Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
5. led 2011

@richt - a třeba budeš odjíždět z lázní už dva v jednom. 😀

richt
5. led 2011

@sichatka - to by bylo užasné. Dnes jsem se bavila se šéfem a jeho švagrová byla prý taky v Klimkovicích protože se jin nedařilo a měla něco na vaječníku. A prý po týdnu ji poslali domů protože zjistili že je těhula a to nemohla 2 roky otěhotnět.

bruni
12. led 2011

@richt je to zvláštní ale tyhle zázraky otěhotnění já slyším každou chvíli, ale mě ne a ne se stát 😀 to je astrologický kalendář, lázně, nová práce, léčitelka, před 1.IVF přírozeně, po IVF přirozeně, po laparoskopii, atd. Já už vše vyzkoušela a nic 😝 to jsem z toho jelen 😉 taky vás ten zázrak nějak míjí?

sichatka
12. led 2011

@bruni - přestaň věřit na zázraky. Za vším je tvrdá práce maminky na psychice a holt i pomoc lékařů. Kolik jsi měla embryí při 1. IVF?

bruni
12. led 2011

@sichatka na zázraky už dlouho neveřím 😝 jen me vzdy udiví nejaky zazrak v mem okoli 😉 já mela jen 3 embria, ktery se po 4 dnech PK zcvrkly na 1 ☹

sichatka
12. led 2011

@bruni nezoufej - já měla 3 vajíčka, 2 embrya a jsou z toho dvojčátka - holčičky. První pokus nevyšel. Před druhým jsme byli s manžou na dovče, dohodli jsme se, že když to nevyjde, jdeme do adopce a asi jsem se i psychicky uklidnila.
Držím palečky. Máš teď nějakou léčbu?

bruni
12. led 2011

@sichatka díky já vím je to velká náhoda. Ted zádnou lecbu nemam, jen cekam na 2.IVF 🙂 prirozene to nejde ani ted a ja nevim proc, je to bezmoc 😝 na dovolenych jsme uz byli hafo a nic. o adopci jsme mluvili uz od zacatku ze je to zalozni moznost 🙂 takze v tomhle smeru jsem klidna.

sichatka
12. led 2011

@bruni - předpokládám, že máš pravidelnou MS. Imunologické vyšetření máte také za sebou?

bruni
12. led 2011

@sichatka vse je v poradku, imuno jeste nemame, cekame po 2. iVF. nechtelo se mi jit do pripadne zdlouhave lecby a tim odklad dalsiho IVF

sichatka
12. led 2011

@bruni - trochu mě to překvapuje. Já musel odkládat IVF o 3/4 roku, protože jsem měla zvýšenou buněčnou imunitu ( brala jsem Prednison) a nechtěla jsem nic před IVF zanedbat. Doporčuji vyšetření na reprodukční imunologii co nejdříve, i když objednací lhůty jsou 3 měsíce.

bruni
12. led 2011

@sichatka no kdyby me to takhle doktor rekl tak nevahame, jenomze on od zacatku rikala ze mame pockat po 2. IVF ze je to bezne a Pronatal to tak vetsinou dela pokud netrvas na svem. kdyby mi pred rokem navrhli imunitni vysetreni tak bych do toho hned sla ale to jsem o tom jeste nemela ani paru a clovek si furt mysli ze se zadari prirozene a nechce cekat ☹

sichatka
12. led 2011

@bruni - no někdo Pronatal chválí, jiní na něj nadává. Já jsem měla asi štěstí na dobrého gynekologa. On mi řídil vše, od laparoskopické operace, iumunologického vyšetření až po stimulaci před IVF. Být tebou, asi bych na tom imunologickém vyšetření trvala.

bruni
12. led 2011

@sichatka no ted uz te stejne nestihnu, ale pak se hned objedname to je jasne 😉 kdyby člověk věděl svou budoucnost tak se bude vzdycky rozhodovat trochu jinak ale takhle 😒 je to tezky 😝

andara
12. led 2011

Holky, byl jste nekdo v Praze v ty endometr.ambulanci/poradne? Ja tam mam doporuceni po laparce, jeste sem nevolala.Pac vim, ze lecba je hormonalni,na pulroku se uspej vajecniky,ale to nechci,chci otehotnet.

sichatka
12. led 2011

@andara - já tam nebyla. Ale dostala jsem po operaci hormonální léčbu. Je pravda, že v té době probíhala i imunologická léčba, tak mi to tak nějak nepřišlo. Zkusila bych tam zajít a promluvit si s Dr. jak se tváří na otěhotnění. Vždy můžeš léčbu odmítnout.

andara
12. led 2011

@sichatka prave, ze bych musela opet do Prahy,coz se mi nechce-je to pro me slozitej cca 2h vylet!Musim sehnat odvoz,hlidani pro malou atd. 😒 Jen sem chtela vedet, jestli se tam nutne musim objednat,aleasi zavolam a poradim se.Moje gyndarka vi, ze chci otehotnet, vysledky histolky mam v poradku.

bruni
13. led 2011

@andara a co je to za poradnu? 😨 to jsem jeste neslysela. ja mam taky po dvou laparo, kdy mi odstranili trochu endometriozy ale rikali ze ji mam malo, presto ji mam psanou jako duvod IVF. nikdy mi nenabidli lecit to hormonalne. myslite ze to nabizi jen pri horsim stupni endometriozy?

olive
13. led 2011

Ahoj holky, zdravim vas po delsi dobe. Richt se nam jela rekreovat do lazni, tak at si to tam nalezite uzije a pak hura na mimi.
@bruni - ja bych bez imunologickeho vysetreni do dalsiho pokusu nesla. Vim, ze se ti nechce cekat a odkladat dalsi pokus, ale brala bych to tak, ze je to celkem pokus vyhozenej do vetru. Nekdy v centrech velice neradi posilaji pacientky na takove vysetreni a tlaci je stale do dalsich pokusu a pak po trech pokusech je milostivne nekam poslou. Nemluvim, o tom kolik clovek vrazi penez do techto pokusu a a to nemluvim o psychice. Samozrejme zalezi na tobe pro co se rozhodnes.Jeste jsem chtela rict, ze vubec nezalezi jaky mas stupen endometriozy, nekdy se da i prirozene otehotnet s vysokym stupnem a nekdy temer s minimalnima loziskama je problem. Protoze endometrioza v tela vytvari nejakou chemickou reakci ktera znemoznuje otehotnet. Preji ti hodne stesti.
@andara - hormonalni lecbu muzes klidne odmitnout zalezi na tobe. Ja ji take nechtela a nakonec jsem zobala pul roku antikoncepci.

bruni
13. led 2011

@olive aha to je zajímavý, ale imuno mi s mou endoskou stejne nepomuze ☹ ale ja uz mam zazadano na 2. pokus u pojistovny tak to nechci stopnout. proste to necham po 2. nezdarenem ET 😉

paja23
13. led 2011

Ahoj všem v roce 2011 a přeji úspěšný boj s endomrchou a splnění všech přáníček 🙂

anadara-já jsem hormonální lečbu měla na tři měsíce. A po ní druhou laparku a následovala antikoncepce na tři měsíce. Doktor říkal, že mi horm.léčba hezky zabrala. Ale po 4 měsících co jsem vysadila antikon. byla cysta zpátky. Prý to každému zabere jinak. Někomu endomrcha zmizí, někomu se vrátí. Každopádně hodně štěstí s druhým mimčem 😉

olive
13. led 2011

@bruni - a brala jsi pri prvnim pokusu prednison? Nekdy se dava preventivne pred IVF. Jedna holcina Kocina sla na druhy pokus mela imuno ok a dostala preventivne prednison a ted ceka dvojcatka.

andara
13. led 2011

@bruni je to poradna v Praze, resi se to hormonalni lecbou,proste se napul roku uspej vajecniky. A nevim,proc ti to nenabidli, ale ja mela jen jednu cystu naplnenou krvi, jinde endosku ne a ve zprave z laborky mam psano, ze to mohla byt i cysta zluteho teliska, takze podle mne zadna hruza a presto tam mam tel.cislo.Muzu ti ho napsat jestli chces?

andara
13. led 2011

@paja23 diky, ja otehotnela i s tou cystou prave-kdovi jak dlouho sem ji mela.Na laparce mi ji odloupli, proplachli to tam, rozrusili pidisrusty a uvolnily vajecniky-ktery sem mela pritazeny za delohou. Tak uvidime jestli se povede.Ja antikoncepci nebrala nikdy, tak se mi do tech hormonu ani nechce. 😉

andara
13. led 2011

jo a holky, ted sem mela prvni MS po laparce a byla jsem mile prekvapena - predtim sem to mela ty dva dny docela silny, tmava hlenovita krev a celkem 6 dni.Ted to trvalo 4dny, ani sem moc nekrvacela a krev byla cervena🙂 27.1 mam kontrolu na gynde,asi mi bude delat utz ne?

bruni
13. led 2011

@olive a od kterého dne brala ten prednison pred IVF, mam ho doma tak ho muzu si sama nasadit ale nevim bojim bojim :(

bruni
13. led 2011

@andara nevim proc mi to nenabidli, mne zjistili endosku pri preventivni laparo tak ji rovnou odstranili a pak jsem mela vzapeti cystu ale nevim zda endometrickou a sla jsem znovu na laparo kde mi ji odstranili a znovu trochu endosky. od te doby se to neresi vubec. v tomhle zase nechci doktorovi do toho kecat ale to cislo mi muzes poslat do IP, to se neztrati 🙂

sichatka
13. led 2011

@olive - ahoj holka, jak se daří?

@bruni - kolik Prednisonu máš doma a jaký druh? 2,5 nebo 5 mg. Já ho brala před IVF cca 3/4 roku bez přestání a při těhotentství ještě 3 měsíce. Neboj - holky jsou zdravé a žádný Prednison na nich vidět není 😀

@andara - No na kontrole by ti UTZ měl dělat, ale záleží na Dr. Super, že se mrcha zkrátila.

berkana
13. led 2011

@andara já měla taky po laparce ms jen čtyři dny a takovou v pohodě,ale pak další se mi vrátila už 5tidenní s tím, že trošku ty první dva dny silnější, ale ne tak jako předtím. Ale v pohodě 🙂

andara
13. led 2011

@berkana sem zvedava, tak ze to bylo slabsi bylo asi tim, jak sem po laparce krvacela a cistila se, tak ted nemelo moc co😀

bruni
13. led 2011

@sichatka mám 14 prášků po 5mg ale já se bojim si neco brat kdyz mi to nikdo nerekne. treba mi to rekne doktor az zacnu stimulovat na 2. IVF. pokud ne tak nevim, ja se ho na to radeji zeptam, zda tam nejsou nejaka rizika, kdyz nemam vysledky z imuna 😨 je fakt ze bych rada neco pridala navic kdyz se to poprve nepovedlo. aspon psychicky by to pomohlo 😵