Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
8. pro 2010

@richt - zkus se domluvit v centru, ať vám zamrazí spermie. Kdyby náhodou nevyšlo IVF, mohla bys pak zkusit IUI. Jinak posílám dobrou modlitbu 😀

Boze,
dej mi moudrost,abych pochopila svého muze....
dej mi lásku,abych mu odpoustela.....
dej mi trpelivost pro jeho nálady.....
protoze Boze,
kdybych se modlila abys mi dal sílu,
ubila bych ho k smrti!!!!!!!!!!

@berkana - tak hezky stimuluj a jak psala kdysi misanda, ať jsi dobrá "nosnice" 😀

@olive - ahoj, jak pokračujete?

richt
8. pro 2010

@sichatka - tak ta modlitba je vystihující moc dík za ni. Jo zkusím se domluvit snad to pujde. Teď čekám kdy příjde nějaký dopis ohledně lázní a pak se uvidí.

olive
8. pro 2010

@sichatka - cekam na test 🙂 .a mam strach jak hrom.

olive
8. pro 2010

@sichatka - jo a motlitba je fakt dobra, ja bych nekdy toho meho nejradeji zabila 😀 😀 .

berkana
8. pro 2010

druhý včelička bodla a nebolelo to 😀
@sichatka pěkná motlitba 😉 taky bych toho svého občas nejraději zabila 😀 😅 Takže hodně tý trpělivosti to chce🙂 Jo a díky, snad budu😀
@olive a kdy máš test? to se ti nedivim, to by se bála každá🙂

alik12
8. pro 2010

Ahoj holky,
tak jsem dneska byla na kontrole. Máme povoleno snažení a pokud neotěhotním do šesti měsíců, tak mě čeká další operace 😒 Snad to vyjde a k další operaci nedojde.

petrita83
10. pro 2010

Dobré ráno holky!!!!tak jsem dnes první den doma po LSK s HSK jejímž výsledkem bylo odstranění slepáku, endometrioza a neprůchodnej levej vejcovod 😖 zajímalo by mě jestli jste pak taky všechny musely dodržovat šetinedělí a jak vám bylo?mě všechno tak bolí(nemůžu spát, čůrat..), náladu mám pod psa..kdy to přejde?a kdy se vám pak a jak podařilo otěhotnět?nám doporučili 2IVF 😖 .děkuju za odpověď všem 😉

richt
10. pro 2010

@petrita83 - tak to já šestinedělí nedodržovala a vzhli jsme se na to snad za 14 dní. Jinak naštěstí u mě vše probíhalo v pohodě jak LSK po odstranění endometriozy tak LSK po slepáku. Ale je fakt, že na HSK jsem nebyla a to může mít jiný průbech. Ale věřím že jak to vytáhnou stehy tak by to mělo být v pohodě a ty se tahají tak za týden po LSK. Držím pěsti ať to rychle dobolí. A snad vám 2IVF výjde

sichatka
10. pro 2010

@petrita83 - bolelo všechno 🙂 Někdo šestinedělí dodržuje, někdo ne. Záleží na tvých pocitech, jak se ty budeš cítit. Mě bolelo břicho 3 neděle, někoho jenom týden. Domácí snaženíčko můžete zkoušet, ale pokud doktoři doporučili IVF, tak bych do toho šla. Ono to stejně nějaký čas potrvá. 🙂

@alik12 - dobrá zprávička, budou vánoce, nějaké volno, uvolněná nálada, sklenička vínka no a třeba bude i to miminko 🙂

@berkana - nebolí tě zadeček? Já ho měla vždy rozpíchaný a nemohla si na něj pak už ani pořádně sednout 😀

petrita83
10. pro 2010

@richt , @sichatka - ahaa, tak že se to tak úplně dodržovat nemusí 😉 tak to jsou dobré zprávy, tak uvidíme jak to půjde dál..no jasně že do 2IVF půjdem jen když už je to druhé, tak nechci nic uspěchta, chci být 100%ready, prostě aby to vyšlo, těch pokusů není nekonečno 😒 no a už se to tady někomu povedlo???a jak dlouho snažíte? asi si Vás budu muset pročíst pěkně od začátku 😀

berkana
10. pro 2010

@sichatka nebolí 😀 mám šikovnou sestřičku🙂 včera jsem to ani necejtila, jak jsem byla ještě trochu ztuhlá ze zimy😀
@petrita83 já to měla tak, že po první LSK jsem byla rozbolavěná, takže asi po měsíci, po druhé cca po 16 dnech🙂 No jestli to chceš číst od začátku, tak to si počteš, je toho docela dost 😀 Jestli myslíš IVF, tak jo, povedlo, například zazy, ta tu na předchozí stránce psala, že už má porod v úterý, takže už se těší určitě z mimča🙂 a taky třeba sichatka, ta má dvojčátka🙂

sichatka
10. pro 2010

@petrita83- já mám na druhý pokus dvojčátka, kocina čeká také po druhém pokusu dvojčata, zazy porodila v úterý. Většinou ty druhé pokusy vychází, už jsi s tím smířená a víš, do čeho jdeš.

petrita83
10. pro 2010

@sichatka,@berkana- vidíte a já se toho druhého pokusu bojim víc než prvního..zvlášť když první vyšel, ale jen nachvilku...jednak se bojim,že to štěstí mít znova nebudem a pak že to dapadne zas jak minule...ale mám čas nabrat sílu a optimismus a taky už jsme o něco chytřejší 😉 ..a když jsou tady takhle úspěšnýty druhý pokusy..mám se na co těšit 😀 😀 dvojčátka bych brala 😀 😀

sichatka
10. pro 2010

@petrira83 - vážně? Já jsem je také chtěla, ale když jsem zjistila, co je s nimi práce, tak někdy říkám, proč nemám pouze jedno 😀 Manža na mě vždy kouká a říká, to bychom se pak hádali, u koho bude, takto máme každý jedno a je to 😀

petrita83
10. pro 2010

@sichatka 😀 😀 😀 to je supeer!!já vim, že to není sranda, ale i ta radost je myslim dvojnásobná..musí s nima být děsná legrace 😀 to víš v naší situaci bereme všechno..jasně na jednu stranu bych raději 3děti postupně..ale když to je tak jak to je tak dvě najednou..supeer 😀

berkana
10. pro 2010

@sichatka no to má manža pravdu, to se hádat nemusíte🙂))jen to si asi neodpočine ani jeden co🙂
@petrita83 jo to řikáme taky, dvě mouchy jednou ranou😀 😀

petrita83
10. pro 2010

@berkana já to nechtěla říct takhle natvrdo, ale přesně! 😀 a ještě předejdem hádkám..doma i mezi babičkama 😀 atd..

zazy
12. pro 2010

Ahojky zlatíčka
Tak jsme dneska přifrčeli z porodnice,jsem ráda,že jsem doma a konečně se vyspinkáme v našich postýlkách.
Dneska jsem ještě byla na kontrole a pán doktor říkal,jak je malá hezká a že máme velké štěstí,že máme takové krásné miminko a s takovou diagnozou,takže když se zadařilo námmtak to výjde i Vám,držím pěstičky

olive
12. pro 2010

@zazy - tak konecne doma, ted uz si budete jen uzivat 🙂 . Preji ti at ti mala dela seme radosti.

caterina85
12. pro 2010

@zazy Ahojda, tak gratuluji moc k malé. Ať jste obě zdravé a ať hezky roste. 🙂

berkana
13. pro 2010

@zazy Ahojky, konečně doma 🙂 tak ať jste obě v pořádku a malá dělá samou radost, když byla cesta tak dlouhá a dej občas vědět, jak se daří🙂 Já jdu zítra na utz, tak jsem zvědavá....

sichatka
13. pro 2010

@zazy - tak jaká byly noc? Je dobře, že jste doma. Na Štředrý den si dejte malou na chvíli pod stromeček, protože ona je ten nejhezčí dárek, který máte. AŤ hezky rostete a občas napiš, jak se daří.

paja23
13. pro 2010

Ahojte, průběžně na vás koukám, ale moc nestíhám psát.

zazy- moc gratuluji k miminku, hlavně přeji zdravíčko a krásně si to mateřství užívej.

berkana, olive, richt- doufám, že už se taky brzy přidáme. Chtělo by to tu další těhulky🙂

Já pořád čekám na KET, kvůli nízké sliznici je zase odložen na leden:(

berkana
13. pro 2010

@paja23 ahoj, koukám, že to nemáš jednoduché. No tak at už v lednu je to v pořádku a zadaří se🙂

paja23
13. pro 2010

berkana-díky. No nemáme to s mrchou tady lehký nikdo 😠 Ale koukala jsem, že už stimuluješ, tak to je super. A na kdy Ti tak vychází OPU?

sichatka
13. pro 2010

@paja23 - další těhulkou je kocina7. Nemůžou ti nějak hormonálně pomoci, aby sliznice byla OK?

paja23
13. pro 2010

sichatka - tak to je skvělé. Jak se mají dvojčátka, už se těší na ježíška? Dostala jsem ethinylestradiol, tak doufám, že zabere. Bylo to ubohé, jen 3,5mm.

zazy
13. pro 2010

Děvčata moc Vám všem děkuji,jak budu mít čas,tak dám fotečku,jinak na Vás nezapomenu a budu chodit podporovat.První noc doma,byla v poho,malá se budila po 4 hodinách takže super.

berkana
13. pro 2010

@paja23 jj, stimuluji, zítra kontrolní utz a podle toho se uvidí kdy odběr. Tak snad zítra budu chytřejíš 🙂

andara
14. pro 2010

Ahojky.
Jsem po laparce, včera mi to dělali, dnes jsem doma🙂 Vše bez probémů-odstranili mi cysty, nějaké srůsty, jinde endošku nemám, vaječníky zůstaly🙂Akorát jsem se nezeptala jak s otěhotněním, ale doktor nemluvil o umělém, tak snad to půjde normálně🙂