Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
14. pro 2010

@andara ahoj, to jsi teda rychle po laparce doma, já byla v nemocnici tři dny a tak všechny ženský, co tam byly na laparce.

Holky, tak jsem chytřejší a vím, že z toho nic nebude. Žádný vajíčko ani sliznice tam nemám. Takže protokol přerušen, budu čekat až dostanu ms (za 14 dní či za 6 týdnů-podle toho, jak dlouho bude fungovat ten zoladex) a koncem ledna jdu na kontrolu a pak nějak nasadíme jiný protokol a s vyššíma dávkama.

olusenka
14. pro 2010

Petrita83: ahoj, já jsem 3.týden po laparoskopii. Koukali i spodem, takže asi i hysteroskopie. Už to byla druhá, loni na podzim první gynekologická. Taky jsme začali tentokrát se sexem dřív, asi po 14dnech to docela už šlo, ale snažit o otěhotnění se prý máme až po šestinedělí, což bude 24.12. No, 22.12. jdu na kontrolu. 24.12. by to šlo těžko. 😉 Ale ovulaci mám mít předtím, takže na šestinedělí kašlem.

sichatka
15. pro 2010

@olusenka - nekašlala bych na to. Problém pak může být s udržením dítěte v děloze, je možnost i popraskání stehů.

@berkana - tak to je škoda. Ale na druhou stranu můžeš oslavit Silvestr ve velkém 😀 Co jsi dostala za léky?
Jinak já byla po operaci také druhý den doma jako andara

@andara - zdravím, vidím, že samé pozitivní zprávy. Hezky teď odpočívej a pak šupky na snaženíčko ať máte ještě jedno hezké dítko.

Já byla včera na roční kontrole u doktora a ten mi sdělil, že si klidně můžu pořídit další dítko. Po těch problémech s endoškou, špatně fungujícími vaječníky a 2 IVF by to šlo i normálně. Tak jsem pak tělu vynadala, že se mohlo srovnat dřív a ne až po porodu, když už další dítě nechceme 😀

andara
15. pro 2010

Diky holky. Ja tam prijela v nedeli rano, v pondeli v 10:30 me operovali (trvalo to jen pul hodky) a v utery po vizite me pustili, mela jsme po operaci akorat dren z bricha, coz bylo neprijemny a vyndavani taky, ale dobry🙂 Mam 4diry v brise a dnes uz je mi lip, boli to jako namozeny svaly. Manzel je doma a pomaha s malou.
Jeste mam dotaz, trosku krvacim - rikali, ze jak se tam postourali, ze to tak bude, ale nevim jak dlouho?

olusenka
15. pro 2010

@sichatka : díky, ale troufám si říct, že to tentokrát nebude vadit. Ovulace, pokud přijde, by měla přijít teď někdy, šestinedělí mi končí za týden. Pokud bych teď otěhotněla, o malinko dřív, než bych měla, než bychom se měli začít snažit, tak by se snad nic nedělo. Doufám, je to tak? Uvnitř mi nic zásadního nedělali, vlastně nic a co se týče vnějších stehů, mám jeden mini vlevo dole a 2 na pupíku. Než by se břicho začalo zvětšovat, tak to snad bude úplně zahojené, operace byla v půlce listopadu.

sichatka
15. pro 2010

@andara - krvácení je v pořádku, ustane to samo. už si to nepomatuji, ale u mě to myslím bylo za 2 dny. zeptej se berkany.

@olusenka - tak to by snad mělo být v pořádku Držím palečky, ať se zadaří a určitě někdy napiš, jak pokračuješ

berkana
15. pro 2010

@sichatka tak to jsi se taky měla, žes šla domu tak rychle, no jo, já to měla trochu složitější a měla jsem i hysteroskopii, takže jsem si tam poležela. Měla jsem fostimol. To jo, to můžu Silvestra oslavit ve velkém 😀
@andara S tím krvácením, je to různé, já po tý první spackané laparce pošpinovala asi 4 dny, ale ne celý, vždycky až večer 🙂 Po druhé den, druhý to bylo dobrý a třetí jsem dostala ms🙂

andara
15. pro 2010

Aha, ja mela MS 3.12 a ted kvacim takovou tmavou krvi,ale ne nejak moc, vetsinou jak vstanu a pak na wc kdyz se utru.

sichatka
15. pro 2010

@berkana - já měla také fostimon. Ale před tím Estrofen a Proveru kůli MS. No v centru ti dají holt jiné léky. Zku se zeptat misandy, co brala - také musela mít velkou dávku hormonů.

zazy
20. pro 2010

Ahojky děvčata,přidala jsem fotečky,tak jukněte

cvana
20. pro 2010

Ahojky mám otázku měl tu někdo endometriozu rektovaginálního septa..? 😒

andara
20. pro 2010

@zazy nadherna, moc gratuluju!

Ja uz nekrvacim a nespinim, ve stredu jdu na kontrolu na gyndu, tak se optam na tehotneni🙂

@cvana to ani nevim co je?Rektrovaginalni septum? Bylas na laparce?

cvana
20. pro 2010

😠 jeste ne je to endometrioza v pokročilem stadiu zanedbali mi to nekolik let!!!pry to šlo poznat už z pohmatu myslí ze je to tak 5cm je to vlastne endometrioza proroslá z delohy do konečníku...:/ps.-celé roky ríkali ze to mam od patere!!a to jsem vystridala 3gynekology!

andara
20. pro 2010

@cvana aha, no to je strasny! Ale neboj, laparkou to vsechno vycistej, se mnou lezela holka co mela endosku nejtezsi stupen, prorostle i strevo a dr rikal, ze si dali tu praci a uplne vse ji odstranili🙂
Ja mela endometr.cysty, jednu vetsi, jednu pidi.

cvana
20. pro 2010

@andara -ja v zivote nebyla na operaci..no pry na homolce jestli to bude ve strevu neudelají najednou laparkou ale jdu jeste na magnetickou rezonanci a rektoskopii a pak mi rekne primar dle vysledku zda to tam odstraní nebo ne jak ne tak prý v novém jičíne je kopletní odstranení i ve streve endom.🙂v jedné operaci..aby me nemuseli otevírat dvakrát tak uvidím..chjo.nevíšj ak se rychle človek zotaví kdy může uz normálne fungovat.a pak se berou hormony..jak asi dlouho?-nedelají mi dobre-beru jeste antidepres.mám tetanii latentí..a co kdyz chci tak za rok dva mimi..?nebo kdy se doporučuje otehotnet..?🙂 dekuji za info.. 🙂

andara
20. pro 2010

@cvana taky to byla moje prvni operace (kdyz nepocitam ve 2letech odstraneni nosnich mandli).
Ta laparka je vcelku v pohode, me ji delali minule pondeli a v utery jsem sla domu, zalezi na rozsahu operace a jak ti celkove bude, mne bylo ok, narkoza v pohode, bricho taky nebolelo, jen ten drén co sem mela zavedenej byl hnusnej-pri kazdem pohnuti to tlacilo, bolelo:-/ ale chodila jsem s nim i na wc, mela jsem ho proto, ze mi to tam cele proplachovali, tak aby ta tekutina zase sla ven.Operace u mne trvala 38min, pak mne diky plnu co do tebe napusti bolelo rameno a pod zebrama, proste jako skriplej nerv, jeste asi den doma.Ted uz mi nic neni, jen je bricho jako namozene.
No ja mam doporuceni na ambulanci endometriozy, ale chci se poradit s gyndarkou, protoze se prave doporucuje bud hormony, nebo otehotnet a to chci ja🙂 A prave hormony sem nikdy nebrala, zadnou antikoncepci, tak se toho trochu bojim.
Myslim, ze se berou nejak 6mesicu, coz bys mohla, kdyz chces mimi az za rok, dva🙂 to by ses pak poradila.
Tak drzim palce!

cvana
20. pro 2010

@andara -tak děkuji moc ..už se tak moc aspon nebojím..už to zažilo moc holek-a já bych radeji taky to mimi příteli jsem říkala už že to je jedna z možností:Dtak mu stále kopíruju nejaké příspěvky a tak:Dno sranda..tak děkuji🙂určitě zas písnu🙂papa 🙂

zazy
21. pro 2010

Ahojky
Cvana,já mám endošku 4 stupně,tudíž nejhoršího,byla jsem na 3 operacích,kde mi odebrali vaječník i oba vejcovody.A podívej na fotečku,jaký máme nakonec krásné miminko,sice po úmělém oplodnění,ale máme,je to to nejkrásnější v životě,a zázraky se dějí i stouto diagnozou,takže nezoufej,jsem vzácnej příklad,že to jde

cvana
21. pro 2010

@zazy -juu nadherné miminečko moc gratuluji děkuji za nadeji🙂jen přemýšlim jestli to bu´de i ve strevech jestli budu mit vyývod dočasný nebo nemusí být...

andara
21. pro 2010

@cvana s tim vyvodem nevim, mysli ale pozitivne, ze to bude dobre🙂 a je uplne jedno, jestli je miminko pocato prirozene nebo umele, hlavni je, ze ho rodice chteli a miluji atd🙂 Mam znamou, co ji museli odoperovat cele tluste strevo- diagnoza je ulcerozni kolitida, takze ma to kratsi tenke napojene na konecnik, bere leky, musi se hlidat co ji a presto se ji povedlo otehotnet a dnes ma uz 3letou slecnu🙂 Takze vse je mozne a zazraky se opravdu deji.

cvana
21. pro 2010

@andara tak to je úžasné🙂neztrácim nadeji uz myslím jen pozitivne protože opet mam své dny a trpím jak čert!:/

berkana
21. pro 2010

@cvana já mám endošku třetího stupně, teda tu předposlední z nejhoršího.Měla jsem endometr. cystu na vejcovodu, a endoškou jsem měla srostlé v břiše skoro vše i tlusté střevo a tak, jít na velkou bylo pro mě docela bolestivé hlavně v období ms. Odstranili mi to vše najednou a od té doby mám klid zatím. Přesně jak píše andara bud ti pak daj hormony, nebo řeknou, aby jsi zkusila otěhotnět a kdyžtak přes IVF kvůli tý endošce, pač někdy vadí i když je odstraněna. Ty hormony co holky psaly, tak jsou asi něco, pač to je prý jako umělý přechod, takže můžeš počítat s návaly a tak podobně, co se děje v přechodu. Na rekonvalescenci záleží na každé z nás, jak to zvládá, já byla v nemocnici tři dny i se dnem, kdy proběhla operace, právě kvůli tomu, že těch srůstů tam bylo tolik, tak na pozorování, jinak většinou šli ženský domu tak jako andara druhý den po laparce, co na ní byli stejně jako já.

@andara to bolení v rameni, tak to máš nacvičené, jak poznat infarkt 🙂 jsem se o tom bavila se sestřičkou v nemocnici, pač mě to taky bolelo a tak jsem se ptala, jestli je to taky od toho, jak si nejde uprdnout 😅 😕 a tak řikala že jo, že je to stejné jako přáznak infarktu 😀

@zazy pěkná holčina.-) to budete mít krásné Vánoce 😉 😵

cvana
21. pro 2010

@berkana a kdepak te operovali..?

andara
21. pro 2010

@berkana jj hned sem si na infarkt vzpomnela, pac ho mel tata🙂 a doma se mi i blbe dejchalo ten prvni den, tlak pod zebrama-asi nejakej potulnej prd😀D ale pak dobry.
Zitra jdu na gyndu na kontrolu, tak sem zvedava, jeste ale nemam vysledek z histologie.

berkana
22. pro 2010

@cvana v Praze u Apolináře.

@andara jojo, to já měla taky, sem tam nějakej potulnej prd 😀 ale naštěstí to šlo rychle pryč, když jsem nejedla těch 14 dní cca nic nadýmavého, jak mi poradila v nemocnici ta sestra dietoložka. Akorát jsme tam dostali k svačině banán, tak jsem se musela smát, pač ten je nadýmavý 🙂)
Už jsi byla na tý kontrole a co dobrý? no jo výsledky ty budeš mít asi až po novém roce ne, když jsou ty svátky. 🙂

cvana
22. pro 2010

Jinak jak si to tady pročítám jak vám přišli na endometriozu mě přišli už rovnou pohmatem a sonem..jeste jdu na magnetickou rez.jak je to velké a na rektoskopii ach jo at uz to je za mnou ☹ 😒

andara
23. pro 2010

@berkana výsledky už mám-volala mi je sestřenka, co tam pracuje-potvrdila se endometr.cysta, jinde jsem jí naštěstí neměla. Gyndařka mi schválila otěhotnění, říkala, že by to sice mohl být problém, ale když sem otěhotněla přirozeně jednou a i s tou cystou, tak že to bude dorbý🙂 Takže dodržíme šestinědělí, koupila jsem si kyselinu listovou a pak to zkusíme🙂

andara
23. pro 2010

@cvana mně utz na zač. těhotenství, někdy v 6tt byla vidět cysta, jen se hlídala a po porodu tam byla pořád-nerostla, tak dr myslela, že praskne a vždy mě objednala třeba za 2m, půl roku atd. A jelikož mi vycházeli pořád zvýšené markry z krve a srpnu dokonce dvojnásobek než je hraniční hodnota, poalala mě dr do Prahy a tam to potvrdili z utz a hned naplánovali laparku.

zazy
23. pro 2010

Krásné vánoce,bohatého ježíška a splnění všem přání

olive
23. pro 2010

Holky chtela bych vam poprat krasne vanoce plne pohody a splneni vsech prani.