@richt je to dlouha doba a clovek to prostemusi zvladnout ale nejhorsi je to, ze my jsme se zacali snazit prni a holky co zacaly po nas ( jako kamaradky a tak..) tak uz chovaji broucky doma a nebo otehotnely hned a ted cekaji a ja tohle strasne tezce nesu sem rekla i manzelovi ze jsme ubozaci bezdetni no je toho asi na me proste moc a s holkama se nemuzu ani videt vlastne se jim zamerne vyhybam ☹

sichatka
14. črc 2010

@merrel - neboj, také to vyjde. Tímhle stavem jsme si tady asi prošly všechny. Jakmile vidíš malé mimčo, chce se ti brečet. A odpovídat na neustálé dotazy kamarádek, kdy budete mít miminko, je taky na hlavu, hlavně když s nimi nechceš svoje problémy rozebírat. Vypovídej se tady, máme nebo jsme měly stejné problémy jako ty a hlavně se můžeme psychciky podržet.
Mě 1 IVF také nevyšlo a podařilo se to až v září, kdy jsem byla taková odpočinutá po dovolené a hlavně už jsem věděla, do čeho jdu. Jen se zeptám, imunologii vám dělali?

merrel
14. črc 2010

@sichatka tak to vubec nevim 😅 ...
delali nam ruzna vysetreni pred IVF ale jestli primo tohle? co to obnasi treba bych si vzpomela...

richt
14. črc 2010

@sichatka, to zní zajímavě. Jen jestli to pomáhá, ale za zkušku to stojí
@merrel, ja na tom byla stejně. Otěhotněla jsem zároveň švagrovou a kámoškou. Ale bohužel v 10tt potratila. Ony porodili a já měla ty stavy jak je možné, že jim to vyšlo a mě ne. Všichni mě utěšovali, že to výjde podruhé a nic.Když k nám přijela švagrová s malým tak jsem raději šla pryč nebo se zavírala v pokoji. Naštěstí už mě to přešlo, ale někdy se to zase ve mě objeví a já jsem z toho špatná. A když jsem se dozvěděla, že čeká druhé i moje druhá švagrová a začala toho využívat a malou pořád někomu dávala nahlídání ( samozdřejmě i mě) tak jsem to nevydržela a řvala do polštářu jaká je to nespravedlnost, že budou mít druhé a to první odbývá jen aby mohla vyspávat. No prostě jsem magořila

merrel
14. črc 2010

@richt tak to jsou presne ty stavy radeji nikam nejedu za holkama nez abych se divala na jejich deticky a poslouchala jak vyrostl ten a ten ach jo 😒 ... snad se nam vsem zadari a budeme stastne maminky a nad tohle vzpominkou se jen pousmejeme a prejdeme ji bez povsimnuti...

sichatka
14. črc 2010

@merrel - jsou to odběry krve na různé protilátky v těle, např. i proti spermií tvého protějšku. Pokud něco našli, většinou dávají Prednison. Některým ta vyšetření dělají, jiným ne. Nejlepší je ale vyšetření na reprodukční imunologii - jsou 3 v republice, jedno v Praze, druhé v Plzni - třetí bohužel nevím. Protilátky jsou největší nepřítel při otěhotnění.

@richt - za zkoušku stojí všechno.

merrel
14. črc 2010

@sichatka tak to mi urco telali jelikoz sem mela neco ( uz nevim nazev ) 😅 a brala pak s manzelem antibiotika ze se vytvareli nejake protilatky neb co a hubyli vse mezi nami a pak sem pri ET a KETu vzdy prednison brala...
ty si byla na tom vysetreni reprodukcni im. tam me mus nekdo poslat nebo sama a olik to stoji nevis?

sichatka
14. črc 2010

@merrel - no tak to skutečně potřebujete reprodukční imunologii. Prednison se má brát dlouhodobě už před IVF ne jen tesně a při něm. Na vyšetření tě může poslat tvůj gynekolog. Bez doporučení se platí v Praze cca 8 tisíc. Kontakt do Prahy (MUDr. Madár) nebo do Plzně ti mohu poslat. Objednání trvá cca 3 měsíce a výsledky jsou tak za měsíc.

berkana
14. črc 2010

@misanda jejej, já se ještě pořádně ve všem neorientuji, takže nevím co je pco? 😅 jj, budem spolubojovat na podzim, a je to moje první IVF, tak jsem na to zvědavá, jak budu reagovat na stimulku, kolik budu mít pěkných vajíček atd🙂 teď sem si začla užívat a odpočívat😀 svatbu kamarádky mám za sebou, v sobotu jedeme k sestřence a asi se pojedem koupat a pak si dáme večer nějakou tu sklenku 😵 v neděli domu a týden budu zase doma a pak zase k mamce, odvézt ji na letiště, poletí na dovču, tak budu u ní doma tam něco udělám, objezdim nějaký odběratele(přítel podniká) zajedu navštívit příbuzné a pak asi 8. srpna zase domu a v srpnu už bych měla být doma 😎 ten uteče jak voda a šup bude tu září.... 😀 a necháme se překvapit 😀
@richt jj, jsem se nějak rozepsala🙂 ty prsty jedou po klávesnici samy😀 jsem ráda, že s tim myomem je to takhle, další laparka by to vše zase oddálila.

@sichatka imunol. nám nedělali, nebo aspon teda myslím, krev brali oboum, ale když jsme tam byli v po tak jak jí brli příteli, tak řikali, že to musí brát, aby zjisitli pohlavní choroby a další věci. To máme za 14 dní zavolat. Mě jak brali tu krev, tak jsem volala už po týdnu. S tou dělohou obráceně, to mi taky dr řikal, že je šance zezadu... díky za palečky, to nám je pak drž🙂

misanda
14. črc 2010

berkana : pco jsou právě ty polycystycké vaječníky - teď nevim, jestli jsem všechny y napsala dobře 😀 😀 😀

a jinak máš super prográmek...já si taky užívám,l léta a krásnýho počasí a života 🙂

já taky beru Prednison teď v kuse, 10mg každý den.

merrel
14. črc 2010

@sichatka aha tak to si me celem zaskocila no zkusim se na to Dr jeste poptat diky 🙂 pripadne bych pana MUDr. Madára navstivila radeji pro jistotu 🙂

sichatka
14. črc 2010

@berkana - v tom případě vám imunologii nedělali. Výsledky trvají měsíc. Zkus si tam ještě zavolat. Závidím super program na léto. Já dřepím doma, pečeme se tu s holkama v 34 stupních. Naštěstí příští týden jedeme na dovču k Liberci, tak tam snad bude lepší počasí.

@misanda - ten Prednison na pořád ti nasadil kdo? K Madárovi jdeš přece až v září. To už chceš mít výsledky imunologie OK viď ty mrško. 🙂

misanda
14. črc 2010

sichat, nejdu..musim to zrušit, všechno se změnilo.

sichatka
14. črc 2010

@misanda - doufám, že změny jsou k lepšímu. Jen mě překvapuje, že na toho Madára "kašleš".

veverka.dada
15. črc 2010

děvčata, tak tady máte slíbené fotečky 😵 snad jsem tedy zadala ten odkaz správně....
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...