Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

luccii
25. srp 2008

w_h: krome endometriozy mam jeste anovulaci, chybejici MS, zvysenou hladinu testosteronu, krecovy zily na deloze a syndrom polycystickych ovarii... na anovulaci mi bezne leky (Clostilbegyt) nezabiraji, takze cekam na CAR jako na smilovani

luccii
25. srp 2008

kuzelnica: blahopreju a diky moc za pozitivni zpravicku!!! 🙂 🙂 🙂

b.e.r.u.s.k.a
25. srp 2008

Teda luccii koukám co toho máš.No snad vám to vyjde.Držím pěstičky.

slunicko552
26. srp 2008

Ahoj lucci tak to je síla,jako by jedna nestačila.Snad se povede.Taky držím pěsti

luccii
26. srp 2008

diky moc, holky 🙂

miradka
26. srp 2008

ahojte holky, ja mám tiež endometriózu 3-4 stupeň ☹ Chystám sa práve na IVF, začala som baštiť Jeanin a potom si budem striekať Synarel. Moj doktor mi hovoril, že vraj je malá pravdepodobnosť na väčší počet vajíček. Ak budem mať dve tak budem rada, ale teraz čítam, že slunicko - ty si mala okolo 20?? Takže aj keď mám endošku v tak vysokom štádiu, myslíš, že mám šancu na dostatok vajíčok? 😨

slunicko552
26. srp 2008

Ahoj Miradka měla jsem 23vajíček.Taky jsem čučela.Museli mi dát kapačku,bylo mi fakt zle.Stejně měl chlap málo spermošek takže nám zůstalo devět.Dvě vložili a tři zamrazili.Určitě máš šanci.Kdy jdeš?

b.e.r.u.s.k.a
26. srp 2008

Ahoj miradko,já měla pět folíků a z toho nakonec jen jedno vajíčko,ostatní se prý uvolnily dřív.Taky mi říkali,že to první IVF je pro ně informativní a příště už vědí co a jak.Ale neboj vidíč u sluníčka,ta jich měla spoustu.Budu držet pěstičky.

miradka
26. srp 2008

Slunicko - škoda, že ste mali tak málo spermií, ale vlastne ste ich viac ani nepotrebovali 🙂 Predpokladám, že ms dostanem okolo 9-11 Září. Počítam s nejakým meškaním. No a potom keď pripočítam zhruba 12 dní, tak by to mohlo vyjsť okolo 22.9. Sú to len moje prepočty, takže sa možem mýliť a tiež neviem ako zareaguje moj organizmus na antikoncepciu. Nikdy predtým som ju nebrala a príde mi divné,že ešte po 15 dní mám tmavší výtok. Normálne som mala číry. Takže celý cyklus je divný.

Berusko - myslela som, že doktory vedia presne kedy sa vajíčka začnú uvoľňovať. Ako si na to teraz? Ideš na ďalšie IVF alebo to už nepotrebuješ? 🙂

w_h
27. srp 2008

ahoj holky
tak koukam, ze jsou tu nove? tvare..

lucii:
no, mas toho opravdu dost, ale mysltim, ze jedno souvisi s druhym
ale urcite to dobre dopadne, mooc drzim palce

ja cekam zitra ms, myslim, ze prijde i kdyz je mi uz par dni divne
ale asi pred nedavnem me doktor ´dostal´ - rekl, ze prirozene neotehotnim a bez operace mi ani neudelaj ivf. ale jak jsem rekla, pockam ten pulrok.
moje mamca mela ty samy nemoci a otehotnela 2x normalne, je pravda, ze byla mladsi

a endometriozu melo urcite i driv spousta zenskejch a otehotnely ani nevedely, ze ji maj.

tak vsem drzim palce, at se brzy zadari a splni vse, co si prejete

slunicko552
27. srp 2008

Ahoj Miradko,já jsem taky špinila už týden dřív a předtím jsem to nezažila.Já snad v lednu takže jsem od vás dost pozadu 😒 ,ale nevadí snad se taky dočkám.
w-h To máš pravdu dříve to určitě taky bylo,ale já nechci čekat na norm.cestu,třeba bych se nedočkala.
Když jsem byla IVF jedné paní se uvolnily všechny dřív,takže nic.Byly jsme z toho úplně špatné.Taky jsem nevěděla,že je to možné ☹

grej
27. srp 2008

Holky - která máte endometriozu - takové trochu intimní téma 😅 Nekrvácíte někdo před MS a při MS z konečníku?

slunicko552
27. srp 2008

Ahoj Grej tak mi se to nestalo.A myslím,že jsem to tu ani nečetla tak nevím jestli to bude enometriozou 😒 .Jestli to nebudou hemoroidy ☹ .Zkus zajít k doktorovi.

miradka
27. srp 2008

slunicko - to musí byť strašný záťah na psychu keď podstúpi žena hormonálny prevrat v tele a ešte z toho nie je ani jedno vajce...to by som asi neprežila...toľko peňazí a všetko na nič... 😖 V ktorom centre to bolo?

Grej - to krvácanie z konečníku može byť aj niečo vážnejšie. Bola si s tým u doktora? Ja mám endošku 3-4 stupeň zo 4 stupňov a takéto problémy nemám. Skor ma bolí keď mám ísť na velkú a všetko ma tam dole tlačí. To skor sa zvíjam chvíľu bolesťou a potom to prejde. 😒

b.e.r.u.s.k.a
27. srp 2008

miradko sama jsem si myslela,že doktoři vědí jak to načasovat,aby to vyšlo,ale doufám,že tentokrát to bude lepší.Zatím ještě nevím,kdy půjdu na Ivf,ale mělo by to být ještě tento rok.Nejdříve musím jít odstranit polip a potom vysadím prášky a jako první prý zkusíme Ivi a pak jdeme hned do Ivf,tak pokud vše bude ok tak počítám,že by to mělo být,tak v listopadu a možná dostaneme ten nejkrásnější dárek pod stromeček a to to,že nám to vyjdeee!

slunicko552
27. srp 2008

Miradka bylo to v Olom.a ještě to byla paní,která byla už po několikáté a vše si sama platila.Jinak co vím ostatním holkám(co tam se mnou byly)se to nestalo.Ale ono strašně plakala a ještě šla prví.Bylo to hrozné.Ale nechcu vás ani mě strašit.Doufám,že to nikoho z nás nepotká 🙂

miradka
28. srp 2008

Beruska, to by bol skutočne nádherný darček...po takom strašne túžim. Dnes máme 4. výročie svadby, tak si hovorím, že už je načase stvoriť potomka 🙂

Slunicko, povodne som chcela ísť do Olomouca. Najbližšie mám Ostravu, ale o nej som počula len zlé reči a tak väčšina dievčat chodí do Olomouca a sú spokojné. Myslela som, že aj ja tam pojdem, ale moj doktor mi povedal, že v Brne sú podľa neho najlepší. Tak mu verím a verím aj tým doktorom. Dokonca nedávno bolo ich centrum v telke na ČT.
Keď sa stane takáto nejaká chyba ako u tej pani, dr by sa k tomu mali stavať férovo a nejakú časť peňazí vrátiť. Neviem neviem čo by som robila v jej prípade, asi by som načisto rezignovala.

grej
28. srp 2008

U doktora jsem byla holky. Nic, prý jen vnitřní hemeroidy trošku, ale ty to prý nedělaj. Více méně nikdo neví, co by to mohlo být. Všichni se jen shodli, že by to mohlo být z té endometriozy. Já už to neřeším, když je to fakt jen tak tři dny v cyklu, ale stejně...
Teď to řešit nebudu, kdyby nám nevyšlo IVF, tak půjdu někam jinam než jsem s tím byla...

Díky🙂

w_h
28. srp 2008

grej:
muze to byt z endometriozy!!!
delozni sliznice (endometrium) se nachazi jinde nez v deloze
endometriozu muzes mit i v plicich a pak pravidelne behem menstruace krvacis z plic

slunicko552
28. srp 2008

Ahoj miradka já taky nevím co bych dělala.Na Ostravu si opravdu každý stěžuje.Já jsem si měla vybrat mezi Brnem a Olomoucem vybrala jsem si Olom.tak nevím možná se to stává i jinde jak vidíš u Berusky/pokud taky nechodí do Ol. 😒 )Jinak já si osobně nemůžu stěžovat byla jsem spokojená 🙂

slunicko552
28. srp 2008

w.h máš pravdu

b.e.r.u.s.k.a
28. srp 2008

Holky já chodím do Olomouce,tak doufám,že se mi to znovu nestane.Budu doktora uhánět,ale zase ne moc,aby nakonec byla vajíčka dozrálá.

radka123
28. srp 2008

ahoj, jsem tu nová a taky mám hrozné problémy s otěhotněním, endometriozou, bolestivou menstruací a všechny ty ostatní problémy s tím spojené, strašně mě to mrzí a nevím už co dělat, laparoskopie za sebou, hormony, bylinky, tinktury. Jsem ráda za tyto diskuse, že je s kým si o daném problému popovídat. R.

b.e.r.u.s.k.a
28. srp 2008

Ahoj raduš a jak ti teď tu endom.léčí?Bereš prášky nebo chodíš na injekce?

miradka
28. srp 2008

w_h - no to je novinka. Myslela som, že už viem skoro všetko o tej endomrche a ejhle, dokonca v pľúcach? no tak dúfam, že čím skor otehotniem a nerozšíri sa až tak... 😒

slunicko, to je fajn, že si spokojná. Už si nepamätám či si písala kedy ideš na ivf. Už si bola či pojdeš?

miradka
28. srp 2008

Ahoj radka, keď som sa dozvedela (po laparke) že mám endometriózu, dostala som strašnú depku a celý deň v nemocnici som preplakala. Sestričky nechápali...to nemohol nikto pochopiť len moja polovička. Povodne sme boli proti IVF, chceli sme ísť prirodzenou cestou, ale s týmto som nepočítala...Nakoniec sme sa rozhodli, že to skúsime a len to ma drží v dobrej nálade. Zatiaľ sme endošku neliečili, chcem to riešiť tehotenstvom.
Ako budeš pokračovať ty?

radka123
28. srp 2008

Já mám 2 roky po laparoskopii, pak mě léčili hormonálními léky, pak jsem brala antikoncepci a teď už nic, zkouším bylinky a nechávám to spíš už osudu, no taky mi bude 33 tak asi všechno hraje roli, nevím, ale hrozně ráda už bych chtěla pořídit synovi sourozence je mu 8 let. R:

slunicko552
28. srp 2008

Ahoj Miradka byla před 13měs..Asi v lednu by jsme měli jít na KET.Máme 3emb.zamaražené.Hodně vás jde teď v září,tak vás budu sledovat adržet pěsti.A otěch plicích jsem to taky nevěděla,ale co se týká spodku celého,tak to vím.Jenom mě to nějak necvaklo 😒 |

b.e.r.u.s.k.a
28. srp 2008

miradko já jsem na tom byla podobně,taky jsem to probtečela,když jsem se to dověděla a někdy to na mě příjde i teď.Nikdy jsem si ani nepředstavila,že budu řešit takové problémy s mimčem.

slunicko552
28. srp 2008

Miradka já jsem to taky obrečela,jenom nechápu ty sestry 😠 .Já jsem to léčila astejně nic.Těhotenství dost pomohlo,zatím to docela jde. 😉