Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
5. říj 2010

@misanda - to jsou hormonální kapky do nosu?

sichatka
5. říj 2010

@richt - to vám to také mohli vzít najednou. Takhle pořád cestovat a čekat a čekat.

richt
5. říj 2010

@sichatka - to teda mohli, ale prý se na tomusí objednat nebo tak něco.

kocina7
5. říj 2010

@misanda to doufám že když budu mít vysoké dávky že budu dobrá nosnice 🙂 jsem na to vše zvědavá a moc věřím že nám to už taky klapne

misanda
5. říj 2010

@sichatka jj, jsou právě na um.přechod...používají se při IVF a hlavně "léčbě" endošky...

@kocina7 jasan..budu na tebe myslet a sledovat...bude to dobrýýýý 🙂 jsem zvědavá jaký budeš mít startovní dávky..já měla něco kolem těch 330 nebo jak to tam je 🙂

kocina7
5. říj 2010

@misanda neboj hned jak se to dovím píšu to sem jak na tom budu a kolik mi toho dají jen doufám že budu mít více vajíček než při prvním pokusu a když jo tak si určo nechám zamrazit a dvě si necháme vrátit.Už si moc přejem aby se to povedlo a měli jsme mimíska a tím by se náš 5tiletý vztah zase posunul o něco nového krásného tak doufám že se to tentokrát povede byl by to užasný dáreček k vánocům 🙂

misanda
5. říj 2010

@kocina7 no vidíš, my oslavili osm let...taky nám to miminko chybí ☹ . Kolik jsi měla vajuch při prvním pokusu? a budeš mít jaký protokol? krátký, dlouhý????

sichatka
5. říj 2010

@misanda - tak ten jsem brala také, ale moc mi nepomohl. Doktor mi ho v půli cyklu zarazil.

misanda
5. říj 2010

@sichatka no já už byla na jednom utz...a dostala jsem další...ale mudře se nelíbilo že jsem měla nějakej dominantní prefolikul nebo co...a do toho teď špinim a občas krev..už se na to fakt vykašluuuu ☹

zazy
5. říj 2010

Ahojky holky
Mišando,i já jsem brala synarel před 2 roky a ted před IVF taky a taky jsem pošpinovala.Někdo špiní někdo ne,prý je to tím,že má někdo silnější hormony v těle,tak nevím.A jak ty jsi na tom???

richt
5. říj 2010

Aholky , ten krátký a dlouhý protokol to je co? Já jsem se zatím tak daleko nedostala. Jinak jak píše kocina7 a misanda taky nám to mimčo chybí jsme spolu už deset let a tak by to chtělo už nějaký ten přírustek. I když můj má dvě děti z předchozího manželství. Ale to víte chci mít i své vlastní

misanda
6. říj 2010

@zazy já špiním a když jdu třeba na wc tak i troška krve. po ránu mám krev úplně, ale to je jenom po ránu :X tak nevim..jsem z toho lehce ko ☹

misanda
6. říj 2010

@richt krátký protokol začínáš 1-2 DC...začínáš rovnou píchat hormony (Gonal, Puregon...) kdežto dlouhý protokol začínáš buď 1DC když dorazí MS a právě se navodíš do um.přechodu...(Zoladex, Synarel...) a teprve např.po 14dnech začínáš píchat hormony. Prý ten dlouhý protokol je pro doktory lepší, pač jsou ty vajíčka kvalitnější...

misanda
6. říj 2010

@richt a děti z předchozího vztahu jsou fajn, ale není to furt "tvoje" nebo víš jak to myslím..prostě to nemáš od miminka...mě už je v týhle fázi fakt jedno, jestli to bude bio moje nebo ne...protože vim, že i kdyby to bio nebylo, tak to furt bude MOJE dítě...hlavní je, že bude naše, bude s náma doma a budeme šťastný 🙂

richt
6. říj 2010

@misanda -Dík za vysvětlení. To je přesně ono není to tvoje a hlavně s náma nejsou pořád. Bejvalka bydlí v čechách a my na moravě takže je to trochu z ruky. Holky jezdí jen o různých prázdninách, ale nejhorší na tom je že už josu celkem velké 12,14 let a tak už o nás nemají ani tolik zájem. Ta mladší sice jezdí častěji, ale jeji denní náplň je sedět na pc a hrát hry. A ta starší se už moc ani neobtěžuje přijet.

misanda
6. říj 2010

@richt jj...asi každá ženská chce prožít vození vlastního kočárku a noční vstávání k miminku...nebo já to tak mám nastavený prostě 🙂. Mě taky jednou teta řekla, že to nevadí, že nebudeme mít děti, že můžu vozit kočár sestřence (její dceři)...ale to prostě neni ono 😀 to se nedá takhle blbě plácnout 😉

richt
6. říj 2010

@misanda - přesně jak píšeš. Asi každá holka má ten mateřský pud i když možná některá dřív a některá později, ale všechny si tím chtějí projít. Tak to bylo od tvé tety trochu blbé. Možná dřív jsem si říkala, že je super vozit cizí dětit. Když tě přestanou bavit tak je prostě vrátíš, ale už jsem z toho vyrostla a chci prožívat všechno co s tím souvisí.

sichatka
6. říj 2010

@misanda @richt - těch děti si užijete, až jich budete mít plné zuby a budete rády, když na chvílku usnou. Ono se vám to určitě podaří, budete v noci vstávat na krmení a přebalování, budete mít všeho plné zuby, budete unavené, ale když uvidíte toho andílka v postýlce, tak i nesmírně štastné.

sichatka
6. říj 2010

@misanda - máš pravdu, že je to jedno jestli bude bio nebo ne. Důlěžitější je, že mu budeš moc předat svoji lásku a budeš se moci o něj starat. Spousta dětí má biolog. rodiče, který se o něj nestará a bere náhradní tatínky ( i maminky) jako svoje bio. rodiče, protože s ními chodí ven, hrají si, učí je dělat nové věci. A třeba právě proto, že už ti je to jedno, se to podaří.

misanda
6. říj 2010

@sichatka to máš pravdu...pak budeme rády, že si na chvíli vydechneme a šoupneme mládě vozit babičkám 😀 to věřim 😀 ale dokud to člověk nezažije...stejně to musí být úžasnej pocit štěstí 😉

jinak u mě kontrola oká...prý je dobře, že po tom Synarelu špiním...což jsem zase nevěděla 🙂

andara
6. říj 2010

Holky, taky myslím, že nezáleží jak bylo dítě počato, ale kdo ho vychovává a stará se o něj🙂 Mám známou, co má dvě děti přes IVF, její manžel má lupénku a myslím, že měla dokonce dárce spermií kvůli tomu.Má 4letého kluka a teď roční holčičku 😉
Určitě se všechny dočkáte, já snad dalších taky 😉

kocina7
6. říj 2010

@misanda já budu mít krátky protokol při prvním jsem měla dlouhý a stejně jsem měla jen 3 vajíčka a z toho ještě jedno odešlo uplně takže jsem si nechala 2 vrátit a stejně se to nepovedlo takže nevím jestli po dlouhém protokolu jsou ty vajíčka kvalitnější. mě jich odsáli 7 ale 4 vajíčka byli prázdné a jen tři zustali.Takže těd v pátek mažu pro injekce a začínám s aplikací no jsem na to vše zvědavá jak to tentokrát bude probíhat při té větší dávce hormonů doufám že budu pěkná nosnice a budu mít hodně vajíček 🙂 🙂

olive
6. říj 2010

Ahoj holky 😉 , moc vas zdravim.
Misando a kocino tfuj tfuj,preji hodne stesti.
Misando -napsala jsi to moc pekne, ze kazda zenska si chce to sve mlade vypiplat sama a je opravdu jedno jestli je tvoje a nebo ne. Stejne ho vychovavas ty a tu lasku mu davas taky ty.

richt
7. říj 2010

tak mi dnes volali, že dr. Dostál 15.října nemůže a mě musí přeobědnat na 1.listopadu. Takže zase musím čekat.Mám to ale smůlu když mě nepošlou se slepákem tak nemůže doktor

misanda
7. říj 2010

nazdárek,

@richt tak to ber pozitivně v tom smyslu, že co je čekání 14dní v porovnání s tím jak dlouho už čekáme na miminko...to už dáš...i když chápu, že je to o nerva 😔

@olive jak se máš???

berkana
7. říj 2010

ahojky holky🙂

@richt koukám, nemáš to jednoduchý, takhle to odkládat, no tak hlavně, aby už toho 1. to klaplo a věděla si co a jak dál.

@misanda nemáš to holka jednoduchý.....tak ať se ti to srovná, tohle špinění je o nervy i normálně a takhle kor co. Doufám, že jste 8 let oslavili výborně 🙂 Nám táhne už na devět😀 za cca 4 měsíce 🙂 ani se to nezdá, jak to utíká🙂 taky by to bylo krásné takhle mít mimčo po takový době společného soužití🙂 jen pejsek už nestačí😀

V pondělí jdu na utz, jestli bude všechno v pořádku nebo ne, tak uvidím, jak to bude dál, jestli bude ještě odklad, či už ne...
@olive jak se vede? jj, mišanda to napsala dobře🙂 ona je holka chytrá 😉

richt
7. říj 2010

holky řekla jsem si že se na chvíli přestanu zabívat snahou o otěhotnění a pustím se do práce. Teda jestli to pujde. Chceme se pustit do stavení baráčku a tak jsem si stáhla prográmky a budu dělat 3D domek a interiér tak snad mi to pujde a hlavně mě to třeba zabaví a budu myslet chvíli n a něco jiného

katka_21
7. říj 2010

Ahojky, já jsem kvůli endometroze prodělala celkem 4 laparoskopie. Hormonální léčbu sprejem do nosu jsem měla dvakrát a lékaři mi nedávali moc šance na přirozené otěhotnění. S manželem jsme se rozhodli, že až skončím s léčbou, necháme "tomu" volný průběh. Léky jsem dobrala v lednu 09 a čekala jsem co se bude dít. Samozřejmě, že jsem se na mimčo hrozně soustředila a těšila, ale pořád nic ☹ . V dubnu jsme se domluvily s doktorkou, že pokud se mi do září nepodaří otěhotnět, tak mě pak rovnou pošle na IVF. Začala jsem se s tím pomalu smiřovat a říkala jsem si, že nám moderní madicína určitě pomůže. Jakmile jsem přestala mít miminka plnou hlavu a přestala jsem se přehaně soustředit na "plození" najednou jsem otěhotněla zcela přirozeně 😀. Letos v lednu se nám narodil krásný a zdravý chlapeček Matěj 🙂. Takže kdo máte stejnou diagnozu, neklesejte na mysli, určitě to dobře dopadne, držím palce všem!

andara
7. říj 2010

@katka_21 to je pěkné🙂 U nás to bylo podobně, strašně jsem chtěla dítě kvůli práci, která mě ubíjela a pořád na to myslela, pak jsem to hodila za hlavu a povedlo se. Teď bych chtěla druhé a čeká mě laparka.Tak uvidíme🙂

@richt tak to je fajn, uvidíš, že to pomůže, budeš se soustředit na něco jiného a šup bude to🙂 Držim palce!

berkana
7. říj 2010

@katka_21 to je fajn, že se podařilo přirozeně🙂 ono se řiká, že když na to žena hodně myslí a soustředí se na to, že chce mimi, tak se to nevede, a jakmile začne myslet na něco jiného a starat se uplně o něco jiného, tak se to většinou podaří ani neví jak 😀 já ted taky čekám na IVF od července, ale ted při utz mi zjistila dr, že tam mám polyp, tak šance jsou vlastně nulové, nebo teda byli, snad ted při ms zmizel, to se dozvím v pondělí, tak uvidíme jak to pude dál🙂